Jagiellonia Białystok 2 - 1 Ruch Chorzów

Ruch Chorzów

1

• Koniec meczu. Jagiellonia pokonuje u siebie Ruch 2:1.

• Żółtą kartką ukarany Frankowski.

• Schodzi jeden z lepszych graczy tego meczu - Konstantin Vassiljev a w jego miejsce Mystkowski.

• Arbiter doliczył 4 minuty.

• Kolejna stuprocentowa szansa białostoczan. Grzelczak wyminął Putnockiego i fatalnie skiksował,

• Vassljev popędził środkiem boiska. Przed polem karnym podał do Grzelczaka, który zmylił Putnockiego i dośrodkował do Gajosa. Ten nie zdołał trafić do pustej bramki. Poprzeczka.

• Visnakovs lewą stroną chciał przebić się w pole karne gospodarzy. Romanczuk skutecznie mu jednak na to nie pozwolił

• Kamil Mazek popisał się ładnym rajdem prawą stroną. Podał do Stępińskiego, którego skutecznie zatrzymał Tarasovs.

• Do przodu ruszył Romanczuk z Grzelczakiem. Ten drugi złapany jednak na spalonym.

• Kamil Mazek prawą stroną skutecznie zablokowany przez Tarasovsa.

• Iwański z rzutu rożnego. Piłkę próbował odebrać Grodzicki ale nieskutecznie. Chwilę później dośrodkowywał Lipski ale znowu nikt nie wziął piłki.

• Szybko odpowiedzieć chciał Maciej Gajos. Stworzył trochę chaosu w polu karnym Ruchu ale nic z tego nie wyszło.

• Z autu piłkę wybijał Martin Konczkowski. Posłał ją prosto do Stępińskiego, który obrócił się, wyminął Tarasovsa i idealnie zmieścił piłkę w siatce.

• GOL! Piękna bramka Mariusza Stępińskiego.

• Łukasz Surma strzał z dystansu. Bardziej do statystyk niż żeby cośkolwiek osiągnąć

• Na bramkę Ruchu wciąż nacierają gospodarze. Po składnej akcji i dośrodkowaniu Grzelczaka, na bramkę strzelał Gajos. Niecelnie.

• Ostatnia zmiana w zespole gości. Maciej Iwański w miejsce Urbańczyka.

• Z dystansu niecelnie uderzał Madera

• Kolejna skuteczna interwencja Putnockiego. Michał Gajos oddał łatwy do przewidzenia strzał na bramkę.

• Z dystansu lewą nogą próbował strzelać Grzelczak. Bardzo niecelnie

• Grodzicki zabrał piłkę Grzelczakowi i posłał ją do Surmy. Ten jednak nie zdołał jej odebrać.

• Grę wznowili gospodarze.

• Przerwa na uzupełnienie płynów

• Strata Vassiljeva w środku boiska rozpoczęła akcję chorzowian. Nie zaszli oni jednak zbyt daleko.

• Piłka z kontrataku gospodarzy wylądowała w rękach Putnockiego.

• W środku boiska piłkę wywalczył Stępiński. Podał na prawo do Konczkowskiego. Dośrodkowanie w pole karne odebrał jednak Grzyb.

• Równie ryzykowne jak skuteczne wyjście Putnockiego zatrzymało akcję białostoczan w zalążku

• Strata Visnakovsa na korzyść Grzyba. Grzelczak nie zdołał jednak odebrać podania kolegi i skonstruować czegokolwiek pod bramką Ruchu.

• Kolejna zmiana także wśród chorzowian. Schodzi Gigołajew a w jego miejsce błyszczący w pucharowym spotkaniu Kamil Mazek.

• Jest i druga zmiana wśród gospodarzy. Taras Romanczuk pojawił się w miejsce Jacka Góralskiego.

• Z dystansu szczęścia szukał natomiast Rołand Gigołajew. Nieskutecznie.

• Szybki kontratak dwójki Modelski - Vassiljev nie zakończył się strzałem.

• Nieśmiało do przodu ruszyli Niebiescy. Po długiej wymianie podań, w pole karne dośrodkował Konczkowski. Nikt nie odebrał.

• Pierwsza zmiana wśród podopiecznych Probierza. Świderskiego zmienił Przemysław Frankowski.

• Odpowiedzieć na bramkę Jagielloni próbował Stępiński. Wszystko zatrzymali jednak defensorzy Jagielloni.

• Rajdem lewą stroną boiska popisał się Grzelczak. W tempo posłał piłkę do środka, na pole karne chorzowian. Tam wbiegł też Vassiljev i umieścił piłkę w siatce.

• Nacieranie na bramkę Ruchu przyniosło efekt. Strzelcem Konstantin Vassiljev.

• Straty Koja we własnym polu karnym nie wykorzystali gospodarze.

• Lewą stroną popędził Grzelczak. Jego dośrodkowanie okazało się jednak zbyt mocne i nie stworzyło żadnego zagrożenia.

• Świderski do środka do Vassiljeva. Estończyk popędził między chorzowianami i podał do Grzelczaka, który zdecydował się na strzał. Bardzo niecelny.

• Podanie w pole karne Grzyba zatrzymało się na Michale Koju.

• Z rzutu wolnego jak zawsze Vassiljev. Podał do Tomasika, którego dośrodkowanie wybili jednak chorzowianie.

• W przerwie zmiana w Ruchu. Stępiński za Zieńczuka.

• Do przodu popędził Vassiljev. Podał do Modelskiego. Ten jednak nie zdołał przebić się przez Koja.

• I zaczynamy drugą część gry.

• Czas na przerwę

• Maciej Gajos do Świderskiego. Ten dośrodkował w pole karne ale całą sytuację wyjaśnił Michał Koj.

• Bezpańską piłkę z własnego pola karnego wybił Paweł Oleksy.

• Arbiter przedłużył pierwszą połowę o 2 minuty

• Prostopadłe podanie Lipskiego w polu karnym odebrał Visnakovs. Strzałem nie zaskoczył Drągowskiego.

• Szybko kontratak Jagielloni. Lewą stroną Tomasik. Dośrodkował w pole karne do Vassiljeva, który blokowany przez chorzowian oddał niecelny strzał.

• Grodzicki ładne i długie podanie do Gigołajewa. Rosjanin nie zdołał jednak odebrać piłki.

• Fantastyczna szansa Świderskiego. Czaił się w polu karnym, gdzie dostał podanie od Gajosa. W ostatniej chwili piłke wybił Koj.

• Łatwy błąd Drągowskiego - niechcący zamiast do kolegów, wybił piłkę na aut.

• GOL! z rzutu wolnego Vassiljev idealnie podał na głowę Madery. Ten bez problemu pokonał Putnockiego.

• Starcie Koja z Grzelczakiem. Początkowo górą był Niebieski ale w końcu musiał ulec zawodnikowi gospodarzy. Skończyło się faulem.

• Visnakovs popędził środkiem boiska i podał do Lipskiego. Ten usiłował skierować piłke do Gigołajewa, jednak ten nie zdołał przyjąć futbolówki.

• Do przodu próbowali ruszyć gospodarze. Szybko jednak zatrzymani przez Urbańczyka.

• Dobrze ustawiony Paweł Oleksy nie pozwolił przeciwnikom na wejście w pole karne.

• Putnocky podniósł się i wznawiamy grę.

• Bardzo blisko zdobycia bramki był Grzelczak. Dostał świetne podanie od Gajosa i uderzył w stronę siatki. Świetna interwencja Putnockiego uratowała Ruch przed stratą gola. Dobijając Rafał Grzyb zamiast w piłkę uderzył w Słowackiego golkipera rywali.

• Gigołajew z lewej strony do Visnakovsa. Ten zwolnił nieco akcję i tym samym zaprzepaścił szansę na zaskoczenie rywali.

• Piłka z autu prosto do Madery, który w tempo podał do Gajosa. Ten widowiskowo uderzał z przewrotki. Niecelnie.

• Kolejna nieskuteczna akcja ruchu. Głównymi jej aktorami Oleksy i Zieńczuk.

• Dobry odbiór Marka Zieńczuka i szybkie podanie do Surmy mogło się zakończyć groźnie. Na posterunku Madera

• Visnakovs bardzo niecelnie na bramkę Drągowskiego. Po podaniu Zieńczuka oddał strzał z linii pola karnego.

• Lipski głową do Visnakovsa. Łotysz nie zdołał odebrać piłki

• Vassiljev słabo z rzutu rożnego. Piłka trafiła do Konczkowskiego.

• Techniczne uderzenie Vassiljeva odebrał Rafał Grodzicki.

• Powracamy do gry.

• Sędzia zarządził przerwę na uzupełnienie płynów

• Niezły odbiór Góralskiego zakończył ofensywne ambicje Lipskiego.

• Grzelczak do Gajosa. Ten przebił się przez środek boiska i podał do Modelskiego. Jemu jednak nie udało się przebić przez powracającego Gigołajewa.

• Tarasovs do Świderskiego. Ten jednak zatrzymany przez Koja.

• Długiego podania Koja nie odebrał Marek Zieńczuk.

• Akcję Lipskiego i Urbańczyka "spalił" Visnakovs.

• Vassiljev idealnie w tłum zgromadzonych przed bramką Putnockiego białostoczan. Maciej Gajos nie zdołał jednak dojść do piłki.

• Spóźniony Gigołajew musiał uciec się do faulu na Góralski. Rzut wolny dla Jagielloni.

• Świetna akcja Tomasika. Piłkarz Jagielloni dostał piłkę po lewej stronie boiska od Macieja Gajosa i spróbował strzału na bramkę. Górą Putnocky.

• Dobre wyjście z bramki Putnockiego nie pozwoliła Vassiljevowi na stworzenie większego zagrożenia.

• Vassiljev w pole karne do Madery. Ten wygrał co prawda pojedynek główkowy z Oleksym, ale piłka nie zagroziła bramce Ruchu.

• Starcie Lipskiego z Jackiem Góralskim wygrał ten drugi. Grę wznowi Jagiellonia.

• Piotr Grzelczak podał przed polem karnym do Gajosa. Ten spróbował z dystansu. Bardzo niecelnie.

• Odpowiedź Lipskiego równie nieskuteczna jak poprzednia kontra Jagielloni.

• Szybko kontra Vassiljeva zakończyła się niecelnym strzałem.

• Dobra interwencja Drągowskiego zabiła zagrożenie w polu bramkowym Jagielloni.

• W pole karne białostoczan wbiegł Gigołajew. Wywalczył jedynie rzut rożny.

• Do przodu próbował przebić się Visnakovs. Nieskutecznie - dobra interwencja Modelskiego.

• Szansy szukał Jacek Góralski. Nie pozwolił mu na to jednak Oleksy

• Modelski wyminął Oleksego i dośrodkował w pole karne. Nikt nie odebrał

• Maciej Gajos niedokładnie podał do Grzelczaka. Napastnika Jagielloni uprzedził Putnocky.

• Łukasz Surma na prawo do Konczkowskiego. Ten blokowany przez gospodarzy musiał oddać piłkę do tyłu.

• Sebastian Madera próbował długiego podania w kierunku napastników. Przeliczył siły na zamiary i piłka wyleciała na aut.

• Mecz rozpoczynają gospodarze.

• Kapitanowie obu drużyn: Rafał Grodzicki i Rafał Grzyb witają się z arbitrami i losują strony.

• Arbiter wyprowadził już obie jedenastki na murawę.

• Piłkarze obu drużyn powrócili już do szatni. Zaraz zaczynamy.

• W pierwszym składzie Niebieskich ponownie wybiegnie Eduards Visnakovs. Łotysz ostatnio jest w świetnej formie - w ciągu ostatnich meczów, zdobył aż 3 bramki. Czy dzisiaj pójdzie za ciosem i dołoży do tej kolekcji kolejne trafienie?

• Przed premierowym gwizdkiem oba zespoły dzieli zaledwie jeden punkt i aż 4 miejsca w tabeli. Wyżej, bo na 5 pozycji znajdują się Niebiescy. Białostoczanie jak dotąd uplasowali się na 9 miejscu. Czy dzisiaj uda im się przeskoczyć bezpośrednich rywali?

• Waldemar Fornalik do boju wystawia taki sam skład jak w meczu z Podbeskidziem. Szansy na wyjście w pierwszym składzie nie dostał Kamil Mazek. Młody pomocnik co prawda fantastycznie spisał się w pucharowym spotkaniu z Wisłą Kraków, ale nie przekonał do siebie szkoleniowca Niebieskich.

• Za nieco ponad dwadzieścia minut usłyszymy pierwszy gwizdek w Białymstoku. Piłkarze obu drużyn już rozgrzewają się na murawie boiska.

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - RUCH CHORZÓW

Jagiellonia Białystok - Ruch Chorzów

Ciekawie zapowiada się starcie Jagiellonii z Ruchem. Obie drużyny jak na razie dobrze spisują się na boiskach Ekstraklasy i plasują się w górnej połowie tabeli.

Białostoczanie mają na koncie sześć punktów, zaś chorzowianie „oczko” więcej. Po raz ostatni Ruch i Jaga rywalizowali ze sobą w minionym sezonie, w ostatniej kolejce fazy zasadniczej. Wówczas to żółto-czerwoni wygrali z drużyną Waldemara Fornalika 2:0.