3

Śląsk Wrocław

3

• Dziękujemy za uwagę!

• Koniec spotkania! Co za mecz w Zabrzu! Wiele emocji, zwroty akcji. Nie można było się nudzić.

• Piłka meczowa dla Górnika. Rzut wolny wykonuje Jeż. Dośrodkowanie w pole karne i? Piłka trafia w ręce Wrąbela.

• Czy któraś z drużyn zdobędzie zwycięską bramkę? Do końca dwie minuty.

• Ostatnia zmiana w Górniku Zabrze. Szeweluchin zastępuje Madeja.

• Sędzia doliczył cztery minuty,

• Wyrównana gra obu zespołów. Uderzenie z daleka Grajciara, ale powędrowało obok słupka!

• Ale emocje! Prawdziwy hit kolejki!

• I mamy wyrównanie! Magiera pewnie pokonuje bramkarza Śląska!

• Ręka w polu karnym Śląska Wrocław! Rzut Karny!

• Skuteczna kontra Śląska Wrocław. Zakończył ją strzałem Flavio Paixao. Nie popisała się tym razem defensywa gości.

• Gol! Flavio Paixao!

• Zmiana w Śląsku Wrocław. Danielewicza zmienia Calahorro.

• Górnik Zabrze niesiony dopingiem rywali stara się grac o pełną pulę i ma przewagę nad Śląskiem.

• Umknęła nam w relacji żółta kartka dla Grendela w 73. minucie spotkania.

• Przepiękny strzał Madeja z dystansu! Dobra decyzja trenera, by nie ściągać Go z murawy, co miało miejsce często w ostatnich spotkaniach.

• Gol! Łukasz Madej! Mamy remis!

• Krzysztof Ostrowski zmienił Roberta Picha

• Górnik Zabrze częściej znajduje się przy piłce, ale nie potrafi sobie stworzyć stuprocentowej okazji.

• A także Skrzypczak za Iwana.

• Podwójna zmiana w Górniku Zabrze. Jeż za Łuczaka.

• Górnik Zabrze w natarciu. Madej do Łuczaka, ten próbował w pole karne do Magiery, ale uprzedzili go obrońcy gości.

• Madej długo utrzymywał się przy piłce i w ostatnim momencie podawał do Gergela. Zła decyzja.

• Zmiana w Śląsku Wrocław. Na boisko wchodzi Peter Grajciar, który zastępuje Mateusza Machaja.

• Grendel mógł podawać do Madeja, zdecydował się zagrać do swojego rodaka Grendela. Niecelne podanie zakończyło akcję Górnika Zabrze.

• Niezłe dośrodkowanie Gergela w pole karne, ale Łuczakowi zabrakło kilku centymetrów, by trafić w piłkę.

• Małe spięcie pomiędzy Machajem i Kosznikiem, ale sędzia nie zdecydował się ukarać zawodników żółtą kartką.

• Dwa rzuty rożne dla Górnika Zabrze. Najpierw w zamieszaniu pod bramką nie udało się umieścić piłki w bramce, a przy drugiej okazji dobrze interweniowali obrońcy Śląska.

• Madej waleczny w dzisiejszym meczu. Tym razem otrzymuje żółtą kartkę.

• I mamy bramkę Machaja na 2:1! Piłka uderzona bezpośrednio z rzutu wolnego!

• Machaj przy rzucie rożnym przesuwa piłkę i dyskutuje z sędzią. Żółta kartka.

• Akcja lewą stroną i dośrodkowanie Danielewicza w pole karne, ale znowu pewnie interweniował głową Augustyn.

• Znowu piłka trafia w pole karne do Madeja i znowu odskakuje. Iwana trzeba pochwalić za kolejne niezłe dośrodkowanie.

• Dośrodkowanie w pole karne Iwana, ale Madejowi uciekła piłka spod nóg i tylko to uchroniło gości przed stratą bramki.

• Rozpoczyna się druga połowa w Zabrzu! Czekają nas wielkie emocje!

• Do przerwy mamy więc remis. Śląsk Wrocław przeważał po stracie bramki, więc bramka im się należała. W drugiej połowie czekają nas wielkie emocje.

• Koniec pierwszej połowy! Do przerwy Górnik Zabrze remisuje ze Śląskiem Wrocław 1:1!

• I mamy remis, ale trzeba przyznać zasłużenie. Dobra wrzutka w pole karne, a Dancha uprzedził Marco Paixao. Kapitan Śląska Wrocław ma patent na strzelanie bramek Górnikowi Zabrze.

• Gol dla Śląska Wrocław! Marco Paixao!

• Dobra wymiana piłki między Madejem i Kosznikiem, ale ten drugi nie najlepiej dośrodkował w pole karne gości.

• Dudu dośrodkowywał w pole karne, gdzie byli bracia Paixao. Śląsk Wrocław wywalczył tylko rzut rożny.

• Znów przewaga Śląska Wrocław. Piłkę wybij jednak z okolic własnego pola karnego Kosznik.

• Kolejna ciekawa okazja Górnika Zabrze, ale gospodarze przesadzili z finezją.

• Rzut wolny dla Górnika Zabrze. Uderzał z daleka Magiera, ale w środek bramki.

• Akcję rozpoczął Wojciech Łuczak, podał do Iwana, a ten szybko do Gergela. Ostatnie podanie jednak nie było najlepsze.

• Śląsk Wrocław wykonywał rzut rożny, ale kolejny raz nic z niego nie wynikło.

• Groźne uderzenie Mateusza Machaja, ale piłka wędruje obok słupka.

• Rzut wolny dla Śląska Wrocław. Do piłki podszedł Dudu, ale powędrowała ona w trybuny w stylu futbolu amerykańskiego.

• Akcja Roberta Picha w polu karnym, ale Słowak wywalczył tylko rzut rożny.

• Ale okazja Madeja! Kontra Górnika Zabrze, Iwan dobrze wypatrzył byłego zawodnika Śląska, a ten wyszedł sam na sam! Miał przed sobą tylko bramkarza, ale uderzył kilka centymetrów obok słupka!

• Do głosu częściej zaczęli dochodzić zabrzanie. Kapitalnie w pole karne dośrodkowują Magiera i Madej. Teraz uczynił to ten drugi, ale uderzenie głową Grendela obronił Wrąbel.

• Dobre spotkanie na razie w wykonaniu defensywy Górnika Zabrze. A stanowią ja Danch, Augustyn i Magiera.

• Madej faulowany na dwudziestym piątym metrze. Do piłki podszedł Grendel, ale uderzył w mur.

• Górnik Zabrze po zdobyciu bramki dał się zamknąć Śląskowi Wrocław. Kolejne dośrodkowanie w pole karne, ponownie interweniuje Augustyn. Tym razem goście wywalczyli rzut rożny, ale nic z niego nie wynikło.

• Przewagę na boisku ma obecnie Śląsk. Dośrodkowywał Danielewicz, ale głową piłkę wybił Augustyn.

• Rzut wolny dla Śląska Wrocław. Dośrodkowywał Machaj, niepewnie piąstkował Steinbors, ale Górnik Zabrze opanował sytuację.

• Wróćmy jednak do bramki. Gergel zdobywa swoją trzecią bramkę w tym sezonie. Akcja rozpoczęła się od dośrodkowania Madeja, piłkę musnął Łuczak, a słowacki pomocnik precyzyjnym i mocnym uderzeniem zmieścił ją obok słupka.

• Kolejna akcja Górnika ! Uderza w polu karnym Łuczak, ale minimalnie ponad poprzeczką.

• Gol! Roman Gergel! Górnik Zabrze wychodzi na prowadzenie!

• Powinna paść bramka dla Śląska Wrocław! Błąd Steinborsa i najpierw uderzał Marco Paixao, a później jego brat. Bramkarz Górnika Zabrze naprawił swój błąd i fantastycznie interweniował!

• Pierwsza akcja Górnika Zabrze w tym meczu. Madej podał na lewą stronę do Kosznika, ale temu nie wyszło dośrodkowanie w pole karne i piłka opuściła boisko.

• Rozpoczynamy hit 22. Kolejki T-Mobile Ekstraklasy!

• Pojedynek podopiecznych Roberta Warzychy i zawodników Tadeusza Pawłowskiego zapowiada się niezwykle interesująco. WKS po falstarcie w dwóch pierwszych kolejkach tego roku będzie chciał wrócić na ligowe podium, a Górnikowi ewentualne zwycięstwo pozwoli odskoczyć na bezpieczną odległość od ósmego miejsca. Faworyta wskazać nie sposób.

• Śląsk Wrocław przyjechał do Zabrza bez pauzującego za kartki Lukasa Droppy oraz kontuzjowanego Mariusza Pawełka.

• Myślę, że jak zdobędziemy punkt to będzie do przyjęcia, ale gdy będą trzy “oczka” to będzie bardzo dobrze. Górnik wygrał w ostatniej kolejce w Łęcznej, ale u siebie już bardzo dawno nie wygrał spotkania. Spotkały się dwie drużyny z pierwszej “ósemki”, więc oczekują ciekawego widowiska. – Tadeusz Pawłowski o meczu z Górnikiem

• Spotkanie poprowadzi Mariusz Złotek. Arbiter ze Stalowej Woli sędziował w tym sezonie dwa mecze Górnika i w obu nie obyło się bez kontrowersji - w pojedynku z Jagiellonią Białystok podyktował dyskusyjny rzut karny dla zabrzan, z kolei z GKS-em Bełchatów nie popisał się asystent, przez którego nie uznany został prawidłowy gol dla "Trójkolorowych".

• - Statystyki dotyczące meczów bez zwycięstwa u siebie są nam dobrze znane. Zrobimy wszystko, by w sobotni wieczór je poprawić - zapowiedział w trakcie czwartkowej konferencji prasowej trener Górnika Józef Dankowski. - Jak to zrobić? Musimy zaprezentować dobrą grę, jak chociażby w ostatniej kolejce. Liczymy, że uda nam się podtrzymać dobrą dyspozycję, a do tego poprawić jeszcze skuteczność. Mam nadzieję, że będziemy świadkami dobrego widowiska, przede wszystkim zwycięskiego z naszej strony - dodał zabrzański szkoleniowiec.

• Górnik Zabrze nie wygrał na własnym stadionie od sierpnia 2014 roku. Równie kiepską passę zabrzanie mieli jesienią 2001 roku. Liga była podzielona wtedy na dwie grupy, a Górnikowi nie udało się wygrać żadnego z siedmiu pierwszych meczów u siebie. Tyle, że potem, grając w grupie spadkowej, zespół ogrywał wszystkich jak chciał, a bilans na Roosevelta, to wtedy 5 wygranych i 2 remisy i pierwsze miejsce w grupie drużyn grających o utrzymanie.

• Ławka rezerwowych Śląsk Wrocław: Abramowicz, Ostrowski, Lacny, Pawelec, Calahorro, Grajciar, Dankowski

• Do składu Górnika Zabrze wraca Błażej Augustyn, który w ostatniej kolejce pauzował za nadmiar żółtych kartek. Oprócz Cerimagica i Przybylskiego, wszyscy zawodnicy są do dyspozycji trenera Dankowskiego.

• Ławka rezerwowych Górnika Zabrze: Kasprzik, Szeweluchin, Kurzawa, Mańka, Gancarczyk, Skrzypczak, Jeż

• - Jeśli chodzi o moje wspomnienia dotyczące meczów ze Śląskiem, w barwach Górnika, GKS Bełchatów czy też Lechii Gdańsk, to najbardziej utkwiło mi w głowie spotkanie, które wygraliśmy w Zabrzu 3:2. Strzeliliśmy trzy bramki, mimo że przegrywaliśmy już 0:2. To wszystko działo się tak szybko, w doliczonym czasie strzeliliśmy dwie bramki. Było naprawdę fantastycznie. Obyśmy znowu wygrali ze Śląskiem – mówił Rafał Kosznik o zeszłorocznym spotkaniu ze Śląskiem Wrocław na Roosevelta .

• Jesienny mecz Górnika ze Śląskiem zakończył się wygraną wrocławian 2:0 (1:0). Oba gole zdobył Portugalczyk Flavio Paixao, który - jak wykazały telewizyjne powtórki - w obu przypadkach był na pozycji spalonej.

• - Czy gram w barwach Górnika przeciwko Legii czy Śląskowi, to nic innego się nie liczy tylko wygrana. Po to zresztą wychodzę na boisko, by wygrywać. Ktoś może powiedzieć, że mam sentyment do Legii, ktoś inny, że do Śląska, ale ja tego tak nie odbieram. Na boisku nie ma sentymentów i dla mnie to rzecz zrozumiała. – odpowiedział Błażej Augustyn na pytanie o sentyment do Śląska Wrocław.

• Każde spotkanie 22. Kolejki T-Mobile Ekstraklasy zostanie poprzedzone minutą ciszy, w związku ze śmiercią Mariana Szei, wielokrotnego reprezentanta Polski, zawodnika drużyny prowadzonej przez Kazimierza Górskiego, która w 1972 roku przywiozła z Monachium złoty medal. A także Bohdana Tomaszewskiego, jednego z najwybitniejszych dziennikarzy sportowych w historii naszego kraju.

• Witamy podczas relacji LIVE z najciekawszego spotkania 22.kolejki T-Mobile Ekstraklasy! Górnik Zabrze podejmuje na własnym stadionie Śląsk Wrocław!