Lech Poznań

5

GKS Bełchatów

0

• Koniec meczu! Lech gromi w Poznaniu GKS Bełchatów 5:0. Kapitalny występ podopiecznych Macieja Skorży, którzy powoli odzyskują zaufanie kibiców.

• I znów szansa Jevticia po dobrej wymianie piłki z Formellą! I znów Malarz ratuje zespół.

• Nawet Kędziora znalazł się w polu karnym! Tym razem strzał w długi róg broni Malarz.

• Bełchatów od dłuższego momentu przestał grać co skrzętnie wykorzystują gospodarze.

• 5:0! Nokaut w Poznaniu! Kolejna kontra Lecha. Zagranie z prawej strony do Jevticia, który przyjął piłkę i z linii szesnastego metra uderzył w stronę dłuższego słupka! Piękna bramka, wspaniały mecz Lecha!

• Co za kontra Lecha! Formella świetnie wystawił piłkę Lovrencicsowi a ten mając dużo miejsca i czasu przestrzelił!

• Będzie powtórka z drugiej strony boiska.

• Rożny dla gości. Okazja do zagrożenia bramce Gostomskiego.

• I 4:0 dla Lecha! Hamalainen świetnie prostopadle do Lovrencicsa, który ze stoickim spokojem pokonuje Malarza!

• Za Pawłowskiego przez ostatnie 10 minut oglądać będziemy Keitę.

• Lovrencics za mocno do Kamińskiego.

• Faulowany Pawłowski. Będzie okazja do wrzutki.

• Niezła wrzutka z rożnego wypiąstkowana przez Gostomskiego.

• Ślusarski ładnie uwolnił się spod opieki obrońcy i pomknął lewą stroną. Jego centra została jednak zablokowana.

• Na spalonym Pawłowski.

• Za Komolova wchodzi Bartosiak.

• I Prokić w miejsce Wrońskiego.

• Z lewej strony faulowany Prokić i będzie wolny dla GKS-u.

• Hamalainen-Formella-Hamalainen. Świetna współpraca tych zawodników owocuje trzecim golem dla Lecha! Fin będąc sam na sam z Malarzem pewnym strzał w przy słupku pokonuje bramkarza rywali. 3:0 dla Kolejorza!

• Długa piłka do Ślusarskiego, ale do końca blokował Douglas i od bramki wznowi golkiper Lecha.

• Świetny strzał Mójty z najwyższym trudem broni Gostomski!

• Zakotłowało się w polu karnym Lecha. W zamieszaniu największą przytomnością wykazali się gospodarze, którzy jednak po chwili popełnili faul przed szesnastką.

• Niezła wymiana między Pawłowskim a Formellą w efekcie czego ten drugi zdecydował się na strzał zza pola karnego. Piłka została jednak zablokowana.

• Mak wrzucał z lewej strony boiska lecz piłka trafiła wprost do rąk Gostomskiego.

• Pierwsze ofensywne wejście Formelli w pole karne. Młody lechita pada w szesnastce, ale gwizdek arbitra milczy.

• Dobry przerzut do Basty, ale ten nie opanował piłki.

• Za Linettego na boisku melduje się Formella.

• Znów długa piłka do Jevticia, ale ten na spalonym.

• Sytuacja dla Lecha! Jevtić minął bramkarza i nie trafia w światło bramki!

• Sawala za Poźniaka.

• Dobra akcja Bełchatowa. Wroński ładnie prostopadle grał do Ślusarskiego, ale ten zderzył się z Makiem w efekcie czego goście stracili piłkę.

• Bardzo nieudane długie podanie Kędziory w stronę Hamalainena.

• Centra z rożnego wybita, z kontrą ruszył Jevtić, ale dobry powrót obrony Bełchatowa.

• Komolov zatrzymany przez Linettego i Douglasa. Będzie róg dla gości.

• Hamalainen minął Baranowskiego i pada w polu karnym, ale nie ma mowy o jedenastce.

• Dochodząca piłka do bramki i świetnie broniący Arkadiusz Malarz tym razem sam pakuje sobie piłkę do bramki. Nieudane piąstkowanie i 2:0 dla Lecha!

• Lech Poznań - GKS Bełchatów

• Rzut rożny dla Lecha. Do narożnika zmierza Barry Douglas.

• Znów przed szansą Jevtić, po podaniu od Lovrencsicsa Szwajcar uderza obok bramki GKS-u.

• Jevtić! Ależ okazja! Wszedł w pole karne, minął dwóch rywali i z bardzo bliskiej odległości uderzył w Malarza!

• Wymuszona zmiana w zespole Lecha: Szymon Drewniak zastępuje kontuzjowanego Łukasza Trałkę.

• Zaczynamy drugą połowę meczu!

• Koniec pierwszej połowy.

• Centra Mójty w pole karne, do piłki doszedł Telichowski ale jego strzał niecelny.

• Linetty faulem zatrzymał szarżującego Maka za co został ukarany żółtą kartką.

• Kolejny rzut wolny dla Lecha i wrzutka Douglasa. Tym razem strzał głową Trałki zdecydowanie minął bramkę gości.

• Końcówka pierwszej połowy dla Lecha zdecydowanie! Znów zablokowany Trałka!

• I kolejny strzał. Tym razem uderzał Trałka z linii pola karnego, ale Malarz broni jak w transie!

• Rzut wolny z prawej strony boiska. Dośrodkowywał Douglas, głową przedłużył Lovrencics i kolejny raz Malarz ratuje Bełchatów!

• Powinno być 2:0. Nieatakowany Hamalainen wykorzystał bierną postawę obrony, wbiegł w pole karne i strzelił po długim rogu. Tym razem wyciągnięty jak długi Malarz odbija piłkę!

• Ależ szansa Lecha! Jevtić świetnie do Pawłowskiego, ten minął już Malarza ale miał zbyt ostry kąt by strzelać. Zdecydował się wycofać piłkę lecz zrobił to niecelnie.

• Dziewięć minut doliczone do pierwszej połowy.

• Wrzutka Kędziory wybita przez obrońców gości.

• Żółta kartka za faul w środku boiska dla Sawali

• Centrę Lovrencicsa wybija Ślusarski. Po chwili Węgier miał swoją okazję, ale mając piłkę w polu karnym uderzył niecelnie.

• Nieprzepisowo powstrzymywany Pawłowski. Będzie okazja do wrzutki z rzutu wolnego.

• Gra trochę siadł po bramce dla Lecha. Przypomnijmy, że z uwagi na dłuższą przerwę arbiter powinien doliczyć około 5 minut do pierwszej połowy.

• Ciekawa akcja gości zakończona strzałem Sawali, który jednak został wyblokowany przez Trałkę.

• Ofensywna szarża Linettego zatrzymana przez Barana.

• Wyjaśnili obrońcy Lecha.

• Kolejny faul w okolicy narożnika. Tym razem dośrodkowywać będzie Mójta z drugiej strony boiska.

• Dobra centra na głowę Baranowskiego, który chciał skontrować tą piłkę. Pewnym chwytem popisał się jednak Gostomski.

• Teraz Douglas faulował z prawej strony Wrońskiego. Będziemy mieli rzut wolny dla gości w okolicach narożnika boiska.

• Wrzutka z rzutu rożnego w pole karne Bełchatowa, ale piąstkuje Malarz wyjaśniając sytuację.

• Lechici bardzo ambitnie walczą dziś o każdą piłkę. Długo utrzymują futbolówkę i przeprowadzają groźne akcje. Naprawdę niezły mecz Kolejorza.

• Teraz głową Lovrencics obok bramki. Malarz spokojnie odprowadził piłkę wzrokiem.

• Trałka wykorzystał potknięcie Ślusarskiego i przejął piłkę na boku boiska, po czym odegrał do Pawłowskiego. Ten świetnie skleił sobie piłkę, ruszył w stronę bramki Malarza, a całość zakończył nieudanym strzałem.

• Dobra interwencja Sawali, zawodnik GKS-u powstrzymał na boku boiska Lovrencsicsa.

• Ślusarski obejrzał żółtą kartkę za faul na Wołąkiewiczu. Nieładnie potraktował swojego niedawnego kolegę z zespołu.

• Race się wypaliły, dymu aż tak dużo nie ma, czyli kolejnej przerwy nie będzie. Wróćmy zatem na boisko, bo tam wciąż ciekawie.

• A w kotle mamy teraz efektowne racowisko. Pewnie za chwilę czeka nas kolejna przerwa w grze.

• To była trudna sytuacja dla sędziego Musiała i jego asystentów, ale wydaje się, że wybrnęli z tego prawidłowo. Po dośrodkowaniu Pawłowskiego strzelał Hamalainen, a piłkę odbił Malarz. Arbiter uznał jednak, że interweniował już za linią i przerwał grę.

• Gooool!! 1:0 dla Lecha, Hamalainen!

• Pawłowski najpierw popełnił błąd w przyjęciu, ale szybko zreflektował się i odzyskał piłkę spod nóg napastnika. Dośrodkowanie wybił głową Baranowski.

• Wznowiliśmy już grę i od razu mogła być niezła okazja dla Lecha, jednak Darko Jevtić był na spalonym.

• Oprawa Lech - GKSOprawa Lech - GKS

• Przejaśnia się powoli, zaraz chyba wznowimy grę.

• Mamy przerwę z uwagi na świece dymne odpalone przez kibiców Lecha. Mają one kolory biało-czerwone. Efektowna oprawa fanatyków Kolejorza.

• Ofensywna akcja bełchatowian zakończona celnym strzałem z dystansu Ślusarskiego. Niezła próba byłego lechity.

• Dobre zgranie piłki głową Hamalainena do Lovrencicsa, który uderzył z pierwszej piłki zza pola karnego. Malarz odbij do boku!

• Dośrodkowanie z rogu wybite przez obrońców.

• Oprawa Lech - GKS.

• Pawłowski przedarł się w pole karne i zagrał wzdłuż bramki. Malarz na róg.

• Ładna akcja oskrzydlająca Lecha zakończona niecelnym dośrodkowaniem Kędziory.

• Sędzia Tomasz Musiał dał już znak do rozpoczęcia gry. Zaczynają lechici.

• Piłkarze są już na boisku.

• Piłkarze zeszli już do szatni ubrać się w stroje meczowe. W oczekiwaniu na ich ponowne wyjście na murawę można przyjrzeć się oprawie jaką przygotowują kibice Lecha. "Armia Poznań do końca walczyła" tak głosi hasło wiszące na płocie. Z boków zaś przez całą wysokość kotła ciągną się biało-czerwone płaty materiału.

• Lech po przejęciu przez Macieja Skorżę spisuje się nienajgorzej mimo kiepskiej sytuacji kadrowej. Gospodarze dzisiejszego meczu potrafili ostatnio wygrywać u siebie z Zawiszą Bydgoszcz i Wisłą Kraków. Z kolei na wyjeździe zdobyli cenny punkt w Warszawie choć niewiele zabrakło im do wygranej.

• A w ataku Bełchatowa... były napastnik Lecha, Bartosz Ślusarski.

• Znamy już składy obu zespołów. Mimo urazów w ostatnim czasie w składzie Lecha pojawili się Jevtić i Linetty. Z kolei w ataku z uwagi na brak nominalnych napastników Maciej Skorża postawił na Kaspra Hamalainena.

• Z Inea Stadionu w Poznaniu wita Państwa Bartosz Grzelak. Będę miał przyjemność przeprowadzić dla Was relację z meczu między Lechem Poznań a GKS-em Bełchatów.