Korona Kielce

1

Górnik Łęczna

3

• Wygrał zespół lepszy. Górnik ustawił sobie mecz w pierwszej połowie, w drugiej mógł strzelić ich jeszcze więcej. Korona przegrywa trzeci mecz z rzędu i utrzymanie w lidze będzie dla niej bardzo trudnym zadaniem

• Koniec! Górnik pewnie wygrywa z Kielcach

• I zmiana gości, za Cernycha melduje się Okuniewicz

• Jest pozytywny akcent dla Korony w tym meczu. Po długiej przerwie do gry wraca Krzysztof Kiercz, który zmienia Fertovsa

• I teraz druga! Jedna za faul, druga za zbyt agresywne zachowanie!

• I najpierw jedna żółta kartka dla Bielaka...

• Spore zamieszanie na boisku, za celowe kopnięcie rywala za czerwoną kartkę z boiska schodzi Carlos

• Nikitović zagrał piłkę do Cernycha, a ten przebiegł kilkadziesiąt metrów i pokonał bramkarza!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Cernych, 3:1 dla gości!

• Kolejna niezła wrzutka Leandro z lewej strony, ale tym razem skutecznie interweniował Prusak

• Zmiana u gości, za Pruchnika wchodzi Rudik

• Żółta kartka dla Pruchnika

• Blisko gola dla gości! Świetna kontra, Szmatiuk dograł do Bożoka, a ten z dogodnej pozyci nieznacznie przestrzelił!

• Leandro świetnie dośrodkował z lewej strony boiska, a Kiełb ładną główką zaskoczył bramkarza! Gospodarzy stać na jakąś zdobycz punktową?

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Trafienie kontaktowe Kiełba!

• Cebula dośrodkował z lewej strony boiska, ale zrobił to niezbyt celnie. Od brami goście

• Groźnie pod bramką Górnika! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najpierw zablokowany został strzał Cebuli, a następnie z bliskiej odległości przestrzelił Sylwestrzak!

• A teraz Bonin blisko gola! Były zawodnik Korony oddał minimalnie niecelny strzał będąc w szesnastce rywala!

• Kiełb zdecydował się na strzał z tego rzutu wolnego, ale znów zdecydowanie się pomylił

• Żółta kartka dla Nikitovicia za taktyczny faul na Trytce

• Krótko rozegrali ten stały fragment gospodarze i wszystko skończyło się niecelnym strzałem Kiełba z dystansu

• Kapo był teraz faulowany na połowie Górnika

• Kapo przymierzył sprzed pola karnego, ale pomylił się dość wyraźnie. Od bramki Prusak

• Niezłe prostopadłe podanie do Cernycha, ale zanim ten dobiegł do piłki, to uprzedził go bramkarz

• Bielak! Dobry strzał z ostrego kąta, piłka trafia w boczną siatkę!

• Dość spokojny początek drugiej połowy, na razie żadna ze stron nie zdecydowała się na jakiś szybszy atak. Przy piłce goście

• I teraz gospodarze zaczynają drugą połowę

• Jeszcze przed wznowieniem gry mamy zmianę, za Hasaniego wchodzi Bożok

• Zasłużone prowadzenie gości. Korona znów fatalnie weszła w spotkanie i potem nie potrafiła się otrząsnąć. Górnik wykorzystał swoje dwie świetne okazje i na drugą połowę na pewno wyjdzie spokojniejszy

• I mamy gwizdek arbitra kończący pierwszą połowę

• Nikitović dośrodkował z tego rzutu wolnego, ale zrobił to niedokładnie i Hasani nie był w stanie dobrze dograć do środka

• Sylwestrzak faulował na własnej połowie boiska Bonina

• Jovanović! Kapitalny strzał Bośniaka z dystansu, piłka minimalnie mija bramkę Górnika!

• Kiełb dośrodkował z tego rzutu wolnego, ale zrobił to bardzo czytelnie i goście wybili piłkę

• Cebula ładnie zaatakował prawą stroną boiska i blisko pola karnego był faulowany przez Pruchnika

• Sasin świetnie dośrodkował z lewej strony boiska, a zupełnie niepilnowany Nikitović dopełnił formalności! Kielczanie w bardzo trudnej sytuacji...

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Nikitović, 2:0 dla gości!

• Nowak wpadł z piłką w pole karne i tam upadł po starciu z Fertovsem, ale arbiter pokazał, że o rzucie karnym nie ma mowy. I miał rację

• Ależ blisko gola dla Korony! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Kapo oddał strzał głową, ale świetnie obronił go Prusak. Piłka po dobitce Cebuli trafiła w poprzeczkę!

• Bonin otrzymał piłkę w polu karnym po dośrodkowaniu z prawej strony, ale za długo ją sobie przyjmował i odebrał mu ją Leandro

• Indywidualny atak Kapo, jednak Francuz po tym jak wszedł z piłką z prawej strony w pole karne, to faulował tam jednego z rywali

• Cebula próbował przymierzyć sprzed pola karnego, jednak został zablokowany

• A teraz Cernych był faulowany na własnej połowie boiska przez Jovanovicia

• I to mogła być druga bramka dla Górnika! Pruchnik zagrał dobrą prostopadłą piłkę do Cernyha, a ten przegrał sytuację sam na sam z bramkarzem!

• Troszkę chaosu mamy teraz na boisku. Piłkarze obu drużyn nie potrafią wymienić choćby kilku podań i szybko tracą piłkę

• Goście spokojnie utrzymują się przy piłce. Co prawda robią to daleko od bramki przeciwnika, ale im nigdzie się nie spieszy

• Gubią się gospodarze, wyraźnie nie potrafią wejść w ten mecz. Popełniają proste błędy i nie potrafią przejść na połowę przeciwnika

• Szybko do ataku ruszył Górnik. Po pierwszym rzucie rożnym obrońcy Korony jeszcze wybili piłkę, po drugim piłka odbiła się od nogi Hasaniego i wpadła do bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Hasani daje gościom prowadzenie!

• Pan Krzysztof Jakubik daje znak i zaczynają goście

• Piłkarze obu drużyn już powoli wychodzą na boisko, zaczynamy za kilka chwil!

• W tym meczu Ryszard Tarasiewicz znów nie będzie mógł poprowadzić swojej drużyny, z powodu trwającego zawieszenia. W jego imieniu znów zrobią to Jarosław Wielgus i Tomasz Wilman

• Z powodu problemów z kontuzjami w formacji obronnej, sztab szkoleniowy Korony musiał dokonać kilku przetasowań. Na prawej obronie zagra dziś nominalny środkowy pomocnik, Aleksandrs Fertovs. Piotr Malarczyk musiał wrócić na środek obrony, z powodu absencji Radka Dejmka oraz Lukasa Klemenza.

• Obie ekipy mierzyły się ze sobą w tym sezonie oczywiście dwukrotnie, za każdym razem górą byli gospodarze. Górnik wygrał 1:0, a Korona 2:0

• Obu drużynom zabrakło odpowiedniej liczby punktów do tego, by znaleźć się w grupie mistrzowskiej, więc teraz muszą ciężko walczyć o utrzymanie. Nad strefą spadkową został im już tylko jeden punkt przewagi, więc ewentualne zwycięstwo jest dziś na wagę złota

• Ławka gospodarzy: Małecki, Kiercz, Pilipczuk, Ouattara, Sierpina, Załęcki

• Ławka gości: Socha, Kopeć, Rudik, Kalinowski, Szałachowski, Bożok, Okuniewicz

• Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe jedenastki, za chwilkę dodamy do nich ławki rezerwowych. Tymczasem zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią tego pojedynku

• Witamy! Zapraszamy na relację live ze spotkania 33. kolejki T-Mobile Ektraklasy. Korona Kielce podejmie u siebie Górnika Łęczna, a początek tego spotkania już za około 20 minut!

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA KORONA KIELCE - GÓRNIK ŁĘCZNA

Korona Kielce - Górnik Łęczna

W minioną sobotę Górnik Łęczna przegrał przed własną publicznością z Cracovią 0:3 i obecnie zajmuje czternaste miejsce w tabeli. Już we wtorek podopieczni Jurija Szatałowa zainaugurują 33. kolejkę T-Mobile Ekstraklasy i zmierzą się z notowaną pozycję wyżej Koroną Kielce. "Scyzory" również zanotowali sromotną porażkę w poprzedniej kolejce - przegrali na wyjeździe z Zawiszą Bydgoszcz 1:3.

Mecz ten zapowiada się jako starcie o przysłowiowe "sześć punktów", bowiem obie drużyny zajmują miejsca tuż nad strefą spadkową. Zwycięzca przynajmniej na chwilę będzie mógł odetchnąć z ulgą, natomiast przegrany utrudni sobie walkę o utrzymanie.