Jagiellonia Białystok

1

Lech Poznań

0

• Trzy punkty po ciężkiej walce zostają w Białymstoku. Piłkarze Michała Probierza wyszarpali ten triumf swoim rywalom i zasłużenie ich tego dnia pokonali. Żółto-czerwoni z 13 punktami meldują się w górnej połowie tabeli, a Macieja Skorżę w Lechu czeka bardzo ciężkie zadanie. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec!!! Jagiellonia wygrywa z Lechem 1:0!

• Zamieszanie w polu karnym Jagiellonii, Keita fauluje w ofensywie Grzyba i rzut wolny dla Jagi!

• Minuta do końca, Lech w atakach rozpaczy.

• Krótkie rozegranie, dość długa walka w narożniku boiska i ostatecznie piłka dla Kotorowskiego.

• Świetna kontra Jagi! Popędził prawą stroną Frankowski i zagrał w pole karne do Pawłowskiego, któremu w ostatniej chwili wybił piłkę Wilusz! Korner.

• Schodzi z boiska lider klasyfikacji strzelców Ekstraklasy Mateusz Piątkowski, a w jego miejsce Jan Pawłowski!

• Drągowski pewnie łapie centrę Keity, Grzyb wraca na boisko, a sędzia dolicza aż pięć minut.

• Grzyb opuszcza plac gry, ale zaraz tam powróci.

• Teraz poważnie ucierpiał w jednym ze starć znokautowany Grzyb. Wściekli piłkarze Jagiellonii, bo ich kolega leżał w polu karnym, a sędzia Kwiatkowski nie przerywał gry. Wszystko kończy się na rzucie rożnym dla Lecha i żółtej kartce dla Madery za protesty.

• Przepchnął już nawet w polu bramkowym Piątkowski Kamińskiego, piłka omal przez to nie trafiła do Romanczuka, ale ten został uprzedzony.

• Ubiparip to prawdopodobnie po serbsku 'spalony', bo gracz Lecha po raz kolejny znalazł się na nieprzepisowej pozycji.

• Nieudana kombinacja Gajosa z Dzalamidze. Piłkę przejmuje Kotorowski.

• Schodzi z boiska wyczerpany Dani Quintana, a w jego miejsce Nika Dzalamidze.

• Uwaga, bo Formella został przez trenera ustawiony na pozycję prawego obrońcy. Ciekawe posunięcie.

• Skorża stawia wszystko na jedną kartę. Schodzi obrońca Wołąkiewicz, wchodzi napastnik Formella!

• Keita po dośrodkowaniu Lovrencsicsa główkuje nad bramką!

• Lech naciska! uderzenie z dystansu Jevticia trafia w głowę Madery.

• Jagiellończycy teraz ofiarnie, ale skutecznie zatrzymali szarżujących Keitę i Jevticia.

• Lech teraz w ataku pozycyjnym, ale jeśli ma się to kończyć strzałami z dystansu w chorągiewkę narożną, jak to teraz zaprezentował Keita, to poznaniacy mogą mieć poważny problem.

• Małe zamieszanie w polu karnym gospodarzy wyjaśnione przez Drągowskiego, który przejął piłkę.

• Grzyb wygrywa w polu karnym pojedynek z Pawłowskim, ale jest jeszcze korner dla Lecha.

• Wołąkiewicz w pojedynku z Piątkowskim zagrywa piłkę ręką na skraju pola karnego, ale sędzia nakazuje grać dalej.

• Pierwsza zmiana w Jagiellonii. Opuszcza boisko żegnany brawami Patryk Tuszyński, a w jego miejsce Taras Romanczuk.

• 7350 widzów jest na dzisiejszym meczu. Tymczasem efektowny rajd Quintany został zatrzymany już w polu karnym przez Kamińskiego.

• Kwadrans do końca. Czy Lech jest jeszcze w stanie doprowadzić do remisu?

• Lovrencsics z 16 metrów po akcji Keity uderza dobre dziesięć metrów obok bramki Drągowskiego. Zupełnie nieudane uderzenie.

• Gajos chciał teraz z połowy boiska zaskoczyć Kotorowskiego, ale ten jednak sięgnął piłki!

• Kotorowski w niegroźnej sytuacji poczekał na Quintanę i wybił piłkę w aut. Po chwili sędzia znów się dopatrzył zbyt agresywnego wślizgu Pazdana, który musi uważać.

• Ostra centra Gajosa ląduje w bocznej siatce bramki Kotorowskiego.

• Tuszyński zdobywa kolejny korner dla gospodarzy.

• Jevtić już na boisku, a Ubiparip raz jeszcze na ofsajdzie.

• Opatrywany na murawie Jevtić. Szwajcar powinien jednak wrócić do gry.

• Nieuznany gol dla Lecha!!! Po strzale Keity piłka trafia w słupek bramki Drągowskiego, a skuteczną dobitką popisał się Ubiparip, ale był on na spalonym zdaniem asystenta!

• Teraz fatalne dośrodkowanie Lovrencsicsa.

• Oskrzydlił akcję Lecha teraz Douglas, ale płaska centra Szkota trafiła pod nogi Gajosa.

• Drągowski świetnie piąstkuje piłkę po zagraniu z rzutu wolnego Douglasa.

• Pazdan zagarnął piłkę wślizgiem w pojedynku z Lovrencsicsem, ale zdaniem sędziego przesadził. Faul i żółta kartka, ku wściekłości ławki gospodarzy i trybun.

• Quintana marnuje teraz w polu karnym znakomitą kontrę Jagiellonii! Mogło być 2:0, ale nonszalancja Hiszpana zgubiła gospodarzy!

• Nieudane rozegranie rzutu rożnego przez gospodarzy. Piłka dla Lecha.

• Gajos dostrzegł teraz wysuniętego Kotorowskiego i starał się mu wrzucić piłkę za kołnierz z rzutu wolnego, ale bramkarz Lecha przeniósł piłkę nad bramką w ostatniej chwili!!!

• I właśnie Dawid Kownacki opuszcza boiska, a w jego miejsce wchodzi Muhamed Keita.

• Kownacki po ostrym zagraniu Wasiluka sprzed chwili wziął teraz rewanż na graczu Jagi, ale sędzia tylko upomina lechitę.

• Kolejne upomnienie dla Wołąkiewicza w tym meczu, ale kartki brak.

• Prosta strata Tuszyńskiego na własnej połowie, Lovrencsics wyprowadził kontrę, po której Pawłowski zagrał w pole karne do Jevticia, ale ten został zablokowany!

• Grzyb starał się długą piłką uruchomić Quintanę, ale zagrał minimalnie zbyt mocno i Hiszpan nie opanował futbolówki.

• Wołąkiewicz dość ryzykownie zgrywał piłkę do Kotorowskiego, ale ten zdołał uprzedzić Tuszyńskiego we własnym polu karnym.

• Ubiparip na spalonym.

• Prostopadłe podanie do uwolnionego Tuszyńskiego, ale Wilusz był szybszy i odebrał piłkę.

• Szybkie rozegranie rzutu wolnego przez Jagiellonię kończy się bardzo niedokładnym dośrodkowaniem Wasiluka. Piłka poza boiskiem.

• Frankowski odebrał piłkę lechitom i posłał górną piłkę do Tuszyńskiego, ten próbował ją zgrać do Piątkowskiego, ale bez skutku.

• Ostrą centrę Gajosa pewnie łapie na linii bramkowej Kotorowski.

• Tuszyński wywalczył rzut rożny dla żółto-czerwonych.

• Lovrencsics poradził sobie z Baranem i zagrał w pole karne do Ubiparipa. Ten jednak źle opanował piłkę i stracił ją na rzecz gospodarzy. Niemniej jednak Lech z animuszem gra po przerwie.

• Po rzucie rożnym Lech nie stworzył zagrożenia dla bramki Jagiellonii.

• DRĄGOWSKI!!! Pawłowski wyszedł sam na sam z bramkarzem Jagi, ale to Drągowski wygrał ten pojedynek!

• Wznawiamy grę!

• A jednak. Vojo Ubiparip zmienia Zaura Sadajewa w Lechu.

• Piłkarze obu drużyn wracają na plac gry. Nie będzie zmian w żadnym z zespołów.

• Jagiellonia absolutnie zasłużenie prowadzi z Lechem Poznań 1:0 po bramce Mateusza Piątkowskiego. To jest słaby mecz gości, którzy są przytłumieni przez podopiecznych Michała Probierza. Zobaczymy, jak wicemistrzowie Polski zaprezentują się po przerwie.

• Tuszyński zmarnował dobrą okazję do kontry i koniec pierwszej połowy! Jagiellonia prowadzi z Lechem 1:0!

• Minuta doliczona do pierwszej połowy.

• Gubią się lechici, Kotorowski znowu musiał wyjść poza pole karne, aby wybić bezpańską piłkę.

• Quintana zagrał w pole karne do Tuszyńskiego, ale ten stracił równowagę i następnie również piłkę.

• Groźny kontratak Lecha kończy się fatalnym dośrodkowaniem Szymona Pawłowskiego, do którego nie mieli szans dojść Sadajew i Lovrencsics.

• KOTOROOOOOOOWSKI! Bramkarz Lecha kapitalnie broni uderzenie głową Tuszyńskiego po centrze Quintany!!!

• Piątkowski w starciu z Wiluszem wywalczył korner dla Jagi.

• Mizerny strzał Lovrencsicsa z dystansu potoczył się daleko od bramki Drągowskiego.

• Gajos złapany na wyraźnym spalonym. Lech szybko wznowił grę, ale na szczęście dla gospodarzy Madera zdołał zablokować Pawłowskiego. W odpowiedzi szansy na kontrę nie wykorzystał Tuszyński, który przegrał pojedynek z Wołąkiewiczem.

• Centra Lovrencsicsa z kolejnego rzutu wolnego nic nie przyniosła, a po chwili Jevtić z dystansu uderzył nad poprzeczką.

• Teraz Quintana nie sięgnął piłki, gdy wychodził sam na sam z Kotorowskim. Lecha po raz kolejny uratowały centymetry.

• Zwija się teraz na murawie Patryk Tuszyński, który chyba nie będzie jednak potrzebował pomocy medycznej i szybko się pozbiera.

• Piątkowski mógł teraz wyjść sam na sam z Kotorowskim, ale nie sięgnął długiej piłki zagranej za linię obrony.

• Wilusz był najlepiej ustawiony do odbitej piłki po centrze Quintany, ale kontrę Lecha przerwał liniowy, gdyż Pawłowski był na spalonym.

• Wołąkiewicz teraz w niegroźnej sytuacji nastrzelił piłką swojego kolegę i będzie korner dla Jagiellonii.

• Długa piłka na prawe skrzydło do Sadajewa, ale ten znów miał problem z jej skontrolowaniem.

• Kolejny rzut wolny dla Lecha, ale po centrze Lovrencsicsa znowu górą gospodarze.

• Tymczasem powtórki pokazują, że dobre pół metra brakowało, aby Quintana w poprzedniej sytuacji rzeczywiście był na spalonym. Fatalna pomyłka arbitra.

• Chamskie kopnięcie Quintany przez Łukasza Trałkę. To musiało się skończyć żółtą kartką.

• Po podaniu Gajosa Quintana wychodzi sam na sam z Kotorowskim, ale liniowy podnosi chorągiewkę. Kontrowersyjna sytuacja.

• Dośrodkowanie Szkota trafia jednak na głowę Wasiluka, który wyjaśnił sytuację.

• Zamieszanie w szeregach obronnych Jagiellonii kończy się faulem Grzyba około 28 metrów od bramki Drągowskiego. Douglas już ustawił sobie piłkę.

• Akcja Lecha kończy się teraz bardzo słabą wrzutką z lewej strony Douglasa.

• Kąśliwe dośrodkowanie z rzutu wolnego Gajosa po 'koźle' poszybowało tuż nad bramką Kotorowskiego! Było groźnie!

• Po błędzie Kamińskiego Kotorowski musiał interweniować przed polem karnym, gdzie uprzedził Quintanę.

• Znakomite podanie Jevticia za linię obrony do Sadajewa, ale ten nie opanował piłki.

• Znowu włączył się do akcji ofensywnej Wasiluk, którego dośrodkowanie tym razem nie dotarło do dobrze ustawionego Piątkowskiego.

• Ofiarna interwencja Pazdana przerywa akcję Kolejorza. Pierwszy kwadrans za nami i ten zdecydowanie na korzyść Jagiellonii, która w pełni zasłużenie prowadzi 1:0.

• Oprawa kibiców Jagiellonii w meczu z Lechem Poznań

• Piątkowski z dystansu uderza wysoko nad poprzeczką.

• Rozegranie tego rzutu rożnego kończy się uderzeniem zza pola karnego Frankowskiego. Na wiwat.

• Na trybunach tymczasem pojawiła się oprawa kibiców gospodarzy. Piłkarze z kolei zdobywają korner po dośrodkowaniu Gajosa.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego Gajosa, niecelnie główkuje Tuszyński, który w dodatku był na spalonym.

• Kombinacja Tuszyńskiego z Quintaną w polu karnym rywala kończy się niedokładnym zagraniem Hiszpana przed szesnastkę do Grzyba.

• Dalekie zagranie do Marcina Kamińskiego, ale ten główkował poza pole gry. Grę wznowi Drągowski.

• Teraz będzie rzut wolny dla Lecha z 35 metrów od bramki Drągowskiego, bowiem sędzia dopatrzył się przewinienia Rafał Grzyba.

• Jaga idzie za ciosem! Najpierw nieudana kombinacja gospodarzy przed polem karnym Lecha, a następnie dośrodkowanie Quintany z rzutu wolnego pada łupem Kotorowskiego.

• Urwał się lewym skrzydłem Marek Wasiluk, dośrodkował płasko w pole karne, gdzie Piątkowski był przed obrońcą Lecha i z kilku metrów wpakował piłkę do siatki!!! 1:0 dla Jagi!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Mateusz Piątkowski!!!

• Quintana starał się wcisnąć przed Douglasa, po czym upadł na murawę, a sędzia nie gwizdnął faulu.

• Groźna akcja Lecha, Pawłowski do Sadajewa na skraju pola karnego, ale tego uprzedził Pazdan.

• Już agresywnie lechici podeszli pod pole karne rywala, ale Jaga się broni.

• Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy! Piłka dla Lecha.

• Kapitanami dzisiaj są Rafał Grzyb (Jaga) i Hubert Wołąkiewicz (Lech)

• Piłkarze obu drużyn wychodzą na plac gry!

• Dzisiejsze spotkanie poprowadzi sędzia Tomasz Kwiatkowski z Warszawy. Dziesięć minut pozostało do jego ostatniego gwizdka.

• W Jagiellonii brakuje dzisiaj tylko kontuzjowanego bramkarza białostoczan, Krzysztofa Barana. W ekipie gości nie ma za to Karola Linettego, Kaspera Hamalainena, Luisa Henriqueza, Tomasza Kędziory czy Jasmina Buricia.

• Rezerwowi Lecha: Maciej Gostomski, Vojo Ubiparip, Szymon Drewniak, Paulus Arajuuri, Dariusz Formella, Jan Bednarek, Muhamed Keita.

• Rezerwowi Jagiellonii: Jakub Słowik, Jonatan Straus, Taras Romanczuk, Jan Pawłowski, Nika Dzalamidze, Povilas Leimonas, Przemysław Mystkowski.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn! W ekipie Lecha debiutuje dziś Zaur Sadajew.

• Przed rozpoczęciem ósmej kolejki zmagań, Jagiellonia i Lech były sąsiadami w ligowej tabeli. Jedna i druga drużyna zgromadziła do tej pory po 10 punktów, ale dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu Lech był dziewiąty, a Jagiellonia dziesiąta. Kto dzisiaj wskoczy do górnej połówki tabeli?

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 8. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym Jagiellonia Białystok zmierzy sie z Lechem Poznań!