Jagiellonia Białystok 2 - 1 Piast Gliwice

Jagiellonia Białystok

2

Piast Gliwice

1

• Koniec meczu! Jagiellonia pokonuje Piasta 2:1. Za uwagę dziękuje Państwu Bartosz Grzelak!

• Wilczek domagał się jedenastki, ale arbiter nie dał się nabrać na jego sztuczki.

• Niezła kontra Piasta zakończona po złym przyjęciu Kędziory.

• I ostatnia zmiana w Piaście. Za Murawskiego wchodzi Kędziora.

• Piłkarze Jagi ewidentnie czekają już na końcowy gwizdek. Starają się kraść cenne sekundy.

• Grzyb leży na boisku. Potrzebna interwencja medyków.

• Po centrze z rogu głową uderzał Tarasovs, ale piłka przeleciała tuż nad poprzeczką!

• Podgórski z linii pola karnego próbował uderzać, ale zrobił to bardzo niecelnie.

• Ostatnią zmianę wykonuje Michał Probierz. Za Sawickiego na placu gry melduje się Pawłowski.

• Jurado świetnie wszedł w pole karne i wycofał do Hanzela. Jego strzał zblokowany przez Modelskiego wyłapał Drągowski!

• Jurado w pole karne, ale Wilczek nie trafia w piłkę!

• Moskwik doszedł do wybitej przed pole karne i huknął jak z armaty! Mamy gola kontaktowego!

• Gol dla Piasta!! Paweł Moskwik i mamy 2:1!

• Dobra akcja gospodarzy. Sawickij niecelnie zacentrował a w polu karnym było dwóch niekrytych partnerów!

• Frankowski zmienia strzelca drugiej bramki, Tarasa Romanczuka.

• Wilczek teraz zza pola karnego strzelał, ale zdołał odbić piłkę Drągowski. Niezła próba. Pachnie golem dla gości!

• Wybita piłka przez obrońców za chwilę wróciła w pole karne na głowę Wilczka, który umieścił ją w bramce! Arbiter odgwizdał jednak pozycję spaloną i nadal gospodarze prowadzą 2:0.

• I kolejny faul i znów Podgórski będzie centrował.

• Kolejna wrzutka Podgórskiego i znów radzi sobie Jagiellonia.

• Żółta kartka dla Grzyba za faul na Wilczku.

• Po centrze z rogu pojedynek główkowy z Pazdanem wygrał Hebert. Jego strzał był jednak niecelny. Niezła szansa Piasta!

• Po dośrodkowaniu Podgórskiego Wilczek uderzył szczupakiem. Futbolówka trafiła jednak prosto w ręce Drągowskiego.

• Niezła akcja Tuszyńskiego z Tymińskim. Wydawało się, że musi paść bramka, ale Tuszyński zbyt długo zwlekał ze strzałem co pozwoliło na skuteczną interwencję obrońcom i bramkarzowi gości.

• Zmiana w Jagiellonii. Miejsce Świderskiego zajmuje Gajos.

• Strzał Podgórskiego odbija do boku Drągowski.

• Popchadze ukarany żółtą kartką za faul na Podgórskim przed polem karnym.

• Za krótkie dośrodkowanie Podgórskiego z rzutu wolnego pozwoliło na skuteczną interwencję zawodnikom Jagiellonii.

• Sawickij strzelał głową. Piłka trafiła jednak w koszyczek Rusova.

• Nieudana centra w wykonaniu Popchadze.

• Moskwik na głowę Jurado, ale strzał nie był zbyt udany co pozwoliło na skuteczną interwencję Drągowskiemu.

• Świetne podanie z linii obrony do Tymińskiego. Ten wszedł w pole karne, ale nie miał jakiegoś konkretnego planu na rozegranie akcji więc wycofał przed pole karne do Tuszyńskiego, którego potężny strzał przeleciał nad poprzeczką.

• Moskwik nieźle centrował, ale przytomnością wykazał się Pazdan, który uprzedził napastnika rywali.

• I zaczynamy drugą połowę.

• I Horvath za Klepczyńskiego.

• Dwie zmiany w zespole Piasta. Ruben Jurado zmienia Vassilijeva.

• Koniec pierwszej połowy. Do przerwy 2:0 dla Jagiellonii.

• Tymiński nieźle zacentrował w pole karne. Tam do piłki doszedł Tuszyński, który zdołał nawet oddać strzał, ale miał zbyt mało czasu by popracować nad precyzją tego uderzenia. Wznowi bramkarz Piasta.

• Kolejna niezła akcja gospodarzy zakończona strzałem aktywnego Tuszyńskiego. Tym razem spokojnie złapał Rusov.

• Potężna bomba z rzutu wolnego w wykonaniu Tymińskiego odbita przez Rusova. Przy dobitce Romanczuka był już jednak bez szans!

• GOooooooool!!! 2:0, strzelcem gola Romanczuk!

• Kontra Jagielloni przerwana faulem na Romanczuku.

• Radzą sobie z centrą z rogu boiska defensorzy Jagi.

• Płaska centra Podgórskiego wybita na róg przez Pazdana.

• Po zamieszaniu w polu karnym niezłą szansę miał Osyra, ale ewidentnie nie ma on zdolności strzeleckich. Wyglądało to raczej jak interwencja we własnym polu karnym.

• Jagiellonia zamknięta teraz we własnym polu karnym.

• Strzał Murawskiego zza pola karnego bliski szczęścia. Po rykoszecie piłka trafia w słupek!

• Podgórski grał do Klepczyńskiego, ale uprzedzili go obrońcy.

• Mokwa faulowany przez Popchadze. Będzie okazja do niezłej centry z okolic narożnika boiska.

• Fatalna teraz próba centry w wykonaniu Tymińskiego.

• Brutalne wejście Romanczuka w nogi Podgórskiego. Arbiter nie miał wątpliwości i ukarał Ukraińca żółtym kartonikiem. Oznacza to, że następny mecz Romanczuk obejrzy w telewizji ponieważ czeka go przymusowa pauza.

• Tymiński nieźle zacentrował. Tarasovs nie zdołał strącić futbolówki. Po chwili do wybitej na szesnastkę piłki dopadł Świderski lecz jego uderzenie było bardzo niecelne.

• Osyra faulował Tuszyńskiego. Będzie okazja dla Jagi a zawodnik gości za swoje zagranie ogląda żółtą kartkę.

• Tarasovs strącił piłkę głową, ale ta poleciała gdzieś w kierunku linii bocznej.

• Nieźle podłączył się Modelski i wywalczył rzut rożny.

• Korner dla Jagi, ale arbiter dostrzegł faul na którymś z piłkarzy Piasta przez co nie było zagrożenia pod bramką gości.

• Po wrzutce z rzutu rożnego głową uderzał Hebert ale zbyt lekko by zaskoczyć bramkarza Jagi.

• Radzą sobie z wrzutką goście. Po chwili nakładka Świderskiego za co zawodnik gospodarzy obejrzał żółtą kartkę

• Tuszyński brzydko faulowany z boku boiska przez Podgórskiego. Będzie okazja do centry.

• Przebitkę na środku boiska wygrał Tymiński. Podciągnął z piłką kilka metrów i zagrał do Świderskiego, który oddał strzał bez przyjęcia. Golkiper gości zdołał odbić futbolówkę, ale ta trafiła prosto pod nogi Tymińskiego, którego dobitka znalazła już drogę do bramki gości.

• Goooool 1:0 !! Łukasz Tymiński i prowadzi Jagiellonia!

• Klepczyński ładnie wrzucił na głowę Moskwika, którego strzał nie dość że niecelny to jeszcze zbyt lekki by chociaż na chwilę przyspieszyć bicie serca Drągowskiego.

• Ponownie centra w pole karne. Świderski popisał się niezłą próbą, ale żaden z zawodników gospodarzy nie doszedł do piłki.

• Obrońcy Piasta poradzili sobie z centrą w swoje pole karne.

• Kung Fu Pazdan dał o sobie znać. W walce o górną piłkę powalił na ziemię Moskwika, który potrzebował interwencji medyków by wrócić do gry.

• Po błędzie Drągowskiego Hanzel próbował prostopadłym zagraniem uruchomić Wilczka, ale zamiary rywala przewidział Modelski, który przerwał akcję gości.

• Hebert zagrał długą piłkę do Moskwika, który głową próbował zgrać do Wilczka. Podanie było jednak nieudane i od bramki wznowi Drągowski.

• Przyzwoicie radzi sobie Piast w pierwszych 10 minutach. Agresywny pressing stwarza sporo problemów Jagiellonii.

• Piłka spokojnie wybita przez gospodarzy. Po chwili znów futbolówka zagrana w pole karne do Wilczka, ale tym razem świetnie interweniował Tarasovs.

• Klepczyński podłączył się do akcji ofensywnej i wywalczył rzut rożny.

• Strzał Hanzela z dystansu zablokowany przez Popchadze.

• Dłużej przy piłce goście. Wydaje się, że to oni jako pierwsi opanowali nerwy.

• W walce o górną piłkę ucierpiał Murawski. Rzut wolny dla Piasta.

• Piłka wybita przez gości. Piast rozpoczął kontratak, ale szybko przerwali tą akcję gospodarze.

• Niezła akcja Jagi, ale wracający Vassilijev wybija na róg.

• I zaczynamy! Rozpoczęli gospodarze.

• Obie drużyny wychodzą na plac gry.

• Rzut oka na tabelę. Oczywiście w zdecydowanie lepszej sytuacji jest Jagiellonia, która w kieszeni ma już grę w grupie mistrzowskiej po podziale. Ba, podopieczni Michała Probierza aktualnie zajmują czwarte miejsce a jeżeli pokonają dziś zespół z Gliwic powrócą na podium. Z kolei Piast zajmuje 12 lokatę i wydaje się, że gliwiczanie bardziej patrzą co dzieje się za ich plecami niż myślą o ataku na czołową ósemkę.

• Witam Państwa serdecznie! Przed nami spotkanie 28. kolejki T-Mobile Ekstraklasy w którym Jagiellonia podejmie na własnym boisku Piasta Gliwice. Mam nadzieję, że wspólnie będziemy przeżywać fajne, 90-minutowe emocje!

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - PIAST GLIWICE

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Jagiellonia Białystok

Po dobrym początku wiosny, coś w mechanizmie Jagiellonii zacięło się. Białostoczanie nie mogą wygrać meczu od trzech kolejek, notując ostatnie zwycięstwo 14 marca. Drużyna Michała Probierza musi szybko wziąć się w garść, jeśli chce utrzymać miejsce na najniższym stopniu podium, bowiem jej przewaga nad czwartym Śląskiem to tylko dwa punkty.

Pomimo dość dobrej postawy Jagiellonii Białystok w obecnym sezonie T-Mobile Ekstraklasy, działacze i trener białostockiej drużyny nie mają zamiaru akceptować takich porażek, jak ta sobotnia w Szczecinie, gdzie żółto-czerwoni bez walki przegrali z Pogonią 0:2. Zawodnicy Jagiellonii zamiast jednego z treningów mieli indywidualne rozmowy z trenerem Probierzem, natomiast we wtorek decyzją zarządu klubu do rezerw został przesunięty Mateusz Piątkowski.

Rywalem Jagiellonii będzie Piast Gliwice, który tydzień temu przełamał złą passę i wygrał pierwsze spotkanie pod wodzą Radoslava Latala, pokonując Śląsk Wrocław 2:0. Gliwiczanie jeśli tylko utrzymają dobrą passę, mają nawet szanse awansować do pierwszej ósemki.