PKO Ekstraklasa, 34. kolejka (gr. mistrzowska)

Lechia Gdańsk

1

Lech Poznań

2

• Pomimo szalonej końcówki Lech Poznań zdobywa zasłużenie arcyważne trzy punkty! Podopieczni Macieja Skorży w Gdańsku robią wielki krok w kierunku zdobycia mistrzostwa Polski. Kolejorz wraca na pierwsze miejsce w ligowej tabeli. To już wszystko z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec meczu!!!

• Żółta kartka dla Mili.

• Gostomski pewnie łapie dośrodkowanie Sebastiana Mili.

• Słupek! Po główce Colaka Gostomski sparował piłkę na słupek!

• Żółta kartka dla Douglasa.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Stojan Vranjes pewnie wykorzystuje jedenastkę!

• Czerwona kartka dla Formelli!

• Rzut karny dla Lechii!!! Formella na linii bramkowej zatrzymał piłkę ręką!!!

• Wojtkowiak zdobywa rzut rożny dla Lechii. Sześć minut doliczonych do tego spotkania.

• Budziłek pewnie broni uderzenie z dystansu Linettego.

• Lech wygra ten mecz. Tu już nie może się wiele zdarzyć.

• Wiśniewski zmienia Bruno Nazario.

• I już mogło być 1:2! Vranjes uderzał z bliska, ale świetnie broni Gostomski!

• Gostomski za Buricia.

• Kontuzja mięśniowa Buricia! Będzie potrzebna zmiana bramkarza w Lechu!

• Piłka trafia w pole karne do Borysiuka, a ten w bardzo dobrej sytuacji uderza z powietrza bardzo nieczysto i niecelnie!

• Po prostopadłym podaniu Janickiego Colak w śmieszny sposób próbował wymusić karnego. Nie ma mowy o faulu.

• Kibice na meczu Lechia - Lech

• Niespełna 24 tysiące kibiców na PGE Arenie. Formella zmienia Kownackiego.

• 2:0 dla Lecha! Po wybiciu piłki przez Buricia stoperzy Lechii fatalnie przepuścili piłkę, a Pawłowski w świetny sposób wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Szymon Pawłowski!

• Colak wchodzi w miejsce Friesenbichlera.

• Uderzenie głową Gersona broni Burić! Lechia jest coraz groźniejsza! Do końca meczu nieco ponad 20 minut.

• Friesenbichler! Po centrze Grzelczaka Austriak uderzył bardzo sprytnie z kilku metrów, ale Burić zdołał przerzucić piłkę nad poprzeczką!

• Grzelczak zmienia Rudinilsona.

• Rzut rożny dla Lecha przynosi uderzenie z dystansu Pawłowskiego, które poszybowało ponad poprzeczką.

• Burić! Bośniak świetnie broni uderzenie Makuszewskiego! Mógł być remis!

• Co za interwencja Wojtkowiaka!!! Kownacki wyszedł sam na sam z bramkarzem, mijał go i wtedy napastnika Lecha zatrzymał Wojtkowiak!

• Jevtić zmienia Sadajewa w ekipie gości.

• Po dobrej akcji prawym skrzydłem Makuszewskiego piłka ląduje w rękach Buricia!

• Kontratak gospodarzy kończy się niedokładnym podaniem w pole karne Vranjesa.

• Rzut wolny dla Lecha, Douglas zagrywa piłkę w pole karne, gdzie drobne zamieszanie wyjaśnia dobrą interwencją Borysiuk.

• Żółta kartka dla Friesenbichlera.

• Kędziora w stylu kung-fu znokautował teraz... Linettego! Przerwa w grze.

• Nieśmiałe próby ataków Lechii nie przynoszą efektu. Gdańszczanie biją głową w mur.

• Kąśliwy strzał z dystansu Stojana Vranjesa pewnie broni Jasmin Burić.

• Dośrodkowanie w pole karne Rudinilsona nie dociera do Friesenbichlera.

• Po centrze Sebastiana Mili najwyżej w polu karnym wyskoczył Vranjes, ale uderzył ponad poprzeczką!

• Teraz to gospodarze zdobywają rzut rożny po interwencji Kownackiego.

• Powtórki pokazują, że to Kamiński wpakował piłkę do siatki, ale obrońca Lecha zdecydowanie był na spalonym. Dobra decyzja sędziego.

• Gol nieuznany dla Lecha! Po dobrze rozegranym rzucie rożnym z metra piłkę do bramki pakuje Sadajew, ale był na spalonym!

• Szybka akcja Lecha kończy się zablokowanym strzałem Sadajewa! Korner!

• Wznawiamy grę w Gdańsku!

• Piłkarze obu drużyn wracają już na plac gry.

• Nie jest to wielki mecz, ale Lech ma niewielką przewagę i potrafił ją udokumentować dość przypadkową bramką Kaspera Hamalainena. Ciekawe, jak po przerwie odpowie Lechia, bo rzeczywiście w pierwszej połowie prezentowała się bardzo przeciętnie.

• Koniec pierwszej części gry! Do przerwy Lech prowadzi z Lechią 1:0!

• Lechia Gdańsk, Lech PoznańLechia Gdańsk, Lech Poznań

• Vranjes z rzutu wolnego uderza prosto w mur.

• Linetty faulował zdaniem sędziego Nazario tuż przed szesnastką. Kolejny groźny wolny dla Lechii.

• Sadajew igra z ogniem. Teraz wykopał z całej siły piłkę, gdy ta była już dawno poza boiskiem. To śmiało mogła być żółta kartka.

• W kontrataku Lecha Pawłowski zagrał zbyt późno do Sadajewa, i ten był na spalonym.

• Po akcji prawym skrzydłem Makuszewskiego, Mila i Friesenbichler nie dopadli piłki w polu karnym Lecha.

• Żółta kartka dla Sadajewa .

• Sadajew! Świetne prostopadłe podanie w pole karne do Sadajewa, który został w ostatniej chwili zatrzymany przez Gersona! Tylko korner dla Lecha.

• Pierwsza groźniejsza akcja Lecha i od razu gol!!! Po niezbyt udanym strzale z dystansu Łukasza Trałki do piłki przed bramką dopadł Hamalainen i z bliska umieścił ją w bramce! 0:1!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Kasper Hamalainen!!!

• Burić! Po indywidualnej akcji Bruno Nazario i jego celnym strzale z 20 metrów Bośniak odbija piłkę!

• Żadna z drużyn nie może liczyć na zbyt wiele miejsca w środku pola. Przez to ciężko przedostać się pod jedno czy drugie pole karne.

• Dłuższy moment piłka utrzymywała się pod polem karnym Lecha, ale nie było przy tym żadnego zagrożenia dla bramki Kolejorza.

• Mila uderza w światło bramki, ale zbyt lekko, by zaskoczyć Buricia! Bośniak pewnie łapie piłkę!

• Mamy kolejny rzut wolny dla Lechii. Sędzia Marciniak dopatrzył się faulu Pawłowskiego na Nazario 23 metry od bramki Buricia.

• Makuszewski na skrzydle z łatwością minął Douglasa, po czym został sfaulowany przez Szkota w narożniku boiska. Rzut wolny dla Lechii.

• Trałka wraca do gry.

• Trałka ucierpiał w starciu z Rudinilsonem i jest opatrywany przy linii bocznej przez lekarzy Lecha.

• Kolejna akcja Lecha! Sadajew mocno wstrzelił piłkę w pole bramkowe, ale tego zagrania nie przeciął żaden z jego kolegów.

• Pawłowski zagrywa prostopadle w pole karne do Hamalainena, ale Fina czujnie uprzedził Budziłek!

• Bardzo spokojne pierwsze dziesięć minut tego meczu. Na razie bez jakichkolwiek sytuacji czy groźniejszych strzałów.

• Makuszewski dostał niezłe długie podanie od Borysiuka, ale nie był w stanie dośrodkować w pole karne Lecha.

• Już pierwsze starcie z udziałem Sadajewa. Wojtkowiak delikatnie ucierpiał po pojedynku z Rosjaninem, ale szybko się pozbierał.

• Mamy pierwszy strzał w tym meczu. Sadajew uderzył z powietrza... w aut.

• Prostopadłe podanie do Friesenbichlera, ale ten przegrał pojedynek biegowy z Kamińskim.

• Dużo walki w środku pola. Na razie ani jedni, ani drudzy nie zbliżyli się pod pole karne rywala.

• Zaczynamy mecz!

• Piłkarze obu drużyn już na boisku. Za chwilę początek spotkania.

• Na trybunach w Gdańsku ma być dzisiaj około 24 tysięcy kibiców.

• Sędzią tego spotkania będzie pan Szymon Marciniak z Płocka.

• W składzie Lechii nie ma dzisiaj kontuzjowanego Jakuba Wawrzyniaka, zawieszonego za czerwoną kartkę Nikoli Lekovicia oraz Mavorudisa Bougaidisa, Adama Dźwigały czy Donatasa Kazlauskasa. W Lechu z kolei kontuzjowany jest Gergo Lovrencsics, a oprócz niego brakuje także Muhameda Keity czy Macieja Wilusza.

• Ławka rezerwowych Lecha: Maciej Gostomski, Tamas Kadar, Kebba Ceesay, Darko Jevtić, Arnaud Djoum, Dariusz Formella, Luis Henriquez.

• Ławka rezerwowych Lechii: Mateusz Bąk, Daniel Łukasik, Piotr Grzelczak, Antonio Colak, Marcin Pietrowski, Piotr Wiśniewski, Mateusz Możdżeń.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn. Na lewej obronie Lechii zagra Rudinilson.

• 8. Pogoń 22
  • Czwarta Lechia Gdańsk wciąż jeszcze może włączyć się nawet do walki o mistrzostwo Polski, ale do tego drużyna Jerzego Brzęczka musi być bezbłędna do końca sezonu i dzisiaj odnieść zwycięstwo. Lechia traci obecnie do prowadzącej Legii siedem punktów, a do podium cztery.

• To jest arcyważny mecz w walce o mistrzostwo Polski oraz europejskie puchary. Drugi obecnie w tabeli Lech Poznań musi dzisiaj koniecznie wygrać w Gdańsku, aby wrócić na fotel lidera, który obecnie zajmuje Legia Warszawa, do której Kolejorz traci obecnie dwa punkty.

• Witamy serdecznie na relacji na żywo z meczu 34. kolejki Ekstraklasy, w którym Lechia Gdańsk zmierzy się z Lechem Poznań.

• Lechia Gdańsk, Lech Poznań

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA LECHIA GDAŃSK - LECH POZNAŃ

Lech - Lechia

Zawodnicy Lecha Poznań bardzo szybko zrekompensowali się swoim kibicom za niedzielną porażkę z Jagiellonią Białystok. W meczu 33. kolejki koncertowo rozprawili się ze Śląskiem Wrocław, który pokonali 3:0 po dwóch golach Szymona Pawłowskiego i trafieniu Dawida Kownackiego. Z uwagi na fakt, że główny rywal poznaniaków, Legia także wygrała swoje spotkanie, Lechici nadal mają nad rywalami z Warszawy punkt przewagi.

W niedzielę Lech pojedzie do Gdańska, gdzie czeka go trudny mecz z Lechią. Podopieczni Jerzego Brzęczka w ostatnim czasie prezentują dobrą formę, po podziale punktów nie przegrali jeszcze żadnego spotkania i mają ambicje, aby grać w europejskich pucharach. Na razie gdańszczanie są na dobrej drodze aby zrealizować swój cel, bowiem do trzeciej Jagiellonii tracą już tylko punkt.