Korona Kielce

3

Wisła Kraków

2

• Szalony mecz w Kielcach kończy się arcyważnym zwycięstwem Korony! Wisła przegrywa swój czwarty mecz w tym sezonie, a kielczanie uciekają od strefy spadkowej! To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• KONIEC MECZU!

• Trzy minuty doliczone do tego meczu. Dośrodkowanie Garguły wybijają kielczanie, a centrę Sadloka pewnie łapie Cerniauskas.

• Brożek jeszcze wywalczył korner dla Wisły.

• Żółta kartka dla Garguły.

• Dwie minuty do konca regulaminowego czasu gry. Czy Wisła jeszcze się podniesie (lub Korona jej w tym pomoże)?

• Piękna akcja Korony! Jovanović w pole karne do Aankoura, ten z prawej strony zagrywa przed bramkę do Kapo, który bez trudu pakuje piłkę do siatki! 3:2!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLL!!! Olivier Kapo!!!

• Pierwsza akcja Pilipczuka, ale jego uderzenie z kilkunastu metrów broni Buchalik!

• Pilipczuk zmienia Sobolewskiego.

• Monty Python by się nie powstydził takiego scenariusza, jaki dziś mamy w Kielcach. Na upartego wszystkie cztery gole można uznać za samobójcze :)

• Po dośrodkowaniu Sadloka fatalne nieporozumienie między Dejmkiem a Cerniauskasem kończy się główką obrońcy Korony do własnej siatki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Samobój Dejmka!

• Wielkie zamieszanie w polu karnym Korony! W znakomitej sytuacji Stilić i Garguła zostali zablokowani przez ofiarnych koroniarzy!

• Piotr Malarczyk zdobywa gola dla Korony, ale jednak sędzia dopatrzył się spalonego!

• Brożek zmienia Boguskiego.

• Czerwona kartka dla Burligi!!! Brutalne wejście na nogi Jovanovicia kończy występ obrońcy Wisły!

• Sarki zdobywa rzut rożny dla Wisły.

• Garguła wchodzi w miejsce Stępińskiego.

• Sarki zmienia Guerriera w ekipie gości.

• Żółta kartka dla Guerriera.

• Po świetnej składnej akcji Korony, Guzmics tak próbował zablokować centrę z lewej strony szesnastki Aankoura, że wpakował piłkę do własnej siatki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Richard Guzmics strzela swojaka!

• Sadlok fauluje taktycznie Golańskiego przy linii bocznej pola karnego. Żółta kartka i piłkarz Wisły za tydzień nie zagra.

• Kapo! Francuz doszedł do dośrodkowania Golańskiego, ale z kilku metrów uderzył głową nieczysto i obok bramki!

• Uderzenie z dystansu Jovanovicia odbite od jednego z gości wychodzi na rzut rożny.

• Błyskawicznie próbowała odpowiedzieć Korona, ale po składnej akcji bardzo niedokładnie uderzył z 16 metrów Janota.

• Dośrodkowanie Stilicia z rzutu rożnego trafiło na głowę Burligi i jeszcze po głowie Dejmka wpadła do siatki Korony! Remis!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Łukasz Burliga!

• Stępiński uderza mocno z bezpańskiej piłki z kilkunastu metrów! Odbija piłkę Cerniauskas i będzie korner.

• Świetne dośrodkowanie Sadloka z lewego skrzydła Guzmics zamienia na bardzo niecelny strzał głową.

• Stępiński w kolejnym pojedynku z Malarczykiem zdobywa rzut rożny.

• Mocne uderzenie z dystansu Janoty pewnie łapie Buchalik.

• Dobra akcja Wisły kończy się zablokowanym strzałem z dystansu Dudki. Rzut rożny nie przyniósł uderzenia na bramkę Cerniauskasa.

• W odpowiedzi odważny rajd Boguskiego nie przyniósł zagrożenia dla bramki kielczan, bo wiślak wybiegł za boisko.

• Pierwsza grożna akcja Korony kończy się dwoma zablokowanymi uderzeniami gospodarzy.

• Wznawiamy grę w Kielcach!

• W przerwie Janota zmienia kontuzjowanego Trytkę.

• Jest to słabe widowisko, ale dla Korony najważniejsze jest jednobramkowe prowadzenie zdobyte dzięki Petrowowi. Zobaczymy, czy więcej emocji będzie po przerwie.

• Koniec pierwszej połowy!

• Wspaniała kontra na koniec pierwszej połowy Korony! Sobolewski w pole karne do Jovanovicia, ale ten uderza nieczysto i niecelnie!

• Minuta doliczona do pierwszej połowy.

• Bardzo słaby mecz rozgrywa dziś Wisła. Może po przerwie krakowianie się przebudzą, tak jak przed tygodniem przeciwko Podbeskidziu.

• Słupek!!! Po rzucie rożnym wykonywanym przez Golańskiego, strzał głową Sylwestrzaka został zablokowany a przy próbie dobitki Trytko trafił w słupek!

• Guzmics wybija piłkę na rzut rożny po centrze Golańskiego.

• Kolejny stały fragment gry dla Wisły zupełnie nic nie przynosi gościom z Krakowa.

• Teraz niewiele zabrakło Guerrierowi, który w polu karnym Korony uprzedził obrońcę, ale nie był w stanie po dośrodkowaniu z prawego skrzydła zmieścić piłki w siatce!

• Po uderzeniu z dystansu Ukraińca piłka odbiła się rykoszetem od głowy Głowackiego i przelobowała Buchalika! 1:0 dla Korony!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! KIRYŁO PETROW!

• Po interwencji Sadloka jest teraz korner dla gospodarzy.

• Kolejny korner dla Wisły, tym razem jest krótkie rozegranie zakończone zbyt niską centrą Sadloka. Po chwili z trudnej pozycji bardzo niecelnie uderza Guerrier.

• Po niepewnej interwencji Buchalika po strzale Dejmka, piłkę ręką dobija do bramki Kapo! Gola nie ma, jest za to żółta kartka.

• Guerrier faulem przerwał kontrę Korony faulem na Jovanoviciu, ale nie ma kartki dla Haitańczyka.

• Stępiński w walce z Malarczykiem zdobył rzut rożny dla Wisły, ale Stilić dośrodkował z niego zbyt nisko i piłkę wybili koroniarze.

• Ostre dośrodkowanie Golańskiego poszybowało bardzo blisko bramki Buchalika, ale żaden z napastników nie był nawet bliski jej przecięcia.

• Słaby mecz w Kielcach. Prawie ćwierć pojedynku za nami, a jeszcze nie było ćwierć sytuacji bramkowej.

• Na razie jednak dośrodkowania Pawła Golańskiego nie przynoszą zagrożenia pod bramką Buchalika.

• Długie podanie w pole karne do Aankoura, ten zostaje zablokowany i jest rzut rożny.

• Dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego Stilicia wybijają przed pole karne gospodarze. Po chwili, po centrze Boguskiego, bardzo niecelny strzał głową oddał Guzmics.

• Teraz opatrywani na murawie Pietrow i Boguski. Ukrainiec ucierpiał w starciu ze Stępińskim, a wiślak ponownie odczuwał jeszcze wejście Jovanovicia z pierwszych minut.

• Dużo walki w środku pola w pierwszych minutach tego meczu. Szkoda tylko, że na razie dobrego futbolu jest niewiele.

• Ucierpiał teraz w starciu z Jovanoviciem Rafał Boguski. Opatrywany jest wiślak na murawie.

• Sędzia Paweł Raczkowski rozpoczyna to spotkanie!

• Ławka Wisły Kraków: Gerard Bieszczad, Paweł Brożek, Łukasz Garguła, Szymon Witek, Emmanuel Sarki, Przemysław Lech.

• Ławka Korony Kielce: Wojciech Małecki, Boliguibia Ouattara, Leandro, Michał Janota, Siergiej Pilipczuk, Vanja Marković, Siergiej Chiżniczenko.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn! Na uwagę zasługuje przede wszystkim jedenastka dzisiejszych gości.

• Dla kibiców kieleckiej Korony, mecze z Wisłą są najważniejszymi spotkaniami w sezonie. Dlaczego? Opisywaliśmy to w zapowiedzi meczów z poprzedniego sezonu:

"Oba klubu nigdy nie darzyły się sympatią, głównie z powodu zgody między kibicami Korony, a lokalnym rywalem Wisły - kibicami Cracovii. Prawdziwa nienawiść wybuchła w 2007 roku, kiedy to po spotkaniu Korony z Legią został zasztyletowany jeden z fanatyków kieleckiej drużyny. Jak się później okazało, Karol "Małpa" Piróg padł ofiarą chuliganów Wisły. Historia Karola dotknęła wszystkich mieszkańców Kielc.

Gdy wydawało się, że nic nie może popsuć relacji między obiema stronami, podczas jednego z meczów w Kielcach, na sektorze gości zameldowali się kibice Wisły, a kilka minut po rozpoczęciu spotkania zaczęli się koncert nienawiści - fani z Krakowa zaczynają śpiewać: "Rachu-ciachu, Małpa w piachu. Małpa leży ch... wie gdzie, a my tu bawimy się.". Od tej pory kielczanie nie jeżdżą na Wisłę, ale na własny stadion kibiców z Krakowa również nie wpuszczają. Jednak niesmak po całym zajściu pozostał..."

• Po poniedziałkowym zwycięstwie nad Ruchem Chorzów, Korona Kielce wreszcie może się pochwalić miejscem poza strefą spadkową. Kielczanie z 11 punktami na koncie zajmują teraz w Ekstraklasie czternaste miejsce.

• Zdecydowanym faworytem tego pojedynku wydają się być goście. Wisła Kraków po serii słabszych meczów wygrała ostatnie dwa spotkania i w tabeli zajmuje jest czwarta z dorobkiem 24 punktów.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 14. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym Korona Kielce zmierzy się z Wisłą Kraków.