Jagiellonia Białystok 2 - 0 Bruk-Bet Termalica Nieciecza

Jagiellonia Białystok

2

Bruk-Bet Termalica Nieciecza

0

• W drugiej połowie Termalica mogła doprowadzić do wyrównania, ale generalnie to 2:0 dla Jagiellonii jest wynikiem zasłużonym. Choć od 60. minuty podopiecznym Probierza grało się ciężko, to i tak byli oni zdecydowanie lepsi piłkarsko od beniaminka. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec meczu!

• Jeszcze rzut rożny dla gości.

• Wróbel zmienia Jareckiego, którego kibice w Białymstoku pożegnali efektowną owacją.

• Trzy minuty doliczone do tego spotkania. Chwilę wcześniej sytuacji sam na sam z bramkarzem po pięknym podaniu Świderskiego nie wykorzystał Modelski, ale i tak był na spalonym.

• Świderski zmienia Tuszyńskiego, który został pożegnany owacją na stojąco.

• Tuszyński! Bardzo ładna koronkowa akcja Jagiellonii, Grzelczak na lewe skrzydło do Tomasika, ten dośrodkowuje do wbiegającego Tuszyńskiego, który głową uderza minimalnie niecelnie!

• Żółta kartka dla Romanczuka.

• Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska Kaczmarczyka niezbyt pewnie interweniował Tarasovs, ale piłkę złapał Drągowski.

• Nieprawdopodobne! Po centrze Modelskiego główka Grzelczaka z dwóch metrów trafia w słupek, a dobitka zostaje zablokowana na linii bramkowej!

• Druga zmiana w Jagiellonii. Schodzi z boiska Gajos, a w jego miejsce wchodzi Vassiljev.

• Okazja dla gości! Po dobrze rozegranym rzucie z autu zablokowany został Jarecki!

• Nowak! Grzelczak dośrodkował piłkę z lewego skrzydła na głowę Tuszyńskiego, ten uderzył naprawdę przyzwoicie, ale piłkę i tak złapał bramkarz gości!

• Dzisiejszy mecz ogląda 10 653 widzów.

• Nowak! Bramkarz Termaliki doskonale broni uderzenie z powietrza Niki Dzalamidze!

• Drozdowicz w walce z Tomasikiem uzyskał rzut rożny dla beniaminka.

• 2:0 dla Jagiellonii! Gospodarze bardzo dobrze rozegrali piłkę, ta trafiła na prawe skrzydło do Grzyba, który idealnie dośrodkował na głowę Tuszyńskiego, a ten strzałem 'po koźle' pokonał Nowaka!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Patryk Tuszyński!

• Foszmańczyk zmienia wśród gości Plevę.

• Bardzo mocno uderzył teraz z dystansu Tuszyński, ale odbił piłkę w bok Nowak!

• Nowak pewnie łapie centrę Niki Dzalamidze z prawego skrzydła.

• Kolejne płaskie dośrodkowania zrobiły sporo zamieszania w polu karnym Termaliki, ale zdołali się wybronić goście.

• Zmiana w Jagiellonii. Grzelczak za Frankowskiego.

• Poprzeczka! Proste błędy w defensywie Jagiellonii i po dośrodkowaniu z prawej strony Fryca, z bliska w poprzeczkę uderza Kędziora!

• Po dośrodkowaniu Frankowskiego, Tuszyński z trudnej pozycji główkował bardzo niecelnie.

• Babiarz uderza jednak wysoko nad poprzeczką bramki Drągowskiego!

• Zdaniem sędziego Madera faulował przed polem karnym Jareckiego. Żółta kartka. Szansa z rzutu wolnego dla gości.

• Znakomita szansa do kontry Jagiellonii zmarnowana przez Dzalamidze, który za długo zwlekał z oddaniem piłki koledze i piłkarze Termaliki zdołali zablokować Frankowskiego!

• Gajos! Tuszyński zagrał piętą w pole karne do kolegi z pomocy, ale ten został zablokowany przez rywala!

• Demony z Korony wróciły. Tarasovs tak nastrzelił Babiarza, że piłka zmierzała w światło bramki Jagiellonii, ale tam na szczęście dla gospodarzy był jeszcze Drągowski.

• Znakomicie rozegrał piłkę na prawym skrzydle Frankowski, ale Modelski miał dużo czasu, a i tak nie dośrodkował celnie.

• Daleki rzut z autu Fryca wybija przed szesnastkę Madera, a słaba próba Jareckiego zostaje zablokowana.

• Drozdowicz! Co za dramatyczne pudło napastnika Termaliki! Po kapitalnej akcji Kędziory prawym skrzydłem, Drozdowicz miał 200% sytuację, ale z sześciu metrów uderzył nad poprzeczką!

• Grzyb stracił piłkę w środku pola, ale sam pogonił za atakującym Jareckim i zatrzymał skrzydłowego Termaliki.

• Dośrodkowanie Tomasika z narożnika boiska wybijają na pierwszym słupku stoperzy Termaliki.

• Tuszyński kapitalnie zagrał piętą na skrzydło do Dzalamidze, ten rozpędzony dośrodkował spod linii końcowej, ale akcja kończy się tylko kornerem.

• Dzalamidze ze skrzydła ściął do środka, ale zbyt długo składał się do strzału z 18 metrów i został zablokowany.

• Kolejne centry w pole karne Słoników, ale na razie dobrze spisują się obrońcy przyjezdnych.

• Wznawiamy grę w Białymstoku!

• Kędziora w przerwie zmienia Plizgę.

• Piłkarze obu drużyn wracają na boisko. Będzie jedna zmiana w Termalice.

• Tymczasem w przerwie mieliśmy na murawie oświadczyny. Najważniejsze, że zakończone powodzeniem. :)

• Jagiellonia jest dziś przynajmniej o klasę lepsza od Termaliki i zasłużenie ma do przerwy jednobramkową przewagę, która jest najniższym wymiarem kary dla popularnych Słoników. Ekipa Probierza miała przynajmniej pięć sytuacji stuprocentowych i wykorzystała jedną.

• Koniec pierwszej połowy! Jagiellonia prowadzi z Termalicą 1:0.

• Szansa Tuszyńskiego! Po szybkim kontrataku i podaniu Frankowskiego napastnik Jagi w sytuacji sam na sam z bramkarzem pogubił się i stracił piłkę na rzecz Ziajki!

• Rzut rożny ponownie został źle wykonany. Tomasz Musiał dolicza do pierwszej połowy dwie minuty.

• Kolejny atak Jagiellonii. Zablokowane dośrodkowanie Modelskiego przynosi rzut rożny.

• Akcja indywidualna Dzalamidze zatrzymana w polu karnym przez obrońców rywala.

• W kontrataku Jagiellonii centrę Frankowskiego pewnie łapie Nowak, co jest w tym meczu sukcesem.

• Kolejny raz zupełnie nie popisał się wyjściem z bramki Nowak i po dośrodkowaniu Tomasika celnie do praktycznie pustej bramki główkuje Gajos! 1:0 dla Jagi!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Maciej Gajos!

• Efektowna akcja na lewym skrzydle Dzalamidze, ale centra Gruzina przed bramkę zostaje przecięta przez obrońcę Termaliki. Rzut rożny.

• Złe dośrodkowanie Gajosa wybił na pierwszym słupku Jarecki.

• Modelski w walce z Jareckim wywalczył rzut rożny.

• W polu karnym Jagiellonii ucierpiał Plizga, który wpadł na Modelskiego. Przerwa w grze.

• Mocny i celny strzał z rzutu wolnego Gajosa bardzo pewnie broni Nowak!

• Jarecki popełnił prosty błąd przed własnym polem karnym i brzydko wjechał w nogi Dzalamidze. Żółta kartka.

• Znowu źle wyszedł z bramki Nowak, ale tym razem bez konsekwencji!

• Jaga zdobywa rzut rożny.

• Nieprawdopodobne! Słupek ratuje gości! Po błędzie Nowaka Dzalamidze zagrał w pole karne do Gajosa, a ten w dobrej sytuacji trafił tylko w obramowanie bramki gości!!!

• Zupełnie nieudana centra z rzutu rożnego Jareckiego wychodzi poza plac gry.

• Fatalna strata Modelskiego, popędził w kontrataku Babiarz i oddał świetny strzał z dystansu, ale jeszcze lepszą interwencją popisał się Drągowski!

• Uderzenie z dystansu Rafała Grzyba było bardzo niedokładne.

• Solidnie ucierpiał teraz Romanczuk, ale po interwencji medycznej będzie gotowy do gry.

• Po centrze z rzutu rożnego w wykonaniu przyjezdnych, najlepiej ustawiony w polu karnym był Tarasovs, który wybił piłkę.

• Babiarz wywalczył rzut rożny dla gości.

• Jeszcze jedna próba Frankowskiego, jeszcze jednak zdecydowanie zbyt mocna.

• Uderzenie z dystansu Frankowskiego poszybowało wysoko ponad bramką Nowaka!

• Żółta kartka dla Grzyba, który bardzo brzydkim wejściem 'ratował' błąd Frankowskiego w środku pola.

• Płaskie uderzenie z dystansu Kaczmarczyka bardzo pewnie łapie Drągowski!

• Podłączył się do akcji ofensywnej Tomasik, ale jego dośrodkowanie było bardzo niecelnie.

• Dziesięć minut gry za nami. Jagiellonia powinna już prowadzić, ale na razie piłkarze Probierza są bardzo nieskuteczni.

• Kolejna szansa dla Jagiellonii! Tuszyński utrzymał się przy piłce w polu karnym i zagrał do Gajosa, ale ten naciskany uderzył z kilkunastu metrów prosto w ręce Nowaka!

• Nowak! Bramkarz Termaliki fantastycznie ratuje swój zespół po główce Tuszyńskiego z pięciu metrów!

• Długa piłka w pole karne w kierunku Tuszyńskiego, wybicie piłki na rzut rożny.

• Dzalamidze nie opanował w szesnastce centry Frankowskiego. Strata.

• Pierwsza okazja dla Jagiellonii!!! Dzalamidze uruchomił na lewym skrzydle Tomasika, ten zagrał w pole karne, gdzie odbitą piłkę przejął Gajos. Jego mocny strzał broni Nowak! Dobitka Grzyba zza szesnastki trafia we Frankowskiego!

• Jest pierwszy strzał! Po rzucie rożnym próba Markowskiego mija bramkę Jagiellonii!

• Podanie w pole karne do Drozdowicza, nieporozumienie Madery z Drągowskim i korner dla Słoników.

• Odważnie od pierwszych sekund goście, którzy chcą zaskoczyć białostoczan. Dośrodkowanie Plizgi nie dociera w pole karne do Drozdowicza.

• Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy!

• Piłkarze obu drużyn wychodzą na plac gry! Kapitanami obu drużyn są dzisiaj Rafał Grzyb (Jagiellonia) oraz Dawid Sołdecki (Termalica).

• Piłkarze już powoli schodzą z rozgrzewki. Kwadrans do rozpoczęcia meczu, który poprowadzi arbiter z Krakowa, Tomasz Musiał.

• W zespole gości brakuje kapitana Jakuba Biskupa, z kolei w Jagiellonii kontuzjowani są Karol Mackiewicz, Marek Wasiluk i Jan Pawłowski.

• Rezerwowi Jagiellonia: Krzysztof Baran, Michał Pawlik, Jacek Góralski, Konstantin Vassiljev, Piotr Grzelczak, Łukasz Sekulski, Karol Świderski.

• Rezerwowi Termalica: Adrian Olszewski, Adrian Chomiuk, Tomasz Foszmańczyk, Wojciech Kędziora, Mateusz Kupczak, Adrian Paluchowski, Jakub Wróbel.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn! W Jagiellonii koniec rotacji, grają najlepsi.

• W pierwszej kolejce obie drużyny poniosły porażki. Paradoksalnie, pomimo drugiej jedenastki, lepiej spisywała się Jagiellonia, która bardzo pechowo uległa na wyjeździe Koronie Kielce 2:3. Termalica z kolei zupełnie nie popisała się w Gliwicach, gdzie przegrała z Piastem 0:1, nie oddając celnego strzału na bramkę rywala.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 2. kolejki Ekstraklasy, w którym Jagiellonia Białystok zmierzy się z Termalicą Bruk-bet Nieciecza.