Korona Kielce

2

Śląsk Wrocław

2

• Dwukrotnie w tym sezonie Korona prowadząc 2:0 nie potrafiła wygrać, tym razem zremisowała mimo, że przegrywała 0:2. To był całkiem dobry mecz, bo trudno narzekać, gdy ogląda się sporo akcji bramkowych i cztery gole. Szkoda tylko, że po raz kolejny wszystko fatalnymi decyzjami popsuł Paweł Gil... Z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski

• Koniec meczu, remis!

• Sekulski z lewej strony w pole karne, wybijają goście

• Żółta kartka dla Gecova

• Sędzia doliczył trzy minuty do drugiej połowy

• Blisko gola dla Śląska! Głową nieznacznie przestrzelił Hołota!

• Przy akcji z karnym Korony również było sporo kontrowersji....

• Ostatnia zmiana w meczu, za Dankowskiego wchodzi Grajcar

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Remis, pewny strzał Cabrery!

• Rzut karny! Sędzia odgwizdał rękę Hateleya!

• Zmiana też u gości, za Pawelca wchodzi Ostrowski

• Pilipczuk zmienia Aankoura

• Żółta kartka dla Picha

• Pawłowski dośrodkował z rzutu wolnego, wrocławianie wybijają piłkę

• Diaw przymierzył z dystansu, ale wyraźnie przestrzelił

• Trela! Świetna interwencja bramkarza Korony po strzale sprzed pola karnego!

• Co za fatalny błąd sędziego Gila! Arbiter nie zauważył ewidentnego zagrania ręki obrońcy Śląska we własnej szesnastce! Tymczasem żółta kartka dla Sylwestrzaka

• Morioka wchodzi za Bilińskiego

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Dejmek zgrał głową piłkę do Cabrery, a ten z bliskiej odległości pokonał bramkarza!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Cabrera, jeszcze będą emocje!

• Dwali znowu blisko gola! Obrońca Korony zdecydował się na kolejny strzał nożycami i tym razem świetnie broni Abramowicz!

• Pawelec ostro faulował Sekulskiego i dostał za to żółtą kartkę

• Jovanović faulował Picha na połowie Śląska

• Gabovs oddał strzał z dość ostrego kąta, ale źle się do tego zabrał i piłka minęła bramkę

• Hateley oddał strzał sprzed pola karnego, ale trafił prosto w Bilińskiego

• I Sekulski za Sierpinę

• Podwójna zmiana w Koronie. Cebula za Grzelaka

• To mógł być gol! Pawłowski tym razem dośrodkował dokładnie, Cabrera dopadł do piłki, ale przestrzelił!

• Pawłowski fatalnie dośrodkował z rzutu wolnego i piłkarze Śląska bez problemu wybili piłkę

• Pich dośrodkował z lewej strony, ale zrobił to za mocno i piłka wyszła na aut bramkowy.

• Kielczanie starają się odpowiedzieć, ale najpierw zablokowany został Sierpina, a następnie niedokładnie dośrodkowywał Aankour

• Tym razem Trela musiał skapitulować! Hateley dośrodkował z narożnika boiska, a kompletnie niepilnowany Dwali wpakował piłkę do bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Lasza Dwali, 2:0 dla Śląska!

• A teraz Hateley o mało nie zaskoczył Treli bezpośrednio z rzutu rożnego! Bramkarz Korony górą jednak i tym razem

• Blisko gola dla Śląska! Hateley dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego, a Trela świetnie broni strzał Bilińskiego!

• Hołota dośrodkował w pole karne, a tam Sylwestrzak wygrał pojedynek główkowy z Bilińskim

• Aankour oddał strzał z dystansu, a piłka poleciała daleko od bramki Śląska

• Grzelak dośrodkował w pole karne, a Abramowicz złapał piłkę

• Hateley dośrodkował z lewej strony w pole karne, kielczanie wybijają piłkę

• Dziś na Kolporter Arenie stawiło się 5459 osób

• Pawłowski dostał piłkę w polu karnym, poradził sobie z jednym obrońcą, ale kiedy przyszło mu oddać strzał, to zrobił to za lekko. Skuteczna interwencja bramkarza Śląska

• Kolejna próba z dystansu napastnika Korony, tym razem piłka wyraźnie minęła bramkę

• Airam Cabrera oddał strzał sprzed pola karnego, ale był on zbyt czytelny, żeby zaskoczyć Abramowicza

• Obie ekipy bez zmian, wracamy do gry

• Pierwsza połowa była całkiem wyrównana, ale akcje podbramkowe w wykonaniu gości wyglądały na nieco bardziej sensowne i przemyślane. Choć przy golu nie brakowało im szczęścia (futbolówka odbiła się od kępki trawy), to ich prowadzenie jest chyba zasłużone

• I teraz arbiter zaprosił piłkarzy na przerwę

• Sędzia doliczył jedną minutę do pierwszej połowy

• Było groźniej! Teraz Diaw oddał strzał przewrotką, ale nie trafił w bramkę.

• Aankour wrzucił piłkę w polu karnym, tam minął się z nią Abramowicz, ale będący w doskonałej sytuacji Diaw, nie potrafił w nią trafić

• Sylwestrzak próbował dośrodkować z lewej strony, ale zablokował go Dankowski

• Dejmek zagrał piłkę w pole karne, w kierunku Cabrery, ale niedokładnie. Złapał ją Abramowicz

• To powinien być gol na 0:2! Pawelec dośrodkował w pole karne, piłka spadła pod nogi Dankowskiego, a ten z dogodnej pozycji nie trafił w światło bramki!

• Pawelec z autu wrzucił piłkę w pole karne, a gospodarze ją z niego wybili

• Mogło być 0:2! Hateley dośrodkował z rzutu wolnego i tylko kapitalna interwencja Treli uratowała gospodarzy przed bramą po strzale Celebana!

• Dankowski faulował Grzelaka na połowie Korony

• Abramowicz wybił daleko piłkę spod swojej bramki, dopadł do niech Pich, zagrał przed pole karne, a tam czekał na nią Hołota, który umieścił ją w bramce! Jak odpowiedzą kielczanie?

• GOOOOOOOOOOOOOOL!! Tomasz Hołota, 1:0 dla gości!

• Ależ fragment meczu! Przenosimy się pod drugiej pole karne, a tam z paru metrów od bramki po podaniu Pawłowskiego spudłował Sierpina!

• A teraz blisko wyjścia na prowadzenie byli wrocławianie! Pich dośrodkował z rzutu rożnego, Dvali zgrał piłkę, a z bliskiej odległości przestrzelił Hołota!

• Hateley dośrodkował z rzutu wolnego, a kielczanie spokojnie wybili piłkę z własnej szesnastki

• Aj, blisko gola byli gospodarze! Po dośrodkowaniu z prawej strony Nabil Aankour oddał strzał głową, a piłka odbiła się od poprzeczki!

• Dankowski oddał strzał głową po dośrodkowaniu z lewej strony boiska, ale piłka wyraźnie minęła bramkę

• Goście po raz pierwszy zbliżyli się do bramki Korony. Gecov zagrał w szesnastkę, w kierunku Dankowskiewgo, ale tego uprzedził Trela

• Pan Paweł Gil daje znak i zaczynają gospodarze!

• Piłkarze obu ekip już pojawili się na boisku, początek meczu za kilka chwil!

• U gospodarzy zmiany mamy tylko dwie - kontuzjowanego Wierchowcowa zastąpi Radek Dejmek, a Michała Przybyłę Nabil Aankour

• W porównaniu z meczem z Piastem Gliwice Mariusz Rumak, który debiutuje dziś w zespole Śląska, dokonał kilku zmian. W wyjściowym składzie brakuje Jacka Kiełba, Krzysztofa Ostrowskiego, Ryoty Marioki, Adama Kokoszki i Igora Tyszczenki. W ich miejsce zagrają Kamil Biliński, Kamil Dankowski, Marcel Gecov, Tomasz Hołota i Paweł Zieliński

• Poprzednie starcie tych dwóch ekip skończyło się wygraną Korony we Wrocławiu 1:0. Ogólnie bilans starć tych dwóch ekip jest niezwykle wyrównany: obie wygrywały po pięć razy, remis padał siedmiokrotnie. Bilans bramkowy, 27:16, jest jednak korzystny dla wrocławian

• W tabeli ligowej Koronę i Śląsk dzielą tylko trzy oczka i goście, jeśli dzisiaj zwyciężą, wyrwą się ze strefy spadkowej. Kielczanie z kolei mogą zrównać się z ósmą Lechią.

• Kibice powoli zaczynają zajmować miejsca na stadionie, piłkarze wyszli na rozgrzewkę, na murawie, która wygląda tak: Murawa na Koronie przed meczem ze Śląskiem

Ten mecz i spotkanie z Wisłą dzieliły tylko dwa dni, więc były małe obawy co do stanu boiska, ale jak widać wszystko wygląda zadowalająco. Mecz na pewno się odbędzie

• Obie ekipy w środku tygodnia odrabiały swoje zaległości i obie nie potrafiły zgarnąć trzech oczek. Korona zremisowała u siebie z Wisłą 1:1, a Śląsk przegrał 0:1 na wyjeździe z Piastem

• Witamy! Zapraszamy na relację live z pierwszego meczu 27. kolejki Ekstraklasy. Korona Kielce podejmie u siebie Śląsk Wrocław, a początek już za około pół godziny!