Jagiellonia Białystok 2 - 1 Śląsk Wrocław

Jagiellonia Białystok

2

Śląsk Wrocław

1

• Dziwny mecz w Białymstoku. Śląsk prezentował większą kulturę, grał lepiej, ale dostał dwie bramki po wielbłądach Pawełka. 35-letni bramkarz jest najwyraźniej po drugiej stronie rzeki, a Wrąbel wypadł na 4 tygodnie przez kontuzję.

• Jaga wygrywa ze Śląskiem 2:1. Pierwsza porażka gości od chwili przejęcia zespołu przez Szukiełowicza. Główna w tym zasługa Pawełka, który puścił dwa babole.

• Ajezusmaria! Ostatnia akcja meczu. Strzał Bilińskiego broni Drągowski, dobija Grajciar i także broni bramkarz Jagi!!!

• Ostatnia zmiana w Śląsku.

• Grajciar za Picha.

• Pawelec staranował Mackiewicza i kolejna kartka.

• Ostatnia zmiana w Jadze: Mackiewicz za Frankowskiego.

• Frankowski próbował lobować Pawełka, nie trafił jednak w bramkę.

• Jak padła bramka? Vassiljev uderzył z daleka, Pawełek znowu wypuścił piłkę z rąk i Świderski dobił do pustej bramki. Kompromitacja Pawełka.

• ŚWIDERSKI i 2:1!

• Kolejna akcja Bilińskiego, ale jego zagranie do Morioki blokuje Burliga.

• Dobra akcja Ostrowskiego, podanie do Bilińskiego i napastnik Śląska strzela w koszyczek Drągowskiego.

• Świderski za Cernycha.

• Mocny strzał Hołoty z wolnego, ale Tarasovs przyjmuje go na ciało.

• Piłka w bramce Jagi, ale Celeban był na spalonym.

• Wasiluk poturbował Bilińskiego i kartka.

• Tym razem Grzyb z dystansu i ponownie w ręce Pawełka.

• Vassiljev z dystansu wprost w ręce Pawełka.

• Morioka z rożnego na nogę Dwaliego, ale strzał niecelny.

• Grzyb zza pola karnego, ale bardzo niecelnie.

• Teraz w ataku Śląsk, ale dośrodkowanie Pawelca w nogi stoperów.

• Gospodarze zaczęli od ataków. Vassiljev do Frankowskiego, ale Celeban na posterunku.

• Zmiana również w Śląsku: Kiełb za Gosztonyia.

• Zmiana w Jadze: Burliga za Siroka.

• Jaga zaczyna.

• Do przerwy remis. Śląsk grał, grał, powinien prowadzić wyżej, a Jaga wyrównała z niczego. Babol Pawełka.

• Celeban blokuje strzał Grzelczaka!

• Faul Ostrowskiego na Cernychu i piąta kartka.

• Jak padła bramka? Festiwal błędów w Śląsku. Najpierw Vassiljev podał na skrzydło do Cernych, strzał skrzydłowego został zablokowany. Hołota wybił piłkę pod nogi Vassiljeva, który uderzył w środek bramki, ale Pawełek wypuścił piłkę z rąk i Grzyb dobił ją głową do siatki.

• Bramka dla Jagi!!!

• Świetny przerzut Picha do Gosztonyia, ale ten chyba niepotrzebnie próbował zgrać do środka.

• Świetny strzał Morioki z rzutu wolnego, ale Drągowski paruje na rzut rożny.

• Biliński ograł ładnie w polu karnym Tarasovsa, ale Madera przeciął podanie napastnika do środka.

• Strzał z dystansu Hołoty, obok bramki.

• Powinno być 2:0 dla gości. Hołota z Morioką zakręcili obroną Jagi, Japończyk świetnie podał do Bilińskiego, a napastnik zagrał wzdłuż bramki. Pich spóźnił się o ułamek sekundy.

• Błąd stoperów Śląska, ale Frankowski nie skorzystał z prezentu i piłką w rękach Pawełka.

• Świetna akcja Morioki, który zakręcił obrońcami i idealnie wrzucił na głowę Gosztonyia. Ten próbował jeszcze zgrać do środka, ale obrońcy byli czujni.

• Biliński staranował Tarasovs i czwarta już kartka.

• Pawełek szybszy od Grzelczaka i piłka w jego rękach.

• Szybka kontra gości. Pich do Morioki, ten... niecelnie do Bilińskiego.

• Śląsk teraz się cofnął, a Jaga ruszyła do przodu. Przez pierwsze kilkanaście minut to Śląsk sprawiał lepsze wrażenie.

• Hołota po rękach Drągowskiego i 1:0 dla gości!!!

• Sirok otrzymuje jeszcze kartkę.

• Sirokłapie w polu karnym Picha i sędzia nie ma wątpliwości.

• Karny dla Śląska!

• Morioka, a po chwili Ostrowski wrzucają piłkę w pole karne Jagi, ale wprost w nogi obrońców.

• Grzelczak oddaje strzał z ok. 10 metrów, znowu nad poprzeczką.

• Hołota wpada w pole karne, ale jego podanie nie trafia do Bilińskiego.

• Z rzutu rożnego na głowę Tarasovsa wrzuca Grzelczak, ale strzał nad bramką.

• Grzelczak wycięty przez Hołotę i kartka dla wrocławianina. Nie zagra z Górnikiem za tydzień.

• Vassiljev próbował z połowy boiska lobować Pawełka, ale to nie była dobra próba.

• Romańczuk wycina tym razem Moriokę i pierwsza kartka.

• Wrzutka z rzutu wolnego, ale Drągowski uprzedził Celebana.

• Romańczuk wyciął Gosztonyia. Węgier podnosi się z murawy, Romańczuk otrzymuje reprymendę.

• Goście utrzymują się przy piłce, wolno budując atak pozycyjny.

• Na lewej stronie Śląska gra Pawelec, Dwali w środku.

• Od środka Morioka z Bilińskim i gramy!

• Ławka Jagi: Baran, Burliga, Alvarinho, Mackiewicz, Szymonowicz, Guti, Świderski.

• Trzeba również pamiętać, że w ekipie gospodarzy zawieszeni za kartki są Góralski i Tomasik, a kontuzję leczy Straus.

• Trener Probierz po klęsce z Legią przemeblował skład Jagi. Guti usiadł na ławie, a za niego w pierwszym składzie wyszedł Madera. Na ławce siedzi również sprowadzony wczoraj Burliga, który ma szansę zagrać... drugi raz ze Śląskiem w ciągu tygodnia!

• Na ławce Śląska: Abramowicz, Kiełb, Zieliński, Dankowski, Kaczmarek, Grajciar. Warto dodać, że we Wrocławiu zostali też młodzieżowi reprezentanci do lat 19-tu, czyli Pałaszewski, Idzik i Wiech, a do zdrowia powraca Bartkowiak.

• Trener Szukiełowicz zaskoczył jednym wyborem w pierwszej jedenastce. Zamiast Zielińskiego zobaczymy Ostrowskiego. Pozostali gracze wybrali się w zasadzie sami, bo trzeba pamiętać, że zawieszeni są Kokoszka, Dudu i Hateley, a kontuzjowany Wrąbel.

• Za niespełna 25 minut pierwszy mecz 23 kolejki Ekstraklasy. Jaga podejmie Śląsk, czyli mecz dwóch sąsiadów z tabeli i dwóch drużyn, które marzą o pierwszej ósemce.

• Jagiellonia - Śląsk LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Pojedynek o "sześć punktów"

Zarówno Jaga, jak i Śląsk marzą o górnej ósemce tabeli w momencie podziału punktów. Jak na razie obie ekipy zajmują jednak miejsca pod kreską i mogą pochwalić się identycznym dorobkiem bramkowym. W piątkowy wieczór czeka nas zatem mecz określany mianem spotkania o sześć punktów.