Korona Kielce 3 - 2 Jagiellonia Białystok

Korona Kielce

3

Jagiellonia Białystok

2

• Duża rotacja nie wyszła dzisiaj Jagiellonii na dobre. Kielczanie w drugiej połowie byli zdecydowanie bardziej zdeterminowani i potrafili przekuć to w okazje bramkowe. Mieli trochę szczęścia, ale ostatecznie oni cieszą się dzisiaj z trzech punktów. Z mojej strony to wszystko, za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski

• KONIEC! Korona ogrywa Jagiellonię 3:2!

• Poprzeczka! Malarczyk oddał strzał z rzutu wolnego i o mało nie pokonał bramkarza!

• Żółta kartka dla Góralskiego, który faulem zatrzymał kontrę kielczan

• Było groźnie pod bramką Jagiellonii. Po dośrodkowaniu z prawej strony blisko gola był Sierpina, ale wszystko skończyło się faulem i żółtą kartką dla Cebuli

• Cztery minuty doliczył sędzia do drugiej połowy meczu

• Cebula dośrodkował z narożnika boiska, a Sylwestrzak strzałem głową nie dał szans bramkarzowi!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Sylwestrzak, 3:2 dla Korony!

• Świetna indywidualna akcja Jovanovicia na lewej stronie, ale skończona niedokładną wrzutką. Rzut rożny

• Jovanović był przed chwilą faulowany na własnej połowie boiska. Od rzutu wolnego Korona

• Vassiljev otrzymał piłkę w polu karnym gospodarzy, ale nie potrafił jej zagrać dokładnie. Od bramki Małkowski

• Blisko gola dla Jagiellonii! Vassiljev świetnie przymierzył sprzed pola karnego i pomylił się nieznacznie!

• Przybyła złapał jakąś kontuzję i leży na połowie gości

• Sekulski! Świetny strzał z dystansu, ale broni Małkowski!

• Cebula dośrodkował z rzutu wolnego, ale zrobił to za mocno i grę od bramki wznowi Baran

• Żółta kartka dla Kamila Sylwestrzaka

• Ładna akcja Jagiellonii lewą stroną, Straus podał w pole karne do Vassiljeva, ale tego zablokował obrońca. Od bramki Małkowski

• Mieliśmy jeszcze małą przerwę spowodowaną urazem jednego z gości, ale wracamy do gry. Przy piłce Jagiellonia

• Ależ tu było przypadku! Jovanović starał się oddać strzał, ale nieczysto trafił w piłkę i trafiła ona pod nogi Przybyły. On też nie trafił czysto, ale zdołał pokonać Barana!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Przybyła po raz drugi!

• Sobolewski dośrodkował z rzutu rożnego, ale piłka minęła wszystkich w polu karnym i wypadła poza jego obręb

• Grzelak oddał strzał z rzutu wolnego, ale trafił tylko w jednego ze swoich kolegów.

• Mieliśmy małe zamieszanie pod bramką Korony, ale Sekulski nie zorientował się dobrze gdzie jest piłka i złapał ją Małkowski

• Świderski! Ładnie zszedł z piłką z prawej strony do środka, oddał strzał sprzed szesnastki i pomylił się nieznacznie!

• Przybyła upadł w polu karnym Jagiellonii po dośrodkowaniu Gabovsa z prawej strony boiska, sędzia pokazuje, że nie ma mowy o jedenastce

• Troszkę chaosu mamy teraz na boisku, obie drużyny szybko tracą piłkę.

• A teraz Aankour starał się oddać strzał po dośrodkowaniu Cebuli z rzutu wolnego, ale bramkarz gości spokojnie sobie poradził

• Było 1:0, zrobiło się 1:2! Dośrodkowanie z rzutu wolnego i wygrany pojedynek przez Grzelczaka otworzyło mu drogę do strzału. Małkowski nie dał rady skutecznie interweniować

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Grzelczak, 2:1 dla gości!

• Prawą stroną zaatakował Jagiellonia, ale dośrodkowanie Vassiljeva zostało zablokowane. Rzut rożny goście słabo rozegrali i piłka została wybita

• Ależ zrobił się mecz! Straus dośrodkował z lewej strony boiska, a Sekulski głową pokonał Małkowskiego!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Sekulski, remis!

• Teraz z rzutu wolnego dośrodkował Vassiljev, ale goście przegrali walkę w szesnastce Korony. Od bramki Małkowski

• Było w tym wszystkim sporo przypadku, ale kielczanie obejmują zasłużone prowadzenie. Przybyła wykorzystał złe wybicie Krzysztofa Barana i mamy otwarcie wyniku!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Michał Przybyła, 1:0 dla Korony!

• Grzelczak wstrzelił piłkę w pole karne Korony, jednak zrobił to niedokładnie. Od bramki Małkowski

• Prawą stroną w pole karne białostocczan próbowali dostać się piłkarze Korony, ale piłkę stracił Jovanović

• Troszkę dłużej w ostatnim czasie przy piłce utrzymują się kielczanie, ale mają problem z przedostaniem się blisko szesnastki Jagiellonii

• Cebula dwukrotnie dośrodkowywał z narożnika boiska, za każdym razem dobrze radzili sobie goście

• Było blisko gola dla gospodarzy! Po wrzucie piłki z autu z piłką minęli się stojący blisko bramki Malarczyk i Sobolewski! Rzut rożny

• Wrzutka z lewej strony w pole karne Korony, spokojnie łapie piłkę powracający do gry Małkowski

• I już Jarosław Przybył daje znak i zaczynają goście!

• Przed pierwszym gwizdkiem mieliśmy jeszcze minutę ciszy spowodowaną śmiercią Krzysztofa Retlikowskiego.

• Piłkarze obu drużyn już wychodzą na boisko, zaczynamy za kilka chwil!

• W Kielcach jest naprawdę ciepło, zapowiadanego deszczu na razie ani śladu. Oby tak do końca meczu

• Kibice powoli zajmują swoje miejsca na Kolporter Arenie, trudno jednak spodziewać się kompletu. Pojawiła się również grupka fanów z Białegostoku.

• W zeszłym sezonie obie drużyny mierzyły się ze sobą dwukrotnie, w Kielcach goście wygrali 3:0, w Białymstoku górą też byli przyjezdni. Wtedy Korona wygrała 2:1.

• Marcin Brosz również wspomniał, że to spotkanie będzie dla niego i jego drużyny bardzo ważne. - Natomiast mecz z Jagiellonią w niedzielę, z silnym rywalem, będzie takim papierkiem lakmusowym, da nam odpowiedź na pytanie w jakim miejscu jest na tę chwilę Korona. Nad czym musimy jeszcze pracować, a co udało nam się w tym krótkim czasie stworzyć - powiedział trener kielczan

• Obecnie nie interesuje nas rewanż z Omonią, myślimy tylko i wyłącznie o meczu z Koroną. To dla nas bardzo ważne spotkanie, bo chcemy dobrze rozpocząć nowy sezon od ligowego zwycięstwa. Dopiero po ostatnim gwizdku w Kielcach rozpoczniemy przygotowania do spotkania na Cyprze - mówił przed meczem szkoleniowiec Jagiellonii.

• Trener Probierz postanowił dzisiaj "delikatnie" zarotować swoim składem. Do Kielc nie przyjechali najważniejsi zawodnicy, którzy mają być przygotowani na czwartkowe starcie w eliminacjach Ligi Europy. Zobaczymy na osłabioną latem Koronę takie zestawienie wystarczy.

• Ławka gospodarzy: Trela, Pilipczuk, Zając, Kiercz, Rogala, Sierpina, Wrześniewski

• Ławka gości: Karpieszuk, Maliszewski, Gajko, Kaczmarczyk, Pajnowski, Łupiński

• Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe jedenastki obu zespołów, za chwilkę dołączymy do nich ławki rezerwowych, tym czasem zapoznajcie się z zapowiedzią tego meczu.

• Wiele przed sezonem mówiło się o tym, że Korona może w ogóle nie wystartować. Kłopoty finansowe udało się jednak znów, przynajmniej na razie, zastopować i zespół ze stolicy Świętokrzyskiego nie zniknął z ekstraklasowej mapy Polski. Całe to zamieszanie sprawiło jednak, że klub opuściło kilku ważnych zawodników i jego dyspozycja jest teraz kompletną niewiadomą.

• Witamy z Kolporter Areny! Kontynuujemy pierwszą kolejkę tego sezonu Ekstraklasy. Przed własną publicznością Korona Kielce podejmie Jagiellonię Białystok, a początek już za nieco ponad pół godziny!

• Korona – Jagiellonia LIVE!

Żółto-czerwone derby na otwarcie sezonu w Kielcach

Wystartuje, nie wystartuje, wystartuje, nie wystartuje. Jeszcze kilka tygodni temu nie można było być pewnym, czy Korona Kielce zagra w tym sezonie Ekstraklasy, ale teraz, przynajmniej na razie, jej kibice mogą być spokojni. Żółto-czerwoni tak jak wszyscy zaczną pierwszą kolejkę ligową, a ich rywalem będzie Jagiellonia Białystok.

Jagiellonia Białystok - Korona Kielce 1:2 (ZDJĘCIA)