Korona Kielce

2

Śląsk Wrocław

2

• Koniec meczu! Podział punktów w Kielcach. Pomimo sporej przewagi Korona nie zdołała pokonać słabego dziś Śląska. Bramki zdobywali Kiełb (dwie) dla Korony oraz Marco Paixao i Pich dla Śląska. Za uwagę dziękuje Maciek Jakubski.

• KACZMAREK! Akcja Zielińskiego i Kaczmarek znalazł się w idealnej sytuacji na 7 metrze. Strzał poszybował jednak nad bramką.

• Golański do Kapo i ten głową nie trafia w bramkę.

• Błąd w polu karnym Pawelca i Hołoty, ale strzał Porcellisa zablokowany.

• Wrzutka Dudu w pole karne Korony, kiks Golańskiego i masa szczęścia gospodarzy, którym udaje się wybić piłkę.

• Świetna piłka Hateleya do M. Paixao, ale kapitan Śląska źle przyjmuje.

• Jovanović zatrzymał kolejną kontrę Śląska i został ukarany kartką za faul na M. Paixao.

• Kartka dla Dudu za ostry faul przy linii bocznej.

• Jovanović z dystansu wysoko nad bramką.

• Hateley w obrońców gospodarzy, a poprawka Zielińskiego ponad dachem Kolporter Areny.

• Malarczyk fauluje Marco Paixao przy próbie wyprowadzenia kontry.

• Tym razem ukarany kartką Marco za przepychankę z Sylwestrzakiem.

• Ładne, mocno dośrodkowanie Kaczmarka do Flavio, ale ten nie sięga piłki.

• Flavio znokautował Golańskiego przy próbie przewrotki.

• Co ciekawe Kaczmarek ostatnio nawet nie siadał na ławce Śląska. Ba, był pomijany nawet w czasie zimowych sparingów.

• Druga zmiana w Śląsku. Za słabego Grajciara wchodzi Kaczmarek.

• Zabawna sytuacja. Porcellis został uderzony przez Aankoura, a sędzia Musiał odgwizdał faul Celebana.

• Niecelne uderzenie Dudu z dystansu.

• Dwie dobre akcje Śląska, ale najpierw dośrodkowanie zepsuł Zieliński, a za chwilę Flavio przegrał pojedynek z Sylwestrzakiem.

• Wrzutka Golańskiego, zgranie Porcellisa i strzał Sylwestrzaka w nogi obrońców Śląska.

• Dośrodkowanie Golańskiego i Wrąbel po raz "sam już nie wiem który" mija się z piłką.

• Odpowiedź gości. Pich ładnie na skrzydle ograł obrońców Korony, ale po jego dośrodkowaniu Zieliński niecelnie podawał do Hateley'a.

• Kolejne zamieszanie w polu karnym Śląska, ale strzał Kiełba zza pola karnego bardzo niecelny.

• Śląsk zamknięty w hokejowym zamku.

• Kolejny rajd Golańskiego, ale tylko rzut z autu.

• Na meczu jest 7918 widzów.

• Golański z ostrego kąta w ręce Wrąbla. Bardzo dobry, mocny strzał kapitana Korony.

• Aankour! Blisko. Po wrzucie z autu strzela zza pola karnego, ale w nogi obrońców Śląska.

• Marco Paixao z dystansu. Lekko i bardzo niecelnie.

• Zamieszanie w polu karnym Śląska po rzucie rożnym, ale wrocławianie wyjaśniają sytuację.

• Kontuzjowany Luis Carlos schodzi z boiska. Za niego Aankour.

• Warto napisać, że był to chyba pierwszy kontakt z piłką Picha po wejściu na boisku, a asystę zaliczył Celeban.

• Długa piłka w kierunku pola karnego Korony i po błędzie stoperów do pozycji strzeleckiej dochodzi Pich i ze spokojem lobuje bramkarza gospodarzy.

• GOL DLA ŚLĄSKA! 2:2.

• W przerwie zmiana w Śląsku. Pich za Machaja.

• Niecelne podanie Hołoty i z piłką pod polem karnym Śląska znalazł się Kiełb. Jego strzał poszybował nad bramką.

• Drugą połowę rozpoczęła Korona.

• Mecz rozpoczął się po myśli gości, którzy już w 4. minucie po główce Marco Paixao zdobyli bramkę. Przez kilkanaście minut Śląsk kontrolował sytuację, ale później Korona przycisnęła i Kiełb dwukrotnie umieścił piłkę w siatce po koszmarnych błędach obrony gości. W pełni zasłużone prowadzenie Korony do przerwy.

• Koniec pierwszej połowy. 2:1 dla gospodarzy.

• Machaj w boczną siatkę po strzale z ostrego konta.

• Flavio wywalczył rzut rożny.

• Kontuzja Luisa Carlosa, który nadepnął Zielińskiego w wyskoku do główki.

• Śląsk kompletnie bez koncepcji.

• KIełb z dystansu, ale bardzo niecelnie.

• Okazja dla Śląska, ale Flavio źle przyjmuje piłkę w polu karnym. Kontra Korony zatrzymana przez Pawelca.

• Korona po raz kolejny rozklepała Śląsk na prawej stronie (gdzie był ZIeliński?!) i wrzutka Sylwestrzaka do Kiełba, który wyprzedza na 5 metrze Pawelca.

• GOL DLA KORONY! Kiełb po raz drugi!

• Zieliński po akcji z Machajem płasko w pole karne, ale obrońcy Korony są na miejscu.

• Kolejna wrzutka w pole karne gości i Wrąbel mija się z piłką, ale za jego plecami nie ma nikogo z graczy Korony.

• Kapitalna akcja Korony po lewej stronie boiska. Kapo z Luisem Carlosem rozpracowali obronę Śląska, ten drugi podał na 10 metr do Porcellisa. Ten oddał strzał na bramkę Wrąbla, a piłka po drodze odbiła się jeszcze od Kiełba i wpadła do siatki.

• GOL DLA GOSPODARZY! Jacek Kiełb.

• Wrąbel!!! Piłka po rzucie rożnym trafia na 5 metrze na głowę Porcellisa, ale jego strzał instynktownie broni bramkarz Śląska, a dobitka leci nad poprzeczką.

• Okazja gospodarzy po błędzie młodego bramkarza Śląska, który wypuścił z rąk piłkę. Kiełb próbował lobować Wrąbla, ale piłka wylądowała w rękach bramkarza.

• Ładna akcja Hołoty na... prawym skrzydle zakończona płaskim dośrodkowaniem do Grajciara, ale Słowak nie poradził sobie z obrońcami Korony.

• Ależ okazja gospodarzy. Wrzut z autu, błąd Celebana i do piłki dopada Luis Carlos, którego strzał z 5 metrów świetnie broni Wrąbel.

• Niezła akcja Śląska, ale podanie Zielińskiego niecelne.

• Kolejna wrzutka Golańskiego i Dejmek strzela głową wprost w ręce Wrąbla.

• Tym razem okazja dla gospodarzy. Golański dośrodkowuje z rzutu rożnego i Porcellis głową obok bramki.

• Z rzutu wolnego w pole karne wrzucał piłkę Machaj. Luis Carlos skiksował i Machaj ponownie wrzucił ze skrzydła. Cerniauskas minął się z piłką i Marco Paixao głową wpakował ją do siatki.

• GOL DLA ŚLĄSKA!

• Kiełb na lewym skrzydle fauluje Flavio. Będzie okazja dla Śląska.

• Od pierwszych sekund walka w środku pola. Najpierw fauluje M. Paixao Golańskiego, za chwilę po przeciwnej stronie boiska Kiełb Pawelca.

• Grajciar do Marco Paixao i gramy!

• Jeśli dziś zwyciężą żółto-czerwoni, to będzie to ich setny triumf na boiskach Ekstraklasy. Blisko osiągnięcia tej liczby byli już w poprzedniej kolejce, ale wtedy w ostatnich minutach w Bielsku zwycięstwo odebrał im Maciej Korzym. Korona zremisowała z Podbeskidziem, ale dziś na pewno zrobi wszystko, by to zwycięstwo numer 100 stało się faktem

• W tabeli ligowej wyżej jest oczywiście Śląsk, który dzisiejszym zwycięstwem mógłby dogonić trzeci Lech Poznań. Korona natomiast ucieka od strefy spadkowej i goni grupę mistrzowską. Nad tą pierwszą ma trzy punkty zapasu, drugiej pięć straty

• W tym roku Korona jeszcze nie przegrała, ale Śląsk jeszcze nie wygrał. Czy wrocławianie zakończą obie te serie, czy górą będą kielczanie? Zapraszamy to typowania w komentarzach!

• Jeśli popatrzymy na bilans ostatnich spotkań, to jest on wybitnie słaby dla dzisiejszych gospodarzy. Ostatni raz wygrali oni ze Śląskiem w sezonie 2011/2012. Wtedy, co ciekawe, wygrywali w obu starciach, a pamiętać trzeba, że Śląsk został wtedy mistrzem Polski.

• Kiedy poprzedni raz obie te drużyny mierzyły się na stadionie w Kielcach, to wrocławianie sprawili gospodarzom solidne lanie. Korona co prawda zaczęła mecz od prowadzenia, ale skończyło skończyło się na 5:1 dla wrocławian

• Ławka gospodarzy: Małecki, Klemenz, Cebula, Sierpina, Matulka, Aankour, Leandro

• Ławka gości: Abramowicz, Calahorro, Danielewicz, Dankowski, Kaczmarek, Ostrowski, Pich

• Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe jedenastki obu zespołów. Za chwilkę dorzucimy do nich ławki rezerwowych, a tymczasem zapoznajcie się z zapowiedzią tego pojedynku

• Witamy z Kolporter Areny! Zapraszamy na relację live ze spotkania Korona Kielce - Śląsk Wrocław

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA KORONA KIELCE - ŚLĄSK WROCŁAW

Trudna przeprawa "Scyzorów"

Śląsk Wrocław zremisował z Koroną Kielce 1:1.

Korona Kielce, która jeszcze niedawno okupowała ostatnie miejsca w tabeli, powoli zaczyna odbijać się od dna. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza wiosną nie zaznali jeszcze smaku porażki - wygrali z Jagiellonią i zanotowali trzy remisy, z Górnikiem, Legią oraz Podbeskidziem.

W niedzielę "Scyzorów" czeka bardzo trudna przeprawa i starcie ze Śląskiem Wrocław. Drużyna Tadeusza Pawłowskiego plasuje się obecnie na czwartej pozycji, a do drugiego Lecha traci tylko trzy punkty. W ostatnim czasie wrocławianie nieco zawiedli swoich kibiców, bowiem przegrali w dość krótkim czasie dwa ważne mecze z Legią - najpierw w Pucharze Polski w serii rzutów karnych, a w ubiegłą niedzielę w meczu 23. kolejki T-Mobile Ekstraklasy.

Pierwsze starcie obu ekip w tym sezonie zakończyło się zwycięstwem Śląska 1:0.