Jagiellonia Białystok 1 - 2 Zagłębie Lubin

Jagiellonia Białystok

1

Zagłębie Lubin

2

• Zagłębie odnosi pierwsze zwycięstwo w tym sezonie! Jest to niespodzianka, ale nie wzięła się ona z niczego, bo lubinianie rozegrali w Białymstoku naprawdę dobry mecz. To już wszystko z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec meczu!

• Do strzału głową doszedł... Drągowski, ale uderzył ponad bramką!

• Sędzia doliczył do tego meczu trzy minuty. Świderski z kolei wywalczył korner.

• Rzut wolny dla Jagiellonii. Gajos uderza prosto w mur.

• Kartka dla Jacha za faul taktyczny na Grzelczaku.

• Forenc łatwo łapie centrę z rzutu wolnego Tomasika.

• Zbozień zmienia Rakowskiego.

• Nie ma gola! Gajos uderza wysoko nad bramką!

• Po podaniu Grzelczaka Gajos został przewrócony przez Forenca! Rzut karny!

• Świderski zagrał piłkę przed pole karne, gdzie Grzelczak zostawił piłkę Grzybowi, ale ten uderzył prosto w ręce Forenca!

• Roszada w Zagłębiu. Schodzi Janoszka, wchodzi Woźniak.

• Świetna kontra Góralskiego z Grzelczakiem! Strzał zza pola karnego tego pierwszego nieznacznie mija bramkę rywala!

• Ostatnia zmiana wśród gospodarzy. Świderski za Frankowskiego.

• Płaski strzał z dystansu Jana Vlaski minął bramkę Jagiellonii!

• Żółta kartka dla Drągowskiego za protesty.

• I znowu było blisko gola po rzucie rożnym! Po strzale jednego z lubinian piłkę z linii bramkowej wybił Tarasovs!

• Zakręcił rywalem na prawym skrzydle Vlasko! Jego odbite dośrodkowanie zmierzało w światło bramki, ale świetną interwencją popisał się Drągowski!

• Daleki wrzut piłki z autu Tomasika ląduje na głowie Grzelczaka, ale ten uderza niecelnie!

• Złe wyjście z bramki kończy się szczęśliwie dla Forenca, bo piłka ostatecznie wpada w ręce bramkarza Zagłębia.

• Żółta kartka dla Papadopulosa.

• Reakcja Michała Probierza, dość zaskakująca! Góralski zmienia... Sekulskiego!

• Kartka dla Rakowskiego za faul na Gajosie.

• Fatalne krycie po rzucie rożnym w wykonaniu Jagiellonii! Strzał głową Rakowskiego odbił Drągowski, ale zdaniem sędziego zrobił to już w bramce! 1:2!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! Adrian Rakowski!

• Drągowski! Janus z łatwością wpadł z piłką w pole karne, ale jego strzał z ostrego kąta broni bramkarz Jagiellonii!

• Bramka dla Zagłębia! Papadopulos dostał bardzo dobre prostopadłe podanie w pole karne i wygrał pojedynek z Drągowskim! Remis!

• GOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Michal Papadopulos!

• Vlasko zmienia Piątka w ekipie gości.

• Żółta kartka dla Tomasika za faul taktyczny na Janusie.

• Rzut rożny dla gospodarzy przyniósł strzał głową Romańczuka, ale to uderzenie było niecelne.

• Forenc?! Odbity strzał z dystansu Grzelczaka przeleciał między rękoma bramkarza Zagłębia, ale na szczęście poszybował ponad poprzeczką!

• Rzut wolny dla gospodarzy. Centra Tomasika była zbyt krótka, a poprawka Frankowskiego zbyt długa. Piłka w rękach Forenca.

• Kolejne niezłe dośrodkowanie z rzutu wolnego Janusa i Papadopulos głową posłał piłkę ponad poprzeczką!

• Zmiana w Jagiellonii. Schodzi Vassiljev, wchodzi Grzelczak.

• Ładna akcja Zagłębia. Uderzenie Piątka z kilkunastu metrów zostało zablokowane.

• Minimalnie zbyt długą piłkę w kierunku Sekulskiego zagrał teraz Vassiljev. To mogło być kapitalne podanie.

• Drągowski spokojnie łapie wrzutkę z rzutu wolnego Cotry.

• Fatalnie zepsuł kontrę gospodarzy Frankowski. Próbował dograć do rozpędzonego Sekulskiego, ale zagrał bardzo niecelnie.

• Od pierwszych minut po przerwie przewagę ma Zagłębie. To lubinianie dążą do wyrównania wyniku tego meczu.

• Po centrze Janusa piłkę zgrał za siebie głową Janoszka, ale Rakowski z ostrego kąta uderzył w boczną siatkę!

• Kolejna akcja Zagłębia. Po dośrodkowaniu Janusa piłkę na rzut rożny wybił Modelski.

• Tarasovs po własnym błędzie czujnie zablokował dośrodkowanie Łukasza Piątka.

• Rozpoczynamy drugą połowę tego meczu!

• Piłkarze obu drużyn wrócili na plac gry.

• Jagiellonia prowadzi z Zagłębiem po bramce Gajosa, ale beniaminek nie jest w cale słabszy od białostoczan. To zapowiada bardzo ciekawą drugą połowę.

• Koniec pierwszej połowy! Jagiellonia prowadzi z Zagłębiem 1:0.

• Drągowski! Błąd w obronie Jagiellonii i bezpańską piłkę w polu karnym przejmuje Cotra! Jego bardzo mocny strzał z bliska jakimś cudem łapie Dragowski!

• Katastrofalnie wykonany rzut wolny przez lubinian. Centra Cotry bardzo niecelna i piłka poza boiskiem.

• Janoszka w akcji indywidualnej starał się wbiec z piłką w pole karne, ale został znakomicie zatrzymany przez Tarasovsa.

• Frankowski zabrał piłkę Cotrze, ale został powstrzymany w kontrataku przez Jacha. Po chwili strzał z dystansu Romańczuka trafia w Sekulskiego, który w dodatku był na spalonym.

• W akcji lewym skrzydłem poślizgnął się Cotra i stracił piłkę. Kontra Jagiellonii przyniosła z kolei niedokładne dośrodkowanie Modelskiego.

• Forenc łapie wrzutkę z rzutu wolnego Vassiljeva.

• Niezłe uderzenie z dystansu Janusa! Drągowski z niewielkimi kłopotami łapie piłkę!

• Poradzili sobie lubinianie na prawym skrzydle z defensywą Zagłębia. Po centrze i zgraniu piłki głową przez Janusa, Madera bezpiecznie oddał piłkę Drągowskiemu.

• Tosik! Pomocnik Zagłębia założył siatkę Maderze i w dobrej sytuacji uderzył z 16 metrów ponad bramką Drągowskiego!

• Zepsuł kontrę Jagiellonii Sekulski! Wychodzili 2 na 2 białostoczanie, ale napastnik gospodarzy został zablokowany!

• Odpowiedź Zagłębia. Tarasovs raz jeszcze wybija piłkę na korner.

• Po ładnej koronkowej akcji Zagłębia przerwanej w polu karnym, poszła kontra Jagiellonii. Zakończyła się ona strzałem z dystansu Vassiljeva, które nieznacznie minęło bramkę Forenca!

• Od zdobytego gola przez Jagiellonię jest to bardzo wyrównane spotkanie. Zagłębie stara się dotrzymywać kroku gospodarzom.

• Dośrodkowanie z lewego skrzydła Cotry pewnie łapie Drągowski.

• Po kornerze dla Miedziowych ponownie zakotłowało się przed bramką Drągowskiego, ale tym razem piłka minęła słupek bramki Jagiellonii.

• Szansa dla Zagłębia! Ostre dośrodkowanie przed bramkę Jagiellonii, gdzie w ostatniej chwili zablokowany został Papadopulos!

• Uderzenie z dystansu Rakowskiego poleciało wysoko ponad bramką gospodarzy. Niemniej jednak, dobra próba pomocnika beniaminka.

• Rakowski przebijał się odważnie środkiem pola, ale został twardo powstrzymany przed polem karnym Jagiellonii.

• 20 minut gry za nami. Jagiellonia prowadzi 1:0 po bardzo ładnej akcji zespołowej zakończonej bramką Gajosa.

• Niezłe dośrodkowanie z rzutu wolnego Vassiljeva, ale tym razem dobrze we własnym polu karnym zachował się Papadopulos.

• Korner dla lubinian nie przyniósł zagrożenia pod bramką Drągowskiego, ale chwilę później Rakowski dośrodkował piłkę w pole karne, gdzie w dobrej sytuacji nie trafił czysto głową w piłkę Papadopulos!

• Po centrze Todorovskiego Tarasovs wybił piłkę na rzut rożny.

• Zagłębie w ataku. Prostopadłe podanie Piątka w kierunku Papadopulosa przeciął Madera.

• 1:0 dla Jagiellonii! Po miękkiej centrze Vassiljeva świetnie w polu karnym zachował się Sekulski, który mógł uderzać, ale jeszcze zgrał piłkę głową do lepiej ustawionego Gajosa, który głową z bliska pokonał Forenca!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Maciej Gajos!

• Piłka w siatce Jagiellonii. Ale po rzucie wolnym dla gości sędzia dość szybko odgwizdał faul jednego z lubinian. Janoszka uderzał już długo po gwizdku.

• Fatalne dośrodkowanie z rzutu wolnego Vassiljeva poszybowało poza boisko.

• Uderzenie głową Tarasovsa poszybowało teraz ponad poprzeczką bramki Forenca!

• Krótkie rozegranie, strzał z dystansu Frankowskiego zostaje zablokowany i jest rzut rożny.

• Gospodarze zdołali wywalczyć rzut rożny.

• Kibice Jagiellonii śpiewają hymn z okazji rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

• Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy! Zagłębie przy piłce!

• Piłkarze obu drużyn wychodzą na plac gry.

• Około 11 tysięcy kibiców obejrzy dzisiaj z trybun to spotkanie. Mamy też skromną grupkę kibiców z Lubina.

• Dzisiejszy mecz jest również powrotem do Białegostoku Jakuba Tosika oraz całego sztabu szkoleniowego z Piotrem Stokowcem na czele. Wszyscy w sezonie 2013/14 reprezentowali Jagiellonię.

• Sędzią dzisiejszego meczu będzie pan Tomasz Kwiatkowski z Warszawy.

• Rezerwowi Zagłębie: Martin Polacek, Adrian Błąd, Jarosław Kubicki, Eryk Sobków, Jan Vlasko, Arkadiusz Woźniak, Damian Zbozień.

• Rezerwowi Jagiellonia: Krzysztof Baran, Michał Pawlik, Jacek Góralski, Rafał Augustyniak, Piotr Grzelczak, Przemysław Mystkowski, Karol Świderski.

• Obok już prezentujemy składy wyjściowe obu druzyn. W Jagiellonii następcami Tuszyńskiego i Dzalamidze okazują się być Vassiljev oraz Sekulski.

• Tym bardziej, że ten beniaminek, czyli Zagłębie Lubin, w nowy sezon wszedł bardzo przeciętnie. Trudno bowiem dobrze ocenić zdobycie zaledwie jednego oczka w meczach na własnym stadionie z Podbeskidziem Bielsko-Biała oraz Koroną Kielce. Lubinianie mają dziś bardzo wiele do udowodnienia.

• W Białymstoku wszyscy zastanawiają się, jak Jagiellonia poradzi sobie bez sprzedanych do Turcji Niki Dzalamidze i Patryka Tuszyńskiego. Żółto-czerwoni w dwóch pierwszych kolejkach zdobyli trzy punkty i z pewnością nikt nie zakłada sobie innego scenariusza, jak pokonanie drugiego z beniaminków w niedzielne popołudnie.

• Witamy serdecznie na relacji na żywo z meczu 3. kolejki Ekstraklasy, w którym Jagiellonia Białystok zmierzy się z Zagłębiem Lubin.

• jagiellonia białystok, zagłębie lubin

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - ZAGŁĘBIE LUBIN

Białostoczanie niedzielnej potyczki z Zagłębiem Lubin nie rozpoczną w najlepszych nastrojach. W minionym tygodniu przegrali bowiem dwumecz z Omonią Nikozja i ostatecznie pożegnali się z europejskimi pucharami. Teraz piłkarze Jagiellonii w pełni mogą skupić się na rywalizacji Ekstraklasie i powtórzeniu sukcesu z poprzedniego sezonu.

W 3. kolejce Jaga zagra z beniaminkiem rozgrywek, Zagłębiem Lubin. W dwóch poprzednich spotkaniach „Miedziowi” zdobyli tylko jedno "oczko", więc jeśli chcą myśleć o tym, aby ich przygoda w z Ekstraklasą nie zakończyła się szybko, muszą zacząć zdobywać cenne punkty.