Jagiellonia Białystok 0 - 1 GKS Bełchatów

Jagiellonia Białystok

0

GKS Bełchatów

1

• Jagiellonia zasłużenie przegrywa u siebie z GKS Bełchatów 0:1! To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec meczu!

• Kontra GKS! Prokić poradził sobie z Maderą, ale jego strzał świetnie broni Drągowski!

• Trzy minuty doliczone do tego meczu.

• Kolejne wejścia prawym skrzydłem pilkarzy gospodarzy nie przyniosły celnego zagrania przed bramkę Bełchatowa. Teraz Malarz pewnie łapie piłkę po uderzeniu zza pola karnego Gajosa.

• Żółta kartka dla Mójty.

• Frankowski minął w polu karnym Mójtę, ale po chwili został zablokowany przez Telichowskiego. Po rzucie rożnym dla Jagiellonii w polu karnym przewrócił się Pawłowski, ale sędzia Marciniak nie gwizdnął karnego.

• Po efektownym wejściu Mójty i jego dośrodkowaniu z lewego skrzydła, Madera w ostatniej chwili wybił piłkę na korner.

• Po kornerze dla GKS piłka bezpańsko przeleciała przez pole bramkowe Drągowskiego! Zmiana w Jagiellonii. Schodzi Dzalamidze, wchodzi Frankowski.

• Baran zmienia Szymańskiego.

• Dobre wyjście z bramki Drągowskiego zatrzymuje pędzącego w szesnastkę Szymańskiego!

• 12 307 widzów dzisiaj na Słonecznej.

• Niecelny strzał z dystansu Maka, a trener Probierz stawia wszystko na jedną kartkę Mystkowski za Porębskiego!

• Dobrze zabrał się z piłką przed polem karnym Gajos, ale nieczysto uderzył z 16 metrów i został zablokowany przez gości.

• Kolejna szansa dla gości! Po kontrataku i podaniu Poźniaka Szymański uderza z kilkunastu metrów obok białostockiej bramki!

• Błyskawiczna kontra GKS!!! Popędził z nią Prokić i zostawił piłkę przed polem karnym Makowi, którego uderzenie zza pola karnego poszybowało ponad poprzeczką!

• Żółta kartka dla Poźniaka.

• Drągowski!!! Bramkarz Jagi instynktownie zatrzymuje jednego z rywali tuż przed własną bramką!!!

• Proste straty Gajosa i Pawłowskiego kończą się szczęśliwie dla Jagiellonii, bo tylko rzutem rożnym dla Bełchatowa.

• Wasiluk z dalekiego dystansu huknął wyraźnie obok bramki Malarza.

• Grzyb przerywa już w polu karnym bardzo groźną akcję GKS! Po chwili żółtą kartkę ogląda Pawłowski.

• Zmiana w GKS. Prokić za Wrońskiego.

• Słaby strzał z dystansu Wrońskiego pewnie łapie Drągowski.

• Dobra interwencja Madery przerywa groźną kontrę GKS po stracie Wasiluka.

• Malarz teraz spokojnie łapie piłkę po słabym strzale głową Wasiluka.

• MALAAAAARZ! Co za interwencja! Tuszyński dostał świetne podanie w pole karne od Pawłowskiego, ale jego uderzenie pod poprzeczkę kapitalnie przeniósł nad poprzeczką Malarz!!!

• Starcie dwóch kogutów, Wasiluka i Basty, kończy się interwencją sędziego Marciniaka.

• Dobrze weszli w pole karne rywala piłkarze Probierza, ale Tuszyński swoim dośrodkowaniem nie znalazł Dzalamidze.

• Na trybunach nowego stadionu są też pierwsi kibice gości, a dokładnie około 20-30 kibiców GKS Bełchatów.

• W odpowiedzi beznadziejny strzał z dystansu Poźniaka. Piłka ledwo doturlała się do linii końcowej.

• Kontratak gospodarzy kończy się bardzo niecelnym uderzeniem z dystansu Tuszyńskiego.

• Głęboka centra Gajosa z rzutu wolnego pada łupem Malarza.

• Zmiana w Jagiellonii. Pawłowski w miejsce Romanczuka.

• Mak uderza groźnie z dystansu, odbija piłkę Drągowski, a przy próbie dobitki zablokowany został Ślusarski!

• Blisko bramki GKS! Po kontrataku gości i zagraniu Maka tylko interwencja Wasiluka zapobiegła bramce Wrońskiego!!!

• Ogromne zamieszanie w polu bramkowym Bełchatowa, ale piłka ostatecznie nie wpada do siatki gości!

• Bardzo nieczyste uderzenie Sebastiana Madery po dośrodkowaniu Gajosa, jednak chwilę później Tuszyński zdobywa kolejny korner.

• Piątkowski wywalczył rzut rożny dla Jagiellonii.

• Zamieszanie w polu karnym Jagiellonii kończy się sytuacyjnym i bardzo niecelnym strzałem Maka.

• Żółta kartka dla Gajosa za faul taktyczny na Maku.

• Mak dograł dobrze w pole karne do Szymańskiego, ale ten fatalnie przyjął futbolówkę i ją stracił.

• Rozpoczynamy drugą część spotkania!

• Piłkarze obu drużyn wrócili na plac gry. Nie ma żadnych zmian ani w Jagiellonii, ani w GKS.

• Jagiellonia Białystok przegrywa na własnym stadionie z GKS Bełchatów, ale pewne jest, że jeszcze wiele w tym meczu może się zdarzyć, bo obie druzyny miały szanse na kolejne gole w tej pierwszej połowie.

• Koniec pierwszej połowy!

• Kontratak GKS kończy się bardzo mizernym strzałem z dystansu Wrońskiego. Piłka w rękach bramkarza Jagi.

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Gajosa sędzia dopatrzył się faulu w ofensywie Madery.

• Wasiluk!!! Świetny strzał z wolnego obrońcy Jagi nieznacznie mija bramkę GKS!

• Gajos faulowany 25 metrów od bramki Malarza, tymczasem na trybunach ogromna żółto-czerwona sektorówka!

• Gajos chciał uderzyć z dystansu, ale został skutecznie zablokowany przez bełchatowian.

• Kontratak Jagiellonii po przechwycie Romanczuka zakończył się celnym płaskim strzałem Piątkowskiego, z którym jednak spokojnie poradził sobie Malarz.

• Groźny strzał z wolnego Poźniaka odbija do boku Drągowski! Po chwili GKS był bliski podwyższenia prowadzenia, ale uderzenie głową Baranowskiego nieznacznie minęło bramkę Jagi!

• Bełchatów teraz kontroluje boiskowe wydarzenia. Na skrzydle faulowany jest Mak i rzyt wolny dla gości.

• Płaskie uderzenie zza pola karnego Piątkowskiego pewnie łapie Arkadiusz Malarz.

• W kontrataku Jagiellonii Piątkowski został zablokowany w polu karnym rywala.

• Centra Dzalamidze z rzutu wolnego dla Jagiellonii nie dotarła do Madery, a po chwili groźny strzał Gruzina z dystansu odbija Malarz!

• Rzut rożny dla gości kończy się bardzo niecelnym strzałem z dystansu Poźniaka.

• Nieudane dośrodkowanie Gajosa, Bełchatów ruszył z kontrą i po centrze Maka Waszkiewicz wybił piłkę w ostatniej chwili na rzut rożny.

• Dobra akcja Jagiellonii. Dośrodkowanie z prawej strony Dzalamidzei i Basta uprzedza Gajosa, wybijając na korner.

• Piękna akcja Bełchatowa! Wroński dostał kapitalne podanie za linię obrony Jagiellonii i przed Drągowskim trącił ją na głowę Ślusarskiego, który trafił do pustej bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! Bartosz Ślusarski!

• Słupek!!!!! Po dośrodkowaniu Tuszyńskiego Piątkowski miał mnóstwo czasu, aby uderzyć celnie glową, ale trafił tylko w słupek bramki GKS!

• Groźnie!!! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Gajosa, trzem piłkarzom Jagi z Maderą na czele zabrakło centymetrów, aby sięgnąć piłkę przed bramką Malarza!

• Żółta kartka dla Telichowskiego za spóźniony wślizg na nogi Grzyba.

• Kapitalne crossowe zagranie Porębskiego do uciekającego Dzalamidze, ale Gruzina doskonale zatrzymał w polu karnym Malarz.

• Dobre zagranie na skrzydło do Wasiluka, ale ten zagrywa w pole karne bardzo niedokładnie. Wybijają piłkę przyjezdni.

• Rzut wolny dla Bełchatowa, dośrodkowanie w światło bramki Drągowskiego, ale ten dość spokojnie łapie piłkę.

• Bardzo nerwowo w pierwszych minutach wygląda Jagiellonia. Teraz goście przejęli piłkę na połowie rywala, ale ta akcja zakończyła się fatalnym strzałem z dystansu Wrońskiego.

• Ślusarski uderza potężnie z dystansu, ale piłka ląduje w górnych rzędach trybun stadionu przy Słonecznej.

• W efektownym rajdzie środkiem pola Wroński założył siatkę Porębskiemu, po czym został zatrzymany przez Maderę.

• Bardzo kiepską wrzutkę Mójty w pole karne pewnie łapie Drągowski.

• Kolejny stały fragment gry dla gości przyniósł długą piłkę w pole karne, którą na raty złapał Drągowski.

• Po złym zagraniu Dzalamidze z kontrą próbował wyjść Wroński, ale skrzydłowego Bełchatowa powstrzymali gospodarze.

• Goście przerwali teraz kombinacyjną akcję dwójkową Piątkowskiego z Tuszyńskim.

• Rzut wolny dla GKS Bełchatów nie przyniosł zagrożenia dla bramki Drągowskiego.

• Pierwsza akcja Jagiellonii. Dzalamidze dośrodkował w pole karne, gdzie piłka została wybita na 20 metr pod nogi Romanczuka. Ukrainiec został zablokowany przez gości.

• Zaczynamy mecz!

• Ten mecz będzie szczególny dla trenera Michała Probierza, któremu w sobotę zmarł ojciec. Mimo to szkoleniowiec Jagi jest dziś ze swoim zespołem.

• Kapitanami obu drużyn są dzisiaj Rafał Grzyb (Jaga) oraz Arkadiusz Malarz (GKS).

• Piłkarze obu drużyn wychodzą na plac gry!

• Sędzią spotkania będzie arbiter międzynarodowy, Szymon Marciniak z Płocka.

• W tygodniu obie drużyny odpadły z Pucharu Polski. Jagiellonia przegrała po dogrywce w Poznaniu z Lechem 2:4, natomiast GKS został zmieciony z powierzchni ziemi przez Piasta Gliwice 0:5.

• Na kwadrans przed rozpoczęciem meczu mamy miłą uroczystość. Uhonorowani zostali Alexis Norambuena (rekordzista Jagiellonii w ilości występów w Ekstraklasie), Rafał Grzyb (200. występ w Ekstraklasie) oraz Dani Quintana, który zjawił się po raz pierwszy przy Słonecznej od odejścia do Arabii Saudyjskiej.

• Kogo brakuje w obu drużynach? W Jagiellonii brakuje tylko obrońców: kontuzjowanych Filipa Modelskiego i Michała Pazdana oraz zawieszonego za kartki Martina Barana. W GKS z kolei nie zobaczymy: Mateusza Maka, Pavla Komołowa czy Szymona Sawali.

• Rezerwowi GKS Bełchatów: Emilijus Zubas, Piotr Witasik, Alexis Norambuena, Grzegorz Baran, Andreja Prokić, Kamil Wacławczyk, Bartłomiej Bartosiak.

• Rezerwowi Jagiellonii Białystok: Jakub Słowik, Jonatan Straus, Łukasz Tymiński, Jan Pawłowski, Povilas Leimonas, Przemysław Mystkowski, Przemysław Frankowski.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn!

• Beniaminek z Bełchatowa, GKS, po piątkowych i niedzielnych meczach spadł na siódme miejsce w lidze, ale ewentualna wygrana w Białymstoku pozwoliłaby podopiecznym Kamila Kieresia awansować nawet na czwartą lokatę. Obecnie Brunatni mają na swoim koncie 22 punkty.

• Dzisiejsze spotkanie zamyka 14. kolejkę T-Mobile Ekstraklasy. Zdecydowanym faworytem tego pojedynku jest Jagiellonia Białystok. Białostoczanie są obecnie w tabeli na trzecim miejscu, ale w razie zwycięstwa mogą awansować nawet na pozycję lidera (muszą wygrać 5:0). Podopieczni Michała Probierza mają na swoim koncie 26 punktów.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 14. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym Jagiellonia Białystok zmierzy się z GKS Bełchatów!