1

Pogoń Szczecin

2

• Za uwagę dziękuje wam Wojciech Maćczak. Zapraszam na nasze kolejne relacje na żywo!

• Po zwycięstwach w Superpucharze oraz eliminacjach LM piłkarzy Lecha spotkał dziś zimny prysznic. Na własnym stadionie musieli uznać wyższość ósmego zespołu Ekstraklasy w poprzednim sezonie. Nie tak wyobrażali sobie początek nowego sezonu mistrzowie Polski.

• Koniec meczu! Na inaugurację nowego sezonu Pogoń wygrywa w Poznaniu 2:1!

• Rożny dla Lecha, w polu karnym rywala znalazł się nawet Burić, ale po dośrodkowaniu piłka ląduje w rękach Kudły.

• Ze stałego fragmentu gry uderzał Kamiński, ale broni Kudła!

• Murawski faulował Formellę, będzie wolny i zapewne ostatnia okazja dla Lecha na wyrównanie.

• Dzisiejszy mecz został przedłużony o 5 minut.

• Dobre zagranie Jevticia do Douglasa, ten jednak stracił piłkę na rzecz Przybeckiego.

• Dobra piłka Jevticia do Robaka, ten jednak, mając obrońcę na plecach, nie zdołał jej przyjąć.

• Żółta kartka dla Jevticia za faul na Przybeckim.

• Trzecia zmiana w Pogoni: Murayama za Danielaka

• Thomalla faulował Matrasa przy przejęciu piłki, przez co sędzia Kwiatkowski przerwał dobrze zapowiadającą się kontrę gospodarzy.

• Mocny strzał Ceesaya z dystansu, piłka wędruje nad poprzeczką bramki Pogoni.

• Po rozegraniu rzutu rożnego Jevtić huknął z dystansu w stojącego na piątym metrze Thomallę. Niemiec nie mógł opanować tej piłki.

• Trałka dobrze do wychodzącego za linię obrony Robaka, ten jednak nie zdołał zabrać się z piłką i wywalczył tylko rzut rożny.

• Sędzia Kwiatkowski podbiegł teraz do ławki rezerwowych Lecha i uspokaja Dariusza Żurawia, asystenta Macieja Skorży.

• Nieudany strzał Pawłowskiego z dystansu. Zbyt lekki, a w dodatku niecelny.

• Pawłowski do Formelli, a ten zablokowany przez Nunesa.

• Żółta kartka dla Matrasa za faul na Pawłowskim.

• Pawłowski próbował posłać prostopadłą piłkę do Robaka, ta jednak nie przeszła między Fojutem i Czerwińskim.

• Pawłowski w polu karnym rywala przy przyjęciu piłki pomagał sobie ręką. Wychwycił to prowadzący zawody sędzia Kwiatkowski.

• Na boisku leży Jarosław Fojut, który przed chwilą ucierpiał w starciu z Robakiem.

• Drugie dośrodkowanie skrzydłowego Lecha ze stałego fragmentu gry również nie przyniosło zagrożenia pod bramką Kudły.

• Po dośrodkowaniu Pawłowskiego piłkę wybija Murawski. Będzie powtórka.

• Dośrodkowanie Ceesaya w pole karne rywala, piłkę na rzut rożny głową wybija Frączczak.

• Mamy zapowiadaną zmianę w Pogoni: Miłosz Przybecki w miejsce zdobywcy drugiego gola dla "Portowców" Mateusza Lewandowskiego.

• Groźny strzał Douglasa z rzutu wolnego, piłka wędruje obok słupka bramki Kudły.

• Do wejścia na boisko szykuje się Miłosz Przybecki.

• Na razie nic nie wskazuje na to, że Lech miałby odrobić jednobramkową stratę do Pogoni. Zanosi się na porażkę poznaniaków w pierwszym ligowym spotkaniu nowego sezonu.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w polu karnym Lecha upadał Frączczak, sędzia Kwiatkowski był jednak bardzo blisko całej sytuacji i nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i niepewnym piąstkowaniu Kudły piłka trafiła pod nogi Szymona Pawłowskiego, jego strzał jednak okazał się niecelny.

• 15 131 kibiców ogląda dzisiejszy mecz z trybun Stadionu Miejskiego. To bardzo mizerna frekwencja, zważywszy na fakt, że na dwóch ostatnich spotkaniach (z Wisłą na koniec poprzedniego sezonu i z Legią o Superpuchar) było tu ponad 40 tysięcy widzów.

• Danielak w akcji ofensywnej faulował Douglasa.

• Zamieszanie pod bramką Pogoni, po główce Kamińskiego piłka przeleciała przed bramką Kudły, jednak żaden z lechitów nie zdołał wepchnąć jej do siatki.

• Nastąpiła również zmiana skrzydłowego w poznańskim zespole, Dariusz Formella wszedł w miejsce Davida Holmana.

• Lech zagra w drugiej połowie bardziej ofensywnie. Defensywnego pomocnika Tetteha zastąpił napastnik Thomalla.

• Zaczynamy drugą część meczu.

• To dość zaskakujący, jednak zasłużony wynik. Do przerwy Pogoń była zespołem lepszym, strzeliła dwa gole, a mogła jeszcze dołożyć kolejne. Lechici najwyraźniej myślą już o rewanżowym starciu z FK Sarajewo, a to błąd, bo mogą przez to stracić ligowe punkty.

• Maciej Skorża będzie miał o czym rozmawiać ze swoimi zawodnikami w przerwie. Lechici popełnili fatalne błędy w obronie, a z przodu nie potrafili się odgryźć i w konsekwencji przegrywają z Pogonią 1:2

• Koniec pierwszej połowy.

• Pawłowski minął dwóch rywali, ale z trzecim - Rafałem Murawskim - nie dał już sobie rady.

• Po dośrodkowaniu Frączczaka Zwoliński wygrał główkowy pojedynek z obrońcą Lecha, ale nie zdołał oddać celnego strzału.

• Pierwsza połowa przedłużona o dwie minuty.

• Bardzo groźny strzał Danielaka z dystansu dobrze broni Burić! Pogoń mogła prowadzić już dwoma bramkami!

• Pawłowski próbował dośrodkować pod bramkę Pogoni, a posłał piłkę w trybuny.

• Poważny błąd popełnili teraz Ceesay i Kamiński. Obaj stali obok Lewandowskiego, obaj mogli wybić tą piłkę... Tymczasem po dośrodkowaniu z prawej strony "Kamyk" źle obliczył jej lot, a Kebba tylko przyglądał się, jak wracający z Serie B zawodnik umieszcza piłkę w siatce. Dziurawa jak ser szwajcarski jest dziś defensywa poznaniaków.

• GOOOOL!!! POGOŃ ZNÓW PROWADZI W POZNANIU!!! MATEUSZ LEWANDOWSKI POKONAŁ BURICIA!!!

• Zbyt płaskie dośrodkowanie Douglasa z rzutu wolnego, piłkę z własnego pola karnego wybili gracze Pogoni. Później przejął ją jeszcze na chwilę Jevtić, po czym stracił na rzecz Murawskiego.

• Fojut wybił piłkę z własnego pola karnego do Małeckiego, temu nagle zza pleców wyskoczył Tetteh, przejął futbolówkę i oddał niezły strzał, obroniony przez Kudłę.

• Długa piłka od Murawskiego do wbiegającego w pole karne Lecha Zwolińskiego, szybszy był jednak wychodzący z bramki Burić.

• Marcin Robak bardzo dobrze ruszył prawą stroną boiska, jego dośrodkowania nie zdołał zablokować Jarosław Fojut, lot piłki źle obliczył Jakub Czerwiński, a Darko Jevtić wykorzystał jego błąd i wpakował piłkę do siatki. Szwajcar bardzo szybko odkupił winy za straconą bramkę!

• GOOOOL!!! SZYBKA ODPOWIEDŹ LECHA I NA LISTĘ STRZELCÓW WPISUJE SIĘ DARKO JEVTIĆ!!!

• Groźny kontratak Pogoni na szczęście dla Lecha zmarnowany przez gości. Murawski źle przyjął piłkę i nie mógł już oddać dobrego strzału, jedynie co obił plecy Łukaszowi Trałce. Ale to kolejna sytuacja, w której pogubiła się poznańska defensywa.

• Pierwsza żółta kartka w tym meczu, za faul na Matrasie ukarany Holman.

• Zaczęło się od fatalnej straty Jeviticia w środku pola. Przy wyprowadzaniu akcji Szwajcar dał się ograć Małeckiemu, ten posłał momentalne podanie do Zwolińskiego, który pewnie wszedł między stoperów Lecha i spokojnie pokonał Buricia. Pogoń niespodziewanie prowadzi w Poznaniu!

• GOOOL!!! POGOŃ PROWADZI W POZNANIU 1:0!!! ŁUKASZ ZWOLIŃSKI POKONUJE BURICIA!

• W jego miejsce wchodzi wracający po kontuzji Patryk Małecki.

• Okazuje się, że kontuzja Akahosiego jest poważniejsza niż się wydawało, Japończyk będzie musiał opuścić boisko.

• Po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry do piłki dobrze doszedł Kamiński, po czym posłał ją wysoko nad poprzeczką.

• Zablokowany strzał Pawłowskiego z półobrotu, będzie rzut rożny dla Lecha.

• Trałka dobrze do Jevticia, ten efektownie odegrał piętką do Robaka, który źle ustawił się do strzału i posłał piłkę obok bramki Dawida Kudły.

• Przebojowy rajd Pawłowskiego, zejście na bok, a później dośrodkowanie zupełnie do nikogo.

• Z Japończykiem już wszystko w porządku, gra została wznowiona

• Lechici wybijają piłkę w aut, bo po starciu z Tettehem na boisku leżał Arajuuri.

• Faul Trałki na Akahoshiom w środku pola. W tej strefie ostatnio toczy się gra.

• Dobry przerzut Lewandowskiego na drugą stronę boiska do Danielaka, ten jednak przegrał pojedynek o piłkę z Douglasem.

• Próba akcji poznaniaków zakończona nieudanym podaniem Tetteha do Ceesaya.

• I znów próbują "Portowcy", tym razem strzał Danielaka broni Burić. Goście zaczynają ten mecz od mocnego uderzenia.

• Ależ była okazja dla Pogoni! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową w poprzeczkę trafił Zwoliński! Fatalnie zagapili się obrońcy Kolejorza.

• Zaczynamy!

• Oba zespoły już na boisku, za chwilę pierwszy gwizdek sędziego Tomasza Kwiatkowskiego.

• Zauważmy jeszcze, że na ławce rezerwowych Lecha znalazł się dziś Gergo Lovrencsics. To dość zaskakująca informacja, bowiem Węgier od dłuższego czasu leczył kontuzję, przez którą stracił końcówkę ubiegłego sezonu i część okresu przygotowawczego. Najwyraźniej Skorża uznał, że nadrobił braki treningowe na tyle, by wziąć go do meczowej osiemnastki.

• Ławka rezerwowych Pogoni: Jakub Słowik – Miłosz Przybecki, Patryk Małecki, Sebastian Murawski, Takuya Murayama, Robert Obst, Sebastian Rudol

• Ławka rezerwowych Lecha: Maciej Gostomski, Gergo Lovrencsics, Dariusz Dudka, Denis Thomalla, Maciej Wilusz, Dariusz Formella, Niklas Zulciak

• Składu Pogoni nie ma specjalnie z czym porównać, bo dla piłkarzy Czesława Michniewicza to dopiero pierwszy występ w tym roku. W wyjściowym zestawieniu znalazło się trzech nowych graczy: stoperzy Jarosław Fojut i Jakub Czerwiński, a także Mateusz Lewandowski, wracający do Szczecina z ligi włoskiej.

• Zaskakująca jest obecność w pierwszym składzie Davida Holmana. Węgier jesienią rozegrał zaledwie jeden mecz w Ekstraklasie, wchodząc na ostatnie dwadzieścia minut... właśnie w pojedynku z Pogonią. Zaliczył jednak dobre występy w okresie przygotowawczym i teraz Skorża zapewne będzie mocniej na niego stawiał.

• Poznaliśmy już składy, w jakich rozpoczną dzisiejsze spotkanie obydwa zespoły. W drużynie mistrza Polski w porównaniu do niedawnego spotkania z FK Sarajewo mamy aż pięć zmian. W podstawowym zestawieniu znaleźli się dzisiaj m. in. debiutujący w barwach "Kolejorza" Abdul Aziz Tetteh, a także były napastnik Pogoni Marcin Robak.

• Dzień dobry państwu, z tej strony Wojciech Maćczak. Witam was serdecznie i zapraszam na relację na żywo z meczu pierwszej kolejki Ekstraklasy pomiędzy Lechem Poznań a Pogonią Szczecin.

• Lech Poznań - Pogoń Szczecin

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA LECH POZNAŃ - POGOŃ SZCZECIN

Mistrzowie Polski pierwszy mecz nowego sezonu rozegrają przeciwko Pogoni Szczecin. Nadchodzący czas będzie trudny dla podopiecznych Macieja Skorży, bowiem poza grą w Ekstraklasie, poznaniacy będą musieli skupić się jeszcze na eliminacjach Ligi Mistrzów. Jak na razie lechici nie mają jednak na co narzekać, bowiem notują zwycięstwa. Kilkanaście dni temu w meczu o Superpuchar pokonali Legię, a w miniony czwartek w 2. rundzie el. LM pokonali FK Sarajewo.

Ważnym graczem tego spotkania będzie niewątpliwie Marcin Robak, który jeszcze do niedawna grał w Pogoni. Latem tego roku bramkostrzelny napastnik dołączył do Lecha i w sobotę, jak zapowiada, ma zamiar strzelić gola swojej byłej drużynie.