Lechia Gdańsk 5 - 1 Jagiellonia Białystok

5

3 1 połowa

Jagiellonia Białystok

1

• Koniec spotkania! Lechia rozjechała Jagiellonię 5:1! Relacja i zdjęcia z meczu tutaj.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! FLAVIO!

• Jagiellonia miała rzut rożny. Pewnym chwytem popisał się jednak bramkarz Lechii.

• Jeszcze 6 minut potrwa to spotkanie. Tyle doliczył sędzia.

• Uderzenie Chrapka. Też nad bramką.

• Lechia spokojnie rozgrywa piłkę przez obrońców i bramkarza.

• Flavio na ofsajdzie.

• Zostało dziesięć minut. Lechia już chyba nie zamierza dobijać Jagiellonii. Cztery gole jej wystarczają.

• I Świderski za Grzelczaka, którego żegnają brawa. Kibice Lechii mają do niego sentyment - za te wszystkie woleje...

• Z dystansu Kovacević. Na raty broni Drągowski. Krasić schodzi. Za niego Mila.

• Flavio! Wysoko nad poprzeczką. A Drągowskiemu towarzyszą nieustannie gwizdy.

• I Wojtkowiak za Stolarskiego.

• Mak za Haraslina. Cały stadion wyzywa Drągowskiego.

• Krasić pewnie wykorzystał jedenastkę.

• GOOOOOOOOOOOOOOL! 4:1! KRASIĆ PEWNIE W LEWY RÓG!

• Potworne gwizdy. Teraz Drągowski pobiegł sobie do linii do trenera Probierza. Pokazał, co mu się stało.

• Cyrk. Drągowski otrzymał pomoc i upadł po raz drugi.

• Nerwowo pod bramką gości. Drągowski upada na murawę. Sugeruje, że został trafiony czymś przez kibiców. Potrzebuje pomocy medycznej.

• Karny dla Lechii! Pada Wawrzyniak w szesnastce! Romanczuk za Vassiljeva. To druga zmiana w Jagiellonii.

• Kartkę (żółtą) otrzymał również Drągowski, który przebiegł całą połowę, by uświadomić sędziemu, że się myli.

• Sypią się kartki. Z boiska wylatuje Góralski za dwie żółte!

• Ważne wyjście Milinkovicia-Savicia, który ubiegł Grzelczaka.

• Lechia miała kontrę czterech na trzech, lecz ją zmarnowała.

• Od razu odpowiedź gospodarzy! Strzał Kuświka broni jednak Drągowski!

• No i proszę, nic tego nie zapowiadało! Jagiellonia zaczyna odrabiać straty. Pomogła jej w tym obrona Lechii, konkretnie Janicki z Malocą. Z paru metrów do siatki piłkę zapakował zaś Cernych.

• GOOOOOOL! DLA JAGIELLONII! CERNYCH

• Uweaaaaaga! Znowu główkuje Flavio, znowu blisko gola! Wrzucił Krasić.

• Będzie korner dla Lechii, dzięki Krasiciowi. Bardzo dobrze gra dziś ten Serb.

• Przepraszający gest Stolarskiego. Źle nabiegł na piłkę i w efekcie zepsuł dośrodkowanie.

• Szansa dla Flavio na ustrzelenie hat-tricka! Piłka zagrana od Krasicia była chyba dla niego... za ciężka. Uderzył głową obok bramki.

• Pierwsze akcje Frankowskiego nieudane. Zatrzymuje się już na pierwszym lub drugim rywalu.

• Frankowski zmienił Alvarinho.

• Zaczęliśmy. Od środka Lechia.

• Zaraz początek drugiej części.

• Koniec pierwszej połowy! Trybuny na stojąco dziękują zawodnikom. Lechia niszczy Jagiellonię. Wracamy za kwadrans.

• Ależ świetna akcja Lechii lewą stroną! Kończy ją skutecznie Flavio! W sposób absolutnie zjawiskowy zagarnął sobie piłkę, a potem z łatwością wpakował ją do siatki!

• GOOOOOOOOOOL! 3:0! FLAVIO PO RAZ DRUGI!

• Główka Góralskiego. Wysoko nad bramką.

• Milinković-Savić znowu łatwo zatrzymuje przeciwnika.

• Kartka dla Góralskiego.

• Uspokoiło się na boisku. Gra toczy się głównie w środku pola.

• Białostoczanie chcieli szybko odpowiedzieć. Grzelczak jednak przekroczył przepisy.

• To ósme ligowe trafienie Kuświka.

• Czyżby już było po meczu? Kuświk podwyższa prowadzenie! Koledzy fajnie wypracowali mu sytuację sam na sam. Obrona Jagiellonii, która nieudolnie łapała na spalonego, w tym bardzo pomogła.

• GOOOOOOOOOOOOOL! KUŚWIK! 2:0!

• Cernych złapany na ofsajdzie. Jagiellonia próbuje przedrzeć się głównie lewym bokiem.

• Więcej jakości i zaangażowania w grę jest po stronie gospodarzy. Goście na razie nie umieją zrobić z piłki użytku.

• I dla Tomasika, a nie Alvarinho. To on był prowodyrem zajścia.

• Sędzia tonuje nastroje. Kartka dla Janickiego.

• Starcie między zawodnikami. Zdaje się, że Alvarinho zaczął odpychać Janickiego.

• Chrapek! Zakręcił dwoma obrońca w polu karnym, lecz kopnął nad poprzeczką. To była okazja na drugiego gola.

• Pewny chwyt debiutanta Milinkovicia-Savicia po zagraniu w kierunku Alvarinho.

• Burzę oklasków zebrał Flavio. Do końca pobiegł za piłką, by ta nie wyszła na róg. W efekcie Jagiellonia dostała tylko rzut z aut. Po nim jeden z zawodników uderzył wysoko i daleko od bramki.

• Dobrze bawi się publiczność. Lechia gra pewnie i dla oka. Jagiellonia zaś schowana. Przy bramce zawalił Tarasovs.

• Leży na boisku Tarasovs. Ale nie potrzebuje pomocy medycznej. Szybko się pozbierał.

• I jest pierwszy gol w meczu, dla Lechii, premierowy Flavio! Portugalczyk potrzebował dwóch prób, żeby pokonać Drągowskiego. Pierwszą głową bramkarz Jagiellonii dał radę mu wybronić. Przy drugiej z nogi nie miał szans.

• GOOOOOOOOOOOOOOOL! PAIXAO!

• Z ostrego kąta Kuświk! Prosto do rąk Drągowskiego.

• Chrapek dostał ostatnie ostrzeżenie. Jeszcze jeden ostry faul i obejrzy kartkę.

• Na razie sporo fauli. Sędzia Złotek co chwilę musi gwizdać.

• Po rzucie wolnym główkował Maloca. Nad bramką.

• Zaczynamy! Od środka goście. Kibice Lechii prezentują sektorówkę "Dwunasty zawodnik".

• Czekamy na zawodników. Z głośników leci AC/DC - Highway to Hell.

• Piłkarze zeszli na chwilę do szatni. Na płycie boiska prezentują się cheerleaderki.

• Spiker wyczytuje skład Jagiellonii. Brawa od kibiców Lechii dostał Grzelczak.

• Jagiellonia tylko z jedną zmianą w składzie - Frankowskiego zastąpi Alvarinho. Więcej roszad w Lechii - aż pięć. W bramce zadebiutuje Serb Vanja Milinković-Savić. Kiedyś ten dwumetrowy golkiper trenował nawet z Manchesterem United...

• Teraz na murawę wybiegli zawodnicy Lechii. Przywitały ich brawa. Na trybunach spodziewanych jest 10 tys. widzów - w tym około 300 z Białegostoku.

• Wróćmy jednak do spraw czysto sportowych. To będzie spotkanie zespołów walczących o grupę mistrzowską. Jagiellonia na razie jest ósma. Lechia ma do niej trzy punkty straty. Zajmuje dwunaste miejsce.

• Działo się wczoraj wieczorem. W autokarze Jagiellonii, który stał pod hotelem w Gdańsku, została wybita szyba. Sprawca nieznany. O szczegółach sprawy przeczytacie w tym miejscu.

• Witamy z pochmurnego Gdańska. Za pół godziny pierwszy gwizdek w meczu Lechii z Jagiellonią. Goście już się rozgrzewają na płycie boiska. Wyjściowe składy obu drużyn prezentujemy obok. Korzystając z chwili czasu odsyłamy was jeszcze do zapowiedzi spotkania.