Lech Poznań

2

Ruch Chorzów

1

• Kolejorz dzięki wygranej zbliża się do czołówki. Do liderującej Legii Kolejorz traci tylko dwa punkty. Jednak zespół ze stolicy ma jeden mecz rozegrany mniej. Nadrobi to jednak już dziś w Kielcach. Relacja rzecz jasna na ekstraklasa.net dlatego już teraz zapraszam do śledzenia drugiego niedzielnego spotkania!

• Jeszcze żółta kartka dla Kuświka za kilka niezbyt ciepłych słów pod adresem arbitra.

• Pan Mariusz Złotek kończy mecz i mamy 2:1 dla Lecha. Tak więc niezły powrót Lecha na własne boisko.

• Jeszcze strzał Lovrencicsa broni Putnocky.

• Trałka dobrze do Kownackiego. ten próbował szukać swoim zagraniem Hamalainena, ale Fin daleki od przejęcia futbolówki.

• A jednak Starzyński. Za mocna centra i od bramki wznowi Gostomski.

• Rożny dla Ruchu. Będzie wrzucał Zieńczuk.

• Na przebój szedł Hamalainen, ale powstrzymał go Grodzicki.

• Za Gigołajewa Kwiatkowski. Trener Fornalik daje na boisko wszystko co ma w ofensywie.

• Lovrencics świetnie zacentrował, ale Kownacki nie strącił piłki w stronę bramki. Była szansa dla Lecha.

• Ostatnia zmiana w Lechu. Za Pawłowskiego wchodzi Formella.

• Dośrodkowanie Zieńczuka wypiąstkowane przez Gostomskiego.

• Ruch poczuł, że da się z Poznania wywieźć punkty. Teraz to goście dłużej przy piłce. Lech nastawiony na kontrę.

• Zieńczuk po rykoszecie w koszyczek do Gostomskiego.

• I teraz okazja do centry z wolnego dla gości.

• Starzyński wykorzystuje jedenastkę i mamy bramkę kontaktową!

• Gigołajew faulowany przez Lovrencicsa i rzut karny dla gości!

• Za Babiarza wchodzi Visnakovs. Łotysz ma zmienić oblicze Ruchu w ostatnim kwadransie.

• Pawłowski ruszył lewym skrzydłem, ale wrzutka za głęboka i łapie Putnocky.

• Wrzutka Douglasa za krótka i wybija Surma.

• Kędziora faulowany przez Gigołajewa.

• Kontra Lecha przerwana wybiciem Stawarczyka.

• Druga zmiana w Lechu. Boisko opuszcza strzelec pierwszej bramki Zaur Sadajew a w jego miejsce Dawid Kownacki.

• Gigołajew zdołał oddać strzął z linii pola karnego, ale zbyt lekko by zaskoczyć bramkarza poznańskiej drużyny,

• Fatalna teraz wrzutka Oleksego. Piłka ląduje gdzieś za bramką Gostomskiego.

• Fatalna strata Babiarza, ale szybko powstrzymany Pawłowski.

• Debiutant zmienia debiutanta. Kadar wchodzi za młodego Serafina.

• Teraz świetna kontra Lecha. Pawłowski z lewej strony zszedł do środka i wystawił futbolówkę Lovrencicsowi. Węgier trafił jednak we wracającego Oleksego.

• Ruch praktycznie zamknięty pod swoim polem karnym.

• Lech jakby znów zaczął kontrolować boiskowe poczynania.

• Babiarz fauluje Hamalainena w środku boiska.

• Troszkę chaosu obserwujemy teraz w poczynaniach obu drużyn.

• W polu karnym padają Sadajew i Babiarz. Arbiter dyktuje faul dla Ruchu choć można dyskutować kto kogo faulował.

• Teraz Lech trochę dłużej przy piłce.

• Po centrze z rogu Douglasa głową przedłużał Sadajew, ale futbolówka wyszła poza linię końcową boiska.

• Niezła akcja oskrzydlająca Lecha. Po zagraniu Douglasa zablokowany strzał Lovrencicsa.

• Starzyński ponad bramką uderzał z rzutu wolnego.

• Arajuuri faulował Kuświka przed polem karnym. Będzie niezła szansa dla Ruchu.

• Świetna kontra Ruchu po złym przerzucie Serafina. Niezłe zagranie do Zieńczuka, który z ostrego kąta prawą nogą chciał zaskoczyć Gostomskiego. Golkiper Lecha odbija jednak piłkę!

• Ruch odważnie od początku drugiej połowy.

• Po rzucie rożnym piłka trafia pod nogi Kuświka, który strzelał w ostrego kąta. Pewnie interweniował jednak bramkarz gospodarzy.

• Od razu świetna akcja Ruchu, ale strzał z pola karnego przerzuca nad poprzeczką Gostomski!

• Od razu odnotujmy zmianę w Ruchu. Za Kowalskiego wszedł Oleksy.

• Chorzowianie rozpoczynają od środka. Przed nami drugie 45 minut. Czy Ruch zdoła odwrócić losy meczu na swoją korzyść?

• Koniec pierwszej połowy. Do przerwy 2:0 dla Lecha.

• Zieńczuk wrzucił do Kowalskiego, ten przyjmuje na klatkę piersiową, ale nim zdołał opanować futbolówkę wybili mu ją obrońcy.

• Na spalonym teraz złapany Sadajew.

• I kolejna dobra akcja gospodarzy. Lovrencics centrował na piąty metr do Sadajewa, który wysoko wyskoczył. Zdołał dosięgnąć piłkę, ale strzał był jednak niecelny.

• Wydawało się, że dobrą kontrę przeprowadzi Lech. Trochę pogubił się jednak Pawłowski i szybko stracił piłkę.

• Lech spokojnie konstruuje kolejny atak pozycyjny.

• Douglas centrował w pole karne z rzutu wolnego, ale nikt nie sięgnął piłki. Od bramki wznowi Putnocky.

• Lech spokojnie rozgrywa kolejną akcję. Mimo chwilowej przewagi Ruchu wydaje się, że Kolejorz znów ma mecz pod kontrolą.

• Dosłownie chwilę po poprzedniej akcji przerzut Douglasa na prawą stronę. Tam futbolówkę dostaje obiegający Kędziora, który zacentrował wprost na głowę niekrytego Hamalainena. Fin nie zwykł marnować takich sytuacji i trafia na 2:0!

• A jednak jest gol! Kasper Hamalainen!

• Trałka świetnie przejął, zagrał do hamalainena. Fin wpadł w pole karne i zagrał płaską piłkę na długi słupek. Niewiele brakowało by Trałka wślizgiem sięgnął tego zagrania! Było blisko drugiej bramki!

• Teraz Lech przy piłce, jest okazja na chwilę oddechu dla gospodarzy.

• Nienajlepsze wykonanie rzutu rożnego i daleko wybijają lechici.

• Ruch zamknął teraz poznaniaków w ich własnym polu karnym. Będzie korner.

• Kolejna centra w pole karne Lecha i znów pewnie łapie golkiper gospodarzy. Ofensywniej teraz poczynają sobie podopieczni Waldemara Fornalika.

• Zieńczuk niedokładnie centrował do Kuświka.

• Powalczyli o piłkę Gigołajew i Lovrencics, piłka dla Kolejorza.

• Starzyński fauluje Serafina w środku boiska.

• Kolejna akcja gości! Kuświk wbiegając w pole karne zagrał do Babiarza, który bez zastanowienia uderzył na bramkę. Kolejna dobra interwencja Gostomskiego!

• Starzyński świetnie wystawił piłkę na strzał Zieńczukowi. Doświadczony skrzydłowy uderzył płasko z pierwszej piłki, ale świetnie obronił Gostomski.

• Arajuuri z głębi pola grał w pole karne Ruchu, ale pewnie wyłapał to Putnocky.

• Znów atakował Lech, ale Pawłowski powstrzymany na linii pola karnego.

• Nie ma gola! Kamiński nie wykorzystuje jedenastki!

• Świetny przerzut Kamińskiego! Centorwał Lovrencics, piłkę otrzymał Sadajew faulowany w polu karnym i jest jedenastka!

• Teraz szczęścia próbował uderzający z daleka Pawłowski. Podkręcona piłka minęła jednak dalszy słupek bramki gości.

• Sadajew wślizgiem wyłuskał piłkę od Surmy i natychmiast zagrał do Hamalainena. Fin zbyt długo zwlekał zagraniem i ostatecznie stracił futbolówkę.

• Znów nieźle atakował Lech prawą stroną, ale dośrodkowanie Kędziory nie znalazło adresata.

• Niezła akcja Ruchu lewą stroną. Zieńczuk mając sporo miejsca wrzucił idealnie na nogę Jakuba Kowalskiego. Ten zdecydował się na strzał z pierwszej piłki lecz to uderzenie było wybitnie niecelne.

• Starzyński przedzierał się środkiem boiska gdzie miał zaskakująco dużo miejsca. Na linii szesnastki powstrzymał go jednak Marcin Kamiński.

• Centra z drugiej strony, obrońcy wybijają przed pole karne gdzie stał Douglas. Strzał Szkota powędrował daleeeeko obok bramki.

• Dośrodkowanie Douglasa za mocne, ale Surma wybija na róg nie będąc pewnym czy oby nikogo za nim nie ma.

• Niezła kontra Lecha po przejęciu na połowie Ruchu. Ostatecznie wrzucał Kędziora a obrońcy Ruchu wybili na róg.

• Starzyński centrował w pole karne, ale wybijał z krótkiego słupka Arajuuri.

• Idealne zagranie młodego Serafina za plecy obrońców. Tam futbolówkę przejął Lovrencics i płasko zagrał między bramkarza a obrońców. Piłkę wślizgiem zaatakował Sadajew a ta po chwili zatrzepotała w siatce.

• Gooooool!!! Sadajew i 1:0 dla Lecha!

• Po złym wprowadzeniu Kamińskiego kontrę rozpoczął Ruch. Kowalski zatrzymany jednak wślizgiem przez Trałkę.

• Indywidualna akcja Pawłowskiego powstrzymana w polu karnym gości.

• Douglas krótko z Pawłowskim, ten centruje, ale defensorzy Ruchu nie mieli problemu z wybiciem piłki.

• Z prawej strony szarżował Lovrencics, ale faulem powstrzymał go Zieńczuk. Będzie okazja do dośrodkowania w pole karne.

• Odzyskali futbolówkę gospodarze i spokojnie, od linii obrony konstruują akcję.

• Szybko traci Kolejorz. Faulował Lovrencics.

• A więc rozpoczynamy. Pan Mariusz Złotek dał znak gwizdkiem do rozpoczęcia zawodów. Przy piłce lechici.

• Hymn Lecha Poznań a piłkarze pojawiają się już na boisku.

• Piłkarze obu zespołów za moment wyjdą na plac gry. Spoglądając na trybuny raczej nie widzimy jakiejś powalającej na kolana frekwencji.

• Poznaliśmy również jedenastkę jaką desygnował do gry Waldemar Fornalik. Warto zwrócić uwagę na to, jak zaprezentuje się Grzegorz Kuświk. Wróbelki dookoła stadionu przy Bułgarskiej ćwierkają bowiem, że napastnikiem Ruchu zainteresowany jest Lech.

• Znamy już skład Kolejorza i od razu mała sensacja. Wydawało się, że miejsce Darko Jevticia zajmie sprowadzony zimą Djoum. Tymczasem Maciej Skorża postanowił postawić na młodego, 18-letniego Jakuba Serafina. Dla lechity będzie to debiut w T-Mobile Ekstraklasie.

• Zaznaczmy również, że w Poznaniu spodziewana jest liczna delegacja kibiców z Chorzowa.

• Co ciekawe dziś w Poznaniu ciekawa inicjatywa kibiców. Z uwagi na to, iż będzie to pierwszy w tym roku mecz na INEA Stadionie fani chcą zorganizować wielkie flagowisko. Za pomocą serwisów społecznościowych a również oficjalnej strony klubowej przekazuje się niezbędne informacje skąd wziąć flagę lub jak wykonać ją własnoręcznie. Zobaczymy czy dzisiejsza frekwencja pozwoli na efektowną prezentację ciekawej oprawy.

• Gramy u siebie i liczymy na to, że zakończymy ten pojedynek po naszej myśli. Pierwsze ligowe przetarcie mamy już za sobą. Pomimo remisu, widać progres w grze całej drużyny. Liczymy na to, że z Ruchem zagramy jednak zdecydowanie lepiej, wypracujemy sobie więcej akcji i będziemy bardziej skuteczniejsi

- przekonuje z kolei Tomasz Rząsa, asystent Macieja Skorży.

• Ruch już 15 lat czeka na zwycięstwo w Poznaniu. Od powrotu do Ekstraklasy poznaniacy nie są wygodnymi rywalami dla "Niebieskich".

Nie można myśleć o tym co było. Trzeba skupić się na tym co jest teraz i na tym, co przed nami. Przede wszystkim należy wierzyć w siebie, we własne umiejętności i zespół oraz realizować założenia, które sobie nakreślamy, aby przeciwnikowi nie ułatwiać zadania, a utrudnić. To jest klucz do sukcesu

- przekonuje Waldemar Fornalik.

• Jeżeli chodzi o zespół gości to Waldemar Fornalik nie będzie mógł skorzystać z usług Marcina Kusia. Pod sporym znakiem zapytania stoi również występ Marcina Malinowskiego.

• Tak jak Państwo z niecierpliwością oczekujemy na składy jakie zaserwują nam obaj szkoleniowcy. Jeżeli chodzi o drużynę gospodarzy to wiadomo, że trener Skorża prawdopodobnie nie będzie mógł skorzystać z Darko Jevticia, który po meczu w Szczecinie nie trenował z drużyną. Do dyspozycji szkoleniowca powinien być jednak Zaur Sadajew.

• W spokojne niedzielne popołudnie wita Państwa Bartosz Grzelak. Będę miał przyjemność przeprowadzić dla Was relację z meczu 21. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym Lech Poznań podejmie Ruch Chorzów.