Lechia Gdańsk

1

Legia Warszawa

0

• Słabo grająca Legia w dziesiątkę nie zdołała dowieźć remisu do ostatniego gwizdka sędziego. Gol Colaka jeszcze nie został uznany z powodu faulu Chorwata, ale po chwili do siatki trafił Makuszewski i Legia po raz pierwszy od dawna może w tej kolejce stracić pozycję lidera. Stanie się tak, jeśli Lech jutro ogra u siebie Koronę. To już wszystko z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn!

• Koniec meczu! Lechia pokonuje Legię 1:0!

• W ostatniej akcji meczu uderzenie głową Jodłowca mija bramkę Lechii!

• Vranjes po akcji indywidualnej próbował technicznym strzałem zaskoczyć Kuciaka, ale zagrał prosto w ręce Słowaka!

• Zupełnie nieudane uderzenie z dystansu Makuszewskiego, ale do końca meczu już tylko półtorej minuty! Lechia bardzo bliska zwycięstwa!

• Żółta kartka dla Bąka za grę na czas.

• Atak Legii! Orlando Sa zostaje zablokowany w polu karnym, a strzał z dystansu Brzyskiego wyraźnie mija bramkę gospodarzy!

• Pięć minut doliczonych do tego spotkania.

• Na spalonym został złapany Orlando Sa.

• Po dośrodkowaniu Nazario Makuszewski uprzedził w polu karnym 'śpiącego' Brzyskiego i głową nie dał szans Kuciakowi! 1:0 dla Lechii!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Maciej Makuszewski!

• Lewczuk! Po strzale Gersona Lewczuk odbija zmierzającą do siatki piłkę!

• Żyro zmienia Guilherme.

• Mila zastępuje Friesenbichlera.

• Nieuznany gol Lechii! Po główce Colaka piłka przekroczyła linię bramkową, ale Chorwat wcześniej odepchnął Lewczuka!

• Colak! Po długiej piłce w kierunku pola karnego Chorwat poradził sobie z Lewczukiem, ale raz jeszcze zawiodło w jego wykonaniu wykończenie!

• Kolejna szansa Colaka. Chorwat dopadł do bezpańskiej piłki w polu karnym, ale uderzył z powietrza bardzo niecelnie.

• Rzeźniczak ratuje Legię! Colak z prawej strony boiska zagrywał do dwóch kolegów mających przed sobą pustą bramkę, ale przerwał to zagranie kapitan Legii!

• Obaj piłkarze wracają do gry. Oficjalne dane o frekwencji: 36 500 kibiców!

• Jeszcze zderzenia Bąka z Rzeźniczakiem i obaj piłkarze potrzebują pomocy medycznej.

• Świetna sytuacja dla Legii! Po dobrze rozegranym rzucie wolnym Rzeźniczak uprzedził Bąka, ale z bliska uderzył obok bramki!

• Colak zmienia Wiśniewskiego.

• Ostre wejście Nazario na nogi Furmana. Nie ma kartki dla Brazylijczyka.

• Nieudaną centrę Grzelczaka pewnie łapie Kuciak.

• Gra toczy się cały czas na połowie Legii, ale gospodarzom zupełnie nie udaje się stworzyć zagrożenia pod bramką Kuciaka. Teraz dośrodkowanie z rzutu wolnego Wiśniewskiego wychodzi poza plac gry. 20 minut do końca.

• Rzeźniczak popisał się kolejną bardzo dobrą interwencją, tym razem przejmując groźne dośrodkowanie Vranjesa.

• Dwa proste błędy Bereszyńskiego pod własną szesnastką! Do bezpańskiej piłki dopadł przed polem karnym Grzelczak, ale uderzył nieczysto z dystansu. Kuciak pewnie złapał piłkę.

• Ofensywna zmiana w Lechii! Schodzi Bougaidis, wchodzi Bruno Nazario.

• Lechia naciska. Jodłowiec zatrzymał w polu karnym Grzelczaka.

• Jednak nie, przynajmniej na razie. Korner kończy się koszmarnym uderzeniem na wiwat Grzelczaka.

• Seria rzutów rożnych dla Lechii. Nie udaje się z gry, to może ze stałego fragmentu gry?

• Długa piłka na lewe skrzydło od Grzelczaka, ten od razu dośrodkował ją w pole karne, gdzie najlepiej ustawiony był Rzeźniczak.

• Żółta kartka dla Guilherme za atak od tyłu na nogi rywala.

• Zupełnie nieudany strzał z dystansu Vranjesa poszybował daleko od bramki mistrzów Polski.

• Nadal gra na PGE Arenie jest mocno szarpana. Wciąż sytuacji bramkowych jest jak na lekarstwo.

• Zmiana w Legii. Opuszcza boiska kontuzjowany Vrdoljak, w jego miejsce Furman. Kapitanem gości zostaje Jakub Rzeźniczak.

• Guilherme na prawym skrzydle próbował dwukrotnie przedryblować Gersona, ale dwa razy lepszy był ten większy z Brazylijczyków.

• Kolejne uderzenie z dystansu! Huknął z daleka Borysiuk, a piłkę zablokował głową Lewczuk.

• Stojan Vranjes z dystansu wysłał 71. piłkę w trybuny. Wcześniej z okazji 70-lecia klubu przed pierwszym gwizdkiem wykopano pozostałe 70.

• Wznawiamy grę w Gdańsku!

• Cóż, nie była to najlepsza pierwsza połowa w tym sezonie. Obie drużyny nie prezentują wielkiego futbolu, przez co emocji jest jak na lekarstwo. Po przerwie powinna to zmienić czerwona kartka dla Ondreja Dudy, który w końcówce pierwszej części gry wyleciał z boiska za brutalny faul na Grzegorzu Wojtkowiaku.

• Koniec pierwszej połowy!

• Guilherme! Odpowiedź Legii, Brazylijczyk na 16. metrze podbił dwukrotnie piłkę, a na koniec uderzył z powietrza minimalnie nad poprzeczką!

• Słupek! Po indywidualnej akcji Vranjesa Bośniak trafia zza pola karnego w słupek bramki Kuciaka! Mogło być 1:0!

• Kąśliwy, niezbyt czysty strzał z dystansu Wiśniewskiego bardzo pewnie broni Kuciak!

• Czerwona kartka dla Ondreja Dudy!!! Bezpośrednia czerwień za bardzo ostre wejście na nogi Wojtkowiaka! Legia w dziesiątkę!

• Jakiś problem zdrowotny ma teraz Friesenbichler, który starł się z Rzeźniczakiem. Krótka przerwa w grze.

• Friesenbichler próbował strzału z dystansu, ale został zablokowany przez Rzeźniczaka.

• Po centrze Brzyskiego Gerson uprzedził w polu karnym Rzeźniczaka i wybił futbolówkę poza pole karne.

• Makuszewski sfaulował atakującego prawym skrzydłem Kucharczyka. Kolejny stały fragment gry dla gości.

• Kolejna akcja gości. Tym razem Kucharczyk zdecydował się na dośrodkowanie, ale zagrał niedokładnie w kierunku wbiegającego w szesnastkę Dudy.

• Po centrze Brzyskiego z rzutu wolnego nietypowy strzał z powietrza oddał Kucharczyk. Bąk zdołał pewnie złapać piłkę.

• Gerson świetnie zatrzymał atakującego prawym skrzydłem Rzeźniczaka. Piłka dla gospodarzy.

• Żółta kartka dla Grzelczaka za przytrzymanie Jodłowca w środku pola. Chyba pośpieszył się arbiter.

• Nieporozumienie między sędziami, które trwało dobre kilkanaście sekund. Ostatecznie, ku zdziwieniu Lewczuka, jest aut dla Lechii.

• Efektowna oprawa tego meczu trochę przykrywa nam to, co dzieje się na boisku. A dzieje się niewiele. Obie drużyny na razie bez sytuacji stuprocentowych, a za nami 1/4 meczu.

• Friesenbichler wychodził teraz sam na sam z bramkarzem. Zdaniem sędziego był jednak spalony, a powtórki pokazały, że arbiter miał rację.

• Wojtkowiak z autu wrzucił piłkę daleko w pole karne przyjezdnych, gdzie strzał głową zdołał oddać Wiśniewski. Uderzył jednak zbyt lekko, by zaskoczyć Kuciaka.

• Płaski strzał z rzutu wolnego Stojana Vranjesa minął dość wyraźnie bramkę Kuciaka.

• Żółta kartka dla Ondreja Dudy, który zdaniem sędziego trafił ręką Vranjesa. Słowak nie zagra za tydzień z Zawiszą Bydgoszcz.

• Orlando Sa zdołał w polu karnym przepchnąć Janickiego, ale w decydującym momencie stracił piłkę na rzecz Bąka.

• Tymczasem na PGE Arenie wspaniała kartoniada z udziałem wszystkich sektorów gospodarzy. Rewelacyjnie to wygląda.

• Rzut wolny dla Lechii. Po dośrodkowaniu Vranjesa jeden z obrońców gości wybił piłkę na korner.

• Janicki skiksował piłkę po dośrodkowaniu Kucharczyka, ale był dobrze asekurowany przez Gersona, który wybił futbolówkę.

• Pierwsza próba z dystansu Grzelczaka, do zapomnienia. Piłka poszybowała daleko od bramki Kuciaka.

• Kontratak gospodarzy, Wiśniewski próbował zagrać prostopadle do rozpędzonego Friesenbichlera, ale tego doskonale zatrzymał Rzeźniczak.

• Makuszewski przy próbie uderzenia z powietrza został zablokowany przez legionistów.

• Jesteśmy już pod drugim polem karnym, gdzie Makuszewski sfaulował w ofensywie Bereszyńskiego. Rzut wolny dla Legii.

• Fatalny błąd Gersona, który na 40. metrze stracił piłkę w starciu z Guilherme, Brazylijczyk dogrywa w pole karne do Dudy, ale tego doskonale wyblokował Bougaidis.

• Rozpoczynamy hit 27. kolejki Ekstraklasy!

• Piłkarze obu drużyn już na murawie. Za chwilę początek spotkania!

• Sędzią tego spotkania będzie Bartosz Frankowski z Torunia.

• Mecz Lechia Gdańsk - Legia Warszawa

• Rezerwowi Legii: Arkadiusz Malarz, Inaki Astiz, Dominik Furman, Michał Żyro, Marek Saganowski, Jakub Kosecki, Michał Masłowski.

• Rezerwowi Lechii: Łukasz Budziłek, Marcin Pietrowski, Bruno Nazario, Sebastian Mila, Antonio Colak, Rudinilson, Daniel Łukasik.

• Obok już prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn! W Lechii nie zagra kontuzjowany Jakub Wawrzyniak, a tylko na ławce rezerwowych znalazł się rekonwalescent Sebastian Mila

• To ma być wielki szlagier tej kolejki! Spisująca się naprawdę dobrze wiosną, ósma w tabeli Lechia Gdańsk przy 36 tysiącach kibiców podejmuje na PGE Arenie lidera rozgrywek i aktualnego mistrza Polski Legię Warszawa. Ostrzymy sobie zęby na tę rywalizację, gdyż dla gospodarzy każdy punkt w walce o grupę mistrzowską jest na wagę złota, natomiast Legia w razie straty punktów może zostać prześcignięta jeszcze w tej kolejce przez Lecha Poznań.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji live ze szlagierowego meczu 27. kolejki Ekstraklasy, w którym Lechia Gdańsk zmierzy się z Legią Warszawa!

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA LECHIA GDAŃSK - LEGIA WARSZAWA

Legia Warszawa - Lechia Gdańsk 1:0

Piłkarzom Legii Warszawa z pewnością wróciły dobre humory. Podopieczni Henninga Berga wygrali swój ligowy mecz z Piastem przed tygodniem, a w środę pokonali po raz drugi Podbeskidzie Bielsko-Biała i pewnie awansowali do finału Pucharu Polski. Na ten moment przewaga warszawiaków na drugim w tabeli Lechem wynosi trzy punkty.

Legia przybędzie na PGE Arenę, gdzie zmierzy się z Lechią. Gdańszczanie w Wielką Sobotę przerwali swoją passę meczów bez porażki wiosną i polegli w starciu z Cracovią 2:3. Piłkarze Jerzego Brzęczka dobrą postawą w ostatnim czasie zachęcają kibiców do przybycia na stadion. Mówi się, że na PGE Arenę ma w sobotę przybyć rekordowa liczba kibiców. Dokładnie 34 445 biletów musi zostać sprzedanych, żeby pobić rekord frekwencji na meczu Lechii z Legią na stadionie gospodarzy spotkania. Jeśli w sobotę uda się pobić rekord frekwencji, klub zaprosi wszystkich fanów na mecz z Górnikiem Łęczna za darmo!