• Haraslin poślizgnął sie w polu karnym. Szybko jednak wstał i nie dał sobie zabrać futbolówki. Wycofał ją do Kovacevicia, który błyskawicznie przekazał ją samotnie stojącemu Stolarskiemu. Ten spokojnie umieścił ją w siatce.

• GOL! Paweł Stolarski rozstrzygnął losy spotkania. 3:1

• Jankowski krótkimi podaniami z Murawskim, przebili się prawym skrzydłem. W końcu pierwszy z nich posłał futbolówkę w kierunku Heberta. Ten nie zdołał jej jednak odebrac.

• Na pozycji spalonej złapany został Flavio Paixao

• Sędzia doliczył 4 minuty

• Drobne spięcie między Janickim, a Nesporem w środku boiska. Arbiter przerwał grę, lecz nie pokazał żadnego kartonika.

• Po podaniu Badii, z linii pola karnego lewą nogą, uderzał Hebert. Ponad bramką.

• Flavio Paixao przegrał pojedynek jeden na jednego z Ipsą. Tym samym akcja Lechii zakończyła się fiaskiem

• Flavio Paixao złapany na spalonym po podaniu Haraslina.

• Kovacević wykonał rzut wolny podyktowany na korzysć gospodarzy. Zdecydował się od razu uderzać. Nie ywszło mu to najlepiej i piłka przemknęła obok bramki.

• Druga żółta kartka dla Martina Bukaty. Brutalnie zatrzymał uciekającego mu lewym skrzydłem Haraslina.

• Żółtą kartka ukarany jeszcze Kristijan Ipsa.

• Po rzucie rożnym Vacka w polu karnym Lechii powstał spory chaos, którego jednak nie wykorzystali gliwiczanie.

• Po podaniu Pietrowskiego z około 16. metra uderzył Zivec. Budziłek przeniósł ją nad poprzeczką. Będzie jeszcze korner

• Bohater tego spotkania, Michał Mak opuszcza murawę. Zmieni go Lukas Haraslin.

• Michał Mak zatrzymał w zalążku akcję Bukaty

• Fantastyczna sytuacja Lechii! Środkiem boiska pociągnął Kovacević, po czym skierował piłkę do samotnie czajacego się pod polem karnym Łukasika. Ten strzelił w światło bramki, lecz swój zespół przed stratą gola uratował Szmatuła.

• Stolarski szybko popędził prawą stroną. Nie zdołał jednak uciec Pietrowskiemu, który oddalił zagrożenie spod własnej bramki.

• Kolejny rzut wolny w wykonaniu Łukasika. Piłkę z pola karnego Piasta znowu wybił Nespor

• Michał Mak świetnie wyminął Bukatę. Ten uciekł się do faulu. Arbiter nie pokazał jednak kartki.

• Rzut wolny dla Lechii Gdańsk zakończył się dośrodkowaniem w pole karne Piasta. Piłke głową wybił Nespor

• Kolejna kara indywidualna dla zawodników Piasta. Martin Bukata otrzymał żółta kartkę za faul na Maku.

• Piast coraz częściej pojawia się na połowie Lechii. Nie jest jednak w stanie zabrnąć daleko pod pole karne Łukasza Budziłka.

• Żółty kartonik obejrzał również sam Stolarski, za przewinienie na Pietrowskim sprzed chwili.

• Ewidentny faul Heberta na Stolarskim. Żółta kartka.

• Po podaniu Łukasika, piłka zmierzała w kierunku Flavio. Na jej drodze stanął Bukata, który nieco trącił Portugalczyka. Chwila przerwy, gdyż piłkarz Lechii leży na murawie.

• Faul Nespora w ofensywie. Na murawie leży Janicki.

• Flavio odebrał piłkę Pietrowskiemu, lecz Portugalczyk stracił ja pod polem karnym na korzyść Ipsy.

• Vacek przebił się lewym skrzydłem i przerzucił piłkę na drugą stronę, w kierunku Heberta. Obrońca nie zdołał jednak tego wykorzystać.

• Żółtą kartką ukarany Kamil Vacek za przewinienie w środku boiska. Wina Czecha mocno kontrowersyjna.

• I od razu ostatnia zmiana w zespole gości. Gerard Badia za Patrika Mraza.

• Strzelec bramki dla Piasta, Mateusz Mak opuścił murawę. W jego miejsce Martin Nespor.

• Pewny siebie Bukata, chcial samotnie przebić się pod pole karne Lechii. Nieskutecznie.

• Rzut wolny dla Piasta wykonywał Kamil Vacek. Ładne dośrodkowanie w pole karne przeszło między nogami Łukasza Budziłka. Futbolówka leciała w stronę bramki, a dobił ją jeszcze Mateusz Mak

• GOL! Kontaktowe trafienie dla Piasta! Autorem bramki Mateusz Mak.

• Kolejny przebłysk Bukaty. Przejął piłkę na własnej połowie i właczył się do akcji ofensywnej. Otoczony przez Łukasika i Wojtkowiaka, przewrócił się. Będzie rzut wolny

• Druga roszada w Lechii. Boisko opuścił Grzegorz Kuświk, a zamiast niego do walki stanął Paweł Stolarski.

• Łukasik z rzutu rożnego posłał piłkę prosto w graczy Piasta.

• Michał Mak popędził lewą stroną. W starciu z Ipsą wywalczył rzut rożny.

• Mraz dośrodkował w pole karne. Tam musnął ją jeszcze Zivec. Budziłek bez najmniejszego kłopotu.

• Łukasik zbyt mocno z rogu. Futbolówkę bez trudu przejęli goście.

• Po podaniu Kovacevicia uderzał Flavio Paixao. Szmatułę wybił piłkę za linię końcową.

• Kuświk popędził do przodu, po czym oddał piłkę do Maka. Ten jednak nie zdołał się przedostać w pole karne i wycofał piłkę.

• Natychmiastowa reakcja Piotra Nowaka na kartkę Krasicia. Boisko opuścił Marco Paixao, a zmienił go Aleksandar Kovacević.

• Przed dobra szansą stanął Hebert, Uderzył z woleja, lecz piłka pomknęła nad poprzeczką.

• Druga żółta kartka w tym meczu, a tym samym czerwona dla Milosa Krasicia. Wyraźnie sfaulował uciekającego mu Mateusza Maka w środku boiska. Fatalna decyzja obarczona okrutnymi dla Lechii konsekwencjami.

• Vacek bardzo dobrze dośrodkował w pole karne. Najbliżej przyjęcia piłki był Mateusz Mak. Niekryty przez nikogo, powinien uderzać. A tak futbolówka spokojnie przeleciała obok bramki.

• Mateusz Mak w starciu z Janickim wywalczył rzut wolny dla swego zespołu

• Piast rozpoczął drugą część gry.

• Z szatni wyszli juz gliwiczanie. Został w niej jedynie Uros Korun. Zamiast niego zagra Kristijan Ipsa.

• Lechia powróciła juz na murawę. Wciąz trzeba czekać natomiast na piłkarzy Piasta.

• Koniec pierwszej połowy

• Po lewej stronie starcie Maka z Pietrowskim, wygrał ten pierwszy. Lechia jednak nie skonstruowała groźniejszej sytuacji.

• Strzał Kuświka uprzedził Szmatuła, który bardzo odwaznie wyszedł z bramki.

• W powietrzu głowami zderzyli się Bukata oraz Łukasik. Chwila przerwy na interwencję sztabów medycznych.

• Michał Mak ukarany żółta kartką za faul na wybiegającym z własnej połowy Bukacie.

• Flavio z zamieszania na połowie Piasta wyłuskał piłkę i uderzył na bramkę. Spokojnie Szmatuła.

• Janicki wybił piłkę z własnego pola karnego i podał ją do Michała Maka. Ten wybiegł z bardzo szybkim kontratakiem. Zanim rywale się w ogóle zorientowali, ten był juz za daleko żeby go dogonić. W sytuacji sam na sam ze Szmatułą, poradził sobie doskonale.

• GOL! Michał Mak trafieniem zakończył fantastyczną kontrę

• Vacek z wolnego uderzył prosto w mur. Piłka poleciała pod nogi Bukaty. Ten oddał świetny strzał z dystansu, ale piłce na drodze stanął fantastycznie interweniujący Budziłek.

• Krótkimi podaniami na połowie gospodarzy, znalazł się Piast. Lukasik sfaulował Zivca pod polem karnym. Będzie rzut wolny

• Pietrowski przejął podanie Marco Paixao w kierunku Michała Maka i tym samym oddalił zagrożenie spod własnej bramki

• Po przejęciu Zivca, w pole karne dośrodkowywał Mraz. Nikt jednak nie odebrał nadlatującej futbolówki.

• Piast wymienił kilka podań na połowie rywali, lecz pewna linia defensywy Lechii nie pozwala im na nic więcej. Budziłek praktycznie bezrobotny

• Cała akcja rozpoczęła się od przechwytu Krasicia. Potem fantastycznym rajdem popisał się Michał Mak, który wyprzedził Koruna i scentrował w pole karne. Futbolówkę przejął Paixao i bez wahania uderzył na bramkę. Skutecznie interweniował Szmatuła, lecz prosto pod nogi Kuświka. Napastnik nie zwykł marnowac takich sytuacji.

• GOL! Grzegorz Kuświk wyprowadza Lechię na prowadzenie

• Po długim przeżucie Malocy, do piłki doszedł Flavio Paixao. Wyprzedził Heberta i uderzył na bramkę. Futbolówka przeleciała wysoko nad poprzeczką.

• Marco Paixao popędził prawą stroną po czym podał do Kuświka. Ten spróbował z dystansu. Spokojnie Szmatuła

• Pietrowski dośrodkował w pole karne, gdzie czaili się Bukata z Jankowskim. Uderzył pierwszy z nich. Zbyt lekko, żeby sprawić trudność Budziłkowi.

• Rzut rożny dla Lechii tradycyjnie wykonywał Łukasik. Tym razem zbyt mocno. Grę wznowi Szmatuła.

• Maloca długim podaniem posłał piłke w kierunku Flavio, lecz temu na drodze stanął Mraz.

• Kolejna szybka akcji. Tym razem jednak po podaniu Kuświka, Flavio Paixao został złapany na spalonym.

• Krasić wykorzystał niepewne przyjęcie rywali i przejął piłkę. Uderzył z linii pola karnego, lecz piłkę wybił Szmatuła. Futbolówka trafiła prosto pod nogi Michała Maka. Ten fatalnie spudłował.

• Po rzucie wolnym Łukasika, piłkę wybił Szmatuła.

• Zivec wrócił do obrony i tam faulem zatrzymał Krasicia. Będzie rzut wolny.

• Kiks Wojtkowiaka zakończył kolejną ofensywną akcję Lechii.

• Po centrze Flavio, głowa uderzał Kuświk. Daleko od światła bramki.

• Nieporozumienie pomiędzy Murawskim a Korunem nie przynioslo żadnych konsekwencji

• Kuświk pod polem karnym zostawił piłkę dla Marco Paixao. Ten uderzył w sam środek bramki. Dokładnie tam, gdzie czekał na nią Szmatuła.

• Po centrze Maka z półwoleja uderzył Wojtkowiak. Piłka nie zmierzała bynajmniej w kierunku bramki.

• Faul w ofensywie Milosa Krasicia na Patriku Mrazie. Arbiter nie wahał się wyciągnąć żółtej kartki.

• Po szybkim dryblingu Zivec skierował piłke do Jankowskiego. Napastnik dał się jednak złapać na spalonym.

• Do ataku ruszył Mateusz Mak, lecz bez problemu zahamował go Maloca

• Marco Paixao wywalczył sobie piłke pod polem karnym Piasta. Zabrał ją Korunowi i podał swojemu bratu. Ten uderzył z dystansu. Niecelnie

• Mateusz Mak przejął piłkę w polu karnym Lechii, lecz spokojnie zatrzymał go Wojtkowiak.

• Bardzo wysoki pressing Lechii Gdańsk sprawia, że goście nie moga nawet wyjść z własnej połowy

• Pietrowski skutecznie zatrzymał rajd Michała Maka.

• Pewne wyjście z bramki Szmatuły nie pozwoliło gdańszczanom oddać strzału

• Mraz sfaulował Marco na prawym skrzydle. Będzie kolejny staly fragment gry

• Niezła centra Łukasika została bez kłopotu wybita przez gliwiczan.

• Lechia znowu w natarciu, Tym razem Krasić próbował przebić się prawą stronę, lecz w starciu z defensorami Piasta wywalczył jedynie rzut wolny

• Piłkę nadlatującą z rzutu rożnego bez problemu złapał Szmatuła.

• Genialny strzał Flavio! Po dosrodkowaniu w wykonaniu Michała Maka, Portugalczyk uderzył z powietrza. Szmatuła na posterunku. Będzie jeszcze korner.

• Zaczęło się bardzo powoli. Piłka spokojnie toczy się w środku pola.

• ZACZYNAMY!

• Kapitanowie: Radosław Murawski oraz Milos Krasić wylosowali już strony.

• Arbiter wyprowadził już obie jedenastki na murawę. Do rozpoczęcia spotkania pozostały już minuty.