4

Widzew Łódź

0

• Za uwagę dziękuje państwu Wojciech Maćczak.

• Świetny mecz w Poznaniu zakończony wysokim zwycięstwem Lecha. Poznaniacy rozbili Widzew i zmierzają po tytuł. Legia ma czego się bać!

• KONIEC MECZU!

• GOOOL!!! NA KONIEC TRAFIA LOVRENCSICS!!!

• Fatalny błąd Kaczmarka, który nie przejął piłki lecącej do Ślusarskiego, na szczęście dla Widzewa sytuację uratował Płotka. Przy okazji został nieźle poturbowany przez Bartka.

• O dwie minuty została przedłużona druga część meczu.

• Lechici długo nie mogli zatrzymać rajdu Rybickiego, w końcu udało się bodaj Murawskiemu. Trzeba przyznać, że popisał się w tej sytuacji młody widzewiak.

• POLUB NAS NA FACEBOOKU!

• Nie można dzisiaj nudzić się na stadionie przy Bułgarskiej. Całe spotkanie toczone w szybkim tempie na wysokim poziomie. Dawno nie widziałem tak dobrego meczu w naszej lidze.

• I jeszcze wróćmy do bramki dla Lecha - był to błyskawiczny kontratak gospodarzy, zwieńczony dośrodkowaniem Wołąkiewicza z lewej strony i świetnym strzałem głową Ślusarskiego. Bartosz wciąż walczy o koronę króla strzelców!

• Nastąpiła również roszada w zespole Widzewa - Rybicki zastąpił Stępińskiego.

• Zmiana w Lechu: Djurdjević za Wołąkiewicza.

• GOOOOL!!! BARTOSZ ŚLUSARSKI!!!

• Z dystansu huknął Płotka, ale nie trafił do bramki.

• Dobra akcja Ślusarskiego, zakończona kiepskim strzałem. Cały czas był przy nim Okachi i to pewnie dlatego sytuacja skończyła się tak, jak się skończyła.

• Dobre wejście ofensywne Kamińskiego lewą stroną boiska, ale lechici w końcu stracili piłkę.

• Dośrodkowanie Lovrencsicsa przecina Mielcarz. Mieli szczęście widzewiacy, bo na piłkę czaił się już Bartosz Ślusarski.

• Kaczmarek bardzo dobrze dogrywał do Stępińskiego, w ostatniej chwili wrócił jednak Kamiński i wybił piłkę w aut. Świetna interwencja obrońcy Lecha.

• Prostopadłe podanie Hamalainena do Ślusarskiego, ale przy nim był Phibel.

• Zbyt czytelne dośrodkowanie Kędziory pada łupem jednego z obrońców Widzewa. Tym razem nie był to Phibel.

• Fin świetnie urwał się Abbesowi, wyszedł sam na sam z Mielcarzem, po czym strzelił wprost w bramkarza gości. Tyle że ten odbił piłkę z powrotem do Kaspera, który wpakował ją do siatki! Lech prowadzi 2:0!

• GOOOOOL!!! DWA ZERO!!! HAMALAINEN!!!

• ... a Dudka zastępuje Ben Difallah.

• Reaguje na straconą bramkę trener Mroczkowski. Miejsce Kasprzaka zajął Nowak...

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego i Dudek przenosi piłkę głową ponad poprzeczką.

• A teraz Stępiński szarżował na bramkę Kotorowskiego, zdołał dogonić go Wołąkiewicz, ale młody napastnik i tak oddał strzał. Tyle że świetnie w bramce spisał się Kotorowski!

• Phibel wybija piłkę z własnego pola karnego. Który to już raz w tym meczu?

• Ależ przymierzył skrzydłowy Lecha! Po rozegraniu rzutu rożnego dostał piłkę na szesnastym metrze, huknął w okienko i nie dał szans Mielcarzowi! A więc oprawa kibiców porwała lechitów do boju!

• GOOOOOOOOL!!! MATEUSZ MOŻDŻEŃ!!!

• ŚLUSARSKI!!! Napastnik Lecha świetnie znalazł się w polu karnym Widzewa, oddał dobry strzał, ale w bramce świetnie Mielcarz!

• A w kotle Lecha pojawiła się sektorówka i zapłonęły race. Kolejna widowiskowa oprawa poznaniaków w tym sezonie.

• Ślusarski wpadł w pole karne Widzewa i huknął z ostrego kąta, na posterunku był jednak Mielcarz.

• ... i Hamalainen za Linettego.

• Zapowiadane zmiany w Lechu: Ślusarski za Teodorczyka...

• Zaczynamy drugą połowę.

• Będą dwie zmiany w Lechu, gotowi do gdy Ślusarski i Hamalainen.

• Do przerwy oglądaliśmy sporo sytuacji bramkowych, ale goli się nie doczekaliśmy. W Lechu bardzo aktywny jest dzisiaj Lovrencsics, dobrze spisuje się Możdżeń. Z kolej z zespołu Widzewa należy wyróżnić Phibela - gdyby nie kilka jego świetnych interwencji, Lech z pewnością prowadziłby do przerwy.

• Przerwa.

• O minutę przedłużona pierwsza połowa meczu.

• "Żółtko" dla Teodorczyka na faul na Okachim.

• Zamieszanie w polu karnym Lecha po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Obyło się bez konsekwencji dla gospodarzy.

• Dośrodkowanie Kędziory i piłkę wybija... oczywiście Phibel.

• I znów Phibel, tym razem wybija piłkę po dośrodkowaniu Teodorczyka. Szykuje się nam murowany kandydat do jedenastki kolejki.

• Lech Poznań - Widzew Łódź

• Lovrencsics do Linettego, ten próbował łatwo minąć Phibela, ale tak się nie da.

• Możdżeń widać rozochocił się poprzednią sytuacją. Teraz dobrze minął dwóch rywali i próbował rozrzucić na prawo do Gergo, podanie przeciął jednak Płotka.

• I kolejna dobra szansa dla Lecha! Ceesay ładnie wyprzedził Pawłowskiego, przejął piłkę na własnej połowie i dograł pod pole karne gości do Możdżenia. ten z początku nie mógł opanować piłki, ale w końcu huknął tuż obok bramki.

• Bardzo otwarty mecz oglądamy dzisiaj w Poznaniu. Oba zespoły ruszyły do przodu, grają jednak dość niedokładnie, na co z pewnością wpływa padający deszcz. Na razie lekką przewagę ma Lech, poznaniacy szukają prostopadłych podań i dośrodkowań w pole karne Mielcarza.

• Na spalonym złapany Wołąkiewicz.

• Podanie Lovrencsicsa, strzał Teodorczyka tuż obok słupka i... spalony.

• Dośrodkowanie Lovrencsicsa blokuje Phibel. Obrońca Widzewa gra bardzo pewnie w tym meczu.

• Dobrze do akcji ofensywnej podłączył się Kędziora, dośrodkował wprost pod nogi Możdżenia, a ten postanowił... wybić piłkę z pola karnego Widzewa. Pomyliłeś strony Mateusz!

• Świetna okazja dla Lecha! Teodorczyk dostał bardzo dobre podanie z głębi pola, urwał się obrońcom i z linii szesnastego metra podcinką próbował pokonać wychodzącego z bramki Mielcarza! Pomysł super, ale wyszło fatalnie.

• Seria błędów w obronie Lecha, na szczęście dla gospodarzy bez konsekwencji. Najpierw Możdżeń skierował piłkę głową w kierunku własnej bramki, a następnie minął się z nią wychodzący z bramki Kotorowski. W sytuacji nie połapał się jednak Stępiński.

• Dośrodkowanie Kaczmarka z rożnego łapie Kotorowski. Dodajmy, że golkiper Lecha rozgrywa dzisiaj swoje dwusetne spotkanie w Ekstraklasie.

• Wydawałoby się nieudane dośrodkowanie Kaczmarka mogło sprawić problemy w polu karnym Lecha. Kędziora nie ryzykował i wybił piłkę na róg.

• W starciu z rywalem ucierpiał Lovrencsics, który na chwilę opuszcza boisko.

• Dośrodkowanie Lovrencsicsa pada łupem Abbesa.

• Murawski dobrze do Teodorczyka, ale napastnika Lecha skutecznie zatrzymał Phibel.

• Maciej Mielcarz ratuje Widzew! Możdżeń świetnie dostrzegł na prawej stronie niepilnowanego Teodorczyka, ten dośrodkował w pole karne, a golkiper łodzian w ostatniej chwili uprzedził Linettego!

• Kędziora ładnie podłączył się do akcji ofensywnej, rozegrał piłkę z Lovrencsicsem, a dośrodkowanie Węgra wybił Phibel,

• Niecelne uderzenie Mariusza Stępińskiego.

• Trałka faulowany w środku pola przez Kasprzaka. Bardzo ostro od początku meczu grają widzewiacy.

• Chwilę wcześniej trochę za mocno dośrodkowywał Lovrencsics i piłki w powietrzu nie zdołał opanować Teodorczyk.

• Było blisko gola dla Lecha! Podawał Kędziora, a niewiele zabrakło, by do piłki dopadł Trałka. Gdyby mu się udało, mielibyśmy już 1:0 w Poznaniu.

• Żółtą kartkę za faul obejrzał Abbes.

• Rozpoczęli goście.

• Z powodu kontuzji w ostatniej chwili ze składu Lecha wyeliminowany został Aleksandar Tonew, którego zastąpił Mateusz Możdżeń. Ponadto jeszcze jedna zaskakująca roszada w ekipie Mariusza Rumaka - Hamalainen na ławce, a w pierwszym składzie Linetty.

• Oba zespoły wychodzą na boisko, za chwilę początek meczu!

• Rezerwowi Widzewa: Maciej Krakowiak, Dino Gavrić, Alex Bruno, Krystian Nowak, Patryk Stępiński, Mariusz Rybicki, Mehdi Ben Dhifallah

• Rezerwowi Lecha: Przemysław Frąckowiak, Ivan Djurdjević, Szymon Drewniak, Kasper Hamalainen, Piotr Reiss, Bartosz Ślusarski, Vojo Ubiparip

• Widzew z kolei prezentuje się gorzej niż jesienią, a od strefy spadkowej oddalił się dopiero po ubiegłotygodniowym zwycięstwie nad Jagiellonią Białystok. Dzisiaj jednak faworyt może być tylko jeden, choć w poprzednim sezonie piłkarze prowadzeni przez Radosława Mroczkowskiego przed wyjazdem do Poznania też byli skazywani na pożarcie, a przy Bułgarskiej wygrali.

• Zespół trenera Mariusza Rumaka wiosną zdobył 25 punktów na 30 możliwych. Ku radości kibiców zaczął też wreszcie wygrywać na własnym stadionie. W sumie w sześciu ostatnich spotkaniach wywalczył komplet punktów.

• Rywalizacja o tytuł nabiera rumieńców, a przed tygodniem po raz pierwszy od dawna na jeden dzień nawet zmienił się przodownik. Teraz może być podobnie.

• Witamy w relacji na żywo ze spotkania Lecha Poznań z Widzewem Łódź. Kolejorz potrzebuje zwycięstwa, by ponownie objąć fotel lidera i znowu postawić warszawską Legię w niekomfortowej sytuacji. Czy podopieczni Mariusza Rumaka wykonają dzisiaj zadanie?