Jagiellonia Białystok 1 - 0 Górnik Zabrze

• Górnik walczył do końca, nawet w dziesiątkę, ale nie dał rady! Trzy punkty zostają w Białymstoku, co sprawia, że święta w Jagiellonii będą na pewno bardzo radosne! To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn!

• Koniec spotkania! Jagiellonia pokonuje Górnika!

• Gra wznowiona. Zamieszanie w polu karnym Jagiellonii po rzucie rożnym dla Górnika kończy się faulem w ofensywie na Drągowskim!

• Jest problem Jagiellonii, bo Drągowski po swojej interwencji nie podnosi się z murawy. Potrzebna interwencja medyczna.

• Magiera! Obrońca Górnika uderza z rzutu wolnego w mur, a po chwili jego poprawkę z powietrza doskonale obronił Drągowski!!!

• Steinbors! Gospodarze wyszli z kontrą '3 na 1', ale Tuszyński uderzył wprost w bramkarza Górnika! Po chwili Pawłowski również płaskim strzałem nie zdołał pokonać Łotysza!

• Pięć minut doliczonych od tego meczu! Piątkowski najpierw zachował się zbyt indywidualnie w kontrze Jagiellonii i stracił piłkę, a po chwili został uprzedzony przez Steinborsa.

• Szczęście Górnika!!! Najpierw piłkę wkręcaną z rzutu rożnego przez Gajosa odbija Steinbors, a po chwili centra Gajosa trafia w słupek bramki Górnika!

• Jest też zmiana w Jagiellonii. Schodzi Romanczuk, wchodzi Pawłowski.

• Szeweluchin zmienia Zacharę. Ostatnia roszada w Górniku.

• Magiera ręką przerywa akcję Mateusza Piątkowskiego w polu karnym Górnika, ale sędzia nakazuje grać dalej!

• Oziębała zmienia Madeja w ekipie gości.

• W kontrataku Jagiellonii zabrzanie dobrze dwukrotnie zablokowali w polu karnym Piątkowskiego, a mocny strzał z dystansu Tymińskiego wyraźnie minął bramkę Steinborsa.

• Dobre dośrodkowanie z lewego skrzydła Kosznika! Na szczęście dla gospodarzy Straus na tyle naciskał Gergela, że ten nie doszedł do strzału z bardzo bliskiej odległości!

• Słabiuteńki strzał Gajosa bardzo pewnie broni Steinbors.

• Tymiński został sfaulowany z około 17 metrów od bramki Górnika. Kolejna szansa dla Jagiellonii.

• 7185 widzów dzisiaj na Stadionie Miejskim w Białymstoku.

• Nie może się podobać gra Jagiellonii po przerwie. Białostoczanie na zbyt wiele pozwalają grającemu w dziesiątkę rywalowi.

• Kolejna szyba akcja Górnika. Madej jednak nie poradził sobie przed polem karnym rywala po podaniu Dancha.

• Mocny strzał z 18 metrów Mateusza Piątkowskiego na raty broni Steinbors!

• Dzalamidze schodzi już z boiska, a w jego miejsce wchodzi Tymiński.

• Tuszyński zmarnował świetną szansę na kontrę Jagiellonii, podając bardzo niedokładnie do wychodzącego na czystą pozycję Dzalamidze.

• Kapitalna akcja dwójkowa Sobolewskiego z Zacharą! Wychowanek Jagiellonii wychodzi sam na sam z Drągowskim, ale przegrywa tej pojedynek!

• Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska Dancha piłka trafiła na 15. metr do Łuczaka, który huknął ponad bramką rywala!

• Wasiluk uderzył z rzutu wolnego minimalnie obok bramki Steinborsa!

• Tuszyński faulowany przez rywala tuż przed polem karnym Górnika. Szansa z rzutu wolnego dla Jagiellonii.

• Madej został teraz zablokowany pod polem karnym rywala.

• Ucierpiał na murawie Dzalamidze w starciu z jednym rywali, ale obyło się bez interwencji medycznej.

• Akcja Jagiellonii została teraz spowolniona przez Tuszyńskiego i zakończyła się niecelnym dośrodkowaniem Dzalamidze.

• Gra wznowiona, ale nie ma wątpliwości, że klub z Zabrza czekają spore kary od Komisji Ligi.

• Zmiana w Jagiellonii. Patryk Tuszyński zastępuje Przemysława Frankowskiego.

• Sędzia Musiał został zmuszony do przerwania spotkania, bowiem goście odpalili race, które zadymiły przedpole bramki Drągowskiego.

• Mocne płaskie wstrzelenie piłki przez Zacharę nie znalazło adresata w polu karnym Jagiellonii.

• Zdaniem sędziego Musiała wbiegający w pole karne Frankowski nie był faulowany przez Dancha. Arbiter każe się podnosić skrzydłowemu Jagi.

• Zamieszanie w polu karnym zabrzan po rzucie wolnym dla Jagi. Madera w ostatniej chwili został uprzedzony przez przeciwnika.

• Madera przerywa akcję indywidualną Madeja. Po chwili kontrę gospodarzy przerywa faulem Magiera, ale nie ma kartki dla obrońcy Górnika.

• Tymczasem na sektorze gości pojawiła się oprawa z licznymi flagami na kijach.

• Bardzo niecelnie uderza z dystansu Kosznik.

• Grający w osłabieniu Górnik jest w ataku. Kosznik zgarnął piłkę z lewej strony pola karnego, ale został tam zablokowany przez Barana.

• Szansa dla Górnika! Do bezpańskiej piłki na 16. metrze przed bramką rywala dopadł Gergel, ale jego strzał zdołał zablokować Wasiluk!

• Wznawiamy grę w Białymstoku! Obie drużyny bez zmian!

• Jagiellonia zasłużenie prowadzi z Górnikiem 1:0 po bramce Przemysława Frankowskiego. To właśnie Jaga stworzyła sobie więcej ciekawych sytuacji pod bramką rywala i potrafiła to udokumentować golem. Górnik dodatkowo będzie musiał sobie radzić całą drugą połowę w dziesiątkę, bo w idiotyczny sposób tuż przed przerwą z boiska wyleciał Robert Jeż.

• Koniec pierwszej połowy!

• Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Roberta Jeża za ostre wejście na nogi Strausa! Górnik w dziesiątkę!

• Zachara nie doszedł do piłki dośrodkowywanej z lewego skrzydła i piłka dla Jagiellonii.

• Moment przewagi Jagielonii, ale białostoczanom zabrakło teraz dobrych decyzji pod polem karnym Górnika.

• Augustyn świetnie przeczytał zamiary Dzalamidze i przerwał jego podanie do wychodzącego na czystą pozycję Gajosa.

• Piłka w siatce, ale nie ma gola! Główkujący po rzucie wolnym Zachara był na wyraźnym spalonym!

• Kosznik zatrzymał w środku pola szarżującego Piątkowskiego, przerywając tym samym dobrze zapowiadającą się akcję Jagiellonii.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego Gajosa nie dociera do żadnego z gospodarzy w polu karnym rywala. Kontrę Górnika przerywa faulem Frankowski. Żółta kartka.

• Po szybkim kontrataku Górnika Zabrze nieprzyjemną centrę Madeja zdołał przeciąć Straus.

• Do akcji ofensywnej Jagiellonii włączył się Martin Baran, ale jego dośrodkowanie wybił Augustyn! W odpowiedzi Madera poradził sobie z centrą Kosznika.

• Wojciech Łuczak zmienia kontuzjowanego Bartosza Iwana.

• Kapitalna akcja indywidualna Dzalamidze, który założył siatkę rywalowi, wbiegł w pole karne i oddał piękny potężny strzał, który trafił tylko w słupek bramki Steinborsa! Piłkę głową zdołał jednak dobić Frankowski i mamy prowadzenie Jagiellonii!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Przemysław Frankowski!!!

• Teraz z kolei Piątkowski wypuścił sam na sam ze Steinborsem Frankowskiego, ale ten uderza płasko obok bramki Steinborsa!

• Piątkowski znakomitym podaniem wypuścił na czystą pozycję Dzalamidze, ale tego świetną interwencją przed polem karnym powstrzymał Steinbors!

• Gdyby teraz w kontrataku Dzalamidze dobrze dograł do Piątkowskiego, ten wyszedłby sam na sam z bramkarzem. Akcja kończy się jednak bardzo niecelnym strzałem z dystansu Madery.

• Teraz z kolei na spalonym złapany został Mateusz Piątkowski.

• Na spalonym został złapany Nika Dzalamidze.

• Żółta kartka dla Roberta Jeża za brzydkie wejście na nogi Romanczuka w środku pola.

• Pomocnik Górnika już wraca na plac gry.

• Iwan przy próbie oddania strzału głową fatalnie upadł na murawę. Potrzebna interwencja medyczna.

• Górnik ma przewagę w ostatnich minutach. Teraz kontra Jagiellonii kończy się nieudanym dośrodkowaniem Strausa, które pada łupem Steinborsa.

• Zachara wyszedł teraz sam na sam z Drągowskim i przegrał ten pojedynek! W dodatku napastnik Górnika był zdaniem sędziego na spalonym!

• Zagotowało się pod bramką Jagiellonii! Jeden z obrońców Jagi dobrze asekurował Drągowskiego, który miał nadzieję na odgwizdanie faulu jednego z zabrzan.

• Dynamiczna akcja prawym skrzydłem Gergela, jednak jego płaskie zagranie w kierunku Zachary przerwał Wasiluk. Korner.

• Po rzucie rożnym do strzału głową doszedł Radosław Sobolewski, ale posłał piłkę wysoko ponad poprzeczką.

• Dragowski!!! Bramkarz Jagiellonii kapitalnie broni uderzenie z powietrza Jeża! Słowak po swoim strzale z 20 metrów aż złapał się za głowę!

• Gospodarze teraz nieco cofnęli się do kontrataku i pozwalają rozgrywać piłkę zabrzanom w ich strefie obronnej.

• Długie podanie do Piątkowskiego świetnie zatrzymuje Magiera! Po chwili napastnik Jagi i tak świetnie dośrodkowuje z prawego skrzydła, a uderzenie zamykającego akcję Romanczuka kapitalnie broni Steinbors!

• Piłkarze Jagiellonii stracili piłkę na własnej połowie, ale na ich szczęście na spalonym znalazł się Łukasz Madej.

• Rozpoczynamy mecz!

• Piłkarze obu drużyn wychodzą już na boisko! Kapitanami obu drużyn są Adam Danch (Górnik) oraz Rafał Grzyb (Jagiellonia).

• Kogo dzisiaj nie zobaczymy w obu zespołach? W Jagiellonii od dłuższego czasu brakuje kontuzjowanego byłego gracza Górnika, Michała Pazdana. W ekipie z Zabrza nie zobaczymy za to Dominika Sadzawickiego (kontuzja) oraz Seweryna Gancarczyka (kartki), za to do drużyny wraca po czteromeczowej absencji Błażej Augustyn.

• Dzisiejsze spotkanie poprowadzi sędzia Tomasz Musiał z Krakowa, którego kandydatura dla białostoczan była mocno kontrowersyjna. Zaledwie trzy kolejki temu arbiter ten fatalnie wypaczył wynik wyjazdowego meczu Jagiellonii z Lechią Gdańsk, uznając nieprawidłową bramkę gospodarzom oraz anulując prawidłowego gola drużyny Michała Probierza. Zamiast 0:2 dla Jagiellonii, spotkanie zakończyło się przez to wynikiem remisowym 1:1.

• - Na pewno czeka nas ciężki mecz, tego nie musimy powtarzać. Wiadomo, z kim gramy, ale trzeba tam po prostu pojechać i wygrać. Musimy w Białymstoku być bardzo skoncentrowani i nie możemy stracić głupiej bramki. Najlepiej byłoby, gdybyśmy to my strzelili jako pierwsi bramkę. Wtedy łatwiej się nam gra - to z kolei opinia napastnika Górnika, Mateusza Zachary.

• Rezerwowi obu drużyn:

• Jagiellonia: Baran, Modelski, Tymiński, Tuszyński, Pawłowski, Mystkowski, Pawlik

• Górnik: Kuchta, Szeweluchin, Kurzawa, Oziębała, Mańka, Gwaze i Łuczak
  • - Wiemy, że jest to bardzo ważne spotkanie. Okazja do tego, żeby zakończyć dobrze rundę i utrzymać się w górze tabeli. Widać, że zawodnicy bardzo chcą, ale nie wszystko zawsze wychodzi - mówił przed tym spotkaniem trener Jagiellonii, Michał Probierz.

• Dzisiejszy mecz wiąże się też z pierwszym większym przyjazdem na nowy Stadion Miejski w Białymstoku zorganizowanej grupy kibiców gości. Górnik Zabrze na ten mecz zamówił aż tysiąc biletów, nawet pomimo faktu, iż obecnie do Białegostoku nie ma z tej strony Polski żadnego połączenia kolejowego.

• Podobnie jak ich dzisiejsi rywale, piłkarze Górnika Zabrze też nie muszą narzekać na swoją sportową formę w tej rundzie. Zespół Roberta Warzychy, pomimo odejścia z klubu latem Prejuce'a Nakoulmy i Pawła Olkowskiego, jest obecnie szósty ze stratą jednego punktu do podium. Dobremu wynikowi sportowemu nie przeszkadzają nawet spore kłopoty finansowe klubu, choć ostatnio Górnik również nie może się pochwalić najlepszymi wynikami. Zabrzanie w ostatnich dwóch kolejkach przegrali boleśnie i z Lechem Poznań (0:3), i z Legią Warszawa (0:4). Nie ulega wątpliwości, że trzecia porażka z rzędu mogłaby sprawić, że piłkarze ze Śląska spędziliby święta w nie najlepszych humorach.

• Mimo generalnie dobrej rundy w swoim wykonaniu piłkarze z Białegostoku będą z pewnością chcieli w ostatniej tegorocznej kolejce przełamać kiepską passę, która ciągnie się za nimi od kilku tygodni. Jagiellończycy ostatnie ligowe zwycięstwo odnotowali jeszcze w końcówce października, gdy ograli na wyjeździe Piasta Gliwice 2:0, a od tego momentu w pięciu kolejnych pojedynkach nie potrafili zdobyć kompletu punktów, notując trzy remisy i dwie porażki.

• W tym spotkaniu zobaczymy dwie drużyny, które kończącą się piłkarską jesień roku 2014 z pewnością zaliczą do udanych. Piąta w tabeli Jagiellonia Białystok miała przed tym sezonem bić się przede wszystkim o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej, tymczasem podopieczni Michała Probierza tylko przez chwilę znajdowali się w dolnej połowie tabeli, a przez zdecydowanie dłuższy czas mogli cieszyć się nawet z lokaty na podium rozgrywek. Obecnie żółto-czerwoni mają na swoim koncie 29 punktów, dokładnie tyle samo co trzeci Lech Poznań i czwarta Wisła Kraków.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 19. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym Jagiellonia Białystok zmierzy się na własnym stadionie z Górnikiem Zabrze.