Korona Kielce 0 - 1 Bruk-Bet Termalica Nieciecza

Korona Kielce

0

Bruk-Bet Termalica Nieciecza

1

• W drugiej połowie Korona starała się atakować, była stroną przeważającą, ale zabrakło jej skuteczności i trzy punkty jadą do Niecieczy. "Jesteśmy ze wsi, ale jesteśmy najlepsi" śpiewają kibice gości. A z mojej strony to wszystko, za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski.

• Koniec! Termalica wygrywa w Kielcach!

• Znowu strzał głową Wilusza, tym razem Nowak spokojnie złapał piłkę

• Trzy minuty doliczone do drugiej połowy

• Ależ blisko gola! Nowak kapitalnie broni strzał Wilusza!

• Plizga oddał strzał sprzed pola karnego, a Małkowski spokojnie złapał piłkę

• To powinien być gol! Sierpina dośrodkował z lewej strony boiska, a Trytko fatalnie przestrzelił z bliskiej odległości!

• Licka dośrodkował z lewej strony boiska, a Dejmek wybił piłkę z własnej szesnastki

• Blisko wyrównania! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową strzelał Sylwestrzak, ale kapitalnie interweniował Nowak!

• Małkowski! Dwie kapitalne interwencje po strzałach Plizgi i Kędziory! Powinno być 2:0 dla gości!

• Goście długo utrzymują się przy piłce i wymieniają podania na własnej połowie

• Pawłowski dośrodkował z prawej strony boiska, ale goście dali sobie radę we własnej szesnastce

• Pawłowski przymierzył sprzed pola karnego, ale piłka poleciała wprost w dobrze ustawionego Nowaka

• Jarecki dośrodkował z rzutu rożnego, a Małkowski spokojnie złapał piłkę

• Kupczak oddał strzał sprzed pola karnego, ale został zablokowany

• To właśnie Jarecki podszedł do tego rzutu wolnego, piłka po jego strzale odbiła się od muru i zmyliła Małkowskiego! Jak odpowiedzą gospodarze?

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Jarecki daje Termalice prowadzenie!

• Teraz mamy okres przewagi gości, którzy właśnie wywalczyli rzut wolny na połowie kielczan

• Biskup oddał strzał na bramkę Małkowskiego, ale pomylił się wyraźnie

• Blisko gola dla Korony! Sylwestrzak dośrodkował z lewej strony boiska, w polu karnym Trytko zgrał do Sierpiny, a ten przestrzelił z bliskiej odległości!

• Sołdecki zdecydował się teraz na strzał z dystansu, jednak piłka dość wyraźnie minęła bramkę Korony

• Dawid Plizga dośrodkowywał z rzutu wolnego, ale obrońcy Korony wyjaśnili sytuację.

• Kontratak gości. Bartłomiej Babiarz zagrywał do mknącego na bramkę kielczan Wojciecha Kędziory, ten uderzył po długim rogu, ale bardzo słabo i niedokładnie.

• Piłkarze Korony dłużej utrzymują się przy piłce w pierwszym fragmencie spotkania. Goście próbują pressingu, ale nie jest on na razie skuteczny.

• Gospodarze przeprowadzili atak lewą stroną, ale na pozycji spalonej Kamil Sylwestrzak.

• Rzut wolny z lewej strony dla gospodarzy. Piłka wrzucona przez Sierpinę na dalszy słupek, gdzie najwyżej wyskoczył Rafał Grzelak, ale jego uderzenie głową poszybowało dobry metr nad bramką.

• Pierwszy gwizdek Bartosza Frankowskiego. Od środka rozpoczęli piłkarze Termaliki.

• Obie ekipy już na boisku. Goście zagrają w niebieskich kompletach, a piłkarze Korony wystąpią w tradycyjnych żółto-czerwonych strojach.

• W poprzedniej kolejce Korona wygrał z Piastem w Gliwicach 1:0, po golu Bartłomieja Pawłowskiego. Termalica z kolei nie miała się z czego cieszyć - beniaminek przegrał przed własną publicznością z Lechią Gdańsk 0:1. Gola dla gości w końcówce strzelił Grzegorz Kuświk.

• Korona zajmuje bardzo wysokie, niespodziewane szóste miejsce w ligowej tabeli, ale jeśli dziś wygra to zrówna się punktami z drugą Legią. Szczególnie dobrze kielczanom wychodzą mecze wyjazdowe, gorzej jednak wygląda sytuacja ze spotkaniami domowymi. U siebie Korona wygrał tylko raz, w pierwszej kolejce z Jagiellonią. Czy dzisiaj poprawi ten bilans

• A teraz gospodarzy: Dariusz Trela, Marcin Cebula, Krzysztof Kiercz, Tomasz Zając, Paweł Sobolewski, Aleksander Fertovs, Michał Przybyła

• Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe jedenastki obu zespołów, pora na podanie ławek rezerwowych. Na początek gości: Adrian Olszewski, Michał Markowski, Sebastian Ziajka, Michał Foszmańczyk, Emil Drozdowicz, Volodymyr Koval, Martin Juhar

• Zapraszamy na relację na żywo z meczu na Kolporter Aenie, gdzie będąca ostatnio w wysokiej formie Korona zmierzy się z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza.

• Korona - Termalica LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Czy kielczanie potwierdzą dobrą dyspozycję?

Od czterech meczów są niepokonani, od 378 minut nie stracili bramki, a ich defensywa jest najlepsza w lidze. Korona Kielce gra coraz lepiej, szwankuje skuteczność w ataku i postawa przed własną publicznością. Czy mecz ze średnio radzącą sobie ostatnio Termalicą pozwoli polepszyć bilans domowy?