Jagiellonia Białystok 8 - 0 Kruoja Pakruojis

4 1 połowa

Kruoja Pakruojis

0

• To już wszystko z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Co za mecz w wykonaniu drużyny Michała Probierza! Osiem goli robi wrażenie bez względu na rywala. Hattricki Patryka Tuszyńskiego i Przemysława Frankowskiego, po jednym golu dołożyli także Maciej Gajos i Karol Świderski. Żółto-czerwoni przechodzą do drugiej rundy, gdzie już za tydzień zmierzą się z cypryjską Omonią Nikozja.

• Koniec meczu! Jagiellonia Białystok rozbija Kruoję Pokroje 8:0!

• Po rzucie rożnym dla Jagiellonii piłka poszybowała przed pole karne, gdize na strzał z powietrza zdecydował się Gajos, ale uderzył ponad bramką!

• Płaskie dośrodkowanie Tomasika przeszyło pole bramkowe Kruoji! Szansę miał Sekulski, ale przed pustą bramką nie trafił w piłkę!

• Po rzucie rożnym dla Jagiellonii do strzału z powietrza doszedł Tarasovs, ale z trudnej pozycji uderzył wysoko w trybuny!

• Trzy minuty doliczone do tego meczu. Tymczasem opatrywany na murawie jest Strockis.

• Kolejna szansa w kontrataku Jagiellonii! Dzalamidze jednak zbyt długo zwlekał ze strzałem i został zablokowany!

• Dobre podanie w pole karne do niepilnowanego Dzalamidze, ale sędzia raz jeszcze dopatrzył się spalonego.

• Goście blisko honorowego gola! Po świetnej kontrze i płaskim dośrodkowaniu Eliosiusa fatalnie spudłował Birskys!

• Na spalonym złapany Nika Dzalamidze.

• Kilka minut do końca. Co ciekawe, jak informuje Paweł Mogielnicki z 90minut.pl, rekord polskiej drużyny w europejskich pucharach to 9:0 uzyskiwane przez Legię Warszawa i Hutnika Kraków. Czy Jaga wyrówna a może pobije ten rekord? :)

• Świetna zespołowa akcja Jagiellonii. Gajos myślał o strzale z dystansu, ale zagrał jeszcze w pole karne do Frankowskiego, który płaskim strzałem w długi róg bramki skompletował swojego hattricka! 8:0!

• GOOOOOOOOOLLL!!! Przemysław Frankowski!

• Długa piłka w kierunku Sekulskiego, ale były gracz Stali Stalowa Wola nie był w stanie jej opanować.

• W kolejnej szybkiej akcji Jagi Frankowski wychodzi sam na sam z bramkarzem! Matuzas wprawdzie broni jego pierwszy strzał, ale "Franek" dobija do pustej bramki! 7:0!

• GOOOOOOOOOOOLLLL!!! Przemysław Frankowski!

• Owacja na stojąco dla Patryka Tuszyńskiego, który opuszcza plac gry! W jego miejsce Łukasz Sekulski.

• Ładna oskrzydlająca akcja na lewym skrzydle, centra Tomasika zostaje wybita poza pole karne na rzut rożny.

• Dzalamidze w kontrataku Jagiellonii chciał zagrać zbyt indywidualnie. Położył w polu karnym jednego z rywali, ale na drugim się zatrzymał.

• Żółta kartka dla Frankowskiego, który spóźniony zaatakował mającego piłkę w rękach Matuzasa.

• Meksykańska fala pojawiła się teraz na trybunach Stadionu Miejskiego.

• Kolejna akcja Jagiellonii! Znowu rozpędził się Frankowski i zagrywał w pole karne do Tuszyńskiego. Tego uprzedził Tarasenko i zanotowałby samobója, gdyby nie interwencja Matuzasa!

• Szansa na gola dla Kruoji! Z rzutu wolnego celnie huknął Strockis, ale odbił piłkę w bok Drągowski!

• Super-wejście na plac gry Frankowskiego! Skrzydłowy Jagiellonii rozpędził się na prawym skrzydle i wykonał bardzo mocne dośrodkowanie, które nieoczekiwanie zaskoczyło Matuzasa i wpadło do siatki! 6:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOLL!! Przemysław Frankowski!

• Z lewej strony piłkę w pole karne bardzo dobrze dośrodkował Dzalamidze, ale strzał głową wbiegającego w szesnastkę Romańczuka był niecelny!

• Zmiana w Jagiellonii. Frankowski za Grzelczaka.

• Vassiljev! Potężna bomba z dystansu Estończyka nieznacznie mija bramkę Kruoji!

• Matuzas wyszedł z bramki przed pole karne, uprzedził Tuszyńskiego, ale zagrał niecelnie. Piłkę przejął Vassiljev, ale uderzył tak, że bramkarz Kruoji zdołał złapać piłkę!

• Ostatnia zmiana w zespole gości. Schodzi Beniusis, wchodzi Barba.

• Dynamicznie zabrał się z piłką na prawym skrzydle Dzalamidze, ale jego centra nie dotarła do Vassiljeva.

• Druga zmiana w Kruoji. Schodzi Bagocius, wchodzi Birskys.

• Ładna, szybka kontra Jagiellonii, ale z płaską centrą Modelskiego poradził sobie Tarasenko.

• Krótko rozegrany rzut rożny przez Kruoję, ale uderzenie jednego z Litwinów należy pozostawić bez komentarza.

• Kontuzja Karola Świderskiego. 18-latek opuszcza plac gry, w jego miejsce Vassiljev!

• Oto i ona :)

• Tymczasem na sektorze najzagorzalszych sympatyków Jagiellonii pojawiła się oprawa, którą zaraz zaprezentujemy!

• Kibice Jagiellonii domagają się kolejnych goli. "Raz, dwa, trzy, cztery, pięć... MAŁO!"

• Napastnik Jagiellonii kompletuje hattricka! Jego pierwszy strzał obronił wprawdzie Matuzas, ale dobitka była już celna! 5:0!

• GOOOOOOOOOOOLLL!!! Patryk Tuszyński!

• Rzut karny dla Jagiellonii! Modelski był podcinany w jedenastce gości!

• Akcja dwójkowa Grzelczaka z Tomasikiem, ten drugi nie opanował jednak piłki w polu karnym. Strata.

• Wznawiamy grę!

• Jedna zmiana w przerwie w Kruoji. Tadas Eliosius za Tomasa Salamanaviciusa.

• Piłkarze obu drużyn wracają na plac gry. Za chwilę początek drugiej części meczu.

• To jest prawdziwy popis gry podopiecznych Michała Probierza, którzy bezlitośnie punktują słabego przeciwnika z Litwy. Najpierw trafił Gajos, następnie pięknego gola strzelił Świderski, a na koniec dwie bramki dołożył Tuszyński. Co więcej, wygląda na to, że strzelanie się jeszcze nie zakończyło.

• Koniec pierwszej połowy! Jagiellonia gromi Kruoję 4:0!

• Świetna kombinacyjna akcja Jagiellonii, piłkę w polu karnym dostał Tuszyński, przy linii końcowej minął obrońcę i bramkarza, a następnie strzelił do pustej bramki! 4:0!

• GOOOOOOOOOOOOL!!!! Patryk Tuszyński!

• Matuzas! Litwin popisał się kapitalną interwencją, broniąc 'pajacykiem' uderzenie głową Tuszyńskiego z pięciu metrów! Wcześniej świetną centrą popisał się Tomasik.

• Zdaniem sędziego Grzelczak znalazł się teraz na spalonym.

• Nie popisał się teraz Tomasik w walce z Salamanaviciusem, ale na swoje szczęście sędzia odgwizdał faul w ofensywie Litwina.

• Kontratak Jagiellonii, Dzalamidze miękko wrzuca piłkę z prawej strony boiska idealnie na głowę Tuszyńskiego, ale ten strzela w środek bramki, gdzie obronił Matuzas!

• Dzalamidze zagrał piłkę na skraj pola karnego do Świderskiego, ten od razu zdecydował się na strzał, ale uderzył piłkę nieczysto i bardzo niecelnie!

• Żółta kartka dla Tarasenki za faul taktyczny na Świderskim, który popisał się świetnym zwodem.

• Dośrodkowanie w pole karne Kruoji, gdzie jeden z Litwinów wpadł na własnego bramkarza, a sędzia odgwizdał rzut wolny za rzekomy faul Tuszyńskiego. No bez przesady.

• Korner dla gości kończy się brzydkim faulem Salamanaviciusa na Tomasiku. Żółta kartka.

• Będzie rzut rożny dla Kruoji po interwencji Filipa Modelskiego.

• Tym razem nie było strzału na litewską bramkę ani po centrze Dzalamidze, ani po poprawce Grzelczaka.

• Po dośrodkowaniu Piotra Grzelczaka i interwencji Poceviciusa Jagiellonia ma jeszcze jeden rzut rożny.

• Modelski świetnym wślizgiem zatrzymał pędzącego lewym skrzydłem Poceviciusa. Po chwili, po aucie piłka poszybowała w pole karne Jagi, ale tam najlepiej ustawieni byli gospodarze.

• Na spalonym złapany Piotr Tomasik.

• Rzut rożny dla Litwinów nie przynosi zagrożenia dla bramki Jagiellonii.

• Beniusis! Znakomite uderzenie z dystansu, które szybowało w okienko bramki Drągowskiego, ale ten doskonale przeniósł piłkę nad poprzeczką!

• Nieporozumienie w szeregach obronnych Kruoji i Matuzas ledwo-ledwo uprzedza w polu karnym Tuszyńskiego. Było groźnie.

• Prostopadłe podanie w pole karne do Tuszyńskiego, ten zostaje zatrzymany, a po chwili centra Modelskiego z prawego skrzydła nie dociera do celu.

• Jagiellonia spokojnie rozgrywa piłkę pod bardzo niewielkim naporem gości. Na trybunach trwa tymczasem prawdziwe święto.

• Tu już chyba nic zdarzyć się nie może! Jagiellonia musi awansować do drugiej rundy, gdzie zmierzy się z cypryjską Omonią Nikozja.

• Znakomicie rozegrany rzut rożny! Dzalamidze doskonale dośrodkował piłkę na 6. metr przed bramką Matuzasa, a tam potężnie główkował Tuszyński i swoim strzałem nie dał bramkarzowi żadnych szans! 3:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Patryk Tuszyński!

• Jaga zdobywa kolejny korner.

• Kolejne dośrodkowania w pole karne Kruoji na razie nie przyniosły efektu.

• Grzelczak przejął piłkę na lewym skrzydle i zagrał w pole karne, gdzie trafiła ona ostatecznie przed szesnastkę do Świderskiego, ale ten z powietrza uderzył niecelnie!

• Tuszyński na skraju szesnastki walczył z trzema obrońcami Kruoji i stracił piłkę.

• Coś w tym jest.

• Znowu groźna akcja Jagi! Gdyby Tomasik zagrał w pole karne do osamotnionego Tuszyńskiego, z pewnością byłoby 3:0, ale zagrał w ręce bramkarza!

• Nieśmiałe próby ataków gości. Głównie dotyczy to długich piłek do Beniusisa, ale na razie bez skutku

• Fantastycznie rozegrała Jagiellonia pierwsze dziesięć minut meczu. Podopieczni Michała Probierza mogą spokojnie kontrolować teraz przebieg tego pojedynku.

• Tuszyński! Mogło być 3:0, ale po dośrodkowaniu z rzutu rożnego napastnik Jagiellonii z kilku metrów główkował minimalnie obok bramki!

• Jaga idzie za ciosem! Gospodarze wywalczyli rzut rożny!

• Dośrodkowanie w pole karne w kierunku Gajosa, ten źle odbił piłkę głową, ale futbolówka trafiła na nogę Świderskiego, który przepięknym strzałem z powietrza z 20 metrów zaskoczył bramkarza!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Karol Świderski!

• Salamanavicius faulował Tomasika blisko narożnika pola karnego. Rzut wolny dla gospodarzy.

• Drybling Dzalamidze w polu karnym Kruoji zatrzymany przez Poceviciusa.

• Rzut wolny dla Jagiellonii. Dzalamidze zdołał zacentrować na głowę Tarasovsa, ale ten odchylony swoim strzałem nie zaskoczył Matuzasa!

• Faul taktyczny Bagociusa na rozpędzonym Tuszyńskim. Nie ma jednak żółtej kartki!

• Szybko rozegrany aut do Tuszyńskiego, ten zagrał w pole karne do Gajosa, który pokonuje bramkarza płaskim strzałem z kilkunastu metrów! 1:0 dla Jagiellonii!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Maciej Gajos!

• Ostre wejście Grzelczaka na nogi Strockisa. Litwin zwija się na murawie, ale to raczej nic poważnego.

• Rzut wolny dla Kruoji, piłka w pole karne, ale tam na spalonym był Beniusis.

• Dobra akcja lewą stroną Tomasika i dośrodkowanie, z którym radzi sobie Matuzas.

• Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy! Przy piłce goście!

• Piłkarze obu drużyn oraz sędziowie wychodzą na murawę Stadionu Miejskiego!

• Sędzią tego spotkania będzie Chorwat Domagoj Vuckov, na liniach będą asystować mu rodacy Ivica Modrić, Goran Perica, a sędzią technicznym będzie Marin Vidulin. Delegatem UEFA na ten mecz jest Niemiec Michael Kirchner, a obserwatorem sędziów Rosjanin Jurij Baskakow.

• W pierwszym meczu w Szawlach Jagiellonia pokonała Kruoję 1:0 po bramce Karola Świderskiego, którą prezentujemy poniżej.

• A oto wypowiedź szkoleniowca Kruoji Mykoli Trubaczowa: - To spotkanie będzie dla nas równie trudne, ale chcemy wygrać i awansować do kolejnej rundy. Bardzo dobrze wiemy, z kim gramy, ale równie dobrze wiemy, co chcemy osiągnąć w tych rozgrywkach. Wierzę w moich piłkarzy, w mój zespół oraz w to, że możemy nie tylko przeciwstawić się Jagiellonii, ale też ją pokonać. Mam nadzieję, że jutro kibice obejrzą dobry, emocjonujący pojedynek. WIĘCEJ

• - Dla nas i dla Śląska jest to bardzo trudne przygotować się do nowego sezonu bez typowego okresu przygotowawczego. Trochę inaczej trenujemy, nie mamy możliwości spokojnie wprowadzić do zespołu nowych zawodników. Mamy utrudnione zadanie, dodatkowo także przez czerwoną kartkę Rafała Grzyba. Musimy przez to nieco zmienić nasze ustawienie personalne. Wiemy, że nasz przeciwnik jest bardzo groźny przy stałych fragmentach gry i w kontratakach. Dlatego nie możemy sobie pozwolić nawet na moment dekoncentracji. Od pierwszych minut chcemy grać dobre spotkanie, wygrać i zrobić historyczny awans do kolejnej rundy - mówił przed tym meczem trener Jagiellonii Michał Probierz. WIĘCEJ

• Ławka rezerwowych Kruoji: Aivaras Brazinskas, Arnas Mikaitis, Vadim Barba, Tadas Eliosius, Tomas Birskys, Maksym Adamenko, Sigitas Olberskis.

• Ławka rezerwowych Jagiellonii: Krzysztof Baran, Michał Pawlik, Rafał Augustyniak, Jonatan Straus, Konstantin Vassiljev, Przemysław Frankowski, Piotr Grzelczak.

• Obok prezentujemy wyjściowe jedenastki obu drużyn. Trzy zmiany w Jagiellonii. Świderski za Vassiljeva, Romańczuk za zawieszonego za kartki Grzyba oraz Grzelczak za kontuzjowanego Mackiewicza.

• Tymczasem skończył się mecz na Cyprze. Omonia Nikozja pokonała Dinamo Batumi 2:0 i to z nią zagrają zwycięzcy meczu w Białymstoku.

• Dla Jagiellonii Białystok jest to już trzeci występ w europejskich pucharach, ale nigdy białostoczanom nie udało się wyeliminować swojego przeciwnika. W sezonie 2010/11 lepszy okazał się od nich Aris Saloniki (1:2 i 2:2), a rok później kazachski Irtysz Pawłodar (1:0 i 0:2).

• Tydzień temu Jagiellonia Białystok rozpoczęła swój sezon 2015/16 meczem na Litwie, wygranym 1:0 po bramce w doliczonym czasie gry Karola Świderskiego, dzisiaj podopieczni Michała Probierza na własnym boisku postarają się postawić kropkę nad 'i' i awansować do kolejnej rundy. Aby nie mieć w tej kwestii większych problemów, żółto-czerwoni muszą spisać się zdecydowanie lepiej niż przed tygodniem.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu rewanżowego 1. rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Europy, w którym Jagiellonia Białystok zmierzy się z Kruoją Pokroje.