Korona Kielce

0

Cracovia

3

• Koniec meczu! Cracovia bardzo pewnie zwycięża w Kielcach 3:0! To już wszystko z naszej strony, zapraszamy na kolejne relacje na żywo na Ekstraklasa.net.

• Jendrisek z rzutu wolnego uderza wysoko w trybuny!

• Kartka dla Dejmka.

• Po dośrodkowaniu Sylwestrzaka niedobrze piąstkuje Pilarz, ale Jovanovicia jeszcze zdołał zatrzymać jeden z obrońców gości.

• Akcja Cracovii kończy się uderzeniem na wiwat Rakelsa. Sędzia dolicza do tego meczu cztery minuty.

• Skuteczna interwencja przed polem karnym Pilarza. Bramkarz Cracovii wybija piłkę poza boisko.

• Celny strzał z rzutu wolnego Aankoura raz jeszcze pewnie łapie Pilarz!

• Świetna kontra Cracovii! Po pięknej długiej piłce Deleu i zgraniu Kapustki niecelnie z powietrza uderza Jendrisek!

• Deleu wchodzi w miejsce Wołąkiewicza.

• Poprzeczka! Po zamieszaniu na skraju szesnastki w poprzeczkę trafia Fertovs!

• Trela! Bramkarz Korony wygrywa teraz pojedynek z Cetnarskim! Mogło być 0:4!

• W Koronie z kolei debiutant Laskowski wchodzi za Cebulę.

• Zejdler zmienia Zjawińskiego.

• 8 368 widzów dzisiaj w Kielcach.

• Świetna centra Sylwestrzaka, ale Zając nie trafił w piłkę przed bramką rywala!

• Aankour zagrywał w pole karne do Gabovsa, ale zbyt mocno i piłka wyleciała poza plac gry.

• Zmiana w Cracovii. Jendrisek za Budzińskiego.

• Rzut wolny dla Korony z około 30 metrów od bramki rywala. Aankour strzela jednak prosto w ręce Pilarza!

• Wreszcie naprawdę dobry okres gry Korony. Teraz dobre zagranie w pole karne Cebuli przeszyło bezpańsko szesnastkę rywala!

• Znakomity zwód Aankoura i wejście w pole karne! Zabrakło tylko podania, bowiem przy nim gracz Korony nie trafił czysto w piłkę...

• Znowu groźnie pod bramką Pasów! Ostatecznie jednak uderzenie Sylwestrzaka, po rykoszecie, potoczyło się obok słupka!

• Zając w indywidualnej akcji minął w polu karnym Polczaka, ale jego uderzenie odbił Pilarz!

• Małe zamieszanie w polu karnym Cracovii kończy się faulem Sylwestrzaka na Cetnarskim.

• Uderzenie z dystansu Kapustki pewnie łapie tym razem Trela.

• Indywidualna akcja Zjawińskiego kończy się w polu karnym Korony, gdzie napastnik Cracovii został zablokowany.

• Błyskawiczna reakcja trenera Brosza. Zając za Sobolewskiego.

• Fe-no-me-nal-na akcja Kapustki! Pomocnik Cracovii sam popędził od 30. metra przed własną bramką przed pole karne Korony, po czym oddał strzał nie do obrony dla Treli! 3:0!

• GOOOOOOOOOOOOOLLL! Bartosz Kapustka!!!

• Z rzutu rożnego nie było zagrożenia dla bramki gospodarzy.

• Zjawiński w akcji indywidualnej oddał strzał z dystansu, a odbita piłka wyszła na rzut rożny.

• Wznawiamy grę w Kielcach!

• Koniec pierwszej połowy! Cracovia gra bardzo dobrze i zasłużenie prowadzi w Kielcach 2:0 po bardzo ładnych akcjach i bramkach Rakelsa oraz Cetnarskiego.

• Przybyła w walce z obrońcami Cracovii sygnalizował zagranie ręką Wójcickiego, ale było to zagranie absolutnie przypadkowe.

• Kolejna znakomita akcja gości! Długa piłka na prawe skrzydło do Wójcickiego, ten bardzo dobrze dostrzegł w okolicach linii pola karnego Cetnarskiego, który huknął pod poprzeczkę bramki Korony! 0:2!

• GOOOOOOOOOOOOL!!! Mateusz Cetnarski!!!

• Trzy minuty doliczone do pierwszej połowy.

• Opatrywany Sretenović musi na chwilę opuścić plac gry.

• Żółta kartka dla Przybyły za ostry wślizg na nogi Sretenovicia.

• Cetnarski w szybkiej akcji Pasów próbował uderzać z dystansu, ale został zablokowany i bezpańską piłkę przejął Trela.

• Znowu ciekawie pograła Korona! Sobolewski zagrał doskonale Gabovsa, ten zgrał piłkę w pole karne do Przybyły, który bez zastanowienia uderzył nieznacznie nad bramką!

• Składna akcja Korony kończy się zza pola karnego Cebuli, które poszybowało dobry metr ponad poprzeczką!

• Od dłuższego czasu Cracovia utrzymywała się pod polem karnym Korony, ale bez większego zagrożenia dla bramki Treli.

• Kolejny stały fragment gry dla Pasów i jeszcze jedno niedobre dośrodkowanie Cetnarskiego.

• Centra z rzutu wolnego Cetnarskiego nie dociera w pole karne do zawodników Cracovii.

• Rzut rożny dla Korony. Sobolewski swoim dośrodkowaniem znalazł Aankoura, ale ten uderzył głową obok bramki!

• Przerwa na uzupełnienie płynów.

• Piękna akcja Cracovii! Znakomite prostopadłe podanie Budzińskiego do Cetnarskiego, ten wykłada piłkę do Rakelsa, który płaskim strzałem z kilkunastu metrów pokonał Trelę!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Deniss Rakels!

• Aankour zmienia kontuzjowanego Pilipczuka.

• Wójcicki dostał dobre podanie na skrzydle od Kapustki, ale jego dośrodkowanie zostało zablokowane.

• To jednak jest poważniejsza kontuzja Ukraińca, który z wielkim trudem z pomocą fizjoterapeuty opuszcza plac gry. Będzie potrzebna zmiana.

• Szybka kontra Cracovii, jednak uderzającego z dystansu Rakelsa zablokował Pilipczuk. Ukrainiec jeszcze ucierpiał w tym starciu. Przerwa w grze.

• Pilipczuk popędził lewą stroną pod linię końcową, jednak dośrodkowywał niedokładnie.

• Kolejny stały fragment gry dla gospodarzy. Centra Cebuli na długi słupek, gdzie był Sylwestrzak, ale nie zdołał celnie zgrać piłki głową.

• Zupełnie nieudane dośrodkowanie z prawego skrzydła Gabovsa. Piłka poza boiskiem.

• W pierwszych minutach działo się sporo, teraz czas na uspokojenie gry z obu stron.

• Złe wyjście z bramki Pilarza! Sobolewski spod linii końcowej szukał Przybyły, ale ten nie sięgnął futbolówki przed pustą bramką Cracovii!

• Pierwsza akcja Cracovii, Rakels nie opanował piłki w polu karnym.

• Rzut wolny dla Korony. Cebula dośrodkował na głowę Kiercza, ale ten uderzył jednak niedokładnie.

• Pierwsze uderzenie Korony. Pilipczuk uderza zza pola karnego bardzo niecelnie.

• Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy!

• Sędziowie wyprowadzili już zawodników na murawę. Odsłuchaliśmy Mazurka Dąbrowskiego.

• W 38 dotychczasowych spotkaniach pomiędzy Koroną i Cracovią lepszy bilans mają kielczanie. 'Pasy" wygrywały 10-krotnie, 13 razy lepsza była ekipa z Kielc. W ubiegłym lepsza była Korona - w rundzie zasadniczej dwa razy zwyciężała po 2:1, zaś w rundzie finałowej padł remis 1:1.

• Trener gospodarzy Marcin Brosz cieszy się, że na Kolporter Arenie zasiada coraz liczniejsza publiczność. - To znaczy, że kibice akceptują to co robimy. Zaczynaliśmy od 6 900 widzów na Jagiellonii, a na meczu z Ruchem było już 8300. Chcemy grać tak, by kibice byli usatysfakcjonowani i coraz liczniej przychodzili na nasze mecze – mówi szkoleniowiec Korony.

• Rezerwowi Cracovia: Stępniowski, Deleu, Rymaniak, Covilo, Zejdler Jendrisek, Szewczyk

• Prezentujemy ławki rezerwowych obu drużyn. Korona Kielce: Małkowski, Trytko, Zając, Sierpina, Grzelak, Laskowski, Aankour

• Zapraszamy na relację na żywo z meczu Korona - Cracovia. To właśnie w Kielcach piłkarze rozpoczną 5. kolejkę Ekstraklasy.

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA KORONA KIELCE – CRACOVIA

Cracovia Kraków-Korona Kielce 1-1

5. kolejkę Ekstraklasy zainauguruje starcie Korony z Cracovią. „Pasy” przed tygodniem przerwały fantastyczną serię meczów bez porażki i nie udało im się wygrać 12 z rzędu spotkania. Przed własną publicznością przegrali z Piastem 1:2. Z kolei kielczanie wciąż dobrze spisują się na ligowych boiskach od momentu startu nowego sezonu. Ekipa Marcina Brosza w sobotę urwała punkty Lechowi Poznań i obecnie plasuje się na trzecim miejscu w tabeli.

W tygodniu obie ekipy rywalizowały w 1/16 finału Pucharu Polski. Korona skromnie pokonała trzecioligową Wdę Świecie 1:0, zaś Cracovia po zaciętym boju wygrała z pierwszoligowym Dolcanem 3:2.