Historia spotkań między Górnikiem Zabrze a Śląskiem Wrocław

Damian Orłowicz
Bilans spotkań bezpośrednich jest korzystny dla Górnika
Bilans spotkań bezpośrednich jest korzystny dla Górnika Angelika Wiatr
W sobotę dojdzie do najciekawszego spotkania 22. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. W Zabrzu Górnik podejmować będzie Śląsk Wrocław. Zabrzanie będą chcieli zakończyć fatalną serię bez zwycięstwa na własnym stadionie, ale czeka ich bardzo trudne zadanie. Oto historia bezpośrednich spotkań obu drużyn.

Bilans bezpośrednich spotkań jest korzystniejszy dla Górnika Zabrze. Zanotowali oni na swoim koncie dwadzieścia siedem zwycięstw. Śląsk Wrocław wygrał dwadzieścia jeden razy. Zanotowano również dziewiętnaście remisów.

Jesienią spotkanie we Wrocławiu zakończyło się wygraną gospodarzy 2:0. Oba trafienia na swoim koncie zapisał Flavio Paixao. Była to pierwsza przegrana Górnika Zabrze w sezonie 2014/15.

Rok temu w Zabrzu doszło do bardzo emocjonującego spotkania. Po trzydziestu trzech minutach Śląsk Wrocław prowadził po dwóch bramkach Marco Paixao. Kontaktową bramkę w 50. minucie zdobył Sobolewski. Taki wynik utrzymywał się do doliczonego czasu gry. W nim wyrównująca bramkę zdobył Iwan, a w ostatniej akcji ze zwycięskiego gola mógł się cieszyć Nakoulma.

W rewanżu padł wynik remisowy. Znowu na listę strzelców wpisał się Marco Paixao, a jeden punkt dla Zabrza zapewnił Bartosz Iwan.

Źródło: Górnik Zabrze