Jagiellonia Białystok 4 - 2 Podbeskidzie Bielsko-Biała

4

3 1 połowa

Podbeskidzie Bielsko-Biała

2

• Uffff... można wreszcie odetchnąć, a ponoć mecze poniedziałkowe są nudne :) Jeszcze za chwilę powinny pojawić się statystyki, tymczasem z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn!

• Co tu się działo?! Co tu się działo?! Wspaniały mecz, grad bramek, tych przepięknych i tych kuriozalnych, a zwycięsko z tego starcia wychodzi Jagiellonia! Trzy punkty zostają w Białymstoku.

• Koniec meczu!

• Drągowski!!! Po składnej akcji gości Korzym zostaje zablokowany, a Drągowski genialnie broni strzał z dystansu Iwańskiego!

• Goście powstrzymują pędzącego z kontrą Tuszyńskiego. Po chwili to samo spotyka Frankowskiego.. Czy ktoś mówił, że poniedziałkowe mecze są nudne?

• Marek Wasiluk z dystansu uderza w trybuny. Tymczasem sędzia Musiał dolicza do tego meczu trzy minuty.

• Podbeskidzie w ataku!!! Drągowski świetnie zatrzymuje Chmiela, który z ostrego kąta omal nie wpisał się na listę strzelców!!!

• Co teraz zrobił Richard Zajac?! Bramkarz Podbeskidzia wyszedł przed pole karne, gdzie zatrzymał Piątkowskiego, po czym... wystawił Dzalamidze piłkę na pustą bramkę! Gruzin się nie myli i 4:2!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Nika Dzalamidze!!!

• Pięć minut do końca. Gospodarze swojej szansy na 'zakończenie' spotkania nie wykorzystali, a czy goście są jeszcze w stanie strzelić gola?

• Nieprawdopodobne! Piątkowski wypuszcza znowu Tuszyńskiego sam na sam z Zajacem, ale ten przegrywa pojedynek z bramkarzem gości!

• Dzalamidze zmienia Pawłowskiego.

• Tuszyński wchodzi w kontrataku w pole karne, jest powalony przez jednego z rywali, a sędzia Musiał nie dyktuje karnego! Olbrzymia kontrowersja!!!

• Podbeskidzie naciera w celu znalezienia wyrównującego gola, a Jagiellonii po przerwie nie ma na boisku. Teraz Piątkowski we własnym polu karnym zatrzymuje Górkiewicza!

• Piłka po dośrodkowaniu Iwańskiego wybita przed pole karne zostaje wrzucona z powrotem w szesnastkę, gdzie jednak Pietrasiak był już na spalonym.

• Wasiluk fauluje pod linią końcową Demjana. Kolejny stały fragment gry Podbeskidzia.

• Po dośrodkowaniu Korzyma, uderzenie głową Chmiela zostało zablokowane przez Barana!

• Dzisiejszy mecz ogląda 5 775 widzów.

• Bardzo dobre dośrodkowanie Gajosa, a Wasiluk uprzedził Zająca, tyle że głową posłał piłkę nad poprzeczką! Wciąż 3:2.

• Dośrodkowanie Gajosa z rzutu wolnego dobrze piąstkuje Zajac.

• Schodzi z boiska Sokołowski, a w jego miejsce Malinowski.

• Co za mecz ma Demjan!!! Słowak strzela drugą przecudowną bramkę, tym razem z około 20 metrów uderzając w okienko bramki Drągowskiego! Podbeskidzie łapie kontakt!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Robert Demjan!

• Frankowski w indywidualnej akcji uderza płasko zza pola karnego, a Zajac na raty łapie piłikę!

• Dwadzieścia minut do końca, tymczasem wiadomość z ostatniej chwili - białostocki klub oficjalnie poinformował o sprzedaży Daniego Quintany do saudyjskiego Al Ahli Jeddah.

• Iwański zdecydował się na strzał z rzutu wolnego z około 35 metrów, ale trafił prosto w mur.

• Kontratak Jagiellonii przerwany przez Tomasika, który poradził sobie z rozpędzonym Pawłowskim.

• Jagiellonia Białystok - Podbeskidzie Bielsko-Biała

• Druga zmiana w Jagiellonii. Z boiska schodzi z jakimś urazem kapitan Jagi, Rafał Grzyb, w jego miejsce Przemysław Frankowski.

• Żółta kartka dla Slobody za spóźniony wślizg na nogi Tuszyńskiego.

• Godzina gry za nami i wydaje się, że gospodarze trochę zbyt głęboko cofnęli się do obrony.

• Iwański z dystansu płaskim strzałem posyła piłkę wyraźnie obok bramki Drągowskiego.

• Po dośrodkowaniu Iwańskiego najlepiej w polu karnym Jagiellonii ustawiony był Wasiluk, a kontrę białostoczan przerwał Górkiewicz.

• Rzut wolny dla Podbeskidzia z okolic narożnika pola gry. Szansa na gola kontaktowego.

• Podbeskidzie nabrało wiatru w żagle i uwierzyło, że korzystny wynik jest jeszcze w zasięgu. Czy rzeczywiście tak będzie?

• Zmiana w Jagiellonii! Schodzi z boiska Przemysław Mystkowski, a w jego miejsce Taras Romanczuk! Wspaniały mecz 16-latka!

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego Gajosa poszybowało ponad głowami wszystkich ustawionych w polu karnym.

• Obrońcy Jagiellonii zupełnie teraz zapomnieli w polu karnym o Demjanie, który dopadł do bezpańskiej piłki na 11. metrze i huknął pod poprzeczkę bramki Drągowskiego! Podbeskidzie jeszcze walczy!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Robert Demjan!

• Kąśliwy strzał z dystansu Chmiela i Drągowski niepewnie odbija piłkę na rzut rożny.

• Ależ pudło Stano! Mógł sobie Słowak sprawić prezent urodzinowy, ale po centrze z rzutu rożnego Iwańskiego i zgraniu Korzyma, będąc 5 metrów przed bramką główkował ponad poprzeczką!

• Ładna oprawa teraz na Ultrze, stworzona w trakcie festynu KolorujeMY. Żółta-czerwona koszulka właśnie z tym napisem na niej.

• Podbeskidzie próbuje zaatakować od początku drugiej połowy. To jednak pozwoliło Jagiellonii na kontrę - Mystkowski prostopadle do Piątkowskiego, tego uprzedza jednak przed polem karnym niepewną, ale skuteczną interwencją Zajac.

• Jaga też na murawie, więc rozpoczynamy drugą część spotkania!

• Zszedł także Adam Pazio, a w jego miejsce Robert Demjan.

• Piotr Tomasik zmienia Sylwestra Patejuka.

• Piłkarze Podbeskidzia wracają na murawę. Będą dwie zmiany w ekipie Leszka Ojrzyńskiego.

• Gospodarze boleśnie punktują dzisiaj Podbeskidzie! Dwa gole Piątkowskiego, jeden Gajosa, przy których dwie asysty zaliczył młodziutki Mystkowski. Ten mecz jest już praktycznie w rękach Jagiellonii, której tylko kataklizm mógłby odebrać niemal pewne zwycięstwo.

• Jagiellonia wybroniła ten stały fragment gry i koniec pierwszej połowy!

• Jeszcze rzut rożny dla Podbeskidzia na koniec pierwszej połowy.

• Długa piłka w pole karne do Tuszyńskiego, ten przyjął ją na klatkę piersiową i z trudnej pozycji oddał zbyt lekki strzał, by pokonać Zajaca.

• Szczęście Drągowskiego!!!! Po płaskim uderzeniu Pazia zza pola karnego piłka odbiła się od słupka i trafiła w plecy bramkarza Jagi, ale ten zdołał ją jeszcze zatrzymać!

• Rzut rożny dla gospodarzy po fatalnym kiksie Pazia, wybitą przed pole karne piłkę przejmuje Gajos, ale z dystansu posyła piłkę wyraźnie obok bramki Zajaca.

• Drągowski pewnie bronie uderzenie z dystansu Chmiela.

• W ogromnym zamieszaniu po rzucie rożnym dla gospodarzy najlepiej zachował się Piątkowski i z bliska zdobył swojego ósmego gola w tym sezonie! 3:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLL!!! Mateusz Piątkowski!

• Dobre rozegranie rzutu wolnego, Wasiluk niespodziewanie zagrywa do rozpędzonego Gajosa, ten szukał przed bramką Piątkowskiego, ale goście wybijają na rzut rożny.

• Faul taktyczny Adama Pazio na rozpędzonym Pawłowski. Żółta kartka.

• Kolejny poturbowany na placu gry. Tym razem Mystkowski, który szybko się pozbierał. Brawa dla graczy gości za wybicie piłki.

• Pazio dopadł prostopadłe podanie tuż przed linią końcową i centrował przed bramkę Drągowskiego, gdzie najlepiej ustawiony był jednak Madera.

• Dużo pracy ma teraz sędzia Musiał, a Górale, jak na nich nie przystało, bardzo wiele się taczają po białostockiej murawie.

• Mystkowski znowu zagrał doskonałe podanie na lewe skrzydło do Piątkowskiego, ten szukał w polu karnym Wasiluka, ale zagrał niedokładnie.

• Ostre wstrzelenie piłki w pole karne przez Patejuka, Madera niezbyt pewnie interweniuje, ale piłka po chwili i tak wpada w ręce Drągowskiego.

• Obaj piłkarze teraz opatrywani poza linią boczną, ale po chwili wracają do gry.

• Ostre starcie w polu karnym Grzyba i Patejuka. Obaj piłkarze zderzyli się nogami przy próbie wybicia piłki. Boleśnie to wyglądało.

• Dośrodkowanie w pole karne Wasiluka pada łupem Zajaca.

• Znowu błąd gości w wyprowadzeniu piłki i Tuszyński od razu zagrał na wolne pole do Piątkowskiego, któremu piłka nieco zaplątała się pod nogami i jego uderzenie z 16 metrów było bardzo nieudane.

• Pazdan zagrywa w pole karne, gdzie Pawłowski głową zgrywa piłkę na głowę Madery, ale ten uderza zbyt lekko by zaskoczyć Zajaca.

• Pawłowski wywalczył rzut rożny dla Jagi, ale ten został źle wykonany przez Gajosa.

• Nie idzie gra Góralom, którzy na razie są bezlitośnie punktowani w Białymstoku. Wyraz frustracji Korzyma, który po własnym faulu na Baranie długo kłócił się z arbitrem.

• Nieudane uderzenie z dystansu Chmiela. Płasko kopnięta piłka wyraźnie mija bramkę Drągowskiego.

• Groźna kontra Podbeskidzia. Iwański wymienił piłkę z Chmielem i ta trafiła w pole karne do Korzyma, który próbował dryblingu, przez co zaliczył stratę na rzecz wracającego Gajosa.

• Drugi gol Jagi, druga asysta Mystkowskiego! Cudowne podanie prostopadłe do Gajosa, ten lobuje źle wychodzącego z bramki Zajaca i jest już 2:0!!!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Maciej Gajos!!!

• Znakomicie rozegrana kontra w wykonaniu Jagiellonii! Tuszyński zagrywa w pole karne do obiegającego go Mystkowskiego, a ten wykłada piłkę Piątkowskiemu, który dopełnia formalności do pustej bramki! Siódmy gol napastnika Jagi w tym sezonie!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLL!!!! Mateusz Piątkowski!

• Pazdan efektownym wślizgiem zatrzymał rajd Patejuka lewym skrzydłem.

• Jagiellonia pod polem karnym rywala. Mystkowski traci jednak piłkę na rzecz Slobody.

• Rozpędzony Pawłowski dostał znakomite prostopadłe podanie na prawym skrzydle i dośrodkował płasko w szesnastkę rywala, ale tam nie znalazł żadnego z partnerów.

• Tuszyński atakował środkiem pola i zbyt daleko sobie wypuścił piłkę, po czym ostro potraktował interweniującego Stano. Żółta kartka.

• Maciej Korzym w kontrataku uderza zupełnie na wiwat, dobre 5-7 metrów od bramki Drągowskiego.

• Pierwsze minuty zdecydowanie dla Podbeskidzia. Teraz na lewym skrzydle urwał się Chmiel, jednak w dryblingu za daleko sobie wypuścił piłkę i tę przejął Pawłowski.

• Drągowski! Niespodziewanie na lewym skrzydle znalazł się teraz Sokołowski i dobrze dośrodkował na głowę wbiegającego Chmiela, ten uderza celnie na bramkę Drągowskiego, ale bramkarz Jagi skutecznie odbija piłkę!

• Korzym został dobrze zablokowany w polu karnym przez obronę gospodarzy, a po chwili Pazio z dystansu uderza w środek bramki i Drągowski spokojnie łapie piłkę.

• Piłkę w polu karnym Jagiellonii otrzymał teraz Marek Sokołowski, ale prawy pomocnik Podbeskidzia był na spalonym.

• Sędzia liniowy miał dwa metry przed sobą wybijającego piłkę na aut Stano, a podyktował i tak aut dla Podbeskidzia. Pierwszy prosty błąd arbitra.

• Rozpoczynamy mecz w Białymstoku!

• Kapitanami obu drużyn są dzisiaj Rafał Grzyb (Jagiellonia) oraz Marek Sokołowski (Podbeskidzie).

• Sędzią spotkania będzie pan Tomasz Musiał z Krakowa, który właśnie wyprowadza oba zespoły na murawę.

• Jeśli kogoś interesują ciekawostki dotyczące tego spotkania, zapraszamy do lektury autorstwa Ekstrastats.

• Krótka ceremonia przed meczem z okazji imienin trenera Michała Probierza. Dołączamy się do życzeń.

• Kogo dzisiaj nie zobaczymy w obu zespołach? W Jagiellonii brakuje wspomnianego Quintany, którego już można nie traktować jako zawodnika Jagiellonii. Poza kadrą meczową znaleźli się z kolei Krzysztof Baran, Damian Kądzior, Filip Modelski, Adam Waszkiewicz czy Jonatan Straus. W Podbeskidziu z kolei brak Franka Adu Kwame, Krzysztofa Chrapka, Bartłomieja Koniecznego czy Artura Lenartowskiego.

• Rezerwowi Podbeskidzia: Michal Pesković, Adam Deja, Piotr Tomasik, Gracjan Horoszkiewicz, Wojciech Okińczyc, Piotr Malinowski, Robert Demjan.

• Rezerwowi Jagiellonii: Jakub Słowik, Łukasz Tymiński, Nika Dzalamidze, Taras Romanczuk, Povilas Leimonas, Radosław Jasiński, Przemysław Frankowski.

• Obok prezentujemy składy obu drużyn! Na uwagę zasługuje obecność 17-letniego Drągowskiego i 16-letniego Mystkowskiego w jedenastce gospodarzy.

• Podbeskidzie Bielsko-Biała ma od swojego dzisiejszego rywala tylko jeden punkt mniej i zajmuje dziewiątą lokatę. Ten wynik i tak pod Klimczokiem jest przyjmowany z umiarkowanym zadowoleniem, co świadczy o bardzo dobrej pracy w Bielsku trenera Leszka Ojrzyńskiego. Niemniej jednak, po zwycięstwie z Legią Warszawa, bielszczanie zanotowali dwie bolesne porażki z Koroną (1:2) i Górnikiem Zabrze (0:3) i z pewnością zrobią dzisiaj wszystko, aby po triumfie nad Zawiszą (2:0) w Pucharze Polski przerwać także tę negatywną serię w lidze.

• Dzisiejsze spotkanie, zamykające dziesiątą serię spotkań w Ekstraklasie, jest bezpośrednią walką o miejsce w górnej połowie tabeli. W minimalnie lepszej sytuacji znajduje się Jagiellonia. Piłkarze Michała Probierza zajmują obecnie w ligowej klasyfikacji siódme miejsce z dorobkiem 14 punktów (cztery zwycięstwa, dwa remisy i trzy porażki). Żółto-czerwoni zaczynają się jednak przyzwyczajać do zupełnie nieznanej dla siebie sytuacji, w której nie mogą już liczyć na bramki i asysty swojego lidera, Daniego Quintany. Leczący kontuzję Hiszpan jest już jedną nogą w klubie z Arabii Saudyjskiej, Al Ahli Jeddah, z którym w najbliższych dniach podpisze 2,5-letni kontrakt. Nie ma co ukrywać, że dla Jagiellonii będzie to olbrzymia strata.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 10. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym Jagiellonia Białystok zmierzy się z Podbeskidziem Bielsko-Biała.