Jagiellonia Białystok 2 - 3 Górnik Zabrze

Jagiellonia Białystok

2

Górnik Zabrze

3

• Kto by się spodziewał, że grający niemrawo i przegrywający już od 4. minuty Górnik zgarnie komplet punktów? Sytuacja na boisku zmieniała się jak w kalejdoskopie. Wiele emocji, bramek i... mikołajkowych prezentów. Częściej jednak w tej roli byli gospodarze, którzy podarowali rywalom dwie pierwsze bramki.

To tyle z mojej strony, za wspólnie spędzony czas dziękuje Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstrakasa.net

• ... a Tomasz Kwiatkowski gwiżdże po raz ostatni! Górnik Zabrze wygrywa po zaciętym (niemal bokserskim) boju w Białymstoku 2:3 z Jagiellonią!

• Jagiellonia próbuje, ale goście skutecznie oddalają grę od własnego pola karnego. Zawodnicy Leszka Ojrzyńskiego utrzymują się przy piłce...

• Trzy minuty doliczone do drugiej odsłony.

• Armin Cerimagić wchodzi na ostatnie minuty. W stronę ławki udaje się Łukasz Madej, strzelec drugiego gola.

• Jagiellonia rzuciła się do ataku. Póki co Konstantin Vassiljev wykonuje (słabo) rzut wolny.

• Dominik Sadzawicki po akcji prawą stroną dośrodkował w stronę dalszego słupka. Akcję zamykał Roman Gergel, który uderzeniem z woleja pokonuje bramkarza Jagiellonii!!!

• GOL, ROMAN GERGEL!!!! CO ZA MECZ!

• To mogła być piorunująca odpowiedź zabrzan! Dominik Sadzawicki dostał mikołajkowy prezent od Piotra Tomasika, ale w sytuacji sam na sam z Barłomiejem Drągowskim uderzył obok bramki!

• Konstantin Vassiljev ostro dośrodkował z rzutu rożnego. O piłkę walczyli Taras Romanchuk i Oleg Szeweluchin. Piłka tak odbiła się Ukraińców, że spadła na 5. metr do Piotra Grzelczaka, który mocnym uderzeniem skierował ją do siatki!

• GOL, PIOTR GRZELCZAK!!!

• I zmiana w Górniku: za Szymona Skrzypczaka pojawia się Dominik Sadzawicki.

• Michał Probierz nie kalkuluje i wprowadza trzeciego napastnika. Łukasz Sekulski wchodzi za Karola Mackiewicza.

• Łukasz Madej popchnął Karola Mackiewicza, który padł na murawę jak rażony piorunem. Żółta kartka dla strzelca drugiej bramki dla Górnika. To oznacza, że nie zagra w kolejnym meczu ligowym.

• Szymon Skrzypczak nie podnosił się z murawy. Rzut wolny dla Górnika z prawej strony. Fatalne, anemiczne dośrodkowanie Roberta Jeża.

• Niepewna interwencja Radosława Janukiewicza przy wyjściu do dośrodkowania Konstantina Vasilljeva. Bramkarz Górnika pomylił się w obliczeniach, ale jego błąd nie był kosztowny w skutkach. Poszła jednak kontra gości, ale Łukasza Madej nie dał rady ograć Martina Barana przed polem karnym "Jagi".

• 6 734 widzów przyszło na Stadion Miejski w Białymstoku.

• Nie idzie z dośrodkowań z gry, to trzeba próbować ze stałych fragmentów gry - rzutu z autu i rożnego. Sęk w tym, że Karolowi Mackiewiczowi rzadko wychodzą posyłania piłki w pole karne Górnika.

• Piotr Grzelczak zastępuje Jacka Góralskiego.

• Wyspiarska gra Jagiellonii w postaci serii dośrodkowań. Po strąceniu piłki głową przez Przemysława Frankowskiego futbolówkę nad Bartoszem Kopaczem chciał przerzucić w stylu Neymara Fedor Cernych. Litwinowi do Brazylijczyka sporo brakuje.

• W odpowiedzi Karol Mackiewicz o mały włos doprowadziłby do remisu! Najpierw nieczysto uderzył z woleja z lewej strony pola karnego, potem poprawił "rogalem" prawą nogą - piłka poszybowała tuż nad poprzeczką!

• Igors Tarasovs czekał aż piłka spadnie pod jego nogi. Bierną postawę obrońcy Jagiellonii wykorzystał Łukasz Madej, który najpierw trącił ją obok Łotysza, a po solowym rajdzie na bramkę pokonał Bartłomieja Drągowskiego w sytuacji sam na sam!

• GOL, ŁUKASZ MADEJ!!!

• Konstantin Vassiljev zagrywa miękko w pole karne do Karola Mackiewicza. Estończyk posłał piłkę zbyt głęboko czym ułatwił interwencję bramkarzowi Górnika.

• Oleg Szeweluchin walczył o pozycję z Igorsem Tarasovsem. Zdaniem sędziego lekko przekroczył przepisy.

• Niespodziewanie Adam Danch podłączył się do akcji ofensywnej. Poholował piłkę przez niemal połowę boiska. Zastopował go Sebastian Madera - korner dla gości.

• Jagiellonia nie jest w stanie wykorzystać żadnego z dośrodkowań. Na pięć prób nie udało się cokolwiek wskórać. Również w strzałach - na osiem prób jedna była celna. W 4. minucie...

• Bartosz Kopacz powstrzymał Fedora Cernycha na lewej stronie. Gospodarze mają jednak rzut rożny.

• Piotr Tomasik wrzuca piłkę w pole karne z autu. Górnik dalekim wybiciem wyjaśnia sytuację.

• Seria dośrodkowań w pole karne Górnika. Najpierw nikt nie sięgnął piłki po centrze Konstantina Vassiljeva z rzutu rożnego, ale z przeciwległej flanki spróbował Fedor Cernych. Radosław Janukiewicz łapie piłkę.

• Karol Mackiewicz popędził co sił lewą flanką i dośrodkował w pole karne. Fedor Cernych i Przemysław Frankowski nie zdążyli wbiec w tempo.

• Liniowy... Św. Mikołaj pokazuje na tablicy zmianę w Jagiellonii. Na murawie pojawia się Konstantin Vassiljev, który zastępuje Karola Świderskiego.

• Sebastian Madera wybija piłkę po dośrodkowaniu Roberta Jeża z rzutu wolnego. Zapoczątkował kontrę, ale centry Karola Mackiewicza i Piotra Tomasika były dalekie od ideału.

• Szymon Skrzypczak strzela obok bramki gospodarzy po zagraniu Mateusza Słodowego.

• Zabrakło komunikacji między interweniującym Sebastianem Maderą a Bartłomiejem Drągowskim. Obrońca "Jagi" wybija piłkę na rzut rożny.

• Rzut wolny dla gości ok. 35 metrów od bramki. Przy piłce Robert Jeż...

• W odpowiedzi atak Górnika przynosi rzut rożny. Dobre dośrodkowanie, ale piłkę łapie Bartłomiej Drągowski.

• Od razu ruszył prawą stroną Przemysław Frankowski. Jego dośrodkowanie znalazło adresata, ale raczej nie tego, którego się spodziewał - Radosława Janukiewicza.

• Druga połowa rozpoczęta! Obie drużyny przystępują do niej bez zmian.

• Powracamy do stolicy Podlasia na drugą odsłonę meczu Jagiellonia - Górnik Zabrze. Obie drużyny wychodzą na murawę.

A za jedną z kamer... Św. Mikołaj

• Gospodarze zaczęli to spotkanie z wysokiego "C" i na efekt nie trzeba było długo czekać na efekty. Już w 4. minucie wynik otworzył Przemysław Frankowski, który sprytnie zachował się w polu karnym (nazwisko zobowiązuje).

Gościom, którzy powoli "wchodzili" w mecz, udało się doprowadzić do remisu po wyspiarskiej asyście z wyrzutu autowego. Zdaniem Igorsa Tarasovsa był w tej akcji faulowany przez Szymona Skrzypczaka. Sędzia jednak uznał gola.

Jak będzie wyglądała druga połowa? Przekonamy się niebawem.

• Tomasz Kwiatkowsk spojrzał na zegarek i gwiżdże oznajmiając koniec pierwszej połowy. W Białymstoku Jagiellonia remisuje 1:1 z Górnikiem Zabrze.

• Minuta doliczona.

W starciu dwóch "18" Martin Baran ostro potraktował Łukasza Madeja. Sędzia nie zdecydował się by sięgnąć do kieszonki.

• Przez moment goście grali w osłabieniu, ale siły zostały wyrównane.

Nikt nie sięgnął piłki po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Zrobił to Radosław Janukiewicz, który czekał aż piłka będzie w jego "koszyczku".

• Bartosz Kopacz niefortunnie upadł na murawę po walce o pozycję z Tarasem Romanchukiem. Przerwa w grze.

• Fedor Cernych strzela głową po dośrodkowaniu z lewej strony boiska Karola Mackewicza. Wszyscy odprowadzili piłkę wzrokiem, która trafiła w spojenie słupka z poprzeczką!

• Adam Dźwigała skosił Jacka Góralskiego w środku pola jak trawę na wiosnę. Sędzia bez wahania sięga po żółtą kartkę.

• Radosław Janukiewicz łapie piłkę w polu karnym po płaskim, aczkolwiek za głębokim zagraniu z prawego sektora.

• Udany powrót do defensywy Jacka Góralskiego, który wspomógł kolegę by powstrzymać Mateusza Słodowego. Goście mają jednak aut na wysokości pola karnego gospodarzy. Sytuację wyjaśnia jednak Bartłomiej Drągowski, który pewnie chwyta piłkę.

• Piotr Tomasik wrzuca futbolówkę z autu w stylu Tomasza Hajty. Górnicy radzą sobie w opresji bez zarzutu.

• Nie ma gola dla Górnika! Po świetnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego na 5. metrze wyskoczył najwyżej Adam Danch, którego uderzenie głową broni Bartłomiej Drągowski!

• Atak Jagiellonii prawą przynosi rzut rożny. Piłkę w narożniku ustawił Przemysław Frankowski. Ostro dośrodkował w pole karne, a tam Martin Baran posłał "świecę", która wylądowała na górnej siatce.

• Mocne dośrodkowanie Mateusza Słodowego w pole karne adresowane do Szymona Skrzypczaka. Uprzedził go obrońca Jagiellonii. Po chwili Rafał Kurzawa strzela głową obok prawego słupka.

• Marcin Wasiluk po profesorsku zatrzymał Szymona Skrzypczaka we własnym polu karnym. Od kilku minut inicjatywę przejęli górnicy.

• Czy w tej sytuacji był faul Szymona Skrzypczaka na Martinie Baranie? Poczekajmy do analizy w "Bezbłędnej tabeli" Jagiellonia - Górnik Zabrze.

• Adam Dźwigała uderzył z dystansu równie mocno co... niecelnie. Bartłomiej Drągowski z "piątki".

• Jagiellonia w komplecie.

• Martin Baran poza boiskiem. Ucierpiał w starciu z Szymonem Skrzypczakiem. Żółto-czerwoni domagali się anulowania bramki, bo w kluczowej sytuacji - ich zdaniem - kapitan był faulowany. Nic nie wskórali.

• Goście po raz pierwszy od kilku minut pojawili się w pobliżu pola karnego "Jagi" i zamienili to na bramkę! Po dalekim wyrzucie z autu zrobiło się zamieszanie w polu karnym gospodarzy. Tam najprzytomniej zachował się Szymon Skrzypczak, który uderzeniem pod poprzeczkę z kilku metrów wpisuje się na listę strzelców!

• REMIS! SZYMON SKRZYPCZAK!!!

• Sędzia musi często przerywać spotkanie ze względu na urazy.

Nieco wcześniej uderzenie Fedora Cernycha zza pola karnego został zablokowany, a uderzenie piętkę Litwina zbyt słabe by piłka doleciała kilka metrów do bramki.

• Gospodarze niemal cały czas są w pobliżu pola karnego Górnika. Ostre dośrodkowanie z lewej strony Karola Mackiewicza i Adam Danch wybija piłkę na aut. Daleki wyrzut piłki i strzał Tarasa Romanchuka z dystansu mija bramkę Radosława Janukiewicza.

• Jacek Góralski przesadził z agresją w walce o piłkę. Spóźniony wślizg spowodował upadek Olega Szeweluchina.

• Piłka w siatce Górnika! Sędzia nie uznał jednak gola - dopatrzył się faulu zawodnika Jagiellonii w walce o pozycję!

• Karol Mackiewicz zagrał prostopadle w pole karne do Fedora Cernycha. Piłkę spod nóg wybił mu wślizgiem Bartosz Kopacz. Rzut rożny.

• Uraz Erika Grendela okazał się poważniejszy i trener Górnika nie zamierza ryzykować.Na boisku pojawia się Robert Jeż

• Było groźnie w polu karnym Górnika! Karol Mackiewicz dostał piłkę na lewej stronie pola karnego i zagrał przed bramkę do Fedora Cernycha. Ten trochę za szybko wbiegał i dostał futbolówkę za plecy! Poszła kontra i Szymon Skrzypczak nie trafił w piłkę w "szesnastce" gospodarzy.

• Goście przenoszą ciężar gry z lewej na prawą flankę. Mateusz Słodowy został jednak skutecznie powstrzymany. Kontra "Jagi", po której rozpędzony Fedor Cernych traci piłkę.

• Erik Grendel poza boiskiem! To wygląda na uraz mięśniowy, bez udziału zawodnika gospodarzy. Prawdopodobnie będzie konieczna zmiana.

• Radosław Janukiewicz broni strzał z dystansu. Zabrzanie w lekkim szoku po wydarzeniu sprzed dwóch minut.

• Jacek Góralski posyła 40-metrowe podanie w pole karne Górnika. Tam do główki skakali Przemysław Frankowski i Rafał Kurzawa. Piłka opadła na murawę i zawodnik Jagiellonii niespodziewanie uderzył z woleja, po czym futbolówka zatrzepotała w siatce!

• GOL, PRZEMYSŁAW FRANKOWSKI!!!

• Atak pozycyjny Jagiellonii na połowie. Widząc, że przed polem karnym Radosława Janukiewicza jest podwójna ściana, cofają piłkę do własnej obrony. I próbują jeszcze raz atakować.

• Gwizdek sędziego i pierwsza połowa rozpoczęta!

• Mikołajkowo przed meczem... Jagiellonia - Górnik Zabrze

• Przenosimy do Białegostoku - obie druzyny już na murawie. Tak samo... św. Mikołaj, który dał sędziemu głównemu piłkę, a liniowym - chorągiewki.

• W niedawno zakończonym meczu w Lubinie Zagłębie pokonało Termalikę Bruk-Bet 2:0. Na listę strzelców wpisali się Tosik oraz Woźniak. "Słoniki" od 40. minuty grały w osłabieniu po czerwonej kartce (po dwóch żółtych) Babiarza.

• Bilans bezpośrednich spotkań przemawia za zespołem z Podlasia. Biorąc pod lupę pięć ostatnich spotkań ostatnie trzy kończyły się na korzyść żółto-czerwonych. Górnik czeka na zwycięstwo w Białymstoku od 25 października 2013 r.

• Po 17 spotkaniach (Jagiellonia ma jeden mecz zaległy) gospodarze dzisiejszego meczu są na 11. pozycji z dorobkiem 21 punktów. W ostatnich dwóch meczach udało się zyskać komplet punktów - z Koroną przed własną publicznością (1:0) oraz w Kielcach z Koroną (2:0).

Z kolei Górnik w poprzedniej kolejce zaskoczył piłkarską Polskę dzięki pokonaniu lidera, Piasta Gliwice, aż 5:2. Cztery bramki zanotował Roman Gergel, który zagra od pierwszej minuty. Z jaki skutkiem?

• I rezerwowi Jagiellonii Białystok: 33. Krzysztof Baran, 23. Michał Pawlik, 14. Marek Wasiluk, 5. Konstantin Vassiljev, 13. Przemysław Mystkowski, 12. Piotr Grzelczak, 17. Łukasz Sekulski.

• Znamy wyjściowe składy obu drużyn. Kogo Michał Probierz i Leszek Ojrzyński mają w obwodzie? Zacznijmy od gości, czyli rezerwowi Górnika Zabrze: 99. Grzegorz Kasprzik, 10. Konrad Nowak, 14. Armin Cerimagić, 17. Dominik Sadzawicki, 25. Dzikamai Gwaze, 81. Robert Jeż, 28. Bartosz Pikul.

• Na relację NA ŻYWO z tego ciekawie zapowiadającego się spotkania zaprasza Tomasz Górski. Kłaniam się nisko.

• Ekstraklasa nie zwalnia tempa i znowu mamy spotkania w naszej "ukochanej" lidze. W drugim piątkowym spotkaniu 19. kolejki Jagiellonia Białystok podejmie u siebie Górnik Zabrze. Czeka nas zatem starcie, które w poprzedniej kolejce zanotowały swoisty przełom. Kto podąży zwycięską ścieżką?