Jagiellonia Białystok 0 - 2 Piast Gliwice

Jagiellonia Białystok

0

Piast Gliwice

2

• Piast wygrywa kolejny ważny mecz w tej rundzie i ma już 11. punktową przewagę nad drugą Legią.

Dla Jagiellonii jest to siódmy mecz bez zwycięstwa. Co zrobi teraz Probierz? Zobaczymy. Wiemy na pewno, że Jagiellończycy rundę jesienną zakończą w drugiej "10".

• Strzał Mokwy w ostatniej chwili blokuje Tarasovs.

• Sędzia Frankowski do regulaminowego czasu dolicza trzy minuty.

• Ostatnia zmiana w Piaście. Za Nespora wchodzi Moskwik.

• Z wolnego centrował Mackiewicz, ale lepiej ustawieni byli piłkarze Piasta.

• Z boiska schodzi Szeliga, którego zastępuje Tomasz Mokwa.

• Znów Drągowski! Tym razem wychowanek Jagiellonii wyciąga się jak struna przy strzale Nespora i piłka wychodzi na rzut rożny.

• Żółta kartka dla Pietrowskiego. Czy to był największy wymiar kary? Nie zgadza się z tym Probierz, który jest świadomy, że Mackiewicz wyszedłby na czystą pozycję.

• Wcześniej jednak zmiana. Opuścił boisko Mateusz Mak, który zaliczył bardzo dobry występ w tym pojedynku. Na murawę wbiegł natomiast Badia.

• Kontratak Jagiellonii! Mackiewicz szybszy od obrońców Piasta wychodzi niemal na czystą pozycję, ale jego strzał ląduje tylko na bocznej siatce.

• Mackiewicz urywa się spod opieki obrońców, zagrywa do wychodzącego Cernycha, który nie zdążył doskoczyć do piłki!

• Wasiluk dopuszcza się faulu na Szelidze. Tym razem bez kartki.

• Plac gry opuszcza Vassilijev, a w jego miejsce pojawia się Fedor Cernych.

• Drągowski kolejny raz ratuje swoją drużynę! Szeliga bez problemów mija Wasiluka, ale piłka po jego uderzeniu trafia w nogę bramkarza "Jagi".

• Góralski nieprzepisowo zatrzymuje Nespora. Do bramki Drągowskiego jakieś 40. metrów.

• Po centrze z lewej flanki w pole karne wbiegał Tarasovs i strzałem rodem z MMA przeniósł piłkę nad bramką Szmatuły.

• Druga bramka sprawia, że tak grająca Jagiellonia chyba będzie musiała się pogodzić z kolejną porażką. Co prawda do końca meczu jeszcze prawie 20. minut, ale nic nie zapowiada innego scenariusza.

• Probierz reaguje zmianą. Świderskiego zastępuje Piotr Grzelczak.

• Po rzucie rożnym piłka trafia do Kornela Osyry, który stał niepilnowany na 12. metrze. Obrońca huknął w stronę lewego, dłuższego słupka i Drągowski musi w tym meczu wyciągać futbolówkę po raz drugi.

• GOOOOOOOOOL! Kornel Osyra!

• Vacek, któremu obrońcy zostawili sporo wolnej przestrzeni, odgrywa przed pole karne do Maka. Skrzydłowy Piasta pogubił się przy strzale.

• Jagiellonia blisko wyrównania! Mackiewicz schodzi do środka i uderza minimalnie obok lewego słupka. Probierz i jego zawodnicy łapią się za głowy.

• Piast w ataku! Dośrodkowanie Szeligi na prawdę nieznacznie mija głowę stojącego przed bramką Nespora.

• Sędzia po faulu Vassilijeva na Murawski pokazuje przywilej, ale gdy akcja Piasta się nie układa - odgwizduje przewinienie.

• Dwa efektowne zagrania Świderskiego, ale nie efektywne. Dla obrońców Piasta to woda na młyn.

• Na trybunach Stadionu Miejskiego przy ul. Słonecznej zasiada dzisiaj 8 532 kibiców.

• Mak do Nespora, ale to podanie przecina Madera.

• Centro-strzał Osyry wychodzi za linię końcową. Szybko rozpoczyna Drągowski.

• Jagiellończycy nie potrafili oddalić piłki od swojego pola karnego i w rezultacie rzut rożny dla rywali.

• Kolejny raz dobrze Frankowski, ale jego centra bez adresata mija "16".

• Kąśliwe dośrodkowanie Frankowskiego. Szybsi w polu karnym piłkarze gości, aut dla Jagiellonii.

• Nespor blokowany przez Góralskiego przed polem karnym. Drągowski zacznie od "piątki".

• Ostre starcie w środku pola na Szelidze. Piłka posiadaniu Piasta

• Pierwsza zmiana w Jagiellonii. Za Romańczuka wchodzi Martin Baran

• Rozpoczynamy drugą połowę.

• Koniec pierwszej części gry. Do przerwy Piast prowadzi w Białymstoku z Jagiellonią 1:0 i jest na najlepszej drodze do powiększenia swojej przewagi w tabeli nad drugą Legią do 11. punktów. Wracamy za kwadrans.

• Dwukrotnie dośrodkowania próbowali teraz zawodnicy Jagiellonii, ale próbę Wasiluka najlepiej będzie zostawić bez komentarza.

• Romańczuk nie wyczuł tempa podania do Świderskiego, który ani drgnął. Piłka w rękach Szmatuły.

• Z dystansu uderzał Frankowski. Z marnym skutkiem, Piast od bramki.

• Jagiellończycy mają wyraźne problemy z wymianą kilku podań na połowie przyjezdnych. Czy stać ich będzie na zaskoczenie rywali jeszcze przed przerwą? Pozostało niespełna 5 minut.

• Hebert przy pomocy pleców swoich rywali najwyżej wyskakuje do piłki, ale oddaje zbyt lekki strzał w kierunku Drągowskiego!

• Piast konsekwentnie dąży do strzelenia drugiej bramki. Rzut rożny z prawego narożnika wykonywać będzie Mraz.

• Tarasovs blokuje uderzenie Nespora z powietrza! Fura szczęścia po stronie gospodarzy.

• Lekkim, ale kąśliwym strzałem odpowiada Frankowski. Z tą próbą radzi sobie, choć z problemami, Szmatuła.

• Drągowski! Fantastyczna interwencja bramkarza Jagiellonii po strzale Szeligi.

• Wymiana kilku podań po stronie Piasta, ale wszystko kończy się na stracie piłki przez Nespora.

• Jagiellonia jakby przybita trafieniem dla Piasta nie ma pomysłu na rozegranie kolejnych akcji.

• Frankowski w ostatniej chwili wyłuskał piłkę spod nóg Mraza na lewej stronie boiska. Źle to wygląda teraz w drużynie gospodarzy.

• Ależ zrobiło nam się widowisko. Najpierw swoje szansę mieli piłkarze Probierza, po chwili do ataków ruszyli goście. Jak się okazało - skutecznie. Na nudę narzekać nie możemy.

• Zamieszanie w polu karnym Jagiellonii. Szeliga zagrywa wzdłuż linii bramkowej, gdzie na piłkę czekał tylko Mateusz Mak. Zawodnik Piasta pakuje piłkę niemal do pustej bramki.

• GOOOOOOOL! MAK! 1:0

• Tym razem z drugiej strony Nespor! Uderzenie głową nieznacznie mija bramkę Drągowskiego.

• Romańczuk po znakomicie rozegranym rzucie wolnym nie trafia do bramki z piątego metra! Interwencja Szmatuły najwyższych lotów.

• Nespor ukarany żółtą kartką za faul na Frankowskim. Piłkarze Piasta muszą mieć się na baczności.

• Błąd Wasiluka, który dał się ograć na prawej stronie. Całą sytuację ratuje w polu karnym Madera.

• Przewinienie Maka w środku pola, bez konsekwencji.

• Piłka wciąż w posiadaniu gliwiczan, i tak od kilku minut.

• Frankowski myli się w dobrej akcji Jagiellonii. Szkoda, bo za plecami obrońców czyhał już Świderski.

• Piast jest wyraźnie zaskoczony dobrą postawą rywali w pierwszych minutach. Podopieczni Latala zamurowali się na własnej połowie, w oczekiwaniu na kontry.

• Żółta kartka dla Mateusza Maka za przewinienie na Wasiluku.

• Szczęście teraz po stronie Jagiellonii! Po zamieszaniu w polu karnym, piłkę głową trącał Nespor. Drągowski na posterunku.

• Centymetry dzieliły teraz Frankowskiego od strzelenia gola po podaniu Mackiewicza! Ekipa Probierza w natarciu.

• Po dośrodkowaniu Mackiewicza główkował Wasiluk, ale bez zagrożenia.

• Z kolejnym atakiem wychodzą gospodarze. Mackiewicz wywalczył rzut rożny.

• Doskonałe podanie na kilkadziesiąt metrów Góralskiego do Świderskiego, ale napastnik Jagiellonii myli się przy dośrodkowaniu.

• Pierwsza akcja Jagiellonii. Świderski przyjmuje piłkę przed polem karny, próbując klatką piersiową zgrywać do Vassilijeva. Hebert nie pozwolił odwrócić się Estończykowi.

• Dużo niedokładność w środku pola. Drużyny nie potrafią wymienić ledwie dwóch, trzech podań. W posiadaniu piłki Jagiellonia.

• Startujemy!

• Piłkarze obu drużyn wychodzą już z korytarza prowadzącego na murawę. Za chwilę zaczynamy!

• Dzisiejsze zawody poprowadzi Bartosz Frankowski z Torunia. Na liniach pomagać mu będą Marcin Borkowski i Marcin Sadowski, a w roli sędziego technicznego sprawdzi się Mateusz Złotnicki.

• Runda jesienna zbliża się ku końcowi, a Piast ani myśli o zatrzymaniu. Jak podkreślają piłkarze i eksperci, spora w tym zasługa nowego trenera, Radoslava Látala. Choć nikt o tym głośno nie mówi, w klubie zaczynają marzyć o mistrzostwie Polski. Wszyscy zastanawiają się tylko, czy drużyna ze stosunkowo wąską kadrą i nieporównywalnie mniejszymi możliwościami finansowymi od Legii, może powalczyć o coś więcej.

• Jak ważny jest to mecz dla obu drużyn chyba nikogo nie trzeba uświadamiać. Białostoczanie, którzy jeszcze do niedawna pogrążeni byli w głębokim kryzysie po pięciu przegranych meczach z rzędu, w miniony weekend odebrali punkty w starciu z Podbeskidziem. Teraz do Białegostoku przyjeżdża lider, ale nikt w stolicy Podlasia nie myśli o ułatwieniu zadania zespołowi, który piłkarską jesień w ekstraklasie zakończy na czele tabeli.

• Obie drużyny rozpoczynają już rozgrzewkę.

• Ławka rezerwowych Jagiellonii: K. Baran, Straus, Grzelczak, Mystkowski, Cernych, M. Baran, Pawlik.

Ławka rezerwowych Piasta: Rusov, Badia, Angielski, Mokwa, Moskwik, Długołęcki.

• Witamy na relacji LIVE z ostatniego sobotniego meczu Ekstraklasy, w którym Jagiellonia podejmie na własnym stadionie Piasta Gliwice. Do pierwszego gwizdka jeszcze godzina, dlatego zachęcamy do śledzenia naszej relacji.

• Jagiellonia Białystok - Piast Gliwice LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Jagiellonia - Piast LIVE! Niegościnny Białystok wita lidera

Legia, Lech i Śląsk Wrocław nie potrafili w tym sezonie znaleźć recepty na powstrzymanie Piasta, któremu do kompletu polskich pucharowiczów brakuje tylko zwycięstwa z Jagiellonią. Problem polega jednak na tym, że gliwiczanie ostatni raz w Białymstoku wygrali przed trzema laty. – I my zrobimy wszystko, żeby tak zostało - mówi przed sobotnim spotkaniem Michał Probierz.

Jagiellonia Białystok - Piast Gliwice 2:1 (ZDJĘCIA)