• Dziękujemy za uwagę!

• Koniec meczu! Wisła Kraków rozbiła katastrofalnie grającego Górnika aż 5:0!

• Pierwsi kibice opuszczają już stadion. Sędzia doliczył 3 minuty.

• Zmiana w Górniku. Gancarczyk zmieniony przez Magierę.

• Zawodnicy Wisły minęli piłkarzy Górnika jak tyczki. Stilić asysta, Brożek gol.

• 0:5! Co się dzieje z Górnikiem? Paweł Brożek!

• Garguła wszedł na boisko za Stępińskiego.

• Fatalną postawę obrońców Górnika wykorzystał Stilić.

• Katastrofa Górnika Zabrze! Już 0:4! Stilić!

• Co raz groźniej. Dobrą okazję miał Robert Jeż, ale podał wręcz piłkę w dłonie Michała Buchalika.

• Groźnie było po podaniu Madeja do Gergela. Słowak uderzył na bramkę, ale gola wciąż nie ma.

• Wisła Kraków kontroluje w pełni spotkanie i nic nie wskazuje na to by Górnik mógł im jakoś zagrozić.

• Radosław Sobolewski uderzał z dwudziestu metrów, ale nad poprzeczką.

• Gancarczyk nie patyczkował się ze Stilicem i odebrał mu piłkę, kilka chwil później stracił ją jednak Madej. Kolejne minuty uciekają Górnikowi.

• Oraz Jeż za Łuczaka.

• Podwójna zmiana w Górniku Zabrze. Plizga za Zacharę.

• Brożek po raz drugi! Boguski uderzał, a piłka odbiła się od napastnika gości i wpadła do siatki!

• Znów bliski dojścia do piłki był Brożek, ale zdołał go wyprzedzić Rafał Kosznik.

• Teraz wiele szczęścia miał Górnik Zabrze! Stilić zagrał piłkę do Brożka, ale napastnikowi Wisły Kraków zabrakło kilkunastu centymetrów by dojść do niej.

• Kompletnie nieudane dośrodkowanie Stlica z rzutu rożnego i od bramki rozpocznie Steinbors.

• Znowu nic nie wydarzyło się na boisko, co godne byłoby opisania. Możliwe, że trenerzy Górnika zdecydują się na jakąś zmianę, która mogłaby ożywić ich poczynania ofensywne.

• Przewagę dalej ma Wisła Kraków. Przypominam, że w poprzednim sezonie także tutaj Wisła prowadziła dwoma bramkami, ale ostatecznie przegrała spotkanie.

• Wejście smoka Pawła Brożka! Wykorzystuję błąd Steinborsa, który zanotował złą interwencję i wypluł piłkę przed siebie.

• W przerwie Brożek zmienił Guerriera.

• Rozpoczyna się druga połowa w Zabrzu! Oby lepsza niż pierwsze czterdzieści pięć minut!

• Przerwa! Spotkanie nie zachwyca, choć mówi się o nim "Hit Kolejki". Koniec końców prowadzi Wisła Kraków, bo do siatki trafił Stilić.

• Guerrier sfaulował Dancha i otrzymał za to żółtą kartkę.

• Długo by trzeba wymieniać kto miał udział w tej akcji. Koronkowa wymiana podań Wiślaków i Semir Stilić miał przed sobą tylko bramkarza, co pewnie zamienił na gola.

• Wisła Kraków prowadzi w Zabrzu! Bramkę zdobywa Semir Stilić!

• Rzut rożny dla Górnika. Piłkę dośrodkował Łukasz Madej, ta trafiła po chwili przed pole karne do Gancarczyka, ale uderzenie powędrowało daleko od bramki.

• Dośrodkowanie Gancarczyka z rzutu wolnego, przedłużał Kosznik i cały stadion już się cieszył, bo myślał że Szeweluchin wpakuje piłkę z bliska do siatki, ale tak się jednak nie stało!

• Stuprocentowa szansa Wisły! Wymiana piłki w polu karnym przez gości, ale Stilić uderza obok słupka!

• To spotkanie na pewno nie wygląda na "Hit Kolejki" . Na boisku nic się nie dzieje, a akcje kończą się niedokładnym podaniem lub przyjęciem piłki.

• Stilić do Sadloka, ale piłkę po jego dośrodkowaniu wybija Gancarczyk.

• Przed dobrą okazją na strzelenie bramki mógł stanąć Guerrier, ale kolejny już raz został złapany na spalonym.

• Tempo gry trochę opadło przez co na boisku wieje lekką nudą. W drużynie Górnika brakuje dokładności przez co nie potrafią stworzyć sobie sytuacji na strzelenie gola.

• Z kontrą ruszyła Wisła. Guerrier podał do Boguskiego, ale ten uderzył obok bramki.

• Groźnie było pod bramką Wisły Kraków, gdy dośrodkowywał Mateusz Zachara. Wojciech Łuczak nie zdołał dojść do podania swojego kolegi z zespołu.

• O piłkę walczyli Szeweluchin i Stępiński. Przed nimi był już tylko Steinbors. Ostatecznie Wiślak sfaulował obrońcę gospodarzy.

• W polu karnym Wisły było tłocznie, więc Zachara wycofał piłkę na szesnasty metr do Dancha. Kapitan Górnika uderzył ponad poprzeczką.

• Stępiński wpadł z piłką w pole karne Górnika, ale odebrał mu ją Radosław Sobolewski.

• Stilić miał bardzo dobry pomysł by podawać do Guerriera. Zagrał jednak zbyt mocno.

• Mogło być 1:0 dla Górnika. Kosznik dośrodkował do Zachary, ale ten źle przyjął piłkę i tylko dlatego wciąż mamy 0:0!

• Po dośrodkowaniu Gancarczyka zrobiło się zamieszanie w polu karnym Wisły. Ostatecznie wszystko wyjaśnił Stępiński.

• Kosznik naciskał Głowackiego, co zaowocowało wywalczeniem piłki. Wisła rozpoczęła spotkanie bardzo defensywnie, a Górnik kreuję na razie grę.

• Ładnie odebrał piłkę Gergel i podawał ją w kierunku Madeja. Ten jednak przegrał pojedynek z defensorem Wisły.

• Mamy pierwszy gwizdek Tomasza Kwiatkowskiego w tym meczu!

• Piłkarze już na murawie. Jeszcze przywitanie się i losowanie i można zaczynać spotkanie!

• Wiślacy w rundzie finałowej spotkali się z zabrzanami przy Reymonta. Prowadzenie gościom dał Zachara, ale bramki Stilicia i Guerriera wyforsowały na przód ekipę gospodarzy. Mimo przewagi optycznej Wisły, to Górnik za sprawą Dancha najpierw wyrównał, a potem strzelił gola na 3:2 i ostatecznie to znów gracze z Górnego Śląska byli górą.

• Pod koniec 2013 roku przy Roosevelta Wisła prowadziła już 2:0, aby przegrać 2:3. Nieprawdopodobny zryw zabrzan dowodzonych wtedy przez Bogdana Zająca dał im trzy punkty, kiedy do siatki trafił Nakoulma oraz dwukrotnie Zachara.

• Trener cały czas nam powtarza, że dzisiaj liga wygląda w ten sposób, że wszystkie drużyny biją się na boisku. Wystarczy, że trochę się odpuści i mecz jest praktycznie przegrany. Dlatego jesteśmy mocno zmotywowani i mogę obiecać, że w Zabrzu będziemy walczyć na całego. Nikt nogi nie odstawi – stwierdził Łukasz Burliga.

• Piłkarze zakończyli już rozgrzewkę. Na stadionie komplet kibiców.

• Ostatnie dwa tygodnie wyglądały dosyć dobrze w naszym wykonaniu. Wygraliśmy mecz z Ruchem, dzięki czemu przepracowaliśmy przerwę na mecze reprezentacji w spokoju. Sporo treningów było poświęconych jak najlepszej grze przeciwko Wiśle. – stwierdził Robert Warzycha

• Piłka ostatnio mnie szuka, koledzy fajnie dogrywają i mam nadzieję, że w meczu z Wisłą po raz kolejny trafię do "sieci". Bardzo w to wierzę - mówi Łuczak

• Historia spotkań tych zespołów przemawia na korzyść gospodarzy. Górnik wygrał 41 z 102 dotychczasowych spotkań, a Wisła 35.

• Ławka rezerwowych Wisły Kraków: Bieszczad, Garguła, Sarki, Brożek, Lech, Żemło

• Górnik gra w tym samym składzie, którym pokonał w WDŚ Ruch Chorzów. W Wiśle Kraków największa niespodzianka to posadzenie na ławce Pawła Brożka kosztem Mariusza Stępińskiego.

• Do zdrowia wrócił Dariusz Dudka. J. Z „Trójkolorowymi” nie zagra za to na pewno Maciej Jankowski. Po drugiej stronie barykady też jest nieźle. Gotowi – przynajmniej teoretycznie – do gry są już Cerimagić, Augustyn i Iwan, ale nie ma ich jeszcze w osiemnastce meczowej.

• Górnik od trzech kolejek jest niepokonany. Gospodarze mogą pochwalić się najsolidniejszą – do spółki z GKS-em Bełchatów – defensywą ligi.

• Ławka rezerwowych Górnika Zabrze: Kasprzik, Plizga, Mańka, Małkowski, Magiera, Gwaze, Jeż.

• Wisła Kraków przeżywa kryzys. W ostatnich trzech meczach nie zdobyła ani jednego punktu, a w dodatku nie strzeliła żadnej bramki.

• Poznaliśmy już wyjściowe jedenastki obu zespołów! Za chwilę pojawią się po lewej stronie relacji LIVE.

• Witamy podczas relacji LIVE z hitu 12. kolejki T-Mobile Ekstraklasy! Górnik Zabrze podejmować będzie Wisłę Kraków!