Lech Poznań 0 - 1 Podbeskidzie Bielsko-Biała

Podbeskidzie Bielsko-Biała

1

• Za uwagę dziękuje wam dziś Wojciech Maćczak. Zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net. Do następnego razu!

• A teraz kibice Lecha oklaskują zawodników Podbeskidzia.

• Przerwa na reprezentację nie zmieniła zupełnie nic w postawie Lecha. Podopieczni Skorży przegrywają kolejny raz w tragicznym stylu, a Podbeskidzie cieszy się z pierwszego zwycięstwa w tym sezonie.

• Koniec meczu! Lech przegrywa szóste spotkanie w tym sezonie i trafia do strefy spadkowej!

• Kolejna zmiana u gości - Jonkisz w miejsce Adu.

• Dzisiejszy mecz przedłużony przez arbitra o trzy minuty.

• Zmiana w Podbeskidziu: Janić za Kowalskiego.

• Niezły strzał Douglasa z wolnego, niestety dla gospodarzy niecelny.

• Mójta skosił Hamalainena równo z trawą, żółta kartka dla obrońcy Podbeskidzia.

• Bardzo dobra okazja i Gajos strzela prosto w Zubasa! No przecież jak się łupie w bramkarza to nie można liczyć na bramkę! Takie coś obroni nawet drzewo, a co dopiero świetnie dysponowany dziś Litwin.

• A teraz mogła być kolejna okazja dla Lecha, zamiast tego mamy następny popis nieporadności. W sumie to nawet nie będę już tego opisywał, nie ma po co.

• Nie no, to już jakieś żarty. Najpierw bardzo dobry strzał Hamalainena broni Zubas, później trzech lechitów wzajemnie przeszkadza sobie w oddaniu strzału do niemal pustej bramki, w końcu Kownacki posyła piłkę nad poprzeczką.

• Brzydkie zachowanie Adu, który powalił na ziemię Kędziorę. Wolny dla Lecha.

• Adu zostawił piłkę Szczepaniakowi, a ten uderzył niecelnie.

• Strzał Możdżenia z dystansu broni Burić.

• Kownacki dostał piłkę na prawej stronie, poczekał aż w pole karne wbiegnie Kędziora, po czym podał... niedokładnie. "Co wy robicie, wy nasze barwy hańbicie?!" słychać z Kotła.

• Formella za Linettego - ostatnia zmiana w Lechu

• Znów trochę zagrożenia po rzucie rożnym sprawił rywalom Arajuuri, tym razem jednak nie zdołał oddać strzału.

• Muszę państwa przeprosić za moje zapowiedzi "poważnej piłki" przed meczem. Dajcie z powrotem te dzieci, co kopały sobie z Trałką i Chmielem tuż przed pierwszym gwizdkiem, na to się przynajmniej dało patrzeć.

• Dynamiczna akcja Lovrencsicsa... który za bardzo nie wiedział, jak minąć Zubasa i w końcu próbował pokonać go piętką. Nie wyszło.

• Ależ okazja dla Lecha! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego dobry strzał głową oddał Arajuuri, ale na posterunku był Zubas! Litwin już kolejny raz ratuje gości!

• Zmiana w Lechu, Gergo Lovrencsics za Szymona Pawłowskiego.

• Dzisiejszy mecz z trybun Inea Stadionu ogląda niecałe 12 tysięcy kibiców. Jak tak dalej pójdzie, to na następnym będzie połowa tego.

• Po straconej bramce Lech gra jeszcze gorzej. Nie zanosi się na odrobienie strat.

• A więc mamy najlepsze udokumentowanie dalszego kryzysu Lecha. Po podaniu Franka Adu Szczepaniak przymierzył w długi róg i pokonał Buricia. Czy Podbeskidzie będzie kolejnym pogromcą Lecha?

• GOOOOOOOL!!! PODBESKIDZIE PROWADZI W POZNANIU!!! MATEUSZ SZCZEPANIAK STRZELA BRAMKĘ!!!

• Kownacki wpadł w pole karne rywala, już miał wyłożyć piłkę Pawłowskiemu... Tymczasem coś poszło nie tak i oddał ją Nowakowi.

• Dobry pomysł miał Douglas, wrzucił długą piłkę w pole karne Podbeskidzia, tam z problemami, ale ostatecznie skutecznie interweniował Zubas. Bramkarz gości był zaskoczony takim rozwiązaniem akcji i piłka odbiła się od jego nóg, zdążył jednak złapać ją nim do dobitki doszedł Hamalainen.

• I właśnie niezła próba strzału Kownasia, piłka jednak wędruje obok bramki.

• W przerwie nastąpiła zmiana w Lechu, Denisa Thomallę zastąpił Dawid Kownacki.

• Początek drugiej połowy meczu!

• Koniec pierwszej polowy. Umawiajcie wizyty u dentysty, bo póki co od tego widowiska to zęby bolą.

• Jak to nie wpadło?!?! Słaby strzał Linettego z dystansu trafił w Hamalainena, który zdołał opanować piłkę, posłać ją obok Zubasa... wprost w słupek! No to już był niesamowity pech!

• Arajuuri mało teraz nie wystawił patelni Demjanowi! Oddał mu piłkę, ale zdołał się momentalnie zreflektować i wybić piłkę byle dalej z własnego pola karnego.

• Demjan próbował założyć siatkę Kamińskiemu - to pokazuje, jak odważnie poczynają sobie goście. Co prawda to akurat mu się nie udało, ale pokazuje, że Podbeskidzie wcale nie czuje się gorsze. I słusznie!

• W świetnej sytuacji nie trafia Gajos! Mógł zamknąć usta kibolom, a tak tylko sprowokował kolejne przyśpiewki o tym, że w Lechu trzeba zapier*****.

• Kibice Lecha mają dość tak grającego Lecha. "K*** mać, Kolejorz grać!!!" słychać z trybun.

• Gajos wszedł w nogi Kato, sędzia jednak nie przerwał gry, bo Podbeskidzie utrzymało się przy piłce. Ciekawe, czy wróci do tej sytuacji.

• Dobre dośrodkowanie Kędziory, niezły strzał głową Gajosa i piłka wędruje obok bramki Zubasa. Całkiem fajna próba gospodarzy.

• Dobra piłka do Kowalskiego do Kato, ten jednak nie zdołał jej opanować w polu karnym rywala.

• Możdżeniowi chyba pomyliły się dyscypliny sportu. Nie mógł wygrać pojedynku z dobrze zastawiającym się Trałką, to złapał go wpół i rzucił na ziemię. Zasłużona żółta kartka.

• Z rzutu wolnego uderzał Gajos i GOOOOOLL!! Nie no, żartuję - trafił w mur.

• Kato wjechał wślizgiem w nogi Linettego, żółta kartka dla przybysza z kraju kwitnącej wiśni.

• Hamalainen zagrywa prostopadłą piłkę do Pawłowskiego, tyle że po drodze był jeszcze Mójta, który przejął piłkę.

• Oczywiście chodzi mi o zapowiedzi Lecha na temat występów po przerwie na reprezentację. To miało być nowe otwarcie tego fatalnie zaczętego sezonu - no cóż, nowe może jest, ale jakością nie różni się od starego.

• Miała być nowa jakość, nowy start sezonu i w ogóle wszystko nowe... a póki co jest ten sam Lech, który zbierał bęcki od "Słoni" z Niecieczy. Poprawy nie widać.

• Niecelny strzał jednego z lechitów. Nie zauważyłem którego, bo akurat pisałem poprzednią wiadomość, ale może to i lepiej dla wykonawcy, że pozostanie anonimowy.

• Nowak dobrze powstrzymał we własnej szesnastce Thomallę, wybijając piłkę spod jego nóg w aut.

• Ale huknął z dystansu Mójta - baardzo mocno i tak samo niecelnie.

• I po raz kolejny Zubas! Tym razem jednak zasługa bardziej po stronie Thomalli, który uprzejmie trafił w nogę bramkarza Podbeskidzia. Gdyby strzelił trochę dalej od niego to byłoby 1:0, ale po co?

• Kolejny lechita obejrzał "żółtko" za przerwanie akcji Podbeskidzia - tym razem ukarany Tomasz Kędziora.

• Dobra długa piłka do Kamińskiego w kierunku Linettego. Gdy ten drugi stał i czekał na podanie, w sytuacji połapał się Horoszkiewicz i interweniował w powietrzu. Linetty nawet nie skakał do główkowego pojedynku - szansę na jego wygranie miał takie same jak Gibraltar na punkt w eliminacjach MŚ.

• Anemiczny, za lekki strzał Thomalli nie mógł zaskoczyć Zubasa.

• A teraz przycisnęło trochę Podbeskidzie, które chyba wyczuwa, że słabość Lecha sprzed przerwy na reprezentację niekoniecznie minęła.

• Stały fragment bez większej historii - wrzutka w pole karne i wybicie przez jednego z obrońców.

• Dobra piłka Hamalainena do wychodzącego na pozycję Thomalli, ten jednak nie zdołał wygrać pojedynku biegowego z Horoszkiewiczem, wdał się w drybling i wywalczył rzut rożny.

• Gotowy do gry jest już Jakub Kowalski i to on zastąpi kontuzjowanego Chmiela.

• Szkot przegiął z brutalnością i zakończył występ Damiana Chmiela w tym meczu. Kapitan Podbeskidzia opuścił boisko trzymając się za bark, goście przez chwilę w dziesiątkę. Trener Kubicki musi szykować zmianę.

• Gola Lech nie ma, dostał za to żółtą kartkę. Upomnienie zarobił Barry Douglas, który przewinieniem przerwał kontratak gości.

• ZUBAS! Ten gość jest niesamowity! Kędziora dobrze dograł na piąty metr do Linettego, a ten trafił wprost w bramkarza Podbeskidzia. Gdy wydawało się, że dobitka Thomalli musi wpaść do bramki, to Litwin momentalnie pozbierał się i świetnie obronił ten strzał! Świetna interwencja!

• A dzisiaj w Poznaniu nie lada wydarzenie, o którym warto wspomnieć. W składzie Lecha debiutuje bowiem Maciej Gajos, zawodnik pozyskany z Jagiellonii Białystok. Nowy gracz ma być lekiem na niemoc poznaniaków w ofensywie. Ciekawe, czy rzeczywiście pomoże, czy okaże się tylko jakimś fałszywym placebo.

• I już mamy pierwszą okazję dla Lecha. Po dośrodkowaniu Douglasa z rożnego piłkę zgrywał Kamiński, na głowę dostał ją później Linetty, po czym odegrał w ręce Zubasa. Strzałem raczej nie można tego nazwać.

• Pierwszy gwizdek arbitra za nami!

• A teraz już przechodzimy do poważnej piłki - a przynajmniej taką mamy nadzieję. Przed nami mecz Lecha z Podbeskidziem.

• A przed meczem jeszcze... kapitanowie obu drużyn kopią piłkę z dziećmi z akademii Lecha. To taki krótki pokaz z okazji jakiegoś europejskiego dnia sportu.

• Oba zespoły już na murawie, za chwilę zaczynamy!

• Rezerwowi Podbeskidzia: Kaczmarek, Kołodziej, Kowalski, Lazarus, Jonkisz, Hiszpański, Janić.

• Rezerwowi Lecha Poznań: Kotorowski, Kadar, Ceesay, Dudka, Lovrencsics, Kownacki, Formella.

• Serdecznie witamy i zapraszamy na relację na żywo z meczu Lech Poznań - Podbeskidzie Bielsko-Biała!

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA LECH POZNAŃ - PODBESKIDZIE

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Lech Poznań 3:1

Pogrążony w głębokim kryzysie Lech w 8. kolejce zagra z Podbeskidziem. Statystyki mistrzów Polski nie napawają optymizmem - trzy ostatnie mecze poznaniaków zakończyły się ich porażkami, a ostatnią wygraną zanotowali 25 lipca, w efekcie zajmują dopiero trzecie od końca miejsce w tabeli. Rywalem drużyny Macieja Skorży będzie Podbeskidzie, które w tym sezonie także nie zachwyca. Bielszczanie mają na koncie dokładnie tyle samo punktów co Lech.