Lechia Gdańsk

2

Ruch Chorzów

0

• Koniec spotkania! Lechia w ósemce! Ruch chyba poza nią - musi jeszcze zaczekać na Klasyfikację Fair Play po tej kolejce!

• Mecz potrwa jeszcze trzy minuty.

• Zaraz koniec spotkania. Ruch bez argumentów.

• Schodzi Krasić. Za niego Wojtkowiak.

• Szok! Podbeskidzie strzela na 2:0 z Termaliką, a to oznacza, że z Ruchem ma identyczny bilans i o awansie zadecyduje... klasyfikacja fair play!

• Z 25 metrów Krasić. W środek. Broni Putnocky.

• Zbliżamy się do końca spotkania. Lechia jeszcze myśli o kolejnym golu. Teraz za krótko podawał Flavio do Krasicia.

• Bardzo blisko trzeciego gola! Flavio zamyka dośrodkowanie z lewej strony, lecz broni ofiarnie Putnocky!

• Siedlik za Efira. To ostatnia zmiana w Ruchu.

• Kibice w doskonalej formie. Jedni i drudzy. Tymczasem na boisku zatrzymany Peszko.

• Kartka dla Wawrzyniaka.

• UWAGA! Zagłębie strzeliło na 1:1 z Wisłą, a to oznacza, że Ruch jest znowu w ósemce!

• Widownia skandowała nazwisko Mili, gdy opuszczał boisko. A teraz... strzał Monety! Broni Milinković-Savić! To mogła być kontaktowa bramka.

• Kovacević za Milę. To druga zmiana w Lechii.

• Blisko było, żeby Lipski doszedł do płaskiego podania od Monety.

• Bardzo ważna decyzja Peszki o wybiciu w aut. Do strzału szykował się jeden z zawodników Ruchu.

• Milinković-Savić uprzedza Efira w dojściu do dośrodkowania.

• I Stolarski w miejsce Haraslina.

• Moneta za Mazka.

• Znowu ładnie Lechia! Maloca przepuszcza strzał, Krasić mógł go przedłużyć, ale tego nie zrobił. Piłka w rękach bramkarza "Niebieskich".

• Chrapek wrzuca z rożnego, ale na głowę obrońcy Ruchu.

• Indywidualnie Peszko! Minął dwóch rywali, trzeci go podciął, jest rzut rożny.

• Emocje jakby nieco siadły. Ruch stara się dłużej utrzymać przy piłce, ale prawdę mówiąc niewiele jest z tego pożytku, poza statystyką podań.

• Ależ świetny przechwyt Krasicia!

• Po trzech zawodników obaj trenerzy wysłali na rozgrzewkę.

• Groźnie! Milinković-Savić źle piąstkował, szansę dostał na strzał z dystansu bodaj Mazek, ale uderzył obok!

• Od środka zaczął Ruch! Czy jeszcze wierzy? Ma 45 minut na odwrócenie wyniku i powrót do ósemki!

• Zmiana. Za Iwańskiego Hanzel.

• Zawodnicy są już na boisku. Zaraz rozpoczęcie drugiej połowy.

• Na trybunach zasiada dziś 19 368 osób.

• Koniec pierwszej połowy! Lechia pewnie prowadzi i na razie nie zanosi się, żeby coś miało się zmienić. Ruch gra za słabo. Wracamy za kwadrans!

• Uwaga! Milinković-Savić, a więc bramkarz Lechii, poślizgnął się i źle wybił. Dopadł jeden z zawodników Ruchu i tylko przyblokowanie go przez Milę uchroniło gospodarzy przed utratą gola!

• Celna próba Kuświka. Mocna, ale w środek bramki.

• Żółta kartka dla Janickiego.

• Ruch w beznadziejnej sytuacji. Jak nie odrobi dwóch bramek, to może sobie pomarzyć o grupie mistrzowskiej.

• Asystę przy trafieniu zaliczył Wawrzyniak. Lechia gra koncertowo!

• No to chyba mamy po meczu! Świetnie podanie do Flavio na wolne pole, Portugalczyk zaczekał i przymierzył w lewą stronę!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 2:0!!!

• Maloca w porę wybija, bo już nabiegał na dwunasty metr Surma!

• Ajjj! Tylko jęk zawodu po strzale Flavio! Piłka była dokręcana, ale nie na tyle, żeby wpaść w okienko.

• NIE MA DRUGIEGO GOLA! Świetne dośrodkowanie Flavio, głową próbuje Haraslin (z trzech metrów), ale Putnocky broni, wybijając piłkę do boku!

• Gra toczy się głównie w środku pola. Dużą klasę pokazuje dziś Krasić.

• Spiker informuje, że na Strefie Prestige znaleziono półtoraroczne dziecko ;)

• Za lekkie uderzenie Flavio. Spokojnie interweniuje rękoma Putnocky.

• Janicki bardzo mądrze nabił Podgórskiego, dzięki czemu Lechia zaczyna od piątki.

• Nawet stoper Grodzicki stara się pomagać chorzowianom w konstruowaniu akcji. Na razie nie wiele z tego wszystkiego wychodzi.

• Tak właśnie wygląda sektor, gdzie są fani Ruchu: Kibice Ruchu

• Celny strzał Krasicia. Ale w środek. Broni łatwo Putnocky.

• Teraz to Efir przyłapany na spalonym. W sektorze gości około 1000 osób.

• Krasić złapany na ofsajdzie.

• Na ten moment Ruch poza grupą mistrzowską (Wisła strzeliła Zagłębiu).

• Mazek rozpędził się, Wawrzyniak nie zdążył z wślizgiem, akcja Ruchu zła prawą stroną, jednak dośrodkowanie w szesnastkę nie było za dobre.

• Lechia sunęła prawą stroną, lecz dogranie Flavio do Kuświka zostało przecięte.

• Ależ groźna odpowiedź Ruchu! Mogło być wyrównanie! Strzał mija o centymetry lewy słupek.

• GOOOOOL! MILA PEWNIE W PRAWY RÓG! Lechia na prowadzeniu i Lechia w ósemce!

• KARNY DLA LECHII! Faulowany Krasić!

• Korona strzeliła Górnikowi Zabrze gola, więc jest na ten moment w ósemce.

• Wrzutka Flavio w kierunku Kuświka - niecelna! Mogło być groźnie, gdyby napastnik Lechii sięgnął futbolówkę.

• Maloca przerywa akcję Mazka - wybił piłkę w aut.

• Z dystansu uderzył Janicki. Obok bramki.

• Lechia bardzo szybko wyszła po kornerze z kontratakiem trzech na trzech. Haraslin sygnalizował faul tuż przed polem karnym, ale gwizdek sędziego milczał.

• Podgórski wywalczył rzut rożny. Lechia za wolno wracała za jego akcją.

• Zaczynamy bój o grupę mistrzowską! Od środka rozpoczęła Lechia! Głośny doping niesie się po całym stadionie. Przyjezdnych jest jednak więcej niż przewidywaliśmy.

• Coś na ucho sędziemu Marciniakowi przekazał trener Lechii, Piotr Nowak. Może chodziło o sprawę Flavio Paixao.

• Za chwilę początek. Piłkarze właśnie się przywitali między sobą i z publicznością.

• Kibiców Ruchu nie więcej niż 500-600. Są z nimi zaprzyjaźnieni fani Widzewa Łódź.

• Na trybunach zawisł transparent: "Katyń - ludobójstwo".

• Murawa wygląda dobrze. Nawet te płaty, które są nowe, nabrały kolorów.

• Jesienią lepszy okazał się Ruch, który wygrał z Lechią u siebie 3:2.

• Lechia właśnie zakończyła rozgrzewkę. Ruch za moment też uda się na chwilę do szatni.

• Ruch na razie nie rozwiesił flag. Lechia za to zaczęła - są już takie jak: "Pruszcz Gdański", "Iława", "CHWM", czy "Szyk i Elegancja".

• Tak przedstawia się stadion na około 30 minut przed rozpoczęciem meczu: Stadion Lechii

• Dopiero teraz na murawę biegli piłkarze Lechii. Mają na sobie jakieś symboliczne białe koszulki, ale z wysokości trybuny prasowej ciężko nam określić, co jest na nich napisane/narysowane.

• Flavio Paixao jest w składzie na to spotkanie. Nie wydaje nam się jednak, że sędzia Marciniak będzie chciał się teraz na nim odegrać w jakikolwiek sposób - np. poprzez żółtą kartkę. To zbyt profesjonalny rozjemca na takie osobiste ucieczki. Zresztą chyba z uśmiechem podejdzie do całego zdarzenia.

• A teraz rozruch zaczęli sędziowie z Szymonem Marciniakiem na czele. Ciekawe, czy ten już przyjął przeprosiny od Flavio Paixao, który raczył go nazwać tchórzem nienawidzącym Portugalczyków. O sprawie zrobiło się głośno w środę, gdy media (w tym portugalskie, a może zwłaszcza one) dotarły do wpisu zawodnika Lechii, w którym ostro krytykował polskiego arbitra za sędziowanie meczu... Bayernu Monachium z Benfiką Lizbona.

• Na boisko wyszli zawodnicy Ruchu. Witają ich gwizdy (trybuny gospodarzy) i okrzyk: Ruch, Ruch HKS (sektor przyjezdnych).

• Rozgrzewkę rozpoczęli bramkarze obu drużyn. W szatniach pozostali jeszcze piłkarze z pola. Pogoda? Świeci słońce i jest 11 stopni Celsjusza, czyli jak najbardziej wiosennie.

• Jesteśmy już na stadionie. Na trybunach spodziewanych jest około 17-18 tys. widzów. Powoli meldują się kibice Ruchu. Stadion Lechii

• Lechia Gdańsk - Ruch Chorzów LIVE!

Zapowiedź: Lechia – Ruch LIVE! Zagrają o swoją przyszłość

Wyjazdowe starcie Ruchu z Lechią zapowiada się niezwykle emocjonująco! Warto wspomnieć, że tuż przed decydującą kolejką gdańszczan spotkało niebywałe szczęście. Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu przy Polskim Komitecie Olimpijskim orzekł, że wstrzymuje karę ujemnego punktu nałożoną na Lechię, a to oznacza, że przystąpi ona do starcia ze śląskim klubem z 36 (a nie 35) punktami na koncie. Podopieczni Waldemara Fornalika, by zapewnić sobie awans do ósemki potrzebują co najmniej remisu. Oczywiście, mogą nawet przegrać, ale tylko wtedy, kiedy Wisła i Jagiellonia nie wygrają.

Ruch Chorzów - Lechia Gdańsk 3:2