0

• Koniec spotkania. Śląsk pokonuje Zagłębie 1-0.

• 3 minuty doliczył sędzia do regulaminowych 90

• Żółta kartka dla Flavio Paixao.

• Zagłębie nie ma nic do stracenia i teraz wszystkie siły przeniosło do ataku. Czy są w stanie coś zmienić w 90 minucie ?

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego i Portugalczyk wyskoczył do piłki pokonując strzałem głową Silvio Rodicia.

• GOOOOOOOL !!! Bramkę zdobył niezawodny Marco Paixao

• Żółtą kartką został ukarany Pawel Vidanov.

• Zagłębie przycisnęło i stwarza co raz większe zagrożenie pod bramką Śląska.

• Pierwsza groźna akcja Zagłębia. Z największym trudem strzał Błąda z 16 metrów obronił Kelemen.

• Zmiana w drużynie Śląska. Kaźmierczak za Stefanowicia.

• Żółtą kartką został ukarany Rafał Grodzicki za faul na Arkadiuszu Piechu.

• Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin

• Olek Kwiek sfaulował Plaku i będzie dobra okazja dla Śląska.

• Łukasz Piątek wchodzi z miejsca Manuela Curto.

• Wrocławianie podkręcają tempo czym sprawiają problemy Zagłebiu.

• Kolejna 100 % szansa dla Śląska. Adam Kokoszka zgrał piłkę do Marco Paixao ale Portugalczyk po raz kolejny nie potrafił pokonać Rodicia a piłka przeleciała o kilka cm obok słupka.

• Zmiana spowodowana jest urazem kapitana Zagłębia bo schodząc kulał na prawą nogę.

• Boisko opuszcza Adam Banaś a w jego miejsce wchodzi Elvedin Dżinić.

• Dzisiejsze Derby Dolnego Śląska na żywo ogląda 11156 widzów.

• Kapitan Zagłębia powrócił na boisko.

• Na boisku leży Adam Banaś , dolega mu drobny uraz ale będzie mógł kontynuować grę. Na razie opuścił murawę.

• Bardzo dobrze gra dzisiaj Vidanow, co róż wybijając piłki dośrodkowywane przez piłkarzy Śląska.

• David Abwo sfaulował Dudu Paribę i będzie rzut wolny dla Śląska.

• Pawel Vidanow dośrodkował w pole karne ale do piłki nie doszedł żaden z jego kolegów.

• W 63 minucie Sebino Plaku zastępuje Lukasa Droppę.

• Rafał Grodzicki zdecydował się na strzał z 40 metrów ale piłka prawie wyleciała na out.

• Miedziowi przez chwilę utrzymali się przy polu karnym Śląska ale nie przyniosło to żadnych rezultatów.

• Rzut rożny dla Zagłębia. Abwo przycisnął Kokoszkę i obrońca Śląska musiał wybić piłkę .

• W 58 minucie boisko opuścił Miłosz Przybecki a jego miejsce na murawie pojawił się David Abwo.

• Dobre dośrodkowanie w pole karne Zagłębia ale Vidanow uprzedził Marco Paixao.

• Śląsk Wrocław - Zagłębie LubinŚląsk Wrocław - Zagłębie Lubin

• Dobre dośrodkowanie Adriana Błąda w pole karne, ale do piłki nie doszedł Miłosz Przybecki .

• Miłosz Przybecki zdecydował się na strzał z 19 metrów ale piłka przeleciała obok bramki Mariana Kelemena.

• Śląsk znowu zaczął agresywniej i powinien prowadzić w derby Dolnego Śląska. Zagłębie cofnięte, jak na razie bez atutów w ofensywie.

• Rodić Show !! Bramkarz Zagłębia obronił strzał Flavio Paixao z 3 metrów!

• Żółtą kartką ukarany został Aleksander Kwiek

• Obie drużyny wyszły bez zmian na drugą połowę.

• Rozpoczynamy drugą część spotkania ! Miejmy nadzieję, że doświadczymy większych emocji.

• Koniec pierwszej połowy spotkania. Śląsk - Zagłębie 0-0 !

• Pan Jarosław Przybył doliczył jedną minutę.

• Za dyskusję z sędzią kartką ukarany został również Djordje Cotra.

• Żółtą kartką ukarany został Miłosz Przybecki za faul na Tomie Hateley'u.

• Trzecia bardzo dobra okazja dla Marco Paixao. Portugalczyk zdołał oddać strzał głową z 4 metra ale kunsztem bramkarskim popisał się Rodić i wybił piłkę.

• Groźna sytuacja pod bramką Zagłębia ale zakończona niestety faulem jednego z piłkarzy Śląska i od rzutu wolnego rozpoczął Silvio Rodić.

• Piłkarze zapomnieli chyba jaką wagę ma dzisiejszy mecz bo ani jedni ani drudzy nie kwapią się do ataków.

• Fani obu zespołów "pozdrawiają się serdecznie " przez całą pierwszą połowę.

• Sebastian Mila zdecydował się na strzał z 30 metrów ale piłka przeleciała daleko od bramki Rodicia.

• W końcu akcja Śląska Wrocław ale nie zakończyła się niczym dobrym

• 30 minuta spotkania w mieliśmy dopiero dwa strzały w tym meczu, z czego oba oddane przez piłkarzy Śląska. To chyba najlepsze odzwierciedlenie tego co dzieje się na boisku.

• Adam Banaś nie najlepiej radzi sobie dzisiaj na pozycji defensywnego pomocnika i piłkarze Śląska to wykorzystują, prowadząc swoje akcje przez środek boiska.

• Orest Lenczyk przed tym meczem porównał Marco Paixao do Tomasza Frankowskiego ale Portugalczyk jak na razie nie powiększył swojego dorobku bramkowego.

• Dudu Paraiba bezpardonowo sfaulował Adriana Błąda ale pomocnik Zagłębia podnosi się już z murawy.

• Obaj szkoleniowcy na pewno nie tak wyobrażali sobie to spotkanie, którego tempo jest chyba wolniejsze niż w niektórych meczach I Ligi.

• Orest Lenczyk wystawił dzisiaj dwóch szybkich skrzydłowych ale jak na razie nie przynosi to chyba zamierzonych efektów.

• Zagłębie w końcu przedostało się pod pole karne Śląska ale na 18 metrze prawidłowo został zatrzymany Piech i akcja ruszyła w drugą stronę.

• Piłkarze Śląska Wrocław bardzo dobrze dzisiaj rozgrywają piłkę, większość podań jest celna i z pierwszego kontaktu

• Śląsk narzucił swój styl gry i Zagłębie jak na razie tylko się broni

• Po raz kolejny Paixao! Tym razem nie potrafił pokonać Rodicia z 6 metrów.

• Pierwsza groźna okazja dla Śląska! Marco Paixao zdecydował się na strzał z 16 metrów czym sprawił sporo problemów Rodiciowi.

• Od pierwszej minuty spotkanie toczy się w dobrym tempie, choć to Miedziowi dłużej utrzymują się przy piłce.

• Obie drużyny na pewno dzisiaj nie będą kalkulować w swoich poczynaniach, bo każda musi to spotkanie wygrać

• Zaczynamy!!

• Obaj szkoleniowcy ciepło przywitali się przy bocznej linii boiska

• Rozpoczną piłkarze Zagłębia Lubin!

• Śląsk Wrocław zagra dzisiaj na zielono a Zagłębie Lubin na pomarańczowo-czarno !

• Pan Jarosław Przybył wyprowadza obie jedenastki!

• Obie drużyny są już w tunelu ! Już za chwilę rozpoczynamy kolejne w tym sezonie Derby Dolnego Śląska

• Orest Lenczyk przed meczem - Nie można już kalkulować, z kim gramy, a trzeba zdobywać punkty, bo musimy się wygrzebać do góry tabeli. Na pewno będziemy mieli plan na ten mecz, ale osobna sprawa, czy zostanie on zrealizowany na boisku

• W przypadku zwycięstwa Śląska jego przewaga nad Zagłębiem wzrośnie do pięciu punktów, natomiast zwycięstwo Zagłębia pozwoli przeskoczyć WKS w tabeli.

• Dotychczas we Wrocławiu obie drużyny rozegrały 16 spotkań, z których 7 zakończyło się zwycięstwami Śląska, 3 remisami, a 6 zwycięstwami Zagłębia. Śląsk zdobył przed własną publicznością 17 goli, tracąc 19 bramek.

• Dzisiejsze spotkanie pomiędzy Śląskiem Wrocław a KGHM Zagłębiem Lubin będzie sędziował Jarosław Przybył z Kluczborka. Pomagać mu będą : Konrad Sapela – Łódzki ZPN (FIFA), Marcin Boniek – Kujawsko-Pomorski ZPN a sędzią technicznym będzie Pan Tomasz Garbowski – Opolski ZPN.

• Kibice Zagłębie są już w sektorze gości Kibice Zagłębia we Wrocławiu

• Rezerwowi Zagłębia Lubin : Tomasz Ptak, Sebastian Bonecki, David Abwo, Elvedin Dżinić, Michal Papadopulos, Łukasz Piątek, Johan Bertilsson.

• Rezerwowi Śląsk Wrocław : Wojciech Pawłowski, Krzysztof Ostrowski, Sebino Plaku, Sylwester Patejuk, Juan Calahorro, Przemysław Kaźmierczak, Kamil Dankowski.

• Obok wyjściowe jedenastki wybrane przez obu szkoleniowców!