Jagiellonia Białystok 1 - 0 Korona Kielce

Korona Kielce

0

• Que sera, sera, Jaga trzy punkty ma

Nareszcie kibice gospodarzy mają powody do radości.

Białostoczanie umocnili się na 13. pozycji, a do grupy mistrzowskiej potrzebuje tylko trzech punktów. Korona słabo zaprezentowała się w ofensywie. a obrona - najmocniejsza strona kielczan - dała się wywieźć w pole już w pierwszej akcji rywala.

To tyle z mojej strony, za wspólnie spędzony czas dziękuje Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net.

• Koniec meczu! Styl schodzi na dalszy plan, Jagiellonia po dwóch miesiącach zdobywa komplet punktów!

• Przemysław Trytko strzela głową po centrze Airama Cabrery! Piłka poleciała w sam środek bramki i dzięki temu Bartłomiej Drągowski broni!

• Trzy minuty doliczone przez Pawła Raczkowskiego. Jagiellonia o krok od zwycięstwa od 20 września

• Gospodarze próbują oddalać grę od własnej połowy. Piłka wraca tam dzięki dalekim podaniom, ale szybko przechwytuje.

• Ostatnia zmiana w ekipie gospodarzy. Taras Romanchuk wchodzi za Konstantina Vassiljeva.

• Zbigniew Małkowski zdołał "zdjąć" piłkę z głowy Przemysławowi Frankowskiemu po centrze z bocznego sektora. Jeszcze szybko wznowił grę, ale nic z tego nie wyszło.

• Kontra Korony przerwana przed linią środkową przez Sebastiana Maderę. Bez kartki, choć sędzia mógł się pokusić o pokazanie "żółtka".

• Ostatnia zmiana w Koronie - Marcin Brosz wpuszcza kolejnego napastnika. Przemysław Trytko, bo o nim mowa, zastępuje Łukasza Sierpinę.

• Łukasz Sierpina przedarł się lewa stroną. Ograł bez trudu Martina Barana, ale wracający Przemysław Frankowski skutecznie powstrzymał szarżującego zawodnika Korony.

• Festiwal niecelnych dośrodkowań Kamila Sylwestrzaka. Powinien zostać trochę dłużej na treningach i poćwiczyć ten element. Ostatecznie Bartłomiej Drągowski z "piątki".

• Piłka ląduje w rękawicach Zbigniewa Małkowskiego. Atak Korony, po którym jego vis a vis popisuje się tą samą interwencją po dośrodkowaniu Pawła Sobolewskiego.

• Atak pozycyjny Jagiellonii. Będący na prawej stronie Jacek Góralski zyskał rzut rożny. Piłkę w narożniku ustawia niewidoczny po zmianie stron Konstantin Vassiljev.

• Za mocne i za głębokie dośrodkowanie Kamila Sylwestrzaka z lewej flanki. Bartłomiej Drągowski chwyta piłkę.

• Sebastian Madera uprzedza w polu karnym wbiegającego Airama Cabrerę po centrze Vladislavsa Gabovsa. Przed nami ostatni kwadrans spotkania.

• Vlastimir Jovanović uderzył z dystansu wysoko nad bramką Jagiellonii.

• Bartłomiej Drągowski łapie piłkę po nieudanej centrze z lewej strony. Po chwili wznawia grę z "piątki". Korona bije głową w mur. Wejście na boisku najskuteczniejszego strzelca, Michała Przybyły, póki co nic nie zmieniło w grze z "przodu".

• Kontra Korony przynosi rzut wolny z ok. 28 metrów. Łukasz Sierpina uderzył bardzo dobrze nad murem i piłka trafia w boczną siatkę! Bartłomiej Drągowski odprowadził piłkę wzrokiem.

• Piłka po odbiciu się - bo strzałem tego raczej nie można nazwać - od nogi Piotra Tomasika minęła bramkę Korona o 2-3 metry.

• Karol Mackewicz naciskany przez dwóch kielczan na lewej stronie. Udało mu się wywalczyć (drugi) rzut rożny w tym spotkaniu.

• Dobre dośrodkowanie Karola Mackiewicza, po którym Sebastian Madera uderzył nad poprzeczką! Jednak był spalony w tej sytuacji!

• Jacek Góralski przechwycił bezpańską piłkę i został zahaczony przez Pawła Sobolewskiego. Rzut wolny w pobliżu lewego narożnika pola karnego.

• Chaotyczna gra z obu stron. Najpierw Sebastian Madera wybił byle jak najdalej do Macieja Wilusza. Ten chciał podać na lewa stronę do Kamila Sylwestrzaka, ale przyłożył za dużo siły.

• Gwizdy na stadionie Jagiellonii. Zdaniem sędziego Karol Świderski był na spalonym. Jeżeli tak, to na bardzo minimalnym.

• To nie koniec zmian. Przemysław Frankowski też wchodzi na boisko. W stronę ławki udaje się Łukasz Sekulski.

• I Karol Świderski zastępuje Fedora Cernycha.

• Bartłomiej Pawłowski będzie chciał zapomnieć o tym spotkaniu. Zmienia go doświadczony Paweł Sobolewski.

• Fedor Cernych skosił rywala równo z trawą Żółta kartka

• Zbigniew Małkowski z najwyższym trudem paruje strzał Karola Mackiewicza zza pola karnego! Fatalna strata Vladislavsa Gabovsa

• Zmiana w Koronie. Michał Przybyła zastępuje Rafała Grzelaka.

• Igors Taravos chciał przerzucić piłkę do Karola Mackiewicza. Uczynił to jednak za mocno.

• Łukasz Sekulski miał problemy by opanować piłkę przed polem karnym Korony. Pressing ze strony środkowych obrońców opłacił się - goście przejęli futbolówkę. ale podanie do Bartłomieja Pawłowskiego było bardzo złe.

• Spóźnione wejście Aleksandra Fertovsa w środku pola w Jacka Góralskiego. Sędzia nie zdecydował się sięgnąć do kieszonki.

• Prostopadłe podanie Fedora Cernycha poszło za plecy Łukasza Sekulskiego. Póki co obaj zawodnicy nie mogą znaleźć wspólnego języka na boisku.

• Fedor Cernych dobrze przeczytał zamiary Vlastimira Jovanovicia, który chciał zagrać do rozpędzonego Kamila Sylwestrzaka. Litwin chciał dalekim podaniem "uruchomić" Łukasza Sekulskiego, ale ten był na spalonym.

• Goście chcieli rozegrać akcję lewą stroną, ale Łukasz Sierpina nie zorientował się w porę, w związku z czym piłka opuściła boisko. Bartłomiej Drągowski od bramki.

• Korona zaczęła ze środka!

• Wracamy ponownie do Białegostoku na drugą odsłonę " Zółto-czerwonych Derbów". Wiemy, że oba zespoły przystąpią do niej bez zmian.

• Co prawda zanosiło się na bramkę już od pierwszej minuty, ale mało kto spodziewał się, ze strzelą ją gospodarze. Tym bardziej, że do 7. minuty nie byli w stanie wyjść z 30. metra. Jeden skuteczny atak, błysk Fedora Cernycha i Jagiellonia prowadzi z Koroną. Przyjezdni od momentu dostania takiego ciosu jakby słaniali się po boisku. Największe zagrożenie jest po rzutach wolnych, ale nic więcej z tego nie wynika.

Jak będzie wyglądała druga połowa? Przekonamy się niebawem.

• Bez doliczania nawet minuty Paweł Raczkowski kończy pierwsza połowę. Jagiellonia prowadzi z Koroną od 7. minuty po golu Fedora Cernycha.

• Airam Cabrera jest skutecznie odcinany od podań. Przeniósł się na lewą stronę by być pod grą. Natychmiast został sfaulowany przez Martina Barana. Po centrze z rzutu wolnego piłka wpada do "koszyczka" Bartłomieja Drągowskiego.

• Martin Baran przeciął podanie Bartłomieja Pawłowskiego do Łukasza Sierpiny. Gdyby nie ta interwencja, to skrzydłowy Korony miałby sytuację sam na sam z bramkarzem Jagiellonii.

• Strzał Karola Mackiewicza z prawej strony nieoczekiwanie zamienił się w dośrodkowanie, po którym Fedor Cernych uderzył głowa obok bramki gości.

• Pressing Korony poskutkował odzyskaniem piłki na 35. metrze od bramki Jagiellonii. Jednak pierwsze podanie do przodu Vlastimira Jovanovicia nie trafiło do Airama Cabrery. Razi niedokładna gra gości.

• Wracający Fedor Cernych zagrał ręką po przerzucie Rafała Grzelaka. Rzut wolny z lewej strony, ale dośrodkowanie Bartłomieja Pawłowskiego było dalekie od ideału.

• Kiks Zbigniewa Małkowskiego o mały włos miałby tragiczne konsekwencje. Na jego szczęście piłka odbiła się w taki sposób, że "uciekła" z zasięgu Łukasza Sekulskiego!

• Bartłomiej Drągowski wznawia grę od bramki po "akcji" Korony.

• Bartłomiej Pawłowski nie dostał podania na lewej stronie i poszła kontra Jagiellonii. Łukasz Sekulski nie przejął piłki w polu karnym od Konstantina Vassiljeva.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego kierowane do Kamila Sylwestrzaka. Ten chciał zgrać piłkę przed bramkę do kolegów, ale zorientowali się w tym gospodarze.

• Airam Cabrera nie zdołał opanować piłki po podaniu z głębi pola. Przejmuje ją Bartłomiej Drągowski.

• Zbigniew Małkowski skutecznie piąstkuje po dośrodkowaniu z lewej strony!

• Żółta kartka dla Rafała Grzelaka za ostre wejście w Łukasza Sekulskiego. Pomocnik Korony nie zagra więc w następnej kolejce z Zagłębiem Lubin.

• Odpowiedź Korony. Dwójkowa akcja Łukasza Sierpiny z Kamilem Sylwestrzakiem została skutecznie "odczytana" i przerwana przez Martina Barana.

• Zrobiło się gorąco w "szesnastce" Korony! Strzał Fedora Cermycha został zablokowany w ostatniej chwili!

• Strzał Jacka Góralskiego zza pola karnego z serii "kontry nie będzie".

• Gospodarze spokojnie rozgrywają piłkę na własnej połowie. Po chwili została posłana daleka piłka, z pominięciem drugiej linii, do Łukasza Sekulskiego. Przyniosło to tylko aut z lewej strony.

• Za głębokie, za mocne dośrodkowanie Karola Mackiewicza z lewej flanki. Zbigniew Małkowski pozwolił piłce wyjść poza linię końcową. Korona od bramki.

• Sebastian Madera dostaje dobre dośrodkowanie Kontrantina Vassiljeva, ale nie potrafił zgrać piłki przed bramkę.

• Rolę z początku spotkania odwróciły się. Teraz to inicjatywa jest po stronie gospodarzy.

• Kontra Jagiellonii zakończona płaskim strzałem Karola Mackiewicza z ponad 25 metrów. Zbigniew Małkowski broni - piłka leciała w sam środek bramki.

• Łukasz Sierpina ustawia piłkę na 30. metrze w celu wykonania rzutu wolnego. Jagiellonia radzi sobie w tej sytuacji.

• Dośrodkowanie Piotra Tomasika z lewej strony przechodzi w polu karnym koło kilku piłkarzy Korony. Piłkę chwyta Zbigniew Małkowski.

• Bez zagrożenia po strzale Konstantina Vassiljeva.

• Karol Mackiewicz faulowany przez Radka Dejmka ok. 25 metrów od bramki Korony.

• Ta bramka dodała wiatru w żagle Jagiellonii. Martin Baran w stylu Tomasza Hajty wyrzuca piłkę z autu. Pierwsza próba nieudana, ale za drugim razem poszło już lepiej. Zbigniew Małkowski łapie piłkę z małymi problemami.

• Po wyrzucie piłki z autu piłka trafiła w pole karne do Łukasza Sekulskiego. Ten od razu zagrał do Konstantina Vassiljeva. Estończyk nie zdecydował się na uderzenie, a podał do Fedora Cernycha. Litwin ograł na zamach obrońcę Korony i uderzył lekko, aczkolwiek precyzyjnie tuż przy prawym słupku!

• GOL, FEDOR CERNYCH!!!

• Bardzo niecelny strzał Rafała Grzelaka z dystansu. Bartłomiej Drągowski z "piątki".

• Zawodnicy Marcina Brosza nie schodzą z polowy gospodarzy! Jagiellonia zepchnięta do głębokiej defensywy.

• Zrobiło się groźnie w polu karnym Jagiellonii! Ostro wstrzelona piłka i Airam Carbera nie zorientował się w pole - Bartłomiej Drągowski wybił piłkę wślizgiem poza "szesnastkę"!

• Bez zagrożenia. Rafał Grzelak powalczył jeszcze o piłkę i jest aut z prawej strony.

• Bartłomiej Drągowski broni na raty niegroźny z pozoru strzał. Po chwili goście wywalczyli pierwszy rzut rożny w tym spotkaniu.

• Strzał Vlastimira Jovanovicia z dystansu został zablokowany. Kielczanie mają jednak rzut z autu na wysokości pola karnego gospodarzy.

• Nieudany atak gospodarzy lewa stronę i Zbigniew Małkowski wznawia grę z "piątki".

• ... gospodarze i to oni zaczynają ze środka!

• Przy Pawle Raczkowskim są już kapitanowie - Rafał Grzyb i Kamil Sylwestrzak. "Górą"...

• Obie "jedenastki" wychodzą ma murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Korona w ostatnich pięciu meczach zdobyła zaledwie dwa "oczka" - z Pogonią (1:1) i Podbeskidziem (0:0). Te remisy oddzieliły porażki z Cracovią (0:3), Górnikiem Łęczna (0:2) i Termaliką Bruk-Bet Nieciecza (0:1).

• Jeżeli kielczanie sięgną dzisiaj po trzy punkty, to nie tylko wskoczą na podium, ale w trzecim meczu z rzędu pokonają Jagiellonię. W przypadku wygranej gospodarzy, to zrównają się punktami z będącymi ciut wyżej w tabeli (jedenastej) Lechii Gdańsk i (dwunastym) Zagłębiem Lubin.

• Obaj trenerzy wystawili w sumie 9 obcokrajowców. Najliczniejszą grupę stanowią Łotysze, których jest po dwóch w Jagiellonii i Koronie.

• W rundzie jesiennej górą była Korona, która wygrała w szalonym meczu przed własną publicznością 3:2. Wynik spotkania otworzył Michał Przybyła (10. minuta), potem w Jagiellończycy wyszli na prowadzenie w ciągu czterech minut po trafieniach Łukasza Sekulskiego oraz Piotra Grzelczaka. Po zmianie stronę do remisu doprowadził Michał Przybyła, a w 90. minucie gola na wagę trzech punktów strzelił Kamil Sylwestrzak.

Jak będzie dzisiaj?

• Czeka nas pojedynek najsłabszej z najlepszą defensywą w lidze. W piętnastu ligowych meczach gospodarze (trzynasta lokata z piętnastoma "oczkami") stracili aż 27 bramek. Z kolei szósta Korona, która była prze wielu wskazywana w dolnej "połówce" tabeli, straciła 12 bramek.

• I rezerwowi Jagiellonii Białystok: Krzysztof Baran - Taras Romanchuk, Przemysław Mystkowski, Michał Pawlik, Przemysław Frankowski, Karol Świderski, Jonatan Straus.

• Poznaliśmy już wyjściowe składy obu drużyn. Pora przedstawić zmienników. Zacznijmy od gości, czyli rezerwowi Korony Kielce: Dariusz Trela - Vanja Marković, Przemysław Trytko, Krzysztof Kiercz, Paweł Sobolewski, Nabil Aankour, Michał Przybyła.

• A na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Kłaniam się nisko!

• Ekstraklasa nie próżnuje i już zaczyna spotkania rundy wiosennej, rewanżowej. Za pół godziny na Stadionie Miejskim w Białymstoku będziemy świadkami żółto-czerwonych derbów, czyli Jagiellonia zmierzy się z Koroną Kielce.

• Jagiellonia Białystok - Korona Kielce LIVE!

Zapowiedź: Jagiellonia - Korona LIVE! Gospodarze chcą pisać nowy rozdział

O dyspozycji Jagiellonii w końcówce minionej rundy pisano już wiele. Dość przypomnieć, że ekipa ze stolicy Podlasia w ostatnich sześciu meczach ligowych zdobyła zaledwie jeden punkt w Bielsku-Białej. Dlatego konfrontacja z mocną na wyjazdach Koroną Kielce ma zapoczątkować lepszy rozdział, którego prawdziwa kontynuacja przyjdzie po zimowym okresie przygotowawczym.