Górnik Zabrze

2

Śląsk Wrocław

0

• Koniec meczu. Górnik nie zagrał wielkiego meczu, ale na beznadziejny Śląsk to wystarczyło. Bramki strzelali Kwiek i Korzym.

• Kiełb strzela głową po centrze Pawelca, ale Kasprzik jest na posterunku.

• Kartka dla Kokoszki, który naprawiał błąd Ostrowskiego. Nie zagra w meczu z Piastem.

• Chamskie zachowanie Grendela. Albo inaczej. Zachował się jak debil. Najpierw podstawił nogę Kokoszce, a potem jeszcze zaczął wymachiwać rękoma.

• Gergel po kontrze obok słupka.

• Hołota z dystansu obok słupka bramki gospodarzy.

• W Śląsku również ostatnia zmiana. Bartkowiak za Gecova.

• Ostatnia zmiana w Górniku. Słodowy za Korzyma.

• Grajciar z dystansu, ale po rykoszecie piłka mija bramkę Kasprzika.

• Druga zmiana w Śląsku. Ryba za Bilę.

• Pawelec wywrócił Gergela i kartka.

• Druga zmiana w ekipie gospodarzy. Dźwigała za Madeja.

• Pierwsza zmiana w Górniku. Za Jeża Janota.

• Madej zagrał w pole karne, Kokoszka sięgnął piłkę, ale skierował ją do Kwieka. Kwiek uderzył zza szesnastki, Pawełek obronił ten strzał, ale niepilnowany Korzym dobił ją do pustej bramki.

• Korzym i 2:0!

• Grajciar tym razem zza pola karnego, w boczną siatkę.

• Grajciar przywalił "Grajciarka". Flavio miękko wrzucił na 5 metr do niepilnowanego Słowaka, a ten przestrzelił nad poprzeczką.

• Grajciar z dystansu, ale lekko i niecelnie.

• Kwiek dostał piłkę przed polem karnym i spokojny strzał lewą nogą po ziemi w róg bramki. 1:0!

• Zaczęli goście.

• Pierwsza zmiana w Śląsku. Całkiem logiczna. Hateley za Danielewicza.

• Nic nie da się napisać o pierwszej połowie, bo mecz stoi na dramatycznie słabym poziomie. Górnik jest za słaby, by stwarzać sytuacje, a Śląskowi za bardzo się nawet nie chce. DRAMAT.

• Remis bezbramkowy do przerwy. Koszmarnie słaby mecz w Zabrzu.

• Jeż próbował wrzucić z wolnego w pole karne Śląska. Pawelec wybił tą piłkę.

• Gergel z woleja ładnie uderza, ale obok słupka bramki Pawełka.

• Ostrowski z dystansu po ziemi, ale bardzo, bardzo niecelnie. Celował chyba bardziej na bramkę w Gliwicach.

• Grajciar z rzutu rożnego wrzuca mocno, ale Kasprzik zbija tą piłkę na kolejny róg.

• Bardzo ładnie Grajciar z dystansu posłał piłkę obok słupka.

• Kolejna kartka, tym razem dla Vidanova.

• Danielewicz bezsensownie wyciął Grendela na połowie Górnika.

• Kwiek z dystansu nad bramką. Wysoko.

• Poklepali, uśpili i Grajciar dośrodkowaniem prawie zaskoczył Kasprzika.

• Śląsk miał szansę na kontrę, ale Biliński podał do Grajciara, a ten oddał piłkę do tyłu do stoperów. I goście spokojnie rozgrywają piłkę.

• Jeż podał w polu karnym do Dancha, ale zablokował jego strzał Kokoszka.

• Wreszcie jakaś sytuacja! Z lewej strony Kosznik wrzucił na głowę Jeża i pomocnik Górnika strzelił wprost w ręce Pawełka.

• Śląsk trochę poklepał pod polem karnym. Skończyło się na niecelnym podaniu.

• Madej miękko dośrodkowuje, ale piłka za boiskiem.

• Wreszcie jakaś akcja. Niecelne podanie Pawelca zaowocowało kontrą gospodarzy, którą ostrym dośrodkowaniem sfinalizował Gergel.

• Spokojny początek spotkania. Raz szarżował Biliński, ale wyjechał za linię boczną, a po chwili dał się złapać na spalonym.

• Zaczęli gospodarze.

• Górnik na biało, Śląsk na zielono.

• Na ławce Górnika siedzi Janota, który jak warto przypomnieć, wcześniej był na testach w Śląsku. We Wrocławiu jednak szybko mu podziękowano.

• Trener Ojrzyński postawił na doświadczenie (Madej, Jeż, Kwiek) i swojego wiernego żołnierza (Korzym). Czy to przyniesie Górnikowi tak potrzebne punkty?

• Skład Śląska bez większych niespodzianek. Do jedenastki wskoczyli Ostrowski i Biliński, którzy w meczu z Jagą dali dobre zmiany.

• Witamy ze Stadionu im. Ernesta Pohla w Zabrzu. Kolejkę rozpoczynamy meczem, który dziś nie wzbudza może wybitnych emocji, ale jesteśmy przekonani, że emocji nie zabraknie. Mecze Górnika ze Śląskiem są zawsze ciekawe, nie brakuje w nich bramek, nagłych zwrotów sytuacji itd., itp. Dość przypomnieć, że dwa sezony temu Górnik wygrał tutaj 3:2 strzelając dwie bramki w doliczonym czasie gry, a w zeszłym sezonie padł w końcówce remis 2:2.