Jagiellonia Białystok 1 - 4 Wisła Kraków

Jagiellonia Białystok

1

Wisła Kraków

4

• Wisła deklasuje Jagiellonię na jej terenie - 4:1. Białostoczanie tym samym odnotowują piąty mecz bez zwycięstwa. Wisła z kolei dzięki temu triumfowi znacznie przybliżyła się do mistrzowskiej "ósemki". My już dziękujemy za uwagę. Zapraszamy na nasze kolejne relacje LIVE.

• Koniec spotkania!

• Burligę zmienia Tomasz Cywka.

• Bezlitosny kontratak przeprowadzili teraz piłkarze Moskala. Jankowski podaje do niepilnowanego Guerriera, a ten tylko mógł się zapytać Drągowskiego, w który róg bramki ma posłać tą piłkę!

• Guerrier!!!! 4:1!!!

• Uderzenie Romańczuka z dystansu zatrzymuje się poprzeczce! Piłka po odbiciu poszybowała jeszcze w górę, ale ostatecznie wylądowała za bramką.

• Sędzia główny dolicza cztery minuty.

• Na ostatnie minuty pojawi się jeszcze Donald-Guerrier, który zmieni Pawła Brożka.

• Tarasovs bez ogródek rozprawia się z Burligą. Sędzia odgwizduje przekroczenie przepisów.

• Uryga! Uderzenie pomocnika przyjezdnych nieznacznie przelatuje obok bramki!

• Sekulski czubkiem buta próbował odegrać do dobrze ustawionego Mackiewicza, ale przerywa wszystko Głowacki do spółki z Guzmicsem.

• Jagiellończycy jeszcze próbują. Dośrodkowanie Strausa mija jednak wszystkich graczy w polu karnym, w tym gospodarzy.

• Niezły pomysł Mackiewicza rozegrania rzutu z autu, ale wybiegający na czystą pozycję Romanczuk nie zdążył przed interweniującym Cierzniakiem.

• Pochwały należą się w tej chwili dla Grzyba, choć jego próba nie była perfekcyjna, ale zrobił w tej sytuacji wszystko co mógł.

• Głowacki uprzedził pędzącego Mackiewicza.

• Do zakończenia meczu jeszcze przeszło dziesięć minut, ale zwycięzca tego pojedynku jest już raczej znany. Jagiellonia nie potrafi wyprowadzić chociażby jednego groźniejszego ataku i ogranicza się do zadań defensywnych. Wisła w natarciu.

• Atomowe uderzenie Głowackiego, ale hen daleko nad bramką...

• Wisła nie rezygnuje z szansy na kolejne trafienia. Doskonałe podanie do Boguskiego przecina w ostatniej chwili Augustyniak.

• Po rzucie rożnym egzekwowanym z prawego narożnika, najwyżej w polu karnym wyskoczył Jankowski i umieścił piłkę w siatce obok bezradnego Drągowskiego.

• GOOOOOOOOOOOOOOL! Jankowski na 1:3!

• Mackiewicz ukarany żółtą kartką za symulowanie faul - tak to ocenił arbiter.

• Na placu gry pojawia się Łukasz Sekulski, który zmienia Grzelczaka.

• Podanie Grzelczaka w poprzek pola karnego rywali nie znalazło żadnego adresata. Szkoda, bo to mogła być dobra okazja.

• Madera dobrze pilnował Boguskiego, który nie miał możliwości oddania strzału.

• Do piłki nie zdążył Burliga. Grę wznowi Drągowski.

• Piłkarze wracają d gry.

• Mieliśmy chwilą przerwę spowodowaną unoszącym się dymem po oprawie, jaką zaprezentowali nam kibice gospodarzy.

• Piłkarz Wisły najlepiej odnalazł się w polu karnym i niepilnowany oddał atomowy strzał po ziemi w kierunku bramki. Drągowski bezradny. Wisła na prowadzeniu!

• GOOOOOOOOL! Jankowski!!!

• Ależ to wykombinował Vassilijev. Estończyk chciał sprytnym podaniem wypuścić Romanczuka, ale ten w tym wszystkim się nie połapał.

• Kolejna zmiana w drużynie gospodarzy. Plac gry opuszcza Fedor Cernych, a jego miejsce zajmie Karol Świderski.

• Dobra, składanka akcja krakowskiego zespołu, ale dobrze w defensywie grają piłkarze Probierza.

• Pewna interwencja na przedpolu Drągowskiego, który łapie piłkę po dośrodkowaniu Wiślaków.

• Grzelczak w sytuacji "sam na sam", ale... wcześniej gwizdek arbitra - spalony.

• Swoje umiejętności strzeleckie sprawdził teraz Jankowski. Futbolówka po jego uderzeniu znacznie mija jednak bramkę Drągowskiego.

• Świetnie w polu karnym odnalazł się teraz Grzelczak, ale jego uderzenie wślizgiem uderza tylko w bandy.

• Jesteśmy świadkami pięknej sektorówki, która rozwieszona jest teraz na trybunie, gdzie zasiadają najwierniejsi kibice Jagiellonii!

• Boguski chciał teraz niczym taran przedrzeć się przez zasieki obronne rywali, bez skutku...

• Popović przegrywa pojedynek siłowy z dwoma rywalami i od swojego pola karnego rozpoczyna Drągowski.

• Dobry powrót Brożka, który jak profesor zatrzymuje Cernycha na prawej flance.

• Grzelczak w pojedynku z Guzmicsem wywalczył rzut rożny.

• Po dośrodkowaniu Vassilijeva z rzutu wolnego żaden z jego partnerów nie zdołał tego zamknąć. Od bramki Cierzniak.

• W miejsce Modelskiego pojawia się Rafał Augustyniak.

• Rozpoczynamy drugą połowę!

• Obie drużyny na przerwę schodzą z remisem 1:1. W Białymstoku oglądamy niezłe widowisko. Miejmy nadzieję, że tak też pozostanie w drugiej połowie. Słyszymy się za kwadrans.

• Koniec pierwszej połowy!

• Guzmics naciskany przez Grzelczaka wybija piłkę na rzut rożny.

• Jeden z Wiślaków faulowany w środku boiska przez Romanczuka.

• Na trybunach niemniej gorąca atmosfera.

• Po podaniu Sadloka głową uderzał Brożek, ale bardzo niecelnie.

• W polu karny pada teraz Taras Romańczuk. Sędzia był blisko i wierzymy, że widział najlepiej tą sytuację.

• Ależ szansę po rzucie wolnym miał Madera, który strzelał w długi róg bramki po podaniu Vassilijeva! Cierzniak wyrasta jednak na bohatera krakowskiego zespołu.

• Z wolnego na uderzenie zdecydował się Vassilijev, ale czujny w bramce pozostaje Cierzniak.

• Faul Guzmicsa na Grzelczaku, który wychodził na znakomitą pozycję. Żółta kartka dla stopera.

• Na pozycji spalonej Piotr Grzelczak.

• Popović uderza ze stojącej piłki minimalnie obok słupka Drągowskiego!

• Będzie dobra szansa dla Wiślaków po faulu na Boguskim.

• Dośrodkowanie Popovicia, w polu karnym najwyżej wyskakuje Jankowski, ale oddaje zbyt lekki strzał.

• Strzał Burligi zatrzymał się teraz na nodze jednego z obrońców Jagiellonii. Całe szczęście dla kibiców białostoczan.

• Popović zatrzymuje Cernycha na prawej stronie. Białostoczanie rozpoczną od autu.

• Goście nie rozmyślali zbyt długo nad straconą bramką. Szybko wyszli z akcją po wznowieniu gry, po czym faulowany w polu karnym był Burliga. Do "jedenastki" podszedł Paweł Brożek i pewnym strzałem pokonał Drągowskiego.

• GOOOOL! Brożek pewnie wykonuje rzut karny! 1:1!

• Jedenastka dla gości! Ależ się dzieje...

• Doskonała wrzutka z rzutu wolnego Konstantina Vassilijev na głowę Tarasovsa, który najpierw kapitalnie przepchnął kryjącego go rywala, a później skierował piłkę do bramki!

• GOOOOOOOOOL!! IGORS TARASOVS!

• Cernych faulowany przed polem karnym Wisły. Dobra szansa na dośrodkowanie.

• Odbiór Romanczuka, ale po chwili ten sam zawodnik niemal oddaję piłkę dla rywali.

• Kolejny raz odetchnąć mogą kibice Jagiellonii. Jankowski w sytuacji "jeden na jeden" z Drągowskim myli się drugi raz w tym meczu!

• Jankowski ukarany żółtą kartką za przewinienie na Mackiewiczu.

• Wiślacy od początku odważnie wychodzą do piłki, próbują oskrzydlających podań, a Jaga w tym wszystkim jest trochę jakby zagubiona...

• W ofensywnej akcji Jović, który dośrodkowuje w kierunku Brożka. Napastnik Wisły przepuszcza piłkę między nogami, ale na jego nieszczęście nikogo tam nie było.

• Huknął teraz Vassilijev na bramkę Cierzniaka, ale minimalnie niecelnie!

• Mocne uderzenie Urygi na bramkę białostoczan. Broni, co prawda "na raty" Drągowski.

• Rozpędzony Cernych wrzuca w pole karne rywali, ale tam najbliżej do piłki miał Głowacki.

• Sadlok zatrzymywany blisko pola karnego Jagiellonii. Sędzia nie gwiżdże.

• Długą piłkę zagrywaną w kierunku Brożka świetnie przecina Madera.

• Nieporozumienie przyjezdnych z prawej strony boiska. Od bramki rozpocznie Drągowski.

• Goście spokojnie wyprowadzają piłkę, lecz w tym wszystkim nie pomagają im rywale, którzy dobrze bronią dostępu do bramki.

• W odpowiedzi gospodarze. Dośrodkowanie z rzutu wolnego Mackiewicza trafia na głowę Madery, który uderzał "pod piłką" i wysoko nad bramką.

• Furę szczęścia mają teraz piłkarze Jagiellonii! Burliga myli się w sytuacji stuprocentowej. Fantastyczna interwencja Drągowskiego.

• Rzut wolny dla Jagiellonii. Fatalnie jednak wykonany przez Mackiewicza, którego dośrodkowanie mija wysoko bramkę Wiślaków.

• Piłka do Grzelczaka, ale ten przegrywa pojedynek z Cierzniakiem, który pierwszy wyszedł do tej piłki.

• Wisła w pierwszym ataku. Jankowski przyjął piłkę przed polem karny, próbując wypuścić Brożka, ale w porę zareagował Tarasovs.

• Sędzia Złotek zagwizdał - zaczynamy!

• Piłkarze Jagiellonii i Wisły wychodzą już na murawę Stadionu Miejskiego w Białymstoku.

• Zawodnicy powoli opuszczają już boisko, po to by otrzymać ostatnie wskazówki od trenerów. Zaczynamy za kwadrans!

• Piątkowy mecz poprowadzi Mariusz Złotek. Arbiter ten sędziował już jeden mecz Jagi w tym sezonie. Było to spotkanie z Cracovią zakończone bezbramkowym remisem. W przypadku Wisły będzie to pierwsze spotkanie, które poprowadzi w obecnej kampanii ten sędzia.

• Obie drużyny już na rozgrzewce. Gospodarze ubrani w swoje tradycyjne żółto-czerwone stroje, z kolei Wiślacy w czerwono-granatowych bluzach.

• Piłkarze obu drużyn będą się dziś mierzyć w iście jesiennych warunkach. Termometry w Białymstoku nie przekraczają dziesięciu stopni Celsjusza, a do tego dochodzą małe opady deszczu, które jednak nie powinny przeszkadzać w dobrym widowisku.

• Wisła jest w nieco lepszym nastroju. Co prawda w ostatnich trzech kolejkach nie zdołała zdobyć gola, ale dwukrotnie uniemożliwiła to również rywalom, co skutkowało zainkasowaniem dwóch punktów. Dużym osłabieniem drużyny Moskala jest nieobecność dziś reprezentanta Polski -€“ Krzysztofa Mączyńskiego, który musi odpokutować nadmiar żółtych kartek. Wiemy już, że jego miejsce w środku pola zajmie Alan Uryga.

• Jedni i drudzy o dzisiejszym spotkaniu myślą tylko w kategoriach zwycięstwa, które ma przełamać niechlubną serię. Gospodarze od czterech spotkań nie potrafią zdobyć kompletu punktów, a defensywa bardziej niż zasieki przypomina szwajcarski ser.

- Chcemy wygrać ten mecz. Nie ma szczególnego sposobu motywacji. Ile można robić szczególne odprawy? Zawodnicy muszą zrozumieć, że biorą odpowiedzialność za wyniki, my to firmujemy swoim nazwiskiem -€“ mówił przed meczem trener Jagiellonii, Michał Probierz.

• Ławki rezerwowych:

Jagiellonia: Krzysztof Baran, Jacek Góralski, Przemysław Mystkowski, Łukasz Sekulski, Rafał Augustyniak, Karol Świderski, Piotr Tomasik.

Wisła: Michał Buchalik, Tomasz Cywka, Konrad Handzlik, Kamil Kuczak, Piotr Żemło, Rafael Crivellaro, Wilde-Donald Guerrier.

• Znamy już składy obu drużyn na to spotkanie, które przedstawiamy po lewej stronie relacji. Za chwilę ławki rezerwowych!

• Witamy na relacji LIVE prosto ze stadionu w Białymstoku, gdzie Jagiellonia podejmie Wisłę Kraków. Na wieczór pełen emocji serdecznie zaprasza Jakub Laskowski - bądźcie z nami!

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - WISŁA KRAKÓW

Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 2:1 (ZDJĘCIA)

W meczu 13. kolejki Ekstraklasy spotkają się miejscowa Jagiellonia i krakowska Wisła. Obie ekipy będą musiały dać z siebie wszystko, ponieważ znajdują się już pod kreską dzielącą ligową tabelę na połowę, a ewentualna porażka w piątek może któryś zespół poważniej zagrzebać w grupie spadkowej. Szczególnie mocno osłody ze strony swoich piłkarzy potrzebują fani Jagiellonii. Trzeba przyznać, że ich ekipa nie dawała ostatnimi czasy powodów do satysfakcji. Trzy porażki z rzędu przeplecione jeszcze odpadnięciem na własnym boisku z Pucharu Polski i to z beniaminkiem. Co więcej, w dwóch ostatnich ligowych spotkaniach Jaga przyjęła po trzy gole.