Korona Kielce

1

Wisła Kraków

1

• Typowy mecz dwóch połów - wczesny gol z rzutu karnego dał Wiśle dominację nad Koroną przez pierwsze 45 minut. Co innego po zmianie stron - zobaczyliśmy absolutną przewagę gospodarzy, którą piłkarze Marcina Brosza przekuli w tylko jednego gola Airama Cabrery. Dziękujemy za śledzenie naszej relacji!

• Koniec meczu! Nie będzie pierwszego od dziesięciu spotkań zwycięstwa Wisły, bo "Biała Gwiazda" remisuje z Koroną 1:1!

• Efektowny zwód Pawłowskiego, sprint na bramkę i uderzenie - za lekkie!

• W samotnym ataku Ondraszek, ale egoizm Czecha kosztował wiślaków stratę piłki.

• Obie drużyny próbują skonstruować tę jedyną, decydującą akcję, a sędzia przedłuża mecz o dwie minuty.

• Gorąco pod bramką Korony, Brożek przegrał pojedynek na refleks z jej stoperem. Akcja zmienia się jak w kalejdoskopie i z piłką już zmierza Sierpina, ale ją traci!

• Jeszcze wcześniej na żółtą kartkę paskudnym wślizgiem zasłużył Maciej Sadlok (Wisła).

• Sierpina skorzystał z przywileju korzyści i podprowadził piłkę pod samą bramkę Wisły tylko po to, żeby spudłować we wspaniałej okazji! Nie ma gola!

• Gorące i raczej zasłużone brawa dla strzelca bramki - Airam Cabrera schodzi z boiska, zastępuje go Aleksandrs Fertovs (Korona).

• Najpierw Miśkiewicz, teraz Trela ma swoje pięć minut! Świetna obrona po strzale Ondraszka z pierwszej piłki! Nadal remis!

• Kotłowanina pod bramką Korony, goście w osobie Brożka nie zdołali wepchnąć piłki do siatki!

• Kiepskie rozegranie Brożka próbował wykorzystać Grzelak! Strzał z dystansu nie sprawił Miśkiewiczowi wielu kłopotów.

• W samym polu karnym główkował Brożek, Trela wyciągnął się jak struna i tylko musnął piłkę, ale to wystarczyło, żeby nie stracić gola!

• Gabovs z wrzutką w pole karne, piłka nie sięgnęła żadnego z koroniarzy kotłujących się pod polem karnym. Strzelał jeszcze Sylwestrzak, ale tylko zmarnował szansę!

• Umówmy się, że Wisła nie istnieje od 60. minuty. Jak to się skończy dla "Białej Gwiazdy"? Czeka nas świetny ostatni kwadrans!

• Co tu się dzieje! W jednej chwili Gabovs próbował dwa razy pokonać Miśkiewicza, raz głową, raz strzałem nogą, ale bramkarz Wisły wyczynia cuda!

• To już jest istne bombardowanie bramki Wisły. Teraz próbował Jovanović, ale strzelił nad poprzeczką!

• Sierpina wybiega sam na sam z Miśkiewiczem, kąt był ostry, ale strzela! Znowu świetna interwencja Miśkiewicza!

• Szansa dla Korony! To miało być podanie do Cabrery, ale wyszedł... strzał, który odbił Miśkiewicz!

• Z boiska schodzi niewidoczny w drugiej połowie Rafał Wolski (Wisła), za niego Paweł Brożek.

• Sylwestrzak strącił piłkę głową prosto w rękawice Miśkiewicza. Mała przepychanka Cabrery z wiślackim bramkarzem.

• Warto było się naradzać, kąśliwe uderzenie Grzelaka z rzutu wolnego przeleciało obok Miśkiewicza i słupka!

• Co za wrzawa na Kolporter Arenie. Korona długo naradza się przed rzutem wolnym, który wykona z około trzydziestu metrów od bramki Wisły. Stać ją na odwrócenie losów tego meczu?

• Typowa "laga" w kierunku Ondraszka, czeski napastnik Wisły spóźnił się do piłki, którą zgarnął Trela.

• Ta centra nie zapowiadała się na tak niebezpieczną, ale Airam Cabrera wyskoczył zza stoperów Wisły i tylko dzióbnął ją obok Miśkiewicza! Remis w Kielcach!

• I goooolllll!!! 1:1! Airam Cabrera strzela dla Korony!

• O rzucie rożnym dla Korony nie ma co wspominać, gospodarze w zasadzie za darmo oddali piłkę Wiśle.

• Aankour!!! Co za petarda!!! Ile to było metrów, trzydzieści? Piłkę nad poprzeczkę odbija Miśkiewicz!

• Winowajcą całego zamieszania był Djibril Diaw (Korona) i za to obejrzał żółtą kartkę.

• Piłka w siatce po strzale Sierpiny... Gola nie ma, bo wcześniej w polu karnym został znokautowany Brlek.

• Głowacki po dotknięciu piłki "odholowany" do samego końca, kolejny korner wybity przez obronę Wisły.

• Fatalne rozegranie Jovanovicia, na pewno z tej akcji Korony już nic nie będzie. A z następnej rzut rożny!

• Długa, długa piłka w kierunku Gabovsa... Łotysz na spalonym.

• Zirytowany Głowacki sam odebrał piłkę w kole środkowym i chciał zacząć akcję Wisły, powstrzymał go jeden z koroniarzy.

• Brzydki atak Rafała Boguskiego na środku boiska kończy się żółtą kartką dla wiślaka.

• Drugą próbę Małeckiego pod nogami przepuścił Diaw, jednak nikt nie skorzystał z teg obłędu.

• Z dośrodkowaniem Małeckiego z lewego skrzydła łatwo radzi sobie Dejmek. Korona wycofana od pierwszych sekund drugiej połowy.

• Na kłopoty Guzmics - Węgier ubiegł Sierpinę w pojedynku sprinterskim na połowie Wisły.

• Zaczynamy drugą połowę w Kielcach, Wisła prowadzi 1:0 po bramce Popovicia z rzutu karnego!

• Jest zmiana w Koronie, w szatni został Michał Przybyła, drugą połowę zacznie Nabil Aankour.

• Korona i Wisła z powrotem na boisku, czekamy na więcej emocji w drugiej połowie. Zaraz okaże się, czy szkoleniowcy zrobili jakieś zmiany.

• Jeśli Marcin Brosz powie po spotkaniu, że rzut karny ustawił mecz, będzie miał rację zamiast bronić się frazesami. Nie minęło nawet pół minuty, a Diaw sfaulował wiślaka, a Popović trafił z jedenastu metrów. Korona regularnie zapuszcza się pod bramkę Miśkiewicza, ale to Wisła częściej okupuje pole karne swojego rywala i była bliżej drugiej bramki.

• Gwizdek sędziego Kwiatkowskiego kończy pierwszą połowę, czas na kwadrans odpoczynku po całkiem niezłym meczu. Wisła prowadzi 1:0 na Kolporter Arenie!

• Próbował Małecki, ale strzał a'la "spadający liść" i tak pofrunął dobre pół metra od poprzeczki.

• Będzie niebezpieczny rzut wolny dla Wisły z narożnika boiska, nieopodal rogu pola karnego.

• Pierwsza połowa w Kielcach potrwa jeszcze dwie minuty.

• Trela ma cojones, bramkarz Korony właśnie przyjął sobie piłkę na klatkę piersiową i minął Ondraszka we własnym polu karnym.

• Petarda Małeckiego z dystansu miała więcej siły niż celności, od bramki zacznie Trela. Zbliżamy się powoli do końca pierwszej połowy.

• Małecki bez większego trudu ograł koroniarza i popędził lewym skrzydłem, lecz po drodze wyszedł z piłką za linię. Boczną, chociaż często brakuje mu boiska i przed sobą.

• Teraz pod linią końcową powalczył Brlek i zacentrował na woleja Małeckiemu, akrobatyczny strzał wiślaka mija bramkę!

• Atakuje Wolski, Boguski, a Korona ofiarnie wychodzi z tarapatów. Na razie nic się nie dzieje, ale to może skończyć się drugim golem!

• Co za paraolimpiada... Wisła wyszła w kontrataku trzech na trzech, samolubny Ondraszek i tak zdołał uderzyć w słupek, piłka poturlała się do Brleka, a ten huknął nad bramką!

• Płaski strzał Grzelaka nie zdał się Koronie na nic, podobnie jak dobitka Sierpiny.

• Jovanović bezceremonialnie sfaulowany dwadzieścia metrów od bramki Miśkiewicza. Nie było tutaj innego scenariusza niż rzut wolny dla Korony.

• Którymś z kolei przytomnym odbiorem popisuje się Boguski, ale to Wolski źle rozgrywa i goście tracą piłkę.

• Wolski "zakiwał" się pod linią boczną na połowie Korony tak, że zaraz będzie z tego kontra.

• Sylwestrzak z niebezpieczną główką po wrzutce Sierpiny, piłkę łapie Miśkiewicz! W końcu zobaczyliśmy jakiś groźny zryw Korony, ale to Wisła przeważa.

• Faul Jovicia w narożniku boiska! Czas na rzut wolny dla Korony, zanosi się na dośrodkowanie.

• Wolski wyłuskał piłkę na połowie Korony, jednak gdy już posłał ją wzdłuż pola karnego, nie było nikogo do wykończenia tej akcji.

• Kombinowana (chyba przekombinowana) akcja Wisły kończy się zablokowanym strzałem Jovicia.

• Rzut rożny dla Korony, jest okazja na wyrówującego gola... jednak nie. Zagranie w kierunku środka boiska było po prostu fatalne, Gabovs mógł tylko rozłożyć ręce.

• Zapaśniczy chwyt Gabovsa powalił na ziemię Boguskiego, sędzia zdecydował inaczej - od rzutu wolnego zaczyna Trela.

• Pawłowski za długo kiwał się na połowie Wisły, piłkę odebrał mu Brlek. Z kontratakiem popędził Małecki i wywalczył rzut rożny.

• Brlek podaje w aut. Na razie z wiślackiego środka pola znacznie lepiej prezentuje się Popović.

• Tym razem Diaw dał sobie radę z groźnym dośrodkowaniem z lewej strony, ale piłka wraca do Wisły. Jović pudłuje z ostrego kąta!

• Cabrera już szarżował na bramkę Wisły, jego sprint przerwał gwizdek sędziego. To był podręcznikowy spalony.

• Wcześiej prostopadłe podanie Pawłowskiego w kierunku Sierpiny, jednak ten ostatni nie zdążył do za mocnej piłki.

• Wymuszona zmiana w Koronie, Dmitrij Wierchowcow zszedł z boiska, za niego inny obrońca - Radek Dejmek.

• Mamy przerwę w grze, więc czas na kącik ogrodniczy - kawałki świeżo położonej murawy w Kielcach już odrywają się od podłoża... Chyba wytrzyma do końca meczu, prawda?

• Ała, to musiało boleć... Lekarze na boisku po tym, jak głowami zderzyli się obrońcy Korony.

• Zażarty pojedynek Przybyły z Sadlokiem na połowie Wisły. Sędzia uznał, że to piłkarz Korony przekroczył przepisy i odgwizdał faul.

• Odbiór lepszy niż podanie - Sadlok wyłuskał piłkę w środku pola, źle dograł i futbolówka już pod nogami piłkarzy Korony.

• Boguski nie miał tyle swobody w polu karnym Korony, ile by chciał, jednak i tak zdołał strzelić. Uderzenie zablokowane przez obronę gospodarzy, jednak Wisła zdobywa przewagę.

• Kolejny błąd Diawa w obronie, ale na szczęście dla gospodarzy dwójkowa akcja Wisły spaliła na panewce.

• Kolejna groźna akcja Wisły, głębokiego dośrodkowana sięgnął Ondraszek... Czech główkuje obok słupka.

• Strzelec oczywiście nie jest anonimowy - to Airam Cabrera, który ma za sobą całkiem udane tygodnie. Od startu rundy Hiszpan strzelił już cztery gole dla Korony.

• Po wczesnym karnym piłka po stronie Korony, ale strzał piłkarza gospodarzy z dystansu był typowym uderzeniem na wiwat.

• Nie minęła nawet minuta, a do "jedenastki" podszedł Denis Popović i strzelił w prawy róg bramki! Trela nie sięgnął piłki, chociaż rzucił się w tę samą stronę! Wisła prowadzi 1:0!

• Co tu się... Błyskawiczny rzut karny dla Wisły, Diaw powalił Ondraszka w polu karnym!

• Z tygodniowym opóźnieniem, ale zaczynamy! Kielce, Kolporter Arena, Korona gra z Wisłą!

• Z tunelu na boisko wybiegają już obie jedenastki, a kibice Korony odśpiewują swój hymn - znany utwór Marka Grechuty z refrenem "Ważne są tylko te dni, na które czekamy".

• Szybki rzut oka na tabelę - Wisła na przedostatnim, 16. miejscu, zaś Korona na 13. pozycji. Sytuacja może się odwrócić, jeśli "Biała Gwiazda" dzisiaj wygra!

• Umówmy się, że ostatnio największym zmartwieniem w Kielcach nie były wyniki sportowe Korony, a... murawa, przez którą przełożono mecz. Dzisiaj Kolporter Arena nie ma się czego wstydzić - w kilka dni położono nową, a trawa prezentuje się znakomicie.

• Do pierwszego gwizdka sędziego Tomasza Kwiatkowskiego został jeszcze kwadrans. Zapraszamy do przeczytania naszej zapowiedzi.

• Rezerwowi Korony: Otczenaszenko, Trafford, Aankour, Dejmek, Sekulski, Fertovs i Zając. Tomasz Zając przed sezonem był bohaterem małej sagi transferowej, gdy opuścił Wisłę i przeniósł się właśnie do Kielc.

• Rezerwowi Wisły: Buchalik, Pietrzak, Bałaszow, Uryga, Drzazga, Cywka i Brożek. Paweł Brożek zmarnował karnego... w ostatniej minucie zremisowanego 1:1 meczu "Białej Gwiazdy" z Piastem i usiadł na ławce.

• Co słychać w Kielcach? Korona dopiero co wróciła z Bielska-Białej po remisie z Podbeskidziem, więc zmiany były potrzebne. Na początek bramkarz - Trela zamiast Małkowskiego. Do składu wskoczyli także Pawłowski i Przybyła.

• Mamy oczywiście już wyjściowe jedenastki obu drużyn. Rzućmy okiem na Wisłę - "Biała Gwiazda" walczy dzisiaj o wiele, więc tymczasowy trener Marcin Broniszewski ustawił swój zespół bardzo ofensywnie. W środku pola zagrają Brlek i Popović, a w ataku Ondraszek.

• Lepiej późno niż wcale - z takim mottem witamy się z Wami prosto ze stadionu w Kielcach, gdzie w ramach zaległego meczu 25. kolejki Korona podejmie Wisłę. Zapraszamy na naszą relację LIVE!

• Korona - Wisła LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Nadrabiamy zaległości w Kielcach

Na Kolporter Arenie, z tygodniowym poślizgiem, zagrają dzisiaj Korona Kielce i Wisła Kraków. Na nowej murawie zmierzą się drużyny, które jak powietrza potrzebują trzech punktów. Której ta sztuka się uda? Krakowianie mają dzisiaj szansę wyrwać się ze strefy spadkowej, a kielczanie zbliżyć się do grupy mistrzowskiej. Już samo to zapowiada nam całkiem interesujący pojedynek, a jeśli dodamy do tego fakt, iż dla kibiców Korony w całym sezonie nie ma ważniejszego meczu niż ten z Wisłą, to możemy powoli zacierać ręce. W poniedziałek rano układano murawę na Kolporter Arenie