Lech Poznań

3

Górnik Łęczna

1

• Koniec meczu! Pierwsze naprawdę zdecydowane zwycięstwo Lecha w sezonie. Gospodarze pokonali Górnika Łęczna 3:1, dwie bramki zdobył zdecydowany bohater poznaniaków - Maciej Gajos. Za uwagę dziękuje Szymon Janczyk.

• Kontratak gości po rzucie rożnym dla Lecha, Nowak ruszył skrzydłem i dograł w polu karnym do Leandro, który pewnym strzałem pokonał Burica. Gol na otarcie łez, jednak Brazylijczyk zrehabilitował się za wcześniejsze pudło.

• LEANDRO! Bramka honorowa dla gości z Łęcznej.

• Goście rozgrywają piłkę na własnej połowie czekając na ostatni gwizdek arbitra.

• Zmiana w ekipie gości. Kalinowski zastąpił Sasina.

• Lechici podwyższają prowadzenie. Akcję bramkową rozpoczęło dobre dośrodkowanie w pole karne, które strzałem zakończył Thomalla. Uderzenie napastnika Kolejorza zostało dość szczęśliwie zablokowane przez obrońcę i bramkarza drużyny z Łęcznej, ale to nie było ostatnie słowo gospodarzy. Tetteh dostrzegł Linetty'ego i dośrodkowaniem wyłożył mu piłkę tuż przed linią bramkową.

• LINETTY, 3:0!!!

• Doskonała interwencja Burica! Piesio przerzucił piłkę ponad obrońcami do napastnika, który wychodził już na czystą pozycję, ale Burić wyszedł z bramki i głową wybił piłkę zażegnując niebezpieczeństwo.

• Mocny strzał Pawłowskiego z dystansu zakończony skuteczną i efektowną paradą Rodica.

• Formella zmienia Lovrencsicsa.

• Przemysław Pitry melduje się na boisku w miejsce Macieja Szmatiuka.

• Thomalla w miejsce Hamalainena.

• Lovrencsics dośrodkował w pole karne, piłka została wybita przed szesnastkę gdzie zgarnął ją Linetty. Reprezentant Polski ładnie "poklepał" z Gajosem, który dzięki temu wyszedł na czystą pozycję i pewnym strzałem pokonał Rodica!

• PO RAZ DRUGI GAJOS!!! GOOOOOOOOL!!!

• Zza pola karnego strzela Sasin - mocno, celnie, jednak bez problemów dla golkipera Kolejorza.

• Pawłowski! Wpadł w pole karne i oddał mocny strzał, niecelny. Wciąż 1:0 dla poznaniaków.

• Goście nie zwalniają tempa, ale Śpiączka został powstrzymany przez rywala.

• Żółta kartka dla Grzegorza Piesio.

• Pruchnik wyleciał z boiska! Piłkarz Górnika złapał rywala za koszulkę zatrzymując atak Lecha, za co zobaczył drugą żółtą kartkę!

• Dobre dośrodkowanie w pole karne, tam jednak lepsi byli defensorzy drużyny z Poznania.

• Rzut rożny dla gości, nieudana interwencja Burica, ale tylko wrzut z autu wywalczyli gospodarze.

• Leandro wpadł w pole karne, jednak wcześniej sędzia podniósł chorągiewkę. Spalony.

• Lovrencsics! Kontratak Lecha zakończył się groźnym, minimalnie niecelnym strzałem Węgra!

• Ceesay niepotrzebnie wybił piłkę poza linię końcową boiska. Korner dla gości.

• Niezbyt ciekawy początek drugiej połowy spotkania. Wyraźnie widać przewagę gości.

• Tym razem to gospodarze próbują ataku za pomocą prostopadłego podania. Na posterunku był Bożić, który powstrzymał rywali.

• Łęcznianie utrzymują się przy piłce. Lech zagubiony, cofnięty do defensywy.

• Niezła akcja Sasina, który ze skrzydła zagrał do Nowaka. Ten jednak skiksował, nie było zagrożenia.

• Goście bez nerwów, spokojnie konstruują atak pozycyjny.

• Wracamy do Poznania, gdzie właśnie rozpoczęła się druga połowa spotkania!

• Tetteh zmienia Trałkę.

• Koniec pierwszej połowy meczu. Lech Poznań prowadzi z Górnikiem Łęczna 1:0 po bramce Macieja Gajosa z czwartej minuty spotkania. Do zobaczenia za 15 minut!

• Goście dobrze radzą sobie w obronie i ruszają z kontratakiem. Bonin nie miał jednak wsparcia kolegów i jego niecelne podanie zakończyło akcję łęcznian.

• Dobra interwencja Douglasa. Lech szuka okazji do zdobycia drugiej bramki.

• Nic z tego. Wciąż 1:0, wciąż gospodarzy czeka nerwowe ostatnie sześć minut pierwszej połowy.

• Lech ma duże kłopoty, jednak za chwilę może się ich pozbyć. Rzut wolny dla Poznaniaków to dobra okazja do dośrodkowania dla Barry'ego Douglasa.

• Co teraz zrobił Śpiączka?! Kolejne kapitalne podanie w pole karne, napastnik Górnika przyjął piłkę i huknął... obok bramki. Jak tego dokonał - tego nie wiedzą nawet najwybitniejsi filozofowie.

• Radosław Pruchnik ukarany żółtą kartką. Pierwsza kara indywidualna dla piłkarza Górnika w tym spotkaniu.

• Leandro! Fatalne rozwiązanie Brazylijczyka, który dostał znakomite podanie wbiegając w pole karne. Obrońca Górnika zdecydował się na strzał z ostrego kąta i asyście Arajuuriego nie wyszło mu to zbyt dobrze.

• Jeden z zawodników poznańskiej drużyny został złapany na spalonym.

• To mogło się zemścić! Douglas zostawił pustą przestrzeń Boninowi, który chwilę później ruszył z kontratakiem i znakomicie dograł do wbiegającego po drugiej stronie pola karnego Piesio. Ten zdecydował się uderzyć z pierwszej piłki, minimalnie niecelnie!

• Douglas bardzo dobrze przerywa akcję Górnika, ale jego koledzy z zespoły nie potrafili zrobić użytku z piłki odzyskanej na połowie rywala.

• Świetne podanie w kierunku Śpiączki, ale Arajuuri zdążył z interwencją ratując swój zespół. Chwilę później zawodnik Lecha ponownie przeszkodził rywalowi w ostatniej chwili, tuż przed oddaniem strzału.

• Słaby strzał łęcznian, Burić znów bez większych kłopotów łapie futbolówkę i wznawia grę.

• Zablokowane dośrodkowanie Sasina w pole karne. Seria rzutów rożnych zdaje się nie mieć końca...

• Odpowiedź gospodarzy. Trałka obrócił się z piłką w polu karnym i próbował dograć ją do lepiej ustawionych kolegów, co skutecznie uniemożliwił mu obrońca drużyny gości.

• Ponownie Górnik! Błąd Ceesaya próbował wykorzystać Nowak, ale lechici szybko zażegnali niebezpieczeństwo.

• Kolejny korner dla łęcznian, tym razem po skutecznej interwencji Arajuuriego.

• Okazja dla Górnika! Najpierw świetna, trójkowa wymiana podań zakończyła się zablokowanym przez obrońcę strzałem i kornerem dla gości, a po chwili groźny strzał oddał Grzegorz Piesio. Dobrze w bramce spisał się jednak Jasmin Burić.

• Zupełnie nieudane dośrodkowanie Gergo Lovrencsicsa po krótkim rozegraniu rzutu rożnego.

• Rzut rożny dla gospodarzy po udanej interwencji piłkarza Górnika.

• Dobra akcja Marcina Gajosa. Pomocnik Lecha Poznań zbiegł do środka i oddał mocny strzał po ziemi, który bez problemu obronił Silvio Rodić.

• Niecelne podanie w kierunku Śpiączki, Burić wychodzi z bramki i łapie piłkę.

• Kwadrans gry za nami. Lech pomimo prowadzenia nie może czuć się pewnie - goście z Łęcznej wciąż szukają okazji do kontrataku i zaskoczenia rywala.

• Marcin Kamiński wybija piłkę po wygranym pojedynku z Bartoszem Śpiączką.

• Trałka fauluje piłkarza Górnika w środku pola zapobiegając możliwości wyprowadzenia szybkiego ataku.

• Teraz to gospodarze wymieniają podania na własnej połowie.

• Chwila spokoju w grze, goście rozgrywają piłkę pod własną bramką.

• Nowak wpadł w pole karne mijając dwóch zawodników Lecha, tam jednak dobrze ustawiony Ceesay powstrzymał rywala. Rzut rożny dla łęcznian.

• Poznaniacy idą za ciosem, nie cofają się z połowy rywala. Górnik dobrze radzi sobie w obronie i czeka na dobry moment do wyprowadzenia kontrataku.

• Świetne rozciągnięcie gry na skrzydło do Gergo Lovrencsicsa, Węgier wpadł w pole karne, przyjął piłkę i dośrodkował wprost na głowę Macieja Gajosa. Były zawodnik Jagiellonii pewnym strzałem głową pokonał bezradnego Silvio Rodica!

• GOOOOOOOOOOOOOL!!! GAJOS OTWIERA WYNIK MECZU!

• Znakomite podanie Szymona Pawłowskiego, Silvio Rodić przez chwilę się zawahał dzięki czemu okazję do zdobycia gola miał Kasper Hamalainen, jednak bramkarz drużyny gości naprawił swój błąd!

• Świetne prostopadłe podanie w kierunku napastnika w wykonaniu zespołu z Łęcznej, jednak zawodnik Górnika był na spalonym.

• Obydwa zespoły natychmiast ruszyły do ataku. Pierwszy strzał na bramkę oddali przyjezdni, a dokładniej Grzegorz Piesio. Zawodnik Górnika nie zmusił jednak golkipera Lecha do interwencji.

• Goście z Łęcznej zaczęli grę ze środka boiska!

• Drużyny są już na murawie. Arbitrem w dzisiejszym spotkaniu jest Szymon Marciniak.

• Ostatnie pięć ligowych potyczek Lecha z Górnikiem: czterokrotnie zwyciężali Poznaniacy, jeden mecz zakończył się remisem. To dobra wróżba dla drużyny Jana Urbana przed dzisiejszym meczem. Już za kwadrans rozpocznie się ostatnie spotkanie rundy jesiennej na Inea Stadionie w Poznaniu.

• Rezerwowi Górnika Łęczna:

Sergiusz Prusak - Sebastian Kopeć, Veljko Nikitović, Wojciech Kalinowski, Kamil Poźniak, Przemysław Pitry.

• Rezerwowi Lecha Poznań:

Maciej Gostomski - Tamas Kadar, Tomasz Kędziora, Denis Thomalla, David Holman, Dariusz Formella, Abdoul Aziz Tetteh.

• Witamy i zapraszamy na relację LIVE z meczu 15. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Mistrz Polski rundę jesienną zamyka spotkaniem z Górnikiem Łęczną przed własną publicznością. Poznaniacy na półmetku rozgrywek rundy zasadniczej znajdują się na przedostatnim miejscu w tabeli. Ewentualne zwycięstwo nie pozwoli im wyprzedzić rywali, ale zmniejszenie straty do Śląska Wrocław z pewnością pomoże ekipie Jana Urbana zacząć rundę rewanżową w lepszych nastrojach.

• Lech Poznań - Górnik Łęczna LIVE!

Zapowiedź: Lech – Górnik Łęczna LIVE! Najwyższy czas na odbudowę twierdzy Bułgarska

W kontekście osiąganych przez poznaniaków wyników ligowych pojęcie to wywołuje pewnie salwy śmiechu tudzież uśmiechy pełne politowania, jednak faktem jest, że w dwóch ostatnich sezonach Inea Stadion był twierdzą „Kolejorza” i jeżeli poznaniacy chcą piąć się w górę tabeli, to czym prędzej muszą zacząć ją odbudowywać. To może stać się już w niedzielę, podczas pojedynku z Górnikiem Łęczna.

Lech Poznań - Górnik Łęczna 1:0