Lechia Gdańsk

1

Śląsk Wrocław

0

• Zasłużone zwycięstwo Lechii w przekroju całego meczu, lecz końcówka należała do gości z Wrocławia. Flavio Paixao trafił nawet do siatki, lecz jego bramka została słusznie nieuznana. Za relację dziękuje Michał Bezuch i zespół Ekstraklasa.net!

• Koniec meczu! Lechia wygrywa i przełamuje niemoc, a wrocławianie mimo lepszej drugiej połowy nie odrabili strat i kontynuują dryfowanie na ostatnim miejscu w tabeli.

• Flavio Paixao trafia do siatki, ale nie ma gola dla Śląska! Wcześniej Kamil Biliński był bowiem na niewielkim spalonym. Dobra decyzja arbitra.

• Świetna okazja dla Lechii! Lewą stroną pognał Michał Mak, podał do Krasicia, który fatalnie spudłował ponad bramką!

• Wawrzyniak niepewnie interweniuje przed polem karnem, ale zdołał uprzedzić Celebana i szczęśliwie wybić piłkę na rzut rożny.

• Strzał Bilińskiego broni Marko Marić! Śląsk ma coraz więcej miejsca i zaczyna dochodzić do głosu!

• Makuszewski przeprowadził rajd prawą stroną, zszedł do środka blisko linii końcowej, ale obrona Śląska ratuje się wślizgiem.

• Trener Lechii Dawid Banaczek postanowił zmienić playmakera. W miejsce Sebastiana Mili wejdzie Milos Krasić.

• W zespole Śląska ostatnia zmiana: Pawła Zielińskiego zastąpi na murawie Maciej Matusik.

• Strzał Celebana broni Marić! To była znakomita okazja dla wrocławian na wyrównanie wyniku!

• Dankowski mocno z dystansu, ale bardzo niecelnie, piłka poszybowała wysoko w trybuny.

• Wawrzyniak pognał w kierunku linii końcowej i próbował uderzyć lub wrzucić w pole karne, ale nie był w stanie opanować już piłki. Od bramki rozpocznie Śląsk.

• Mariusz Pawelec z wrocławskiego Śląska ukarany żółtą kartką.

• Aleksandar Kovacević zmienia Daniela Łukasika w zespole Lechii.

• Peszko podłączył się do szybkiej kontry Lechii w wykonaniu Maka, ale uderzenie byłego pomocnika Koln zablokowane.

• Mila powstrzymywany wślizgiem przed polem karnym, ale gracze Śląska prawdopodobnie na sfaulowali pomocnik reprezentacji Polski. Gramy dalej.

• Marić niepewnie piąstkuje piłkę na piętnastym metrze, na pograniczu linii pola karnego. Przez moment bramka pozostała pusta, ale strzał Dudu mocno niecelny.

• Żółta kartka dla rezerwowego Śląska - Kamila Bilińskiego.

• Pierwsza sytuacja Śląska w tym spotkaniu, po rzucie rożnym strzał Hołoty broni jednak świetnie Marko Marić.

• Żółtą kartką ogląda Daniel Łukasik z Lechii i nie zagra w kolejnym spotkaniu. Jest to kara za nieprzepisowe powstrzymywanie Flavio Paixao.

• W miejsce Krzysztofa Danielewicza na murawie pojawi się Dudu.

• Kamili Biliński zmienia Marcela Gecova.

• Zapowiada się podwójna zmiana w drużynie z Wrocławia, do wejścia na plac gry szykują się Dudu i Biliński.

• Mak próbował wymusić rzut wolny w dobrej sytuacji dla Lechii, ale arbitrer Borski nie dał się nabrać na sztuczki napastnika z Gdańska. Piłka dla Śląska.

• Nietypowe rozegranie rzutu wolnego przez Śląsk Wrocław, płaskie wstrzelenie piłki w pole karne z niemal połowy boiska nie przyniosło jednak pożądanego efektu.

• Na trybunach w Gdańsku podczas meczu przyjaźni zasiadło tylko nieco ponad 8 800 widzów.

• Lechia w dalszym ciągu w natarciu. Tym razem "biało-zieloni" wywalczyli rzut rożny, lecz niewiele z niego wynikło.

• Uderzenie Michała Maka po dograniu Sebastiana Mili, napastnik Lechii skiksował i uderzył ponad bramkę w dobrej sytuacji.

• Rozpoczynamy drugą połowę! Czy Śląsk wróci do gry i odrobi straty?

• Koniec pierwszej połowy! Zasłużone prowadzenie Lechii przypieczętowane bramką Gersona. Śląsk nie oddał ani jednego strzału na bramkę i jest kompletnie bezradny. Czy gra wrocławian odmieni się po przerwie i obejrzymy bardziej wyrównane widowisko?

• Strzał Łukasika zablokowany, następnie Mila sprzed pola karnego prosto w bramkarza Śląska. Lechia próbuje postawić kropkę nad "i" jeszcze przed przerwą.

• Lechia próbowała rozwinąć kolejną akcję przez środek boiska, tym razem obrona Śląska chaotycznie, ale skutecznie powstrzymała ten atak.

• Nietypowa akcji gdańszczań, podanie Wawrzyniaka w zamieszaniu w polu karnym, do piłki dopadł Gerson i po rękach Wrąbla trafił do siatki! Zasłużone prowadzenie gospodarzy.

• GOOOOOOL DLA LECHII! GERSON I JEST 1:0!

• Mila przedarł się w pole karne, z ostrego kąta podał na przedpole, a jeden z obrońców Śląska wybił piłkę na rzut rożny. Lechia coraz bliżej gola!

• Sebastian Mila z rzutu wolnego uderzył o centrymetry obok bramki! Ładne techniczne uderzenie ponad murem.

• Żółta kartka dla Adama Kokoszki za powstrzymanie Michała Maka tuż przed polem karnym! To mogła być niezwykle groźna dla gospodarzy sprokurowana błędem w przyjęciu piłki przez Tomasza Hołotę.

• Lechia próbowała zamknąć piłkarz z Wrocławia w hokejowym zamku, ale ponownie gdańszczanie nie stworzyli żadnego zagrożenia.

• Obrońcy Śląska bez problemu radzą sobie z wrzutką w pole karne i próbują wyprowadzić kontraatak, a Lechia zatrzymuje tę próbę faulem taktycznym.

• Faul na Michale Maku, wejście w stylu kung fu Adama Kokoszki. Będzie rzut wolny dla piłkarzy z Pomorza.

• Niecelne podanie Mili do Maka, reprezentant Polski próbował wypuścić napastnika Lechii w uliczkę.

• To mógł być gol dla Lechii! Ładna kombinacyjna akcja, ale strzał Łukasika z 10 metrów świetnie paruje ponad poprzeczkę Wrąbel!

• Potężne uderzenie Ariela Borysiuka z dystansu ląduje w trybunach. Lechia dominuje przez pierwszy kwadrans spotkania, ale nie potrafi stworzyć stuprocentowej okazji podbramkowej.

• Śląsk próbuje kontrować, lecz Flavio Paixao łatwo traci piłkę na połowię Lechii pod naciskiem obrońców.

• Dośrodkowanie Sławomira Peszki z lewej strony ląduje w rękach Jakuba Wrąbla.

• Rzut rożny dla Lechii, Łukasik zagrał jednak zbyt mocno i żaden z jego kolegów nie sięgnął piłki.

• Akcja Lechii Gdańsk, Sławomir Peszko został trafiony przez jednego ze swoich kolegów i wrocławianie rozpoczną od bramki.

• Pierwszy gwizdek Marcina Borskiego. Śląsk zaczyna od środka boiska!

• W ostatnich 11 bezpośrednich potyczkach między zainteresowany ekipami Śląsk wygrał aż 8 spotkań, trzy zremisował i żadnego nie przegrał.

• Dzisiejszy mecz poprowadzi Marcin Borski z Warszawy.

• Z okazji mikołajek piłkarze, a nawet sędziowie wychodzą na murawę odziani w okolicznościowe czerwone czapeczki. Jak przystało na Lechię, święty Mikołaj pojawil się jednak... w zielonym stroju.

• Trzy zmiany także w ekipie Lechii po porażce przeciwko Pogoni. W miejsce Grzegorza Kuświka na szpicy wystąpi Michał Mak. Na lewej obronie Nevena Marković zastąpi Jakuba Wawrzyniaka. Na pozycji defensywnego pomocnika wystąpi z kolei pojawi się Daniel Łukasik, a Aleksandar Kovacević zasiądzie na ławce.

• W drużynie z Wrocławia nastąpią trzy zmiany w podstawowej jedenastce w porównaniu ze spotkaniem przeciwko Termalice. W bramce kontuzjowanego Mariusza Pawełka zastąpi Jakub Wrąbel. Uraz leczy również jeden z liderów zespołu Jacek Kiełb, w miejsce którego pojawi się Tom Hateley. Zamiast Kamila Bilińskiego na murawie obejrzymy Kamila Dankowskiego.

• Dzisiejszy mecz to pojedynek dwóch największych rozczarowań Ekstraklasy w rundzie jesiennej. Lechia miała walczyć o grę pucharach, a zajmuje dopiero 14. miejsce w tabeli z 18 oczkami na koncie po 18 kolejkach. Tymczasem wrocławianie zajmują ostatnie miejsce i uzbierali ledwie 16 punktów.

• Zmiany trenerskie nastąpiły również w drużynie z Dolnego Śląsku. Szkoleniowiec Tadeusz Pawłowski został urlopowany z powodów rodzinnych, a na ławce trenerskiej zastąpi go Grzegorz Kowalski. Z kolei zespół z Pomorza poprawadzi tymczasowo Dawid Banaczek.

• Kibice obu drużyn żyją w przyjaźni, lecz na boisku zapewne nie zobaczymy sentymentów. Obie ekipy zawodzą i jak tlenu potrzebują punktów, by uciec ze strefy spadkowej. W ostatnich 5 kolejkach gdańszczanie nie zdobyli żadnego punktu, co kosztowało posadę trenera von Heesena. Goście z Wrocławia w ostatnich pięciu kolejkach uciułali z kolei tylko trzy remisy.

• Na relację ze spotkania 19. kolejki Ekstraklasy pomiędzy Lechią Gdańsk a Śląskiem Wrocław serdecznie zaprasza Michał Bezuch!

• Lechia - Śląsk LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Tymczasowi trenerzy w akcji

W Lechii nadeszło oczekiwane tąpnięcie. Thomas von Heesen w końcu stracił posadę. Niemiec od września prowadził zespół, lecz zamiast wynosić go w górę tabeli, to z kolejki na kolejkę staczał na same dno. Porażka z Pogonią Szczecin (0:1), mimo dobrej gry, była piątą z rzędu i wymusiła na prezesie klubu Adamie Mandziarze podjęcie męskiej decyzji. Nie przygotował się on na za bardzo, bo jeszcze nie znalazł następcy. Liczył raczej na przełom z Pogonią i tym samym uratowanie autorytetu von Heesena. To się jednak nie stało. W Śląsku również doszło do zmiany na stanowisku trenera. Powód – przynajmniej według oficjalnych przekazów – był jednak inny niż w przypadku Lechii. Chodziło o kłopoty rodzinne Tadeusza Pawłowskiego.