Jagiellonia Białystok 1 - 0 Górnik Łęczna

1

Górnik Łęczna

0

• Serdecznie zapraszamy na kolejne relacje tekstowe przeprowadzane przez nasz portal! Za uwagę dziękuje Marcin Trzyna. Miłego wieczoru!

• Jagiellonia Białystok pokonała na własnym obiekcie Górnika Łęczna 1:0. Zwycięską bramkę zdobył Konstantin Vassiljev, który popisał się pięknym uderzeniem z dystansu. Górnik Łęczna od 66. minuty grał w osłabieniu, ponieważ drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Damian Jakubik.

• Koniec spotkania w Białymstoku!

• Jagiellonia Białystok 1:0 Górnik Łęczna
  • Piotr Tomasik wywalczył rzut rożny dla Jagiellonii.

• Trzy minuty doliczone przez arbitra Tomasza Kwiatkowskiego.

• Grzelczak wbiegł w pole karne, ale oddał zbyt lekki strzał i piłkę pewnie złapał bramkarz gości.

• Estończyk przejął piłkę i mocno huknął z dystansu. Bartkus nie miał szans przy obronie tego strzału! Piękna bramka Konstantina Vassiljeva!

• GOOOOOOOOOL! Kapitalny strzał Konstantina Vassiljeva! 1:0 dla Jagiellonii Białystok!

• Po trzech minutach pobytu na boisku żółtą kartką ukarany zostaje Łukasz Tymiński.

• Ostatnia zmiana w tym spotkaniu. Tarasa Romanczuka zastąpił Jacek Góralski.

• Zmiana także w zespole Gornika. Łukasz Tymiński zmienił Przemysława Pitrego.

• Kolejna zmiana w ekipie gospodarzy. Przemysława Frankowskiego zmienia Karol Mackiewicz.

• Sporo niedokładności w poczynaniach piłkarzy obu zespołów.

• Pierwsza zmiana w zespole Michała Probierza. Karola Świderskiego zastąpił na placu gry Piotr Grzelczak.

• Nieudane dośrodkowanie z prawego skrzydła Przemysława Frankowskiego. Wykopem od bramki rozpocznie bramkarz łęcznian.

• Kontratak Górnika zakończony strzałem Bartosza Śpiączki. Piłkę pewnie wyłapał Bartłomiej Drągowski.

• Druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Damiana Jakubika! Faulowany znów był Taras Romanczuk.

• Z kontrą wychodziła Jagiellonia, ale Tomislav Bożić sfaulował Romanczuka. Obyło się bez żółtej kartki dla 28-letniego Chorwata.

• Druga zmiana w ekipie Jurija Szatałowa. Tomasz Nowak wszedł w miejsce Krzysztofa Danielewicza.

• Poprzeczka ratuje Dziugasa Bartkusa! Z dystansu uderzył Rafał Grzyb, ale piłka trafiła w poprzeczkę!

• Dobra interwencja Łukasza Mierzejewskiego w defensywie. Rzut rożny dla Jagiellonii.

• Dzisiejszy mecz na Stadionie Miejskim w Białymstoku ogląda z trybun 8516 widzów.

• Popędził lewym skrzydłem Konstantin Vassiljev. Estończyk dograł piłkę w pole karne, ale akcja została zakończona niecelnym strzałem Karola Świderskiego.

• Dośrodkowanie Karola Świderskiego... wysoko nad bramką Górnika.

• Faul Damiana Jakubika na Łukaszu Burlidze. Żółta kartka dla piłkarza Górnika.

• Mocny strzał z dystansu Romanczuka. Bartkus broni na raty. Pierwszy celny strzał Jagiellonii w dzisiejszym spotkaniu!

• Grubo nad bramką i grubo obok!

• Fatalne "uderzenie" z dystansu Tomislava Bożicia. Od bramki rozpocznie Bartłomiej Drągowski.

• Przemysław Pitry mocno stanął na stopie Igorsa Tarasovsa. Po chwili defensor gospodarzy daje znak, że wszystko już w porządku z jego zdrowiem.

• Strzał z dystansu Rafała Grzyba. Piłka przeleciała obok bramki Górnika.

• Zmiana w zespole Górnika. Paweł Sasin zastępuje Marcosa Barreno "Marquitosa".

• Wracamy do meczu. Od środka rozpoczynają podopieczni Jurija Szatałowa.

• Pierwsza połowa nie stała na zbyt wysokim poziomie. W zasadzie zawodnicy obu drużyn oddali tylko jeden celny strzał, a jego autorem był Przemysław Pitry. Mamy nadzieję, że w drugiej części spotkania piłkarze poprawią swoją skuteczność.

• Koniec pierwszej części spotkania. Do przerwy Jagiellonia Białystok bezbramkowo remisuje z Górnikiem Łęczna.

• Kolejny rzut rożny dla Jagiellonii Białystok. Jak na razie jest to mecz stałych fragmentów gry!

• Akcja lewym skrzydłem Marquitosa. Hiszpan wywalczył rzut rożny.

• Dynamiczne wejście Łukasza Burligi w pole karne gości, ale znów świetnie w defensywie spisał się Radosław Pruchnik. Jagiellonia wywalczyła rzut rożny.

• Strzał z dystansu Konstantina Vassiljeva, futbolówka minęła bramkę Górnika.

• Krzysztof Danielewicz trafił w rękę Tarasa Romanczuka. Stały fragment gry dla drużyny z Łęcznej.

• Sporo przewinień w ostatnich minutach. Teraz faulował Pitry i Jagiellonia będzie wykonywać kolejny rzut wolny.

• Niezłe dośrodkowanie w pole karne gospodarzy, ale arbiter odgwizdał faul w ataku Radosława Pruchnika.

• Guti sfaulował Bartosza Śpiączkę. Brazylijczyk został ukarany żółtą kartką.

• Kolejny rzut wolny dla Jagiellonii. Konstantin Vassiljev zdecydował się na bardzo mocny strzał, ale piłka poszybowała tuż obok bramki gości.

• Rafał Grzyb sfaulowany przez Łukasza Bogusławskiego. Piłkarz Górnika został ukarany żółtą kartką.

• Zablokowany strzał Krzysztofa Danielewicza, chwilę później Grzegorz Bonin mocno huknął, ale piłka poszybowała wysoko nad bramką.

• Dośrodkowanie w pole karne gości, piłkę pewnie łapie Bartkus.

• Ładna akcja gospodarzy prawą stroną, jednak znów dobrze interweniował w polu karnym Radosław Pruchnik.

• Przypadkowe zderzenie głowami Bartosza Śpiączki i Tarasa Romanczuka.

• Świetna interwencja Łukasza Mierzejewskiego i gospodarze będą wykonywać kolejny rzut rożny.

• Kolejny rzut rożny dla gospodarzy. Znów górą defensorzy Górnika.

• Jagiellonia Białystok wywalczyła rzut rożny. Do narożnika podbiega już Vassiljev.

• Faul Radosława Pruchnika na Cernychu. Rzut wolny dla Jagiellonii.

• Mocny strzał z dystansu Przemysława Pitrego, ale bardzo dobrą interwencją popisał się Bartłomiej Drągowski. Kolejny rzut rożny dla Górnika.

• Dośrodkowanie Marquitosa, interwencja jednego z defensorów i kolejny korner dla gości.

• Akcja Grzegorza Bonina, jednak Piotr Tomasik wybił piłkę na rzut rożny.

• Mocne, płaskie uderzenie Vassiljeva, jednak piłka przeleciała obok bramki strzeżonej przez Bartkusa.

• W natarciu Jagiellonia. Przemysław Frankowski został sfaulowany i gospodarze będą mieli okazję na dośrodkowanie w pole karne.

• Pierwszy gwizdek arbitra Tomasza Kwiatkowskiego. Od środka rozpoczęli gospodarze!

• Zawodnicy Jagiellonii zagrają dziś w czerwonych spodenkach i żółto-czerwonych koszulkach, natomiast piłkarze Górnika wystąpią w białych kompletach.

• Piłkarze obu drużyn wychodzą już na plac gry, za chwilę początek spotkania!

• Arbitrem dzisiejszego spotkania będzie Tomasz Kwiatkowski z Warszawy.

• Obecnie Jagiellonia Białystok zajmuje 10. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 32 punktów. Górnik Łęczna plasuje się na 12. pozycji z 30 punktami na koncie.

• W poprzedniej kolejce obie drużyny przegrały swoje spotkania. Jagiellonia poległa na wyjeździe z Lechią Gdańsk aż 1:5, natomiast w Łęcznej lepsza okazała się Termalica Bruk-Bet Nieciecza, która wygrała z Górnikiem 2:1.

• W rundzie jesiennej Górnik Łęczna wygrał na własnym obiekcie z Jagiellonią Białystok 3:2. Bramki dla Górnika zdobyli wówczas Bartosz Śpiączka, Grzegorz Piesio i Grzegorz Bonin. Natomiast gole dla Jagiellonii strzelili wtedy Przemysław Frankowski i Piotr Grzelczak.