Korona Kielce 0 - 3 Jagiellonia Białystok

Korona Kielce

0

Jagiellonia Białystok

3

• Jednego można być pewnym, tak grając Korona nie ma żadnych szans na utrzymanie sie w lidze. Jaga była dzisiaj bardziej konsekwentna i przede wszystkim skuteczna, dzięki czemu jej wygrana jest zasłużona. Z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski.

• Koniec meczu. Jagiellonia wygrywa 3:0!

• Bez pomysłu gra teraz Korona. Prosta strata Janoty

• Słupek! Świetny strzał Jovanovicia z dystansu, ale piłka trafia tylko w słupek!

• Tym razem dobra interwencja Małeckiego kilkadziesiąt metrów od bramki

• Trytko! Świetna okazja, niewykorzystana okazja po dośrodkowaniu z prawej strony!

• Żółta kartka dla Malarzcyka za faul na Tuszyńskim

• Chiżniczenko faulował Maderę na połowie gości.

• Malarczyk prowadził piłke i... wyszedł z nią na aut.

• Chizniczenko zmienia Markovicia

• Znowu groźnie pod bramką Małeckiego! Po dośrodkowaniu w pole karne piłka trafiła do Gajosa, który jednak został zablokowany

• Tuszyński! Świetny strzał z dystansu, ale jeszcze lepsza interwencja Małeckiego!

• Żółta kartka dla Markovicia

• Piątkowski zagrywał piłkę z prawej strony, ale nie odnalazł tym podaniem żadnego z kolegów

• Żółta kartka za któryś już z rzędu faul dla Kiełba

• Golański dośrodkowywał z prawej strony, od bramki grę wznowi Drągowski

• Było blisko gola! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Małecki w ostatniej chwili uprzedził Wasiluka!

• Faul Kiełba na Quintanie

• Dobrze z rzutu rożnego dośrodkowywał teraz Quintana, obrońcy Korony wybili jednak piłkę

• Pazdan dośrodkowywał z lewej strony boiska, ale za bardzo przeciągnął tę wrzutkę i była ona nieudana

• Wasiluk faulowany przez Kiełba

• Groźnie pod bramką Korony! Do strzału doszedł Piątkowski, który jednak nieznacznie się pomylił

• Dos Santos doszedł do strzału po wrzutce Golańskiego, ale spokojnie piłkę złapał Drągowski.

• Dwa rzutu rożne miała Korona, z oboma poradzili sobie goście. Teraz czeka nas kolejny corner

• Kolejna wrzutka Golańskiego z rzutu wolnego, tym razem gospodarze wywalczyli corner

• Golański dośrodkowywał z rzutu wolnego, ale zrobił to za słabo. Piłka nie dotarła do pola karnego

• Akcja Jagi, Piątkowski traci piłkę na 20 metrze od bramki gospodarzy

• Sędzia gwiżdże, Jagiellonia zaczyna drugą połowę

• Piłkarze obu drużyn już wrócili na murawę

• Korona miała swoje sytuacje, ale nie potrafiła ich wykorzystać. Goście byli natomiast byli dużo bardziej skuteczni i dlatego ich prowadzenie jest zasłużone. Czy Kielczan stać jeszcze na coś w tym meczu? Odpowiedź po przerwie.

• Koniec pierwszej połowy! Jagiellonia prowadzi 2:0!

• Drągowski! Broni strzał Golańskiego! Po chwili Malarczyk przestrzelił po dośrodkowaniu z cornera!

• Było blisko gola dla Korony! Najpierw w polu karnym z piłką minął się Janota, a następnie Drągowski obronił strzał Markovicia. Po chwili idealnej okazji nie wykorzystał Dejmek!

• Ależ błąd bramkarza Korony! Małecki wyszedł na 30 metr od bramki, nie zrozumiał się z obrońcą i piłka trafiła do Piątkowskiego. Ten spokojnym strzałem trafił do pustej bramki!

• GOOOOOL!! Co za błąd Małeckiego, Piątkowski na 2:0!

• Malarczyk dośrodkowywał z prawej strony, piłkę wybił Madera, tym razem tylko na aut

• Madera tak dokładnie wybijał piłkę, że... wybił ją poza stadion!

• Golański faulowany na połowie Jagi

• Quintana! Dobry strzał po podaniu Frankowskiego, ale piłka grzęźnie w bocznej siatce!

• Żółta kartka dla Leandro, za faul na Baranie.

• Było blisko wyrównania! Po dośrodkowaniu Golańskiego piłkę głową zgrywał Malarczyk, ale centymetrów zabrakło Sylwestrzakowi by ją sięgnąć.

• Leandro faulowany na lewej stronie przez Frankowskiego

• Dani Quintana świetnie dośrodkował z tego rzutu wolnego, a piłka trafiła do Piątkowskiego. Ten oddał pewny strzał głową i trafił do bramki!

• GOOOOOOOL!! Piątkowski, 1:0 dla Jagi!

• Quintana faulowany blisko szesnastki Korony. To będzie dobra okazja do wrzutki. Za faul ten żółtą kartkę dostał Golański

• Krótko rozegrali teraz rzut wolny goście, ale akcja skończona niedokładną wrzutką Gajosa.

• Sprint Trytki w kierunku dość lekko zagranej piłki do bramkarza, Drągowski szybszy

• Faul Piątkowskiego na Sylwestrzaku, na połowie gospodarzy

• Dośrodkowanie w pole karne Korony, łapie piłkę Małecki

• Dejmek! Obrońca Korony oddał strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, goście wybili piłkę.

• Drągowski, ależ dyspozycja! Kapitalna interwencja po strzale Kiełba sprzed szesnastki!

• Drągowski! Kolejna kapitalna interwencja, teraz po strzale Golańskiego!

• Dla odmiany blisko gola dla gospodarzy! Kiełb świetnie przymierzy z dystansu, ale jedyne co wywalczył to corner!

• I znowu groźnie pod bramką Korony! Po dośrodkowaniu z lewej strony piłkę zgrywał Baran, ale obrońcy zdołali ją wybić!

• Malarczyk spokojnie na prawej stronie zatrzymał Tuszyńskiego

• Było blisko gola! Po dośrodkowaniu z narożnika boiska, strzał głową oddał Tuszyński, który nieznacznie przestrzelił!

• Dośrodkowanie w pole karne Korony, Dejmek wybija piłkę

• Długo piłkę rozgrywali teraz koroniarze, ale wszystko skończyło się niecelnym zagraniem Markovicia.

• Malarczyk dośrodkował teraz z prawego skrzydła, ale goście poradzili sobie z tym zagrożeniem

• Wysokim podejściem zaczęli ten mecz kielczanie. Na razie bez większego efektu, aut dla Jagiellonii.

• Marcin Borski daje znak, spotkanie zaczynają gospodarze!

• Zawodnicy obu drużyn już wychodzą na murawę.

• Piłkarze obu zespołów już skończyli rozgrzewkę, za chwilkę wrócą na murawę, by rozpocząć mecz.

• Historia meczów Korony z Jagą w Kielcach w ostatnich latach przemawia za gospodarzami. Dość powiedzieć, że dzisiejsi gospodarze wygrywali przed własną publicznością z Jagą trzy ostatnie spotkania. Bilans bramkowy? 11:1 dla Korony.

• Korona to czerwona latarnia ligi i do pierwszego bezpiecznego miejsca, które obecnie zajmuje Cracovia, traci trzy punkty. Jagiellonia z siedmioma oczkami okupuje 11. lokatę.

• Jaga zaczęła nieźle, bo dwóch wygranych i remisu, gorzej jednak było w trzech jej ostatnich meczach, wszystkie je przegrała. W ostatniej kolejce białostoczanie ulegli na własnym stadionie Śląskowi Wrocław 1:3.

• Korona sezon zaczęła fatalnie, w sześciu dotychczasowych meczach przegrała aż pięć razy, raz tylko udało jej się zremisować. W ostatniej kolejce przegrała z grającą trzecim garniturem Legią 0:2.

• Do składu Jagi wracają natomiast Madera Quintana. Co ciekawe natomiast, na ławce rezerwowych gospodarzy zasiadło dzisiaj tylko pięciu piłkarzy.

• W porównaniu z poprzednim meczem mamy troszkę zmian w wyjściowej jedenastce dzisiejszych gospodarzy. Cerniauskasa w bramce zastąpił Małecki, Ouattarę Sylwestrzak, a Chiżniczenkę Trytko, który ma patent na drużynę z Białegostoku. Zdziwieni?

• Ławka rezerwowych Korony: Cerniauskas, Kuzera, Cebula, Pietrow, Chiżniczenko

• Ławka rezerwowych Jagiellonii: Karpieszuk, Tymiński, Romanczuk, Pawłowski, Dzalamidze, Leimonas, Jasiński.

• Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe jedenastki obu zespołów, a za chwilkę dorzucę do nich ławki rezerwowych. Tymczasem zachęcam do zapoznania się z zapowiedzią tego pojedynku.

• Witamy z Kolporter Areny! Już za około pół godziny rozpocznie się tu spotkanie pomiędzy kielecką Koroną, a Jagiellonią Białystok, które zakończy sobotnie zmagania siódmej kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Na relację live z tego wydarzenia zaprasza gorąco Damian Wiśniewski.