Górnik Zabrze

2

Zagłębie Lubin

2

• Górnik pozostaje na ostatnim miejscu w tabeli, nastomiast Zagłębie przesuwa się o jedno oczko w górę, na 9. miejsce. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Państwu Michał Bezuch.

• Dzisiejsze spotkanie miało dwie kompletnie odmiennie odsłony. W pierwszej połowie Zagłębie dominowało, pieczętując to dwiema ładnymi bramkami. Na drugą połowę Górnik wybiegł mocno zmotywowany i odrobił straty, przerywając passę czterech porażek.

• Ostatni gwizdek Sebastiana Krasnego! Górnik remisuje u siebie z Zagłębiem 2:2!

• Gergel zagapił się i nie odebrał bardzo dobrego podania na wybieg od Janoty na lewej flance.

• Janota na lewym skrzydle przedarł się pod pole karne, ale nie porozumiał się z Gergelem i w efekcie stracił piłkę.

• Sędzia techniczny dolicza jeszcze 3 minuty do regulaminowych 90.

• Ambitny powrót Madeja, skrzydłowy gospodarzy wybija piłkę na aut spod nóg Janusa.

• Roman Gergel ośmiesza na prawym skrzydle obrońców Zagłębia, kiksuje jeszcze Guldan przy wybiciu piłki i mamy rzut rożny dla Górnika.

• Zbozień z autu bardzo mocno w pole karne, lecz jego koledzy nie byli w stanie zagrozić bramce Kasprzika.

• Cotra wrzuca do Papadopoulosa, ale Czech nie wygrał pojedynku główkowego w polu karnym.

• Madej ograł Zbozienia na lewym skrzydle, ale jego mocną wrzutkę dobrze przeciął Cotra.

• Ładne rozegranie Górnika w polu karnym, Korzym tyłem do bramki zgrywa na lewo do Grendela, ale jego podanie po ziemi zablokowane. Górnicy zmotywowani, by zdobyć dziś 3 punkty.

• Eryk Sobków otrzymuje żółtą kartkę, za faul na piłkarzu Górnika.

• Ładna akcja Zagłębia zastopowana czysto przez wślizg Szeweluchina.

• W środku pola Adriana Rakowskiego zmienia młody Eryk Sobków - ostatnia zmiana Zagłębia również wykorzystana.

• Zółty kartonik dla Papadopoulosa z Zagłębia.

• Janota wrzuca do Korzyma, który był niekryty w polu karnym, ale snajper zabrzan minął się z piłką. To powinno być 3:2!

• Dobre zagranie Gergela do Korzyma, który próbował odegrać piłkę do Janoty piętką, ale zbyt lekko i niecelnie.

• Wszystkie trzy nowe nabytki zabrzan już na boisku - Radosława Sobolewskiego zmienia Michał Janota. Leszek Ojrzyński wykorzystał już limit zmian.

• Żółta kartka dla Grendela za przerwanie obiecującej akcji Zagłębia.

• Grendel kolejny raz wrzuca z rzutu wolnego ze skrzydła, ale tym razem za głęboko. Bez problemu Forenc.

• Faul Szeweluchina na Janusie - bez kartki.

• Forenc niepewnie piąstkuje, piłka spada pod nogi Gergela na szesnastym metrze, lecz uderzenie Słowaka bardzo niecelne.

• Grendel kolejny raz z rzutu wolnego, tym razem obrona Zagłębia była dobrze ustawiona i wybiła futbolówkę na rzut rożny.

• Górnicy wyrównują po pewnym wykonaniu jedenastki przez Grendela.

• GOL! Grendel pewnie uderza z wapna i mamy 2:2!

• Będzie rzut karny dla Górnika! Djordje Cotra zagrywa ręką w polu karnym po zagraniu głową jednego z graczy Górnika.

• W zespole Zagłębia Krzystofa Piątka zastąpił Maciej Dąbrowski.

• Gergel drybluje między kilkoma rywalami i wywalczył kolejny rzut rożny.

• Kolejna groźna akcja Górnika! Kombinacyjna akcja Madeja, uderzenia Grendela z dystansu, Forenc z trudem paruje piłkę przed siebie, ta spada pod nogi Korzyma, który fatalnie pudłuje z kilkunastu metrów.

• Kosznik z autu do Korzyma, ten z półwoleja ładnie wrzuca w pole karne, ale nieco zbyt głęboko - czujny w bramce był Forenc.

• Świetna wrzutka Grendela z rzutu wolnego ląduje na głowie Sobolewskiego, a weteran Górnika umieszcza piłkę w siatce! Kontaktowy gol dla Górnika!

• GOOOOOL! 1:2! Radosław Sobolewski!

• Woźniak wygrywa pojedynek główkowy, ale kąt był zbyt ostry, by celnie uderzyć na bramkę.

• Bardzo ładna indywidualna akcja Woźniaka lewym skrzydłem zakończona dryblingiem i strzałem, broni Grzegorz Kasprzik.

• Sobolewski próbuje atomowego uderzenia zza pola karnego i trafia w spojenie! Było bardzo blisko!

• Gergel otrzymał piłkę z głębi pola, minął bramkarza, ale wypuścił sobie piłkę zbyt mocno i obrońca Zagłębia odebrał mu piłkę. Górnik rozpoczyna drugą połowę bardzo zmotywowany!

• Rozpoczynamy drugą połowę. Czy Górnicy będą w stanie odmienić losy tego spotkania?

• Do przerwy "Górnicy" przegrywają z "Miedziowymi" 0:2 po dwóch pięknych bramkach. Gospodarze utrzymują się przy piłce równie często, co goście i oddają podobną liczbę strzałów, jednak ich akcje nie są tak groźne jak i klarowne jak te przeprowadzane przez zespół gości. Obrona Górnika jest bardzo nieszczelna.

• Po dwóch doliczonych minutach arbiter kończy pierwszą połowę spotkania.

• Rafał Kosznik domaga się rzutu karnego po zagraniu ręką Guldana w polu karnym - sędzia uznał, że zagranie było przypadkowe i nakazał grać dalej.

• Kontra Zagłębia 5 na 3, za lekkie podanie Woźniaka i niecelne uderzenie Janusa. Obrona Górnika jest z każdą minutą coraz bardziej dziurawa.

• Jakub Tosik utyka, a Damian Zbozień wybija piłkę na aut. Wszystko jest już w porządku i Górnicy oddają piłkę gościom.

• Cotra tym razem zbyt mocno wrzuca piłkę z lewego skrzydła.

• Nieco wcześniej Grzegorz Kasprzik wyjściem w stylu Manuela Neuera zdołał uprzedzić Krzysztofa Piątka i zapobiegł groźnej sytuacji dla Zagłębia.

• Grendel soczyście uderza z dystansu, ale w sam środek bramki. To nie mogło zaskoczyć Konrada Forenca.

• Duże zamieszanie w polu karnym Zagłębia, ostatecznie strzał Łukasza Madeja został zablokowany.

• ...a w miejsce Szymona Skrzypczaka pojawia się Aleksander Kwiek.

• Pokerowa zagrywka trenera Ojrzyńskiego - dwie zmiany jeszcze przed przerwą! Dzikamaia Gwaze zmienia Maciej Korzym...

• Kosznik przed niezłą szansą po zamieszaniu w polu karnym, ale obrońca Górnika fatalnie skiksował i piłka poszybowała zbyt wysoko.

• Gergel zepchnięty do narożnika boiska zdołał wywalczyć tylko aut.

• Pomimo bardzo słabej sytuacji Górnika na trybunach wciąż słychać bardzo głośny doping dla zespołu gospodarzy.

• Zabrzanie próbują stworzyć zamek wokół pola karnego Zagłębia, ale wrzutka Słodowego fatalnej jakości.

• Słodowy wrzuca z prawej strony, ale jego podanie zablokowane przez gęsto ustawionych obrońców z Lubina.

• Kontuzjowanego Janoszkę zmienia wychowanek "Miedziowych" Arkadiusz Woźniak.

• Janoszka wraca do gry z grymasem bólu, ale ponownie pada na boisko i prawdopodobnie potrzebna będzie zmiana.

• Na boisku leży Łukasz Janoszka i potrzebuje pomocy medycznej.

• Po rzucie rożnym piłka w dużym zamieszaniu trafiła przed pole karne do Cotry, który przymierzył mocno z woleja, a piłka po rykoszecie trafiła w samo okienko bramki Kasprzika! Golkiper Górnika bez szans.

• GOOOOL! Djordje Cotra podwyższa na 2:0 dla Zagłębia!

• Janus rozpędza się prawym skrzydłem, ale powstrzymuje go Rafał Kosznik, wybijając piłkę za linię końcową.

• Sobolewski prawdopodobnie faulował w polu karnym Zagłębia i długim wykopem grę wznawia Forenc.

• Grendel wrzuca na długi słupek, ale Górnik przegrywa pojedynek główkowy.

• Janoszka wyraźnie spóźniony, piłkarz Zagłębia fauluje na skrzydle Romana Gergela. Będzie rzut wolny na wysokości pola karnego.

• Wrzutka zbyt mocna i piłka wraca na połowę gospodarzy.

• Grendel próbował technicznie, ale piłka odbiła się od muru. Tym razem Słowak rozpocznie z narożnika boiska.

• Indywidualna akcja Grendela, Słowaka zszedł dryblingiem do środka, gdzie został nieprzepisowo powstrzymany przez Rakowskiego. Rzut wolny dla Górnika z 25 metrów.

• Górnik szybko kontruje, ale Kosznik został szybko powstrzymany przez dobrze zorganizowaną obronę "Miedziowych".

• Tym razem uderzenie z dystansu Janoszki, na posterunku jest Kasprzik, parując piłkę na rzut rożny.

• Krzysztof Piątek miał niesamowitą okazję i mógł wyjść do sytuacji sam na sam z Kasprzikiem, lecz niespodziewanie zwolnił i obrońcy gospodarzy dogonili, a piłkę na raty złapał bramkarz zabrzan.

• Rzut rożny nie sprawia zagrożenia, Konrad Forenc bez problemu łapie piłkę.

• Skrzypczak ambitnie walczy z Jachem na prawym skrzydle i wywalczył korner dla gospodarzy.

• Adrian Rakowski ukarany żółtą kartką.

• Jakub Tosik uderzył z około 30 metrów atomowo z prostego podbicia, choć blisko środka bramki - Grzegorz Kasprzik chyba mógł zareagować znacznie lepiej. Kolejna piękna bramka w tej kolejce Ekstraklasy!

• GOOOOOOOOL! 0:1 DLA ZAGŁĘBIA!. Co za uderzenie Jakuba Tosika z rzutu wolnego!

• Mateusz Słodowy miał dużo miejsca na prawej stronie, ale nerwowe dośrodkowanie obrońcy gospodarzy ląduje w rękach Forenca.

• Długa wrzutka Dorde Cotry z lewej strony w kierunku Krzysztofa Piątka nieco zbyt mocna i pomocnik gości nie sięgnął piłki głową.

• Pierwsze minuty gry toczą się głównie w środku pola, optyczną przewagę posiadają goście.

• Pierwszy gwizdek pana Sebastiana Krasnego - zaczynamy!

• Ze względu na kontuzje w drużynie gospodarzy zabraknie m. in. Roberta Jeża oraz Mariusza Magiery, z kolei w drużynie gości jedynym nieobecnym jest właśnie Jan Vlasko.

• Trener gości zdecydował się na dwie zmiany w stosunku do meczu z poznańskim Lechem, wygranym niespodziewanie przez Zagłębie 2:1 - na prawej obronie w miejsce Todorovskiego pojawi się Zbozień, a Łukasz Piątek zastąpi w środku pola Słowaka Vlasko.

• Warto zwrócić uwagę na trzy nowe nabytki zabrzan - Michała Janotę, Aleksandra Kwieka oraz Macieja Korzyma, którzy dziś rozpoczną mecz na ławce rezerwowych.

• W porównaniu z ostatnim spotkaniem z Termaliką, przegranym przez Górnika aż 3:0, trener Ojrzyński dokonał czterech zmian w wyjściowej jedenastce. Między słupkami w miejsce Przyrowskiego pojawi się Kasprzik, w obronie zamiast Kopacza zagra Słodowy, natomiast Grendel i Gwaze zastąpią Przybylskiego i Kurzawę.

• Zagłębie przystępuje do spotkania z 10. miejsca z 7 punktami na koncie, a zwycięstwo może wywindować "Miedziowych" do górnej połowy tabeli. Podopieczni Piotra Stokowca grają mocno w kratce - potrafili ograć Lecha i Jagiellonię, przegrywając z Termaliką oraz z Koroną.

• Gospodarze pod wodzą Leszka Ojrzyńskiego będą chcieli za wszelką cenę przerwać passę czterech porażek. "Trójkolorowi" okupują ostatnią lokatę w tabeli, mając na koncie 0 oczek - Górnik przystąpił do rozgrywek z ujemnym punktem.

• Znamy już wyjściowe jedenastki obu zespołów - są one widoczne w oknie po lewej stronie. Ławki rezerwowych:

Górnik: Przyrowski, Kopacz, Ćerimagić, Kwiek, Janota, Korzym, Sadzawicki.

Zagłębie: Polacek – Dąbrowski, Woźniak, Błąd, Kubicki, Sobków, Piątek.

• Na relację na żywo ze spotkania szóstej kolejki Ekstraklasy pomiędzy Górnikiem Zabrze a Zagłębiem Lubin zaprasza Michał Bezuch.

• Górnik Zabrze – Zagłębie Lubin LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Czy zabrzanie odbiją się od dna?

Już dzisiaj przed zabrzańską publicznością zadebiutuje Leszek Ojrzyński. Nowy trener Górnika po ostatniej porażce z Termaliką miał nieco więcej czasu, aby coś zmienić w drużynie czerwonej latarni Ekstraklasy. Na Roosevelta przyjedzie jednak opromienione zwycięstwem nad Lechem Zagłębie Lubin, co oznacza ciężką przeprawę. Forma beniaminka systematycznie bowiem rośnie.