Jagiellonia Białystok 2 - 2 Lechia Gdańsk

Jagiellonia Białystok

2

Lechia Gdańsk

2

• To był ciężki mecz dla obu drużyn. Jagiellonia w pierwszych 30 minutach grała zdecydowanie lepiej od rywala i prowadziła po tym fragmencie gry 2:0, ale Lechia konsekwentnie dążyła do wyrównania i dość szczęśliwie swój cel osiągnęła! Zasłużony podział punktów na Stadionie Miejskim. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec meczu! Remis w Białymstoku!

• Niedokładne podanie w pole karne do Vranjesa. Do końca pozostały sekundy.

• Trzy minuty doliczone, a Baran łapie ze spokojem wrzutkę Łukasika.

• Była szansa dla Lechii, ale Grzelczak nie dostrzegł wbiegającego w pole karne Sadajewa i uwikłał się w pojedynek z Modelskim. Tylko korner.

• Po groźnym dośrodkowaniu Łukasika, Jasiński zdjął piłkę z głowy Możdżenia. Po chwili ręką w polu karnym rywala zagrał Sadajew.

• Lechia naciska! Uderzenie głową Sadajewa zablokowane, a kolejne dośrodkowanie z narożnika boiska Łukasika warto przemilczeć.

• Sadajew wywalczył jeszcze jeden korner, po którym piłka spadła przed pole karne do Grzelczaka, którego uderzenie z dystansu zostało zablokowane. Jeszcze jeden rzut rożny.

• Ponadto Możdżeń za Wiśniewskiego.

• Dwie zmiany w Lechii. Schodzi Makuszewski, wchodzi Łukasik.

• Znowu Wiśniewski na lewym skrzydle, ale jego uderzenie z ostrego kąta odbija na rzut rożny Baran!

• Po rzucie rożnym kolejna dobra interwencja Wasiluka wyjaśniła sytuację.

• Urwał się lewą stroną Wiśniewski i groźnym dośrodkowaniem wywalczył korner dla Lechii.

• Jan Pawłowski pośpieszył się w dobrej okazji z uderzeniem i z powietrza z 20 metrów strzelił niecelnie.

• Groźny strzał z dystansu Vranjesa dość pewnie broni Baran.

• Kądzior teraz fatalnie zmarnował okazję do kontry po przechwycie Gajosa.

• Dośrodkowanie Kądziora w pole karne pewnie złapał Trela.

• Dzisiejszy obserwuje 5772 widzów.

• Trzecia zmiana w Jagiellonii. Schodzi z boiska zmęczony Dani Quintana, a w jego miejsce Damian Kądzior.

• Sadajew minął Maderę przy linii koncowej, ale zagrał wprost pod nogi Wasiluka.

• Baran łapie piłkę po centrze Vranjesa.

• Po dośrodkowaniu Lekovicia Jasiński zagrywa na rzut rożny.

• A ponadto Jan Pawłowski zmienił wyczerpanego Patryka Tuszyńskiego.

• Dwie zmiany w Jagiellonii! Z boiska schodzi Nika Dzalamidze, w jego miejsce Martin Baran.

• Makuszewski! Skrzydłowy Lechii dostał piłkę w polu karnym po podaniu Grzelczaka, ale został zablokowany przez Jasińskiego!

• Kiepskie dośrodkowanie Gajosa dotarło prosto w ręce Treli.

• Remis w Białymstoku! Sadajew wygrał pojedynek z Jasińskim i zagrał przed bramkę, gdzie niefortunnie interweniował Wasiluk i wpakował piłkę do własnej siatki! 2:2!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL! Bramka samobójcza Wasiluka!

• Na spalonym Sadajew. Napastnik Lechii jest bardzo aktywny, próbuje brać odpowiedzialność na własne barki, ale z jego zagrań biało-zieloni rzadko kiedy mają wymierne korzyści.

• Lechia atakuje, Jagiellonia solidnie się na razie broni. To będzie ciężkie ca. pół godziny dla podopiecznych Probierza.

• Jasiński potrzebował drobnej pomocy medycznej i po pół minuty wrócił na plac gry.

• Wydaje się, że Jagiellonia, która od początku meczu narzuciła bardzo wysokie tempo, teraz to odczuwa. Piłkarze Probierza szybko tracą piłkę, niczym w meczu pucharowym przed kilkoma miesiącami. Nawet wynik ten sam.

• Wasiluk efektownie i skutecznie zatrzymał w polu karnym szarżującego Sadajewa.

• Vranjes starał się wypuścić Sadajewa sam na sam z Baranem, ale miał zdecydowanie zbyt mało miejsca na skuteczne takie zagranie.

• Ładna akcja dwójkowa Quintany z Grzybem, Hiszpan wpada w pole karne i wykłada piłkę kapitanowi Jagi, ale ten zostaje zablokowany.

• Wiśniewski z dystansu uderzył zupełnie na wiwat.

• Może się podobać to spotkanie. Nawet jeśli nie ma wielkiej gry, to jest mnóstwo ciężkiej walki.

• Po dośrodkowaniu Quintany z rzutu wolnego Madera był na spalonym.

• Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk

• Ostre i niepotrzebne starcie Makuszewskiego z Jasińskim. Oba koguty musi od siebie odciągać sędzia.

• Długa piłka na wolne pole do Tuszyńskiego, tego uprzedził odważnym wyjściem Trela, ale ostatecznie jeszcze napastnik Jagiellonii był na spalonym.

• Leković pociągnął z piłką około trzydziestu metrów i zagrał na lewe skrzydło do Grzelczaka, ale ten został zablokowany.

• Daleki wrzut piłki z autu Jasińskiego nie przyniósł zagrożenia w polu karnym Lechii.

• Kolejna próba z dystansu w wykonaniu gości. Sadajew uderza w trybuny.

• Odpowiedź Lechii! Uderzenie z dystansu Makuszewskiego odbija Baran, a po chwili Wiśniewski uderza ponad poprzeczką!

• I już mogła być szansa dla Jagiellonii, gdyby Dzalamidze dokładnie podał na czystą pozycję do Quintany

• Wznawiamy grę w Białymstoku!

• Obie drużyny wracają już na murawę Stadionu Miejskiego.

• Pierwsze czterdzieści pięć minut zdecydowanie dla Jagiellonii, która swoją determinacją dążyła ambitnie do swojego celu i strzeliła dwa gole autorstwa Patryka Tuszyńskiego. Lechia dopiero w końcówce zdobyła bramkę z pierwszej groźniejszej akcji w tym meczu. Trafienie Wiśniewskiego sprawia jednak, że po przerwie będą wielkie emocje.

• Koniec pierwszej połowy! Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk 2:1!

• Tuż przed przerwą Lechia wraca do gry! Wiśniewski na swojej stronie poradził sobie z dwoma rywalami i strzałem w długi róg przywrócił swojej drużynie nadzieję!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! PIOTR WIŚNIEWSKI!

• Po własnym prostym błędzie Wasiluk wyjaśnił sytuację wybijając poza boisko dośrodkowanie Makuszewskiego. Minuta doliczona.

• Gajos na wyraźnym spalonym w kontrataku Jagiellonii.

• Tym razem gorsza centra Gajosa, a po chwili długa 'świeca' Modelskiego pada łupem Treli.

• Quintana nieźle dośrodkowywał piłkę z rzutu wolnego, ale w pojedynku główkowym okazał się lepszy jeden z piłkarzy gości i wybił futbolówkę.

• Piotr Grzelczak zmienia Bartłomieja Pawłowskiego, który zaskoczony i przy tumulcie gwizdów opuszcza boisko.

• Mizerniutki strzał Pawłowskiego z 16 metrów spokojnie broni Baran. Już przygotowany do zmiany jest Grzelczak!

• Dużo ryzykował teraz Baran! Bramkarz Jagi na tyle zwlekał z wybiciem, że potem nastrzelił Sadajewa, ale na szczęście ten zbyt późno się połapał w sytuacji i nie mógł nic groźnego dla rywali stworzyć.

• Quintana!!! Gajos na lewej stronie pola karnego poradził sobie z Pietrowskim i dobrze dograł przed bramkę, gdzie nieczysto w piłkę trafił Quintana i ta poleciała obok bramki Treli!

• Groźna akcja Jagiellonii, Tuszyński przed pole karne do Leimonasa, ale jego uderzenie blokuje Janicki.

• Leković starał się na skrzydle zwieść Modelskiego, ale ten zdołał skutecznie zablokować centrę Serba. Z rzutu rożnego tradycyjnie nic Lechii nie wyszło.

• Po kontrataku Jagiellonii Tuszyński przegrał pojedynek z Janickim. Gdyby nie to, wyszedłby sam na sam z Trelą.

• Było groźnie pod bramką Barana! Po błędzie stoperów Pawłowski został zablokowany przez Modelskiego, a następnie dogranie Pietrowskiego zostało wybite na róg.

• Tuszyński! To mógł być hattrick! Po dośrodkowaniu Dzalamidze napastnik Jagiellonii główkował obok bramki!

• Dzalamidze agresywnie atakował Lekovicia do końca i wywalczył rzut rożny.

• Fatalne ustawienie niezorganizowanej gdańskiej obrony! Quintana idealnie dogrywa do Tuszyńskiego, ten w sytuacji sam na sam z Trelą mija go i pakuje piłkę do pustej bramki! 2:0 i co za rewanż byłego napastnika Lechii!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! PATRYK TUSZYŃSKI!!!

• Dobrze na razie broni Jagiellonia przy stałych fragmentach. Tak było i tym razem.

• Po wybiciu piłki przed pole karne ta spadła pod nogi Makuszewskiego, którego uderzenie zostało zablokowane. Jeszcze jeden rzut rożny.

• Znowu ambitnie Sadajew, ale ponownie dobrze interweniował Modelski. Jeszcze jeden rzut rożny.

• Tuszyński zdaniem liniowego był na minimalnym spalonym.

• Makuszewski wyprzedził na prawej stronie Jasińskiego, ale za daleko wypuścił sobie piłkę. Wasiluk na aut.

• Madera skutecznie wyprzedził atakującego Sadajewa i został jeszcze przez niego przewrócony. Faul, piłka dla gospodarzy.

• Makuszewski na pełnej szybkości starał się minąć Wasiluka w polu karnym i wydawało się, że to się uda, ale jednak wysoki stoper Jagi zdołał zabrać piłkę rywalowi.

• Korner przyniósł tylko okazję do kontry dla Jagiellonii, ale nie dali rady jej skutecznie rozegrać Quintana i Dzalamidze.

• Sadajew starał się zakręcić Jasińskim i by mu to się udało, ale asekuracja Gajosa pozwoliła na skuteczną interwencję. Rzut rożny.

• Sadajew zdobył w pojedynku z Modelskim korner, a dośrodkowanie Vranjesa wybił Leimonas.

• Tuszyński! Napastnik Jagiellonii ściął z piłką z lewej strony pola karnego do środka, ale jego uderzenie obronił Trela!

• Sprytne rozegranie autu przez Jagiellonię, ale Tuszyński nie zdołał założyć siatki Janickiemu przy linii końcowej.

• Pierwszy strzał w wykonaniu gości. Vranjes spróbował szczęścia z dystansu, ale posłał piłkę wyraźnie nad bramką.

• Odbite przez Jasińskiego dośrodkowanie Pietrowskiego pewnie łapie w ręce Krzysztof Baran.

• Nerwowo reagują już lechiści. Kolejne upomnienie za protesty, tym razem dla Sadajewa.

• Gajos starał się 'rzucić' piłkę za linię obrony do Quintany, ale to nie mogło się powieść.

• Lechia miała znakomitą szansę na szybki atak, ale to wszystko zakończyło się fatalnym dograniem Sadajewa do Pawłowskiego.

• Janicki w walce o górną piłkę poturbowany przez Tuszyńskiego. Piłka dla Lechii.

• Kwadrans gry za nami. Rozpoczęcie na pewno niespodziewane, bo faworytem tego meczu była Lechia, jednak na razie to Jagiellonia prowadzi i to absolutnie zasłużenie.

• Zbyt długa piłka w kierunku Dzalamidze. Aut dla Lechii.

• Aplauz dla sędziego, który przy rzucie wolnym użył popularnego spray'a, a po chwili Quintana uderza z 30 metrów mocno, ale i ponad poprzeczką.

• Dośrodkowanie Quintany wybite przez lechistów, po chwili Borysiuk fauluje taktycznie Quintanę i zostaje upomniany przez arbitra.

• Jakieś protesty jeszcze Janickiego, którego musiał uspokoić sędzia Frankowski.

• Tuszyński w efektownym pojedynku fizycznym z Valente wywalczył rzut rożny dla Jagiellonii.

• W odpowiedzi atakował lewym skrzydłem Sadajew, ale poradził sobie z nim Modelski.

• Kontra Jagiellonii zakończona złą centrą Dzalamidze. Po chwili Leimonas na skraju szesnastki odebrał piłkę Valente i był chyba przez niego ściągany, ale sędzia nie zareagował.

• Zakotłowało się teraz w polu karnym Lechii, piłka ugrzęzła między zawodnikami, aż Madera wycofał ją do Dzalamidze, ale ten został zablokowany.

• Jagiellonia idzie za ciosem. Quintana wywalczył jeszcze jeden rzut rożny.

• Na dwa razy musiał dośrodkowywać z rzutu rożnego Nika Dzalamidze, ale za drugim razem idealnie zacentrował na głowę Tuszyńskiego, który z bliska na długim słupku ze spokojem zaskoczył Trelę! Ależ debiut tego gracza w Jagiellonii!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL!!! PATRYYYYYK TUSZYŃSKIIII!!!!

• Z rzutu wolnego w pole karne rywala dośrodkowywał Quintana, a Leković bezpiecznie wybił piłkę na korner.

• Makuszewski zdołał odebrać piłkę Dzalamidze blisko pola karnego Lechii. Jagiellonia jednak szybko ją odzyskuje. Agresywnie od pierwszych minut rozpoczęli piłkarze Probierza.

• Jasiński z autu wrzucił piłkę daleko w pole karne, ale tam dobrze interweniował Pietrowski.

• Dzalamidze przy linii końcowej starał się nastrzelić Janickiego. Nic z tego i od bramki rozpocznie grę Trela.

• Pierwszy faul w środku pola. Poszkodowany Dzalamidze przez Lekovicia.

• Sadajew do Vranjesa i zaczynamy!

• Kapitanami obu drużyn są dzisiaj Rafał Grzyb (Jagiellonia) oraz Rafał Janicki (Lechia).

• W tle hymn Jagiellonii 'W mieście Białystok...', Jagiellonia dzisiaj zagra w żółto-czerwonych koszulkach i czerwonych spodenkach, natomiast Lechia w białych koszulkach i zielonych spodenkach.

• Piłkarze obu drużyn wychodzą na plac gry!

• Sędzią tego spotkania będzie pan Bartosz Frankowski z Torunia.

• Na koniec pozostaje opinia Sebastiana Madery, byłego lechisty, a obecnie zawodnika Jagi: - Cieszymy się, że to już się zaczyna. Zamknęliśmy okres przygotowawczy, teraz zacznie się prawdziwa weryfikacja, jesteśmy naładowani i czekamy na to co będzie przed nami w lidze. Jesteśmy teraz po bardzo niewdzięcznym meczu z Łęczną, ale jesteśmy pozytywnie naładowani. Głowy są podniesione wysoko, a oczy ukierunkowane na jeden cel.

• - W Jagiellonii jako młody zawodnik dostałem szanse debiutu w Ekstraklasie. Zaliczyłem w Jadze 37 występów w Ekstraklasie, więc doświadczenie uważam, że zebrałem solidne. Na pewno bardzo się z tego cieszę, będę bardzo dobrze wspominał swój pobyt w Białymstoku. Chciałbym wracać do Białegostoku przy okazji meczów wracać jak najczęściej. (...) Trener powiedział nam, że celem są europejskie puchary. Każdy z nas zakodował sobie w głowie, że musimy wygrywać. Teraz mecz z Panathinaikosem z pewnością utrwalił nas w przekonaniu, że nie ważne z kim, nie ważne gdzie, ale wszędzie jesteśmy w stanie wygrać - to z kolei opinia Adama Dźwigały, zawodnika Lechii.

• - Może i w Lechii są pewni swego, dlatego trzeba im tutaj utrzeć nosa, ale na pewno balon też jest tam napompowany, presja od strony mediów i kibiców jest widoczna. To będzie naszym sprzymierzeńcem i musimy to wykorzystać. To chyba jest dla nas lepiej, że na samym początku mamy taki dobry zespół. Nie mamy nic do stracenia, możemy tylko zyskać. Mam nadzieję, że tak będzie w sobotę - stwierdził Patryk Tuszyński, który latem pokonał drogę z Gdańska do Białegostoku.

• - Jagiellonia to klub, który nadal mam w sercu i cały czas kibicuję tej drużynie. Mam z Białegostoku bardzo miłe wspomnienia, tu stawiałem przecież pierwsze kroki w poważnym futbolu, a tego się nie zapomina. Jestem cały czas w kontakcie z piłkarzami "Jagi", cóż, czeka mnie sentymentalny powrót. Na dodatek jest trener, który jeszcze przed chwilą pracował w Lechii, są niedawni koledzy Patryk Tuszyński i Seba Madera, którzy na pewno będą się chcieli pokazać z jak najlepszej strony. Zapowiada się supermecz, ale na pewno bardzo trudny. Jak znam trenera Probierza, to na pewno coś specjalnego na nas przygotował - mówił z kolei Maciej Makuszewski, były gracz Jagiellonii, a obecnie Lechii.

• Kilka przedmeczowych wypowiedzi? Zaczynamy od Michała Probierza, obecnego trenera Jagiellonii, który w zeszłym sezonie prowadził Lechię: - Wszystko weryfikuje liga. Mówi się o 13 zawodnikach pozyskanych przez Lechię, ale w składzie póki co jest ich trzech – Valente, Pawłowski i Borysiuk. Reszta to zawodnicy, którzy grali, więc zupełnie inaczej to wygląda. Jak oni będą grali to ich problem. My najwięcej zmieniliśmy w obronie. Z podstawowych zawodników odeszli Popkhadze i Ukah oraz Dawid Plizga, który przez pewien okres czasu był motorem tego zespołu. (...) Teraz najważniejsze jest podejście do tego spotkania, choć dla mnie liczy się cały sezon. Mecz z Lechią nie będzie wyrocznią czy sposobem weryfikacji mojej pracy. Mam lustro i nie boję się w nie spojrzeć, a nie jak Ci, którzy tylko mówią jak jest pięknie, a nic nie robią

• W Jagiellonii brakuje dzisiaj kontuzjowanego Michała Pazdana oraz zawieszonego za kartki Mateusza Piątkowskiego. W Gdańsku z kolei pozostali między innymi Paweł Stolarski czy były gracz Jagi, Adam Dźwigała.

• Rezerwowi Lechii Gdańsk: Mateusz Bąk, Mavroudis Bougaidis, Mateusz Możdżeń, Daniel Łukasik, Przemysław Frankowski, Piotr Grzelczak, Danijel Aleksić.

• Rezerwowi Jagiellonii Białystok: Bartłomiej Drągowski, Adam Waszkiewicz, Martin Baran, Łukasz Tymiński, Damian Kądzior, Jan Pawłowski, Karol Świderski.

• Obok prezentujemy z kolei składy wyjściowe obu drużyn! Nie ma niespodzianek ani w Jagiellonii, ani w Lechii.

• W Lechii z kolei skupiono się przede wszystkim na pozyskiwaniu nowych zawodników. Do Gdańska latem powędrowali wspomniany Dźwigała, a także Bartłomiej Pawłowski, Adłan Kacajew, Danijel Aleksić, Mateusz Możdżeń, Dariusz Trela, Ariel Borysiuk czy Daniel Łukasik. W dodatku nowym trenerem zespołu biało-zielonych jest Joaquin 'Quim' Machado, który zastąpił na tym stanowisku Ricardo Moniza.

• Przed nowym sezonem Jagiellonię opuścili tacy piłkarze, jak Adam Dźwigała, Dawid Plizga, Ugo Ukah, Bekim Balaj czy też George Popchadze. W ich miejsce zatrudniono znacznie tańszych Radosława Jasińskiego, Patryka Tuszyńskiego, Marka Wasiluka, Sebastiana Maderę czy tez Povilasa Leimonasa. Cała piątka może od pierwszych minut wybiec w podstawowym składzie Jagi? Czy zapewni ona odpowiedni poziom potrzebny choćby do remisu z Lechią?

• Mundial, mundial i już po mundialu. Szybciutko wracamy do naszej ligowej codzienności. Mecz w Białymstoku pomiędzy przebudowanymi, ale w jakże inny sposób, drużynami Jagiellonii i Lechii zapowiada się bardzo ciekawie. Faworytem są oczywiście gdańszczanie, ale ekipa Michała Probierza z pewnością jest zdolna sprawić tutaj niespodziankę.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 1. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym Jagiellonia Białystok zmierzy się z Lechią Gdańsk!