2

Wisła Kraków

2

• Koniec spotkania! Remis 2:2 przy Cichej!

• Przepięknie z dystansu uderzył Babiarz! Ależ byłaby bramka! Piłkę lecącą prosto w okienko z wysiłkiem nad poprzeczką przeniósł Miśkiewicz!

• Sędzia doliczył dwie minuty do drugiej połowy.

• Burliga z prawej strony wrzucił piłkę w pole karne, ale tam klatką piersiową do bramkarza zgrał ją obrońca Ruchu.

• Rzut wolny dla Ruchu, dorzucał w pole karne Sadlok, ale tam niecelne uderzenie głową minęło bramkę Miśkiewicza.

• Na uderzenie z dystansu zdecydował się Babiarz, uderzył celnie i mocno po ziemi, ale w środek bramki i piłkę złapał Miśkiewicz.

• Ciekawa prawidłowość - każdą piłkę wybijaną spod własnej bramki Miśkiewicz kieruje na głowę Stawarczyka. Raz za razem.

• Zieńczuk ładnie dorzucił piłkę przed bramkę Wisły z lewej strony, ale wybili ją dobrze ustawieni obrońcy gości.

• Żółta kartka dla Stilicia za faul w środku pola.

• Dużo niedokładności w poczynaniach Ruchu w końcowych minutach. Niebiescy próbują atakować, ale robią to nieudolnie. Druga połowa wyraźnie słabsza, niż pierwsza.

• Sadlok dwoma notami ściął Sarkiego i zostaje ukarany żółtą kartką.

• Ależ było blisko! Starzyński z wolnego uderzył niemal w okienko, ale MIśkiewicz ręką sparował piłkę na poprzeczkę, a następnie wyszła ona przed bramkę, gdzie wybili ją obrońcy.

• Sarki faulował Sadloka na skraju pola karnego. Dobra pozycja dla Starzyńskiego.

• Bardzo długo szukali okazji do oddania strzału piłkarze Ruchu. Ostatecznie nie zdołali tego zrobić, choć było kilka "okien".

• Efektownie wrzucił piłkę w pole karne Sarki, głową wybił ją jednak Malinowski, którego staranował wbiegający Guerrier. Rzut wolny dla Ruchu.

• Sadlok próbował dośrodkować z lewej strony, ale powstrzymywał go tam Sarki. Ostatecznie tylko rzut rożny, po którym piłkę wybili obrońcy.

• Rzut wolny dla Wisły 40 metrów od bramki. Futbolówkę w pole karne dorzucił Stilić, ale nikt nie zdołał jej celnie strącić i minęła dalszy słupek bramki.

• Ależ mogła być bramka! Zieńczuk wrzucił piłkę przed pole karne do Jankowskiego, ten przyjął ją na klatkę i zgrał do Smektały, który nabiegając uderzył ją z powietrza. Niewiele obok bramki!

• Kolejny korner dla Wisły w drugiej połowie.Po wrzutce na krótki słupek głową obok bramki uderzył Chrapek.

• Zapowiadany Sarki zmienił Gargułę.

• Jankowski szukał okazji do oddania strzału w polu karnym, ostatecznie wyłożył piłkę do Zieńczuka, który uderzył ponad bramką.

• Do wejścia gotowy przy linii bocznej Sarki.

• Groźna akcja Wisły, ale po wrzutce z lewej strony piłkę głową podbił Stawarczyk, a spadającą futbolówkę wyłapał Buchalik.

• Prostopadłą piłka do Guerriera, ale tuż przez Buchalikiem piłkę wygarnął mu spod nóg obrońca. Ostatecznie rzut rożny.

• Druga zmiana w Ruchu. Z boiska schodzi Włodyka, w jego miejsce Smektała.

• Szyndrowski włączył się do akcji prawym skrzydłem i próbował wypuścić w polu karnym Włodykę, ale podawał za mocno i od bramki rozpoczął Miśkiewicz.

• Wrzutka Sadloka w pole karne, ale piłka wybita przez obrońcę.

• W końcu doczekaliśmy się na uderzenie na bramkę. Zieńczuk przełożył sobie piłkę przed polem karnym na prawą nogę, nawijając obrońcę, znalazł miejsce do strzału, ale uderzył słabo, wszak prawa do jego słabsza noga.

• Wrzutka Guerriera z lewej strony w pole karne wybita głową przez obrońcę Ruchu.

• Ruch próbuje atakować, ale nie potrafi przedrzeć się w pole karne Wisły.

• Babiarz faulował Gargułę w środkowej strefie. Rzut wolny dla Wisły.

• Groźna akcja Wisły, którą zapoczątkował Paweł Brożek. Ostatecznie skończyło się na niecelnym strzale po ziemi.

• W przerwie Kuświka zmienił Jankowski.

• Drugą połowę od środka rozpoczęli gospodarze.

• Oba zespoły wróciły już na boisko. Za chwilę początek drugiej połowy spotkania!

• Na trybunach zasiadło dzisiaj 6500 widzów.

• Koniec pierwszej połowy spotkania!

• Ruch Chorzów - Wisła Kraków

• Gooooooooool! Paweł Brożek pewnie wykorzystał rzut karny. Buchalik rzucił się w drugą stronę.

• Rzut karny dla Wisły po rzekomym faulu Buchalika na Brożku. Trudno ocenić na pierwszy rzut oka, czy decyzja arbitra była słuszna.

• Szyndrowski bardzo ładnie wślizgiem zatrzymał Guerriera z boku pola karnego.

• Kolejna ładna akcja Ruchu i znowu w roli główniej Kuśiwk, który rozegrał piłkę na jeden kontakt przed polem karnym, ale został z niego wypchnięty przez defensora.

• Ruch Chorzów - Wisła KrakówRuch Chorzów - Wisła Kraków

• Ruch chciał iść za ciosem i prawie się udało! Niebiescy wyszli z kontrą 5 na 4, Kuświk dostał podanie w uliczkę, doszedł do piłki i uderzył tuż obok słupka!

• Gooooooooool! Przepiękna centra Szyndrowskiego z prawej strony i gola z kilku metrów zdobył Kuświk!

• Rzut wolny dla Ruchu z lewej strony pola karnego. Wrzucił piłkę Starzyński,a głową wybił ją Dudka. Dobitka sprzed pola karnego obok bramki.

• Po wyrównującej bramce dla Ruchu bardzo ożywiły się trybuny.

• Wrzutka Guerriera z lewej strony w pole karne, ale nie było tam nikogo, kto mógł zagrozić bramce Ruchu. Piłka w rękach Buchalika.

• Ładna próba podania na prawe skrzydło w uliczkę do Szyndrowskiego, ale piłkę przeciął Dudka.

• Chrapek założył siatkę obrońcy i wszedł w pole karne, ale kolejny zdołał już go powstrzymać.

• Rzut karny pewnie wykorzystał Starzyński, który uderzył w lewy dolny róg bramki. Miśkiewicz rzucił się w dobrym kierunku, ale piłka była poza jego zasięgiem.

• Faulowany w polu karnym był Włodyka.

• Rzut karny dla Ruchu po festiwalu błędów z obu stron!

• Strata Burliki przed polem karnym Wisły, piłkę przejął Sadlok i uderzył obok bramkarza, ale sprzed linii bramkowej piłkę wybił Piotr Brożek, asekurujący Miśkieiwcza!

• Ruch próbuje odpowiadać. Na razie tylko wywalczył rzut rożny.

• Pierwsza żółta kartka w spotkaniu, ukarany Marek Zieńczuk.

• Dużą rolę przy golu odegrał udany przechwyt Stilica. Bośniak odegrał odzyskaną futbolówkę i dograł do Brożka, który nie zmarnował okazji!

• Gooooooooooooool! Paweł Brożek sam na sam pokonuje bramkarza Ruchu!

• Chrapek próbował górną piłką uruchomić Guerriera, ale ten nie dość że nie zdołał jej opanować, to jeszcze był na spalonym.

• Ruch w ataku, zamknął Wisłę we własnej połowie, ostatecznie obrońcy Białej Gwiazdy ratują się dalekim wybiciem na uwolnienie.

• Zagrania Piotra Brożka to dzisiaj prawdziwa parodia, gubi się, traci piłkę, wdaje w niepotrzebne dryblingi. To może skończyć się groźnie dla Wisły. zawodnik jest wyraźnie bez formy.

• Przez moment dwie piłki na boisku, ale sędzia tego nie zauważył i nie przerwał gry. Zbędną futbolówka szybko usunięta przez chłopców od piłek.

• Sporo kłopotów sprawił teraz piłkarzom Ruchu Paweł Brożek, ale ostatecznie nie przyniosło to Wiśle nawet celnego strzału na bramkę. Obrona Niebieskich w tej sytuacji była jednak nieco rozpaczliwa.

• To musiała być bramka! Stilić świetnie wyłożył piłkę Guerrierowi, który wyszedł sam na sam z Buchalikiem i uderzył obok bramkarza! Odchodząca piłka w ostatniej chwili minęła słupek bramki Ruchu po zewnętrznej stronie!

• Dwa rzuty rożne dla Ruchu, oba zakończone strzałami głową, ale bez efektu bramkowego.

• Ładnie szarżowali na prawej stronie piłkarze Niebieskich, którzy kręcili jak chcieli Piotrem Brożkiem. Na szczęście dla Wisły skończyło się tylko na rzucie rożnym.

• Niezła okazja Wisły, ale gościom zabrakło celnego strzału, by ją właściwie wykończyć. Ostatecznie wybili piłkę obrońcy.

• Guerrier o własnych siłach opuszcza boisko, ale za chwilę zapewne na nie powróci. Uraz nie okazał się poważny.

• W polu karnym leży Guerrier i trzyma się za głowę. Potrzebna jest pomoc medyczna i przerwa w grze.

• Rzut wolny dla Wisły z 40 metrów. Miękko w pole karne wrzucał Garguła, ale Guerrier nie zdołał przejąć piłki, wypychany przez Szyndrowskiego.

• Początek spotkania spokojny. Gra toczy się głównie w środku pola. Żaden z zespołów nie może przedrzeć się pod pole karne rywala.

• Łukasz Burliga wyraźnie chce się pokazać dzisiaj z dobrej strony. Szarżował prawą stroną, ale jego centrostrzał był dosyć niecelny.

• Od początku gorący doping kilku tysięcy fanów Niebieskich, zgromadzonych na stadionie.

• Pierwszy gwizdek sędziego Jakubika i gramy!

• Już po przywitaniu, zespoły zajęły swoje miejsca na boisku, rozpocznie od środka Wisła.

• Na trybunach przy Cichej zasiedli dzisiaj między innymi Jerzy Buzek i Waldemar Fornalik.

• Oba zespoły wychodzą na boisko przy skocznych rytmach śląskiego szlagieru.

• Wszystko przygotowane już do wyjścia piłkarzy na boisko. Czekamy tylko na bohaterów dzisiejszego widowiska.

• Ławka rezerwowych Wisły: Gerard Bieszczad, Emmanuel Sarki, Fabian Burdenski, Michał Nalepa, Tomasz Zając, Alan Uryga i Michał Szewczyk.

• Ławka rezerwowych Ruchu: Krzysztof Kamiński, Roland Gigolaev, Sebastian Janik, Maciej Jankowski, Michał Helik, Maciej Urbańczyk, Jakub Smektała

• Witani brawami pojawili się na murawie także piłkarze Ruchu. Na trybunach na razie garstka kibiców.

• Na rozgrzewkę wybiegli właśnie piłkarze Wisły. Jest wśród nich Łukasz Burliga, który wybiegnie w wyjściowym składzie, mimo ujawnienia afery z obstawianiem przez niego zakładów w punkcie bukmacherskim!

• W Chorzowie dzisiaj piękna, słoneczna pogoda, warunki wręcz idealne do gry. Na razie murawa pusta, piłkarze nie rozpoczęli jeszcze rozgrzewki. Ruch - Wisła

• Witamy w relacji na żywo ze stadionu przy Cichej w Chorzowie, gdzie Ruch podejmie Wisłę. Oba zespoły walczą o trzecie miejsce w tabeli, jednak na chwilę obecną żadnej z tych ekip miejsce na podium nie daje miejsca w Lidze Europy, z powodu braku licencji na europejskie puchary.