3 1 połowa

Pogoń Szczecin

0

• Po jednym trafieniu dołożyli także Semir Stilić i Wilde-Donald Guerrier. To już wszystko ze Stadionu Miejskiego imienia Henryka Reymana w Krakowie, dziękujemy za uwagę, żegnamy się i życzymy dobrej nocy wszystkim kibicom!

• Hat-trick dla gospodarzy zaliczył dzisiaj Paweł Broźek, dla którego trzecia bramka w dzisiejszym meczu była również 100. w Ekstraklasie.

• Koniec meczu! Wisła rozprawia się z wstydliwymi passami i to w jakim stylu - "Biała Gwiazda" pokonuje Pogoń Szczecin 5:0.

• Mecz potrwa jeszcze około sześćdziesięciu sekund. Cztery tysiące fanów Wisły chóralnie odśpiewuje hymn "Białej Gwiazdy".

• Sędzia Gil nie ma także litości dla Dariusza Dudki (Wisła) i karze reprezentanta Polski żółtą kartką.

• Dzisiejszy mecz z żółtą kartką na koncie zakończy też Maciej Dąbrowski (Pogoń).

• Rykoszet po strzale Walskiego o mały włos nie zaskoczył czujnego Miśkiewicza!

• Ostatnia zmiana u gospodarzy - Fabian Burdenski za Łukasza Burligę (Wisła).

• Przed polem karnym Pogoni odnalazł się Zając, podanie młodego wiślaka odbite od szczecińskiej obrony jak od ściany. Boisko na chwilę opuści poturbowany Rudol.

• Alan Uryga pojawił się na boisku w miejsce Michała Chrapka (Wisła).

• Strzał Popary z dalszej odległości nosił znamiona desperacji.

• Zając, ku aplauzowi widowni, wywalczył ósmy już rzut rożny dla Wisły Kraków. Korner kończy się jednak kontratakiem Pogoni, przerwanym przez pomocników "Białej Gwiazdy".

• 81 minut meczu czekał Franciszek Smuda z pierwszą zmianą - Wilde-Donalda Guerriera zmienił absolutny debiutant w Ekstraklasie - Tomasz Zając.

• Zrezygnowany Małecki macha ręką w kierunku sędziego po tym, jak arbiter nie odgwizdał przewinienia na nim przy linii bocznej.

• "Biała Gwiazda" póki co bez zmian w składzie. Rezerwowi, w tym potencjalny debiutant Tomasz Zając, wciąż czekają na swoją szansę w tym meczu.

• Młody Walski decyduje się na uderzenie z 35 metrów, trajektoria była dobra, lecz siła za mała, żeby zaskoczyć Miśkiewicza. Piłka łagodnym łukiem opada w jego "koszyczek".

• Niewiele zabrakło, żeby honorowe trafienie dla Pogoni zaliczył Maciej Dąbrowski - po rzucie rożnym "Portowców" główka stopera przelatuje centymetry nad poprzeczką!

• Zgranie Bąka do hasającego po prawym skrzydle Robaka, bomba piłkarza Pogoni odbita przez Miśkiewicza nad bramkę!

• Owacja od kibiców Wisły za udaną interwencję dla Michała Czekaja. Rekonwalescent po ciężkiej kontuzji rozgrywa dzisiaj dobre spotkanie.

• Miśkiewicz wyciąga się jak struna i piąstkuje dośrodkowanie Robaka, zanim dotarło do któregokolwiek z kolegów w polu karnym.

• Nie odcięło nam dostępu do sieci - to tempo meczu drastycznie spadło. Walka toczy się głównie w środku pola.

• Bramka Pawła Brożka była jego 100. na ligowych boiskach w naszym kraju.

• Akrobatyczna próba uderzenia Marcina Robaka zatrzymała się na którymś z wiślaków i Pogoń ma rzut rożny. Zamieszanie pod bramką Miśkiewicza i kolejny korner dla "Portowców".

• Przy piątej bramce dla "Białej Gwiazdy" asystował Łukasz Burliga. Większość kibiców Pogoni opuściła już stadion, spiesząc się na pociąg - nawet, gdyby zostali, raczej nie chcieliby oglądać tego, co Wisła właśnie robi z "Portowcami".

• De-mol-ka! 5:0 i hattrick Pawła Brożka! Snajper Wisły dostrzega, że Janukiewicz wyszedł za daleko z bramki i upokarza go dokładnym lobem!

• 4:0 dla "Białej Gwiazdy"! Płaskie podanie Stilicia wykorzystuje Paweł Brożek - obrona Pogoni statystowała przy drugim trafieniu "Brozia" w tym meczu!

• 4 198 kibiców ogląda mecz Wisły z Pogonią Szczecin.

• Pojedynek siłowo-biegowy Hernaniego z Brożkiem kończy się zwycięstwem obrońcy Pogoni. Piłka dla bramkarza gości, Radosława Janukiewicza.

• Ostatnia zmiana w ekipie "Portowców" - Bartosz Ława zmieniony przez Michała Walskiego.

• Z kornera nic nie wynika, a Pogoń szykuje młodego Michała Walskiego do wejścia na plac gry.

• Niedokładne przyjęcie Pawła Brożka nijak nie motywuje Rudola, który mając "Brozia" na plecach salwuje się wybiciem na rzut rożny.

• Długo, długo do uderzenia z dystansu zbierał się Stjepanović. Płaski strzał wiślaka mija jednak słupek bramki Janukiewicza.

• Chet: A gdzie sprzeczność? Bo nie do końca rozumiemy pytanie :)

• Wisła rozgościła się na dobre na połowie Pogoni, Hernani musi wybijać piłkę na aut.

• Chrapek potężnie wbił stopę w ziemię i jego strzał na bramkę Pogoni nie nabrał takiej wysokości, jakiej wiślak pewnie oczekiwał składając się do uderzenia.

• Sebastian Rudol (Pogoń) obejrzał żółtą kartkę.

• Kilka zwinnych ruchów Bąka i młody napastnik Pogoni prawie znalazł się oko w oko przed Miśkiewiczem, całą sytuację wybiciem ratuje Bunoza.

• Mierzone uderzenie Bunozy zza szesnastki minimalnie za bramką!

• Liczba Japończyków na boisku musi się zgadzać, więc Takafumi Akahoshi wszedł za Rogalskiego (Pogoń).

• W przerwie Jakub Bąk pojawił się na boisku w miejsce Takuyi Murayamy (Pogoń).

• Rozpoczynamy drugą połowę! Zaczynają zawodnicy Pogoni, którym dzisiaj zagląda w oczy pierwsza porażka od grudnia, gdy okazali się gorsi od... Wisły Kraków.

• Piłkarze obu drużyn już na boisku, od startu drugiej połowy dzieli nas kilka chwil. Pogoń przeprowadza dwie zmiany - na murawie pojawią się Bąk i Akahoshi.

• Piąty rzut rożny dla Wisły, wybicie Frączczaka... szóstego już nie będzie. Paweł Gil kończy pierwszą połowę, po której "Biała Gwiazda" prowadzi 3:0!

• Guerrier bierze na siebie zneutralizowanie zagrożenia po rzucie wolnym Pogoni, kontratak wiślaków przerywa pewny wślizg Dąbrowskiego.

• Żółta kartka dla Łukasza Burligi (Wisła). Mamy trudności z doliczeniem się, który to już kartonik dla "Burego" w obecnym sezonie.

• Wisła raz za razem ostrzeliwuje pole karne Pogoni dośrodkowaniami. Frączczak nie pęka i wybija centrę aktywnego dzisiaj Sarkiego.

• Znowu zamieszanie pod bramką Radosława Janukiewicza. Hernani dwoi się i troi, żeby zapobiec utracie kolejnego gola. Z powodzeniem, bo Pogoń wychodzi z tarapatów - przynajmniej na moment.

• Ale nam się zrobił mecz! Do rzutu wolnego dla Pogoni podchodzi Małecki... sprytny, podkręcony strzał byłego wiślaka trafia w poprzeczkę!

• Scenariusz kolejnego kontrataku wiślaków prawie identyczny, co przy bramce na 3:0 - Sarki dobrze obsługuje Stilicia, Bośniak miękkim lobem nad Janukiewiczem myli się o kilkanaście centymetrów!

• Po rzucie rożnym dla Wisły Pogoń wychodzi z kontrą, Bunoza ryzykuje sporo atomowym wybiciem - tym razem bez konsekwencji. Korner dla "Portowców".

• Guerrier przypadkowo staranował Dąbrowskiego i szczerze przeprasza obrońcę Pogoni. Sędzia Gil ma na względzie miłosierdzie Haitańczyka i nie karze go kartką, choć mógłby.

• Najgroźniejsza akcja Pogoni kończy się jak w kabarecie - Robak wychodzi sam na sam z Miśkiewiczem i nawet ogrywa bezradnego bramkarza Wisły, ale zanim oddaje strzał z ostrego kąta, wywraca się na piłce!

• Po zmarnowanym kornerze dla Pogoni sam, samiutki popędził Guerrier. Haitańczyk nie jest w stanie ograć przytomnego Rogalskiego - gdyby nie jego interwencja, skrzydłowy wyszedłby sam na sam z Janukiewiczem.

• Ofiarna interwencja Burligi powstrzymuje atak coraz odważniejszej Pogoni. Nie ma co się dziwić, piłkarze Wdowczyka nie mają już niczego do stracenia.

• Sprzed pola karnego mocno uderzał Dąbrowski, desperacki strzał "Portowca" ląduje za daleko od bramki, żeby zagrozić wiślakom.

• 3:0 dla Wisły! Zabójcza skuteczność "Białej Gwiazdy" przy kontratakach - Sarki popędził z piłką, ile fabryka dała, w kluczowym momencie wyłożył piłkę Semirowi Stiliciowi, a Bośniak mocno zawinął w okienko!

• Małecki dojrzał czającego się Robaka i wystawił mu piłkę na mocarny strzał z 20 metrów! Miśkiewicz odbija ją przed siebie, w sukurs bramkarzowi Wisły przychodzi Czekaj i wybija piłkę!

• Chrapek nie zdążył do ciekawego zagrania od Sarkiego - Nigeryjczyk chyba jednak za mocno podawał piłkę partnerowi.

• Przytomne wybicie Dudki trafia do Guerriera. Rajd Haitańczyka pod bramkę "Portowców" przerwany profesorską interwencją Sebastiana Rudola.

• Po dośrodkowaniu Stilicia z trudem piąstkuje Janukiewicz, poprawka Stjepanovicia wysoko, wysoko nad bramką Pogoni.

• Po wybiciu piłki ze strefy zagrożenia Wisła przeprowadza błyskawiczną kontrę, z ostrego kąta uderza Emmanuel Sarki... obok bramki, ale gospodarze mają rzut rożny po rykoszecie!

• Faul Czekaja na Robaku, w pole karne spróbuje dośrodkować nie kto inny, jak Patryk Małecki.

• Wiśle nigdzie się nie spieszy, podopieczni Franciszka Smudy spokojnie rozgrywają piłkę w obrębie własnej połowy.

• Długi przerzut na lewą stronę boiska w kierunku Robaka - technika najlepszego strzelca "Portowców" ustępuje jego szybkości, a sam snajper traci piłkę przy próbie odbioru.

• Na Reymonta zawitał dawno niewidziany gość - Wisła po raz pierwszy od dawna całkowicie dominuje na boisku i nie zapowiada się na to, aby poprzestała na dwóch trafieniach.

• Chrapek mięciutko przenosi piłkę na poprzeczkę i futbolówka wychodzi poza boisko! Tak niewiele zabrakło do trzeciej bramki!

• Podopieczni Dariusza Wdowczyka są oszołomieni stratą dwóch bramek. Faul dosłownie na linii pola karnego i bardzo niebezpieczny rzut wolny dla "Białej Gwiazdy".

• 2:0 dla Wisły! Wilde-Donald Guerrier! Do trzech razy sztuka - trzeci raz po rzucie rożnym bezpańska piłka toczy się na 20 metrze, trzeci raz dopada do niej wiślak, ale tym razem strzela gola! Zasłonięty przez własnych obrońców Janukiewicz nie był w stanie odbić strzału Haitańczyka!

• W podobnej sytuacji, jak przed chwilą Guerriera myli się Sarki. Piłka w dziwnych okolicznościach trafia do Bunozy, strzał Bośniaka po nogach obrońcy Pogoni wychodzi na kolejny korner!

• Dąbrowski powstrzymuje rozpędzonego Guerriera, drugi rzut rożny dla wiślaków.

• Hernani próbował zagrać za kołnierz wiślackich obrońców - stoper Pogoni przesadził z siłą i piłka trafia do Miśkiewicza.

• Po rzucie rożnym dla "Białej Gwiazdy" do bezpańskiej piłki dopadł Guerrier i z dobrych trzydziestu metrów huknął w trybuny.

• Błyskawiczna odpowiedź Pogoni - ze słusznej odległości próbował Popara, strzał Bułgara niecelny.

• Trudno powiedzieć, jak Wisła znalazła sobie miejsce w gąszczu obrońców "Portowców". Sarki ładnie wypatrzył Burligę, "Bury" zagrał w okolice jedenastego metra, piłka spod nóg Chrapka z udziałem któregoś z obrońców Pogoni trafiła do Brożka - snajper Wisły nie miał problemów z pokonaniem Janukiewicza!

• GOOOOOL! 1:0! Paweł Brożek przełamuje strzelecką niemoc, trafiając do siatki po ogromnym zamieszaniu w polu karnym!

• "Portowcy" znowu w natarciu, w pole karne dośrodkowuje Rogalski - nie było tam nikogo, kto mógłby przejąć piłkę.

• Składna akcja Pogoni, "Portowcy" wyszli trójką - atak skończył się na Małeckim, który płasko strzela kilka metrów obok słupka bramki Miśkiewicza.

• Paweł Brożek musi chyba sobie nastawić kompas, bo przed chwilą ryzykownie zagrał w poprzek boiska. Piłkę przejął Rogalski i tylko niefrasobliwości Pogoni Wisła zawdzięcza to, że nie było groźnej kontry.

• Bunoza siłą powstrzymał Poparę na połowie Wisły, sędzia Gil uznał, że przewinił piłkarz "Portowców".

• Zaczynamy mecz Wisły z Pogonią! Od środka rozpoczęli piłkarze gospodarzy, których kapitanem jest dzisiaj Paweł Brożek.

• Piłkarze Wisły i Pogoni wychodzą z tunelu za sędzią Pawłem Gilem. Pierwszy gwizdek arbitra z Lublina poprzedzi hymn "Białej Gwiazdy".

• Chcielibyśmy pokusić się o przewidzenie dzisiejszej frekwencji na stadionie Wisły. Szczerze mówiąc, boimy się - liczba na pewno czterocyfrowa, ale o tym, ile tysięcy widzów zebrało się dziś przy Reymonta, poinformujemy Was w przerwie.

• O powracającym na wiślacki stadion Patryku Małeckim powiedziano już chyba wszystko. "Mały" wciąż czeka na swoją pierwszą ligową bramkę w barwach "Portowców" - dzisiaj ma szansę zdobyć ją przeciwko swojemu byłemu klubowi.

• Dla Pogoni z rzutu karnego trafił Marcin Robak, przerywając imponującą serię Wisły bez straty gola na własnym boisku.

• Ostatni mecz Wisły z Pogonią odbył się 16 grudniaubiegłego roku w Krakowie. "Biała Gwiazda" zwyciężyła wówczas "Portowców" 2:1 po bramkach Pawła Brożka i Łukasza Burligi.

• Do startu meczu pozostało niewiele czasu, więc raport frekwencyjno-pogodowy z Krakowa: ciemno, zimno i pada mżawka, a spora liczba kibiców Wisły nie uwzględniła wizyty na Reymonta w swoim planie świątecznej soboty.

• Stadion Wisły będzie gościł dzisiaj niewiele ponad 250 kibiców ze Szczecina. Fani "Portowców" opuszczą swój sektor przez czasem z powodów logistycznych.

• Na pół godziny przed pierwszym gwizdkiem sędziego Pawła Gila polecamy przyjrzeć się historii spotkań między wiślakami a "Portowcami, dostępnej pod TYM linkiem.

• "Biała Gwiazda" to sąsiedzi "Portowców" w ligowej tabeli. Sytuacja obu zespołów w grupie mistrzowskiej prezentuje się następująco:

• 4. POGON SZCZECIN (25 punktów; 11 zwycięstw, 15 remisów, 5 porażek)
    • 5. WISŁA KRAKÓW (23 punkty; 12 zwycięstw, 9 remisów, 10 porażek)
  • "Biała Gwiazda" dzisiaj z potencjalnym debiutantem Tomaszem Zającem na ławce. 18-latek imponuje strzelecką formą w trzecioligowych rezerwach, być może dzisiaj dostanie szansę wykazania się w Ekstraklasie.

• "Portowcy" już w komplecie na płycie boiska. Największym zaskoczeniem w ekipie gości jest brak Takafumiego Akahoshiego - Japończyk rozpocznie mecz na ławce rezerwowych.

• Od ilu spotkań Wisła nie może przerwać wstydliwej passy bez ligowej wygranej? Odpowiedź na to i inne pytania znajdziecie w przedmeczowej zapowiedzi, którą można przeczytać TUTAJ.

• Wiślacy wybiegają na przedmeczową rozgrzewkę, za kilka chwil powinni do nich dołączyć podopieczni Dariusza Wdowczyka.

• Rezerwowi Wisły: Gerard Bieszczad, Piotr Brożek, Fabian Burdenski, Michał Nalepa, Tomasz Zając, Alan Uryga, Danijel Klarić.

• Rezerwowi Pogoni: Dawid Kudła, Jakub Bąk, Takafumi Akahoshi, Wojciech Golla, Michał Koj, Michał Walski, Dominik Kun.

• Witamy ze Stadionu Miejskiego imienia Henryka Reymana w Krakowie, gdzie już za niecałą godzinę zmierzą się dwa zespoły z grupy mistrzowskiej T-Mobile Ekstraklasy - Wisła Kraków i Pogoń Szczecin. Zapraszamy na relację LIVE z tego spotkania!