PKO Ekstraklasa, 32. kolejka (gr. mistrzowska)

Lech Poznań

1

Jagiellonia Białystok

3

• Koniec meczu! Po całkiem niezłych zawodach Jagiellonia ogrywa w Poznaniu Lecha 3:1. Za uwagę dziękuje Państwu Bartosz Grzelak!

• Komplet zmian wykorzystuje Michał Probierz. Za Gajosa Tymiński.

• Jeszcze zmiana w Jadze. Za Mackiewicza wchodzi Tarasovs.

• Zaskakujący strzał z dystansu Keity sprawił sporo problemów Drągowskiemu. Ostatecznie golkiper Jagi sparował ten strzał do boku!

• Strzał Keity zza pola karnego baaaadzo niecelny.

• Kibice opuszczają już powoli Inea Stadion.

• Formella za głęboko centrował. Prosto w ręce Drągowskiego.

• Teraz rzut wolny po drugiej stronie boiska. Barry Douglas kąśliwie zacentrował a z piłką o włos minął się Dawid Kownacki!

• Rzut wolny dla Jagiellonii z około 22-23 metrów od bramki. Na strzał zdecydował się Gajos i trafia na 3:1 dla gości!!

• Strzał Hamalainena około osiem metrów obok bramki.

• I znów dobra szansa gości z Białegostoku. Kapitalne podanie do Tuszyńskiego i napastnika Jagi w ostatniej chwili wślizgiem powstrzymał Kędziora.

• Rzut rożny dla Lecha wykonywał Douglas. Piłka wybita przez obrońców dała okazję do kontry Jadze. Mackiewicz kapitalnym zwodem minął Keitę i wszedł w pole karne. Ostatnie zagranie przechwycił jednak Burić. Duuuużo szczęścia mają gospodarze.

• Niezłe rozciągnięcie gry do Mackiewicza, który dośrodkował na linię pola karnego, gdzie czyhał już Gajos. Zawodnika gości uprzedził jednak wracający Hamalainen.

• Formella zmienia Jevticia.

• Keita z żółtą kartką.

• 2:1 dla gości!! Znów Tuszyński!! Tym razem po podaniu Dzalamidze napastnik Jagi zupełnie niepilnowany w polu karnym uderzył po długim rogu wyprowadzając gości na prowadzenie!

• Kolejne niezbyt zrozumiałe zagranie Pawłowskiego, który zamiast grać do świetnie ustawionego Hamalainena uderzał. Trener Skorża nie wytrzymał i ściągnął swojego skrzydłowego. W jego miejsce na boisku melduje się Keita.

• Nic nie zapowiadało gola dla gości. Tymczasem po fatalnej w skutkach stracie Pawłowskiego piłka trafiła do Tuszyńskiego, który nie mając komu zagrać zdecydował się na strzał zza pola karnego. Płaskie uderzenie znalazło drogę do bramki i w meczu na szczycie mamy remis!

• Gooool! 1:1! Strzelem gola dla Jagi Patryk Tuszyński!!

• Kamiński ładnie rozciągnął grę do Kędziory, który zacentrował w pole karne. Na posterunku jednak bardzo solidnie dziś wyglądający Michał Pazdan.

• Naciskany Burić wybija piłkę w trybuny.

• Zmiana w Jadze. Dzalamidze wchodzi za Frankowskiego.

• Po centrze z rogu piłkę wybili defensorzy Jagi. Ta trafiła wprost pod nogi Szymona Pawłowskiego, który oddał strzał zza pola karnego. Zblokowana futbolówka trafiła do stojącego pięć metrów od bramki Kownackiego. Młody lechita nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce i Lech prowadzi 1:0!

• Goooool!! 1:0 dla Lecha, Dawid Kownacki!

• Niezła akcja Lecha, Pawłowski do Kownackiego, który nawinął obrońcę i oddał strzał. Piłka jednak zablokowana!

• Douglas z rzutu wolnego do Kadara, który uderzał głową prosto w Drągowskiego.

• Na prawej stronie obiegającego Kędziorę próbował wykorzystać Kownacki, ale zagrał mu zbyt mocno.

• Zaczynamy drugą połowę!

• Zmiana w Lechu. Za Sadajewa wchodzi Kownacki.

• Koniec pierwszej połowy meczu. Do przerwy bezbramkowy remis.

• Kadar powstrzymał ładnie zapowiadającą się kontrę gości.

• Za mocne podanie Kadara do Linettego.

• Szymon Pawłowski otrzymał piłkę po lewej stronie placu gry po czym zszedł do środka i oddał mocny, ale również niecelny strzał na bramkę.

• Co za szansa Hamalainena! Po strzale Sadajewa piłki nie złapał Drągowski. Ta odbiła się od klatki piersiowej bramkarza gości i trafiła pod nogi stojącego 8 metró od bramki Fina, który uderzył niecelnie!

• Niezła akcja Jagi. Po dośrodkowaniu z lewej strony piłka trafiła na głowę Frankowskiego, który przeniósł ją ponad poprzeczkę.

• Lech długo rozgrywał przed polem karnym. Ostatecznie na strzał zdecydował się Linetty. Jego uderzenie zablokowali obrońcy a po chwili futbolówka trafiła do Sadajewa, który uderzył obok bramki.

• Burić po raz kolejny w tym meczu interweniuje daleko od własnej bramki. Tym razem efektowny szczupak.

• Bardzo niedokładny przerzut Trałki do Douglasa.

• Krótko rozegrany rzut rożny i centrostrzał Macieja Gajosa, który omal nie zaskoczył interweniującego nogami Buricia!

• Burić odważnym wyjściem przed pole karne uprzedził Tuszyńskiego.

• Romanczuk faulował wychodzącego z kontrą Linettego. Nie otrzymał za to jednak kartki co zostało skwitowane solidną porcją gwizdów ze strony kibiców.

• Znów żółta kartka dla lechity po faulu na Mackiewiczu. Tym razem ukarany Jevtić.

• Od dłuższego czasu na boisku dominują gospodarze, ale już kilka ładnych minut nie stworzyli sobie żadnej bramkowej okazji. Czekamy na przyspieszenie gry.

• Niezła próba zagrania Douglasa do Jevticia, ale futbolówka zagrana minimalnie za mocno.

• Modelski podłączył się do akcji ofensywnej, którą zamknął zbyt lekkim strzałem z dystansu.

• Ależ Pawłowski zmarnował kontrę! Lechici mieli liczebną przewagę a tymczasem skrzydłowy Kolejorza zagrał między obrońców lecz nie na tyle celnie by któryś z jego partnerów dobiegł do piłki!

• Pojedynek z boku boiska między Gajosem a Douglasem wygrywa Szkot.

• Mackiewicz dośrodkowywał z rzutu wolnego a strzał głową oddał Romanczuk. Piłka tuż nad poprzeczką!

• Żółta kartka dla Kadara za faul na pędzącym z kontrą Tuszyńskim.

• Przed szansą Sadajew, ale w polu karnym nie trafił w piłkę!

• Lientty ładnie powalczył o piłkę, potem zastawił się a na koniec został sfaulowany. Podoba się kibicom taka postawa młodego piłkarza Lecha!

• I znów Kolejorz w natarciu! Tym razem płaskie podanie Hamalainena trafiło do Jevticia, który zwodem minął rywala a następnie uderzył. Futbolówka jednak dobry metr obok słupka!

• Kolejna świetna akcja Lecha! Sadajew minął Drągowskiego, ale mając zbyt ostry kąt zacentorwał. Pawłowski nie zdołał skierować piłki do bramki!

• Centra Douglasa prosto na głowę Kamińskiego, który z bliska pudłuje! Stuprocentowa sytuacja gospodarzy!

• Sadajew wywalczył rzut rożny. Stałe fragmenty to ostatnio mocna strona Kolejorza.

• Lech teraz trochę dłużej pograł piłką, ale akcja skończyła się przechwytem Mackiewicza, który ruszył na bramkę Buricia. Tuż przed polem karnym za mocno wypuścił sobie jednak futbolówkę a ta padła łupem Kadara.

• Goście z Białegostoku agresywnym pressingiem zmuszają lechitów do niecelnych wybić. Dobry początek Jagi.

• Przy piłce dłużej Jaga. Goście zagościli na dłużej na połowie Lecha. Dobrze utrzymują się w posiadaniu piłki.

• Nietypowe rozegranie przed pole karne zakończone zablokowanym strzałem Gajosa.

• I już Tuszyński wywalczył rzut rożny dla gości.

• Arbiter dał znak piłkarzom do rozpoczęcia gry. Od środku boiska zaczęli podopieczni Michała Probierza.

• Pan Mariusz Złotek wyprowadza obie jedenastki na plac gry.

• 10 minut do rozpoczęcia meczu. Na stadionie przedstawienie składów. Za moment hymn Lecha Poznań i zaczynamy!

• Rezerwowi Jagiellonii: Krzysztof Baran, Łukasz Tymiński, Jan Pawłowski, Nika Dzalamidze, Igors Tarasovs, Karol Świderski, Giorgi Popchadze.

• Rezerwowi Lecha: Maciej Gostomski, Dawid Kownacki, Luis Henriquez, Maciej Wilusz, Dariusz Formella, Muhamed Keita, Arnaud Djoum.

• Trwa rozgrzewka. A na trybunach coraz więcej osób.

• Dzisiejszy mecz może mieć spory wpływ na sytuację w walce o mistrzostwo kraju. Jagiellonia zajmująca obecnie trzecią lokatę w ligowej tabeli, traci do liderującego Lecha Poznań cztery punkty. Chcąc więc pozostać w walce o tytuł podopieczni Michała Probierza muszą dzisiejsze spotkanie wygrać. Porażka najprawdopodobniej oznaczać będzie, że w wyścigu pozostaną już tylko dwie drużyny - Lech i Legia. Poznaniacy z kolei wygrywając narzucą nie lada presję na legionistów, którzy przed spotkaniem we Wrocławiu będą mieli już pięć punktów straty do Kolejorza!

• Przypomnijmy, że trwa akcja #CzteryDychyLecha, która ma na celu zapełnienie stadionu przy Bułgarskiej na wszystkich czterech meczach jakie zostaną tu rozegrane do końca sezonu. Dziś już o godzinie 14 tramwaje jadące w stronę INEA Stadionu były zapełnione. Pofatygowałem się również o sprawdzenie liczby wolnych miejsc i okazuje się, że do sprzedaży pozostało jeszcze około 5 tysięcy biletów. Kto wie, może w Poznaniu zobaczymy komplet widzów?

• Jak widać znamy już składy obu zespołów. Szczególnie interesująca jest obecność na środku defensywy Tamasa Kadara, który zastąpi pauzującego Arajuuriego.

• Z INEA Stadionu w Poznaniu wita Państwa Bartosz Grzelak. Będę miał przyjemność przeprowadzić dla Was relację z meczu grupy mistrzowskiej T-Mobile Ekstraklasy, w którym Lech Poznań podejmie Jagiellonię Białystok.

• RELACJA SMS

Nie będziesz w stanie śledzić meczu? Nic straconego! Zamów najlepszą relację SMS w Ekstraklasa.net! Nasz dziennikarz poinformuje Cię o składach, opisze strzelone bramki i przekaże wynik do przerwy i po ostatnim gwizdku!

Aby zamówić relację na żywo na Twój telefon wyślij SMS o treści lechjag na numer 72355 (koszt 2,46 zł).

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA LECH POZNAŃ - JAGIELLONIA BIAŁYSTOK

Lech Poznań - Jagiellonia Białystok 2:0

W tak dobrych nastrojach piłkarze Lecha Poznań nie byli od dawna. Po tym, jak podopieczni Macieja Skorży przegrali w finale Pucharu Polski z Legią, raptem tydzień później mierzyli się z "Wojskowymi" w meczu 31. kolejki. Poznaniacy w Warszawie udowodnili, że celem numer jeden na ten sezon jest zdobycie mistrzostwa i pokonali drużynę Hennigna Berga. Dzięki zwycięstwu to właśnie Lech zasiadł w fotelu lidera i ma obecnie punkt przewagi nad legionistami.

Lech w sobotę przed własną publicznością zmierzy się z Jagiellonią. Rundę finałową Ekstraklasy piłkarze Michała Probierza rozpoczęli od remisu 1:1 z Lechią Gdańsk. Białostoczanie plasują się w tej chwili na najniższym stopniu podium