Iwański i Murawski po derbach Śląska: Trzeba to przyjąć na klatę. To nie był łatwy mecz [WYPOWIEDZI]

Wojciech Grzegorzyca
Piast Gliwice - Ruch Chorzów
Piast Gliwice - Ruch Chorzów Arkadiusz Gola/Polska Press
Piast Gliwice pokonał Ruch Chorzów 3:0 w piątkowych derbach Śląska. Zobaczcie, co po meczu powiedzieli piłkarze obu drużyn - Maciej Iwański i Radosław Murawski.

Maciej Iwański (Ruch Chorzów): Musimy zapomnieć o pierwszej połowie. Patrząc na drugą trzeba przyznać, że mieliśmy sytuacje na 2:1. Może strzał oddaliśmy trochę później, ale mieliśmy kilka okazji. Niestety nie strzeliliśmy kontaktowej bramki i tak to się skończyło. W zeszłym tygodniu wygraliśmy 3:0, a dzisiaj przegraliśmy 0:3. Trzeba to przyjąć na klatę, pracować dalej i walczyć o zwycięstwa.

Radosław Murawski (Piast Gliwice): Nie powiedziałbym, że ten mecz był łatwy. W drugiej połowie daliśmy rywalom za dużo miejsca i oni to wykorzystali. Utrzymywali się przy piłce częściej niż w pierwszej połowie. Ten element u nas szwankował. Ale daliśmy radę, graliśmy konsekwentnie i, co najważniejsze, zagraliśmy na zero z tyłu. Od jutra tematem jest już tylko Górnik Zabrze.