2

Górnik Zabrze

1

• Za uwagę dziękuje Kevin Słomka.

• Korona mimo zwycięstwa nie awansowała do grupy mistrzowskiej. Przed drużyną z Kielc znalazło się jeszcze Podbeskidzie. A Piłkarze Górnika spełnili "żądanie" kibiców i zgodnie oddają koszulki.

• A kibice Górnika krzyczą: "Oddać koszulki, piłkarze oddać koszulki".

• Druga połowa już nie była tak ciekawa, jak pierwsza, Zdecydowanie mniej okazji po obu stronach, Korona przypieczętowała zwycięstwo piękną bramką Pilipczuka. Gości nie było już stać na wyrównanie.

• Jeszcze nieudany rajd Airama i sędzia kończy mecz w Kielcach! Korona wygrywa po dobrym meczu 2:1, lecz nie awansuje do grupy mistrzowskiej!

• Wszystko już wiadomo jeśli chodzi o to, kto zagra w grupie mistrzowskiej! Ruch Chorzów i Lechia uzupełniły stawkę!

• Jeszcze brzydki faul i żółta kartka dla Madeja, jak najbardziej słuszna.

• Śląsk w doliczonym czasie gry strzela na 2:1 z Cracovią!

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego, akcję zamykał Danch, ale łapie Trela.

• Arbiter doliczył 7 minut.

• Ładna akcja Cebuli, który wbiegł w pole karne z prawego skrzydła, chciał wycofać na środek, ale piłka po nodze jednego z rywali zmieniła nieco tor lotu i pofrunęła do Sylwestrzaka, który chyba niespecjalnie wiedział jak ją kopnąć, więc...wykopał za linię końcową.

• Oss w pojedynku biegowym z Airamem wyprzedził zawodnika Korony i wybił na aut.

• Atak Zabrzan, ale zbyt mocne podanie do Golańskiego.

• Ajj!! POPRZECZKA! Dobre uderzenie, ale nie ma gola!

• Korzym fauluje około 35 metrów od bramki, będzie okazja dla Korony na stworzenie kolejnego zagrożenia

• Korona w natarciu, Górnik zepchnięty do defensywy. Ostatnie 7 minut regulaminowego czasu gry!

• Strzał Cebuli tuż obok słupka! BLISKO!

• Podbeskidzie na 2:0

• I trzecia, ostatnia zmiana w Koronie, za strzelca bramki, Siergieja Pilipczuka na murawę wchodzi Vladislavs Gabovs

• Zmiana w Górniku, Maciej Korzym wchodzi za Szymona Skrzypczaka.

• Świetna bramka Pilipczuka!! Kapitalnie nawinął jednego z obrońców w lewym narożniku pola karnego, a później uderzył technicznie niemal w okienko! Korona ponownie na prowadzeniu!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL 2:1 KORONA!!!

• Madej szarżował lewą flanką, ale dobrze zatrzymał go Dejmek.

• TRELA! Kolejna dobra interwencja! Ładna wrzutka z prawej strony, akcję zamykał Skrzypczak, ale golkiper Korony na posterunku!

• Posiadanie piłki zdecydowanie na korzyść gości: 38% - 62%.

• Gra wznowiona. A Śląsk wyrównuje w meczu z Cracovią.

• Przy okazji zmiana w drużynie gości, Rafał Kurzawa opuszcza boisko, a za niego wbiega Łukasz Madej

• A w Kielcach co? Siwy dym...

• Wisła - Zagłębie 1:1!

• No i mamy przerwę w grze. Na murawie nic nie widać, bo kibice Górnika zaprezentowali swoją oprawę i zadymili boisko.

• Piast podwyższa na 2:0

• Teraz z kolei kartka dla Skrzypczaka, który nie patyczkował się z Jovanoviciem. Brzydki faul zawodnika Górnika.

• Żółta kartka dla Marcina Cebuli za faul na Kopaczu.

• Tylko 1 celny strzał na 4 próby gospodarzy. Górnik za to na 7 strzałów aż 5 w światło bramki.

• Ładnie zapowiadała się akcja Korony, ale Zając fauluje Ossa i mamy rzut rożny.

• Szykuje się kolejna zmiana w koronie, Rafała Grzelaka zastąpi Marcin Cebula.

• Daleka wrzutka z autu w pole karne Korony, tam faulowany Grzelak i od rzutu wolnego zacznie Trela.

• I znów na boisku race. Znowu przerwa? Pojawiają się gwizdy.

• Ponownie początek połowy należy do gospodarzy, choć to akurat gości stworzyli groźniejszą sytuację w tej drugiej połowie. Korona jeszcze bez zagrożenia bramki, ale przeważa.

• Podbeskidzie 1:0 Termalica

• Zmiana w szeregach gospodarzy, Tomasz Zając zmienia Łukasza Sierpinę.

• Pilipcuk do Jovanovicia, ten będąc około 20 metrów od bramki Kasprzika zdecydował się na strzał, ale wysoko nad bramką.

• GERGEL! Dobra akcja Kante na lewej stronie, wbiegł w pole karne i odegrał do Gergela, a ten fatalnie skiksował!

• Pierwszy atak Korony w tej drugiej połowie, ale pewnie wyczyścił Kopacz.

• Zaczynamy! Druga połowa już trwa, czekamy na kolejną dawkę emocji!

• Piłkarze obu ekip już na murawie, za chwilę zaczynamy drugą połowę!

• Wynik do przerwy zasłużony. Po początkowej lepszej grze Korony, z czasem do głosu zaczęli dochodzić goście i to oni stwarzali groźniejsze sytuacje. Tak na prawdę gdyby nie Trela, to Górnik mógłby już tutaj prowadzić. Jednak na szczęście Korony, Trela broni dziś bardzo dobrze.

• Koniec pierwszej połowy! Arbiter zakończył pierwszą, ciekawą odsłonę tego meczu, po której mamy wynik remisowy - 1:1!

• CÓŻ TO BYŁA ZA SZANSA DLA GOŚCI!! Skrzypczak znalazł się niemal sam na sam z Trelą, ale górą golkiper Korony! Początkowo wydawało się, że był spalony, ale chorągiewka asystenta nie pofrunęła w górę! Kolejny raz niesamowite gapiostwo kieleckiej defensywy!

• Fatalny błąd Kopacza, który w dziecinny sposób stracił piłkę, ale na jego szczęście Pilipuk również popełnił błąd, dając zawodnikowi Górnika szansę na rehabilitację. Szansę tę wykorzystał.

• Faulowany Jovanović, Korona będzie miała jeszcze szansę na wrzutkę.

• Aż 5 minut doliczył arbiter. Efekt rac.

• Wrzutka Golańskiego, szczupakiem zamyka akcję Danch, ale tylko boczna siatka! Było blisko!

• TRELA!! Kante potężnie kropnął zza pola karnego, wykorzystując katastrofalne gapiostwo defensorów z Kielc, ale Trela fantastycznie sparował piłkę na korner! Ależ zły teraz na swych kolegów golkiper Korony!

• Kurzawa! Świetna akcja zawodnika Górnika, zatrzymał go dopiero Trela! Korner.

• Próba ofensywnej akcji Korony, ale bardzo złe zagranie Jovanovicia i od bramki zacznie Kasprzik.

• Lech prowadzi z Górnikiem Łęczna 1:0

• Najpierw Kurzawa kapitalnie zagrał do wchodzącego Gergela, ten chciał wycofać do Kante, ale bardziej wyszło zagranie do wbiegającego za polem karnym Przybylskiego, którzy niewiele myśląc huknął jak z armaty i piłka zatrzymała się dopiero w siatce! Mamy remis!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! 1:1!!! Ależ strzał Przybylskiego!!

• Piast 1:0 Jagiellonia

• Fauluje Kopacz i kolejna żółta kartka. Tym razem faulowany Pilipczuk.

• Żółta kartka dla Adama Dancha, którzy nieprzepisowo zatrzymał szarżującego Aankoura. Rzut wolny dla Korony, około 35 metrów od bramki Kasprzika.

• Lechia prowadzi już 2:0

• Szarżował prawą stroną Skrzypczak, ale kapitalnym wślizgiem zatrzymał go Grzelak.

• Była szansa dla Górnika! Przedłużona wrzutka w polu karnym, do piłki dopadł Kante, ale jego strzał dobrze zablokował bodajże Aankour!

• Zawodnicy Górnika reklamują zagranie ręką u jednego z graczy Korony, sędzia jednak niewzruszony i tylko aut dla gości.

• Ładnie chciał teraz Kante zagrać prostopadłą piłkę, ale przejęli gospodarze.

• Sylwestrzak fauluje Przybylskiego na połowie Górnika

• Indywidualna akcja Pilipczuka, ale wywalczył tylko aut.

• ALEŻ BLISKO!! Kapitalna okazja dla gości! Najpierw głową podawał Danch, a następnie głową uderzał Kurzawa, ale kapitalnie broni Trela, który przenosi piłkę nad poprzeczką!

• Pojedynek biegowy Kante i Rymaniaka, ostatecznie rzut rożny dla Górnika

• Dwójkowa akcja Sierpiny i Airama, ale przekombinowali i aut dla gości.

• A Śląsk przegrywa z Cracovią 0:1

• Wisła Kraków prowadzi z Zagłębiem 1:0.

• Posiadanie piłki: 52% - 48% na korzyść Korony.

• Rymaniak naciskany przez Kante, zachował jednak zimną krew i dobrze wybił piłkę.

• Gramy!

• Przerwa trwa nadal, race nadal się "kopcą"

• Sędzia zmuszony do wstrzymania gry z powodu pirotechniki. Zadymiło trochę stadion w Kielcach :)

• Tuż za linią boczną pojawiły się petardy, kibice Korony rozwijają jakąś sektorówkę.

• Akcja gości, ale Gergel niedokładnie zagrywa do jednego z kolegów i przejmują gospodarze

• Wrzutka Sylwestrzaka, ale akcji nie zdołał zamknąć Airam

• A na innych stadionach: Lechia prowadzi z Ruchem 1:0.

• Sierpina faulował Dancha w środku pola, rzut wolny dla Górnika

• Próbowali goście, ale niedokładne zagranie na prawe skrzydło do Gergela.

• Najpierw strzał Diawa zatrzymał się na poprzeczce bramki Kasprzika, a następnie piłka trafiła do Jovanovicia, który uderzył na bramkę, a golkiper Zabrzan puścił ją pod brzuchem!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!! 1:0 dla KORONY!

• Ładne zagranie do wychodzącego Airama, ale dobrze wyczyścił Kopacz, wybijając w aut

• Pierwszy aut dla Korony na wysokości pola karnego gości.

• Pierwszy gwizdek arbitra, od środka ruszają gospodarze!

• Piłkarze już na placu gry, zaraz początek meczu!

• Pierwsze spotkanie między tymi ekipami zakończyło się skromną wygraną Kielczan, którzy pokonali rywala 1:0.

• Dla Górnika, który już na pewno zajmie ostatnie miejsce po pierwszej rundzie, dzisiejszy mecz może być tym na przełamanie - Zabrzanie nie wygrali w tym roku jeszcze ani raz.

• Niezwykle emocjonująco zapowiada się ta ostatnia kolejka! W walce o grupę mistrzowską pozostaje kilka zespołów, w tym kielecka Korona, która ma wprawdzie niewielkie szanse na awans do ósemki - no ale jednak ma!

• Witam Państwa bardzo serdecznie i zapraszam na relację LIVE z meczu Korony Kielce z Górnikiem Zabrze!

• Korona Kielce - Górnik Zabrze LIVE!

Zapowiedź: Korona - Górnik Zabrze LIVE! Oryginał kontra mniej udana kopia

Górnik podejmie na wyjeździe Koronę, ale dla zabrzan to spotkanie nie będzie miało żadnego znaczenia. Drużyna Jana Żurka jest już pewna, że przed podziałem punktów będzie zajmowała ostatnią pozycję w tabeli. Co innego kielczanie, którzy przed własną publicznością będą walczyć o swoje marzenia. Podopieczni Marcina Brosza mają wprawdzie małe, ale jednak szanse na awans do grupy mistrzowskiej. By osiągnąć swój cel przy Roosevelta muszą zdobyć trzy punkty, a Lechia, Wisła, Podbeskidzie i Jagiellonia nie mogą wygrać swoich spotkań.