1

Wisła Kraków

0

• To już koniec dzisiejszej relacji, zapraszamy do przeczytania pomeczowego raportu. Dobranoc!

• Udane debiuty zaliczyli w Lechii Wawrzyniak, Wojtkowiak i Mila. Prawy obrońca zanotował asystę, a kapitan i rozgrywający brał na siebie ciężar gry, często stwarzając zagrożenie i sytuacje swoim kolegom.

• Świetnie zaprezentowali się środkowi obrońcy Wisły, którzy wygrywali mnóstwo pojedynków z rywalami. Indywidualne błędy Sadloka i niedopilnowanie Grzelczaka przez Burligę poskutkowało straconym golem.

• Zasłużone zwycięstwo Lechii. Wisła nie stworzyła żadnej klarownej sytuacji pod bramką Bąka. Słabo zaprezentował się Stilić i jeśli dalej są rozbieżności dotyczące kontraktu między nim a klubem, to dziś Bośniak nie dał żadnych argumentów na swoją korzyść w pertraktacjach.

• Koniec meczu! Lechia Gdańsk wygrywa 1-0 z Wisłą Kraków na PGE Arena na inaugurację rundy wiosennej!

• Nazario ukarany żółtą kartką po dyskusjach z sędzią.

• Brawami żegnany Mila. Kapitan Lechii zmieniany zostaje przez Gersona.

• 3 minuty doliczone do regulaminowych 90.

• Guzmics dokładnym dalekim podaniem na lewą stronę uruchomił Stępińskiego. Młody napastnik Wisły złamał akcję do środka i próbował mierzonym strzałem zaskoczył Bąka, ale piłka minęła bramkę w znacznej odległości.

• Bougaidis zaskakujący strzał po rzucie rożnym! Jęk zawodu na trybunach! Słupek ratuje Wisłę!

• Znowu kontra Lechii, tym razem lepiej wyprowadzona. Mila na prawą stronę zagrał do...Janickiego. Środkowy obrońca niczym rasowy skrzydłowy dobrze dośrodkował do Grzelczaka, ale strzał strzelca jedynej bramki w dzisiejszym meczu został zablokowany.

• Stępiński wychodził sam na sam, ale złapany na półmetrowym spalonym napastnik Wisły.

• Nieco ożywiła się Wisła w ataku, choć jej niemrawe próby zagrożenia bramki strzeżonej przez Bąka nie robią większego wrażenia.

• Akcja Sarkiego na prawej stronie i faul na skrzydłowym Wisły. Do piłki podszedł Stilić i tym razem tylko wycofał piłkę, ale strzał jednego z Wiślaków został zablokowany.

• Odpowiedź Wisły, Brożek z lewej strony zszedł do środka i uderzył, jego strzał został zablokowany ale piłka trafiła do Boguskiego, który kilka metrów przed bramką nie potrafił opanować piłki. To była najlepsza sytuacja Wisły w tym meczu, co pokazuje słabość krakowian w dzisiejszym spotkaniu.

• Nazario świetnie wypuścił Colaka, ale ten będąc przed bramkarzem dał się dogonić Głowackiemu, który wyłuskał mu piłkę spod nóg!

• Mila świetnie wyszedł spod presji dwóch obrońców przy linii bocznej. Z tej akcji jednak tylko rzut z autu dla gdańszczan.

• Kolejna zmiana w Lechii. Obrońcy Wisły mogą odetchnąć z ulgą. Schodzi Friesenbichler, za niego pojawia się Colak.

• Pierwsza zmiana w Lechii. Schodzi Makuszewski, za niego wchodzi Nazario.

• Znowu Guzmics po profesorsku zatrzymuje Friesenbichlera i w dodatku wywalczył rzut z autu dla swojej drużyny.

• Może Stępiński odmieni grę Wisły. Krakowianie ani trochę nie przypominają drużyny z pierwszej rundy, kiedy imponowali składnymi akcjami, popisowymi zagraniami z pierwszej piłki i strzałami do pustej bramki. Póki co Boguski i Sarki niewidoczni.

• Trzecia i ostatnia już zmiana w Wiśle. Wchodzi na boisko Stępiński, a zastępuje Dudkę.

• Mila z wolnego myli się o włos! Piłka po jego strzale minęła nieznacznie lewy słupek bramki Buchalika!

• Głowacki często prowokowany przez napastników Lechii. Tym razem brutalnie potraktował Makuszewskiego i obejrzał żółtą kartkę.

• Brożek po raz kolejny na minimalnym spalonym. Zbyt często łapany na nieprzepisowej pozycji napastnik Wisły.

• I Sarki już na boisku. Zmienia bezproduktywnego Jankowskiego.

• Do zmiany przygotowuje się Sarki. Reprezentant Haiti rozpoczął rozgrzewkę.

• Grzelczak zgrywał do Friesenbichlera, ten zabrał się na bramkę Buchalika, ale tuż przed uderzeniem piłkę spod nóg wygarnął mu pewnym wślizgiem Guzmics!

• Stilić z rzutu wolnego, ale ciężko nazwać to zagranie. Ni to strzał, ni to dośrodkowanie...

• Błąd Sadloka, który zgubił Wojtkowiaka, ten spod linii końcowej wycofał na środek pola karnego, gdzie niepilnowany był Grzelczak. Skrzydłowy Lechii umieścił piłkę przy lewym słupku bramki bronionej przez Buchalika. Bramkarz Wisły bez szans wobec pewnego strzału Grzelczaka.

• Goool 1-0 dla Lechii! Piotr Grzelczak!

• Burliga płasko w pole karne do do Stilicia, ten przekładał piłkę na swoją lepszą lewą nogę i ostatecznie stracił piłkę. Szybka kontra Lechii, wychodzili w czterech przeciw dwóm obrońcom Wisły, ale złe podanie na lewo do Mili, w efekcie piłkarze gości zdążyli wrócić i wybić futbolówkę.

• Friesenbichler uderza z pierwszej piłki po odegraniu Makuszewskiego. Polak chyba zaskoczony, bo wydawało się, że futbolówkę przyjmował dla siebie. Strzał Austriaka niecelny.

• 14 363 -> to liczba kibiców oglądających spotkanie na PGE Arena.

• Guzmics rozpoczyna swój popis odbioru w drugiej połowie. Tym razem główkuje w polu karnym po dośrodkowaniu Grzelczaka z lewej strony.

• Lechia bez zmian.

• Pierwsza zmiana już na początku drugiej połowy. Boguski pojawił się na boisku za Gargułę.

• Drugą połowę rozpoczynają gospodarze!

• W pojedynku "10" Mila-Stilić póki co zdecydowanie wygrywa ten pierwszy. Kapitan Lechii często bierze udział w akcjach ofensywnych, drybluje i podaje z wysokim procentem skuteczności. Piłkarz Wisły niewidoczny i zmarnował jedną dobrą dobrą sytuację.

• Ekstraklasa wciąż czeka na premierowego gola w rundzie wiosennej. Przypomnijmy, że pierwszy mecz między Zawiszą Bydgoszcz a Górnikiem Łęczna zakończył się bezbramkowym remisem.

• Tak wyglądają statystyki po pierwszej połowie.

• 0-0 po pierwszej połowie. Więcej sytuacji stworzyła Lechia, to ona prowadzi grę, ale brak konkretów w ostatnich fazach akcji. Świetny mecz rozgrywają środkowi obrońcy Wisły, którzy wygrywają zdecydowaną większość pojedynków z rywalami.

• Koniec pierwszej połowy.

• Minuta doliczona przez sędziego Marciniaka.

• Mila w pole karne do Makuszewskiego, ten z lewej strony dogrywał wzdłuż linii pola bramkowego, ale tam świetnie był ustawiony Głowacki i wybił piłkę.

• Friesenbichler wypychany przez Guzmicsa na skraj pola karnego. Austriak zdołał dośrodkować, ale płaskie zagranie złapał Buchalik.

• Stilić miał dobrą okazją do dośrodkowania z rzutu wolnego, ale fatalnie uderzył piłkę.

• Brożek wywalczył rzut rożny dla Wisły. Goście byli pod polem karnym Lechii, ale Sadlok zbyt mocnym podaniem wypuścił Brożka, który ratował się nabiciem obrońcy. Dośrodkowanie Garguły złapał Bąk.

• Buchalik bezbłędnie łapie dośrodkowanie z prawej strony boiska.

• Mila wpadł z piłkę w pole karne i padł na murawę po starciu z Guzmicsem, ale gwizdek sędziego znowu milczy. Obrońcy Wisły póki co niemal bezbłędni.

• Grzelczak brutalnie sfaulował Sadloka i obejrzał zasłużoną żółtą kartkę. Rośnie poziom agresji w meczu.

• Buchalik odbił piłkę uderzaną przez Grzelczaka!

• Strzał Wojtkowiaka po zamieszaniu w polu karnym, ale wolej w wykonaniu prawego obrońcy Lechii nie był najlepiej wykonany i piłka poleciała nad poprzeczką.

• Po raz trzeci pada w polu karnym Friesenbichler i po raz trzeci sędzia Marciniak nie wskazuje na wapno. Nerwy puściły Głowackiemu i Mili, kapitanowie swoich drużyn w niezbyt parlamentarnych słowach i czynach próbowało przekonać oponenta do swoich racji. Sędzia rozdziela piłkarzy, nie pokazując im kartek.

• Guzmics dzisiaj nie do przejścia, po raz kolejny stopuje Friesenbichlera, tym razem po lewej stronie boiska.

• Próba prostopadłego podania z pierwszej piłki Stilicia, ale zastopowane przez obrońcę Lechii.

• Wawrzyniak wygrał pojedynek na lewym skrzydle i dośrodkował w pole karne, ale szybko przecięte przez obrońców Wisły.

• Głowacki świetnie dogrywał zewnętrzną częścią buta do będącego w polu karnym Stilicia, ale Bośniak zmarnował świetną okazję i zgubił piłkę!

• Bougaidis ucierpiał w starciu z rywalem i zmuszony był opuścić boisko. Na szczęście wszystko już z nim w porządku i wraca do gry.

• Dośrodkowanie Makuszewskiego z lewej strony, ale czujny był Głowacki, który wybił piłkę ekwilibrystyczymi nożycami.

• Akcja Mili prawą flanką, wycofał lekko do Makuszewskiego, który piłkę miał na skraju pola karnego i zdecydował się na uderzenie, ale zbyt lekkie by zaskoczyć Buchalika.

• Będący ostatnim stoperem Janicki chyba nie spodziewał się, że ktoś do niego biegnie i niemal stracił piłkę na rzecz Stilicia, ale na szczęście Lechii obrońca zdołał wybić futbolówkę.

• Friesenbichler padł w polu karnym po starciu z Głowackim, ale sędzia nakazuje grać dalej.

• Łukasz Garguła otrzymał żółtą kartkę za faul na Makuszewskim.

• Z prawej strony pola karnego był Garguła, ale Janicki zdołał wygarnąć mu piłkę spod nóg i wyekspediować piłkę poza pole gry.

• Sadlok w pierwszej ofensywnej akcji, ale jego płaska centra została wybita przez obrońców.

• Jedno z nielicznych wyjść Wisły z własnej połowy, ale Brożek szybko został złapany na spalonym.

• Grzelczak efektownie zagrywał piłkę piętą wzdłuż linii, ale jego zagranie nie było udane. Mimo to został nagrodzony brawami przez fanów.

• Łukasik podawał na prawo do Makuszewskiego, ale ten w polu karnym przegrał pojedynek 1v1 z Guzmicsem. Kolejna pewna interwencja stopera Wisły.

• Głowacki wślizgiem tuż przed polem karnym wybił piłkę, do której zmierzał Friesenbichler.

• Pierwszy strzał z dystansu Łukasika, ale był on daleki od ideału. Piłka w sporej odległości minęła bramkę Wisły.

• Pierwsza próba szybszego rozegrania piłki przez Wisłę, ale akcja została zneutralizowana przez obrońców Lechii na 40. metrze od własnej bramki.

• Pierwsza próba prostopadłego podania Mili do Friesenbichlera, ale czujny był Guzmics i ubiegł Austriaka.

• Lechia w zielonych koszulkach i białych spodenkach, Wisła w całych czerwonych strojach.

• Rozpoczynają Wiślacy!

• W Wiśle będzie brakować najbardziej Donalda Guerriera, który imponował skutecznością w sparingach. Haitańczyk pauzuje za kartki.

• W Wiśle Kraków za najważniejszy ruch trzeba uznać zatrzymanie Semira Stilicia, choć i to nie jest jeszcze rozstrzygnięte. Do końca okienka transferowego w Polsce pozostały 2 tygodnie i w tym czasie może wiele się zmienić. W Krakowie trwają poszukiwania ofensywnego zawodnika gdyby miało się okazać, że Bośniak w Wiśle jednak nie zostanie. Po stronie nabytków wystarczy odnotować przyjście Michała Miśkiewicza, który dziś zasiądzie tylko na ławce rezerwowych.

• Lechia musi mocno zapunktować, jeżeli chce włączyć się w przedsezonowe zapowiedzi o awans do europejskich pucharów. Działacze zrobili spore kroki w tym kierunku, wzmacniając drużynę kilkoma zawodnikami o uznanej marce i doświadczeniu. Szczególnie Grzegorz Wojtkowiak, Jakub Wawrzyniak i Sebastian Mila to gracze z przeszłością lub teraźniejszością w kadrze Polski.

• O ile kibice z pewnością dopiszą, o tyle murawa nie będzie chyba zbytnio współpracować z piłkarzami...

• Dzisiejsze stracie to "braterski" pojedynek. Zgoda kibiców Lechii i Wisły gwarantuje świetną atmosferę na trybunach.

• Ławki rezerwowych obu zespołów

Lechia Gdańsk: Łukasz Budziłek, Donatas Kazlauskas, Bruno Nazario, Piotr Wiśniewski, Antonio Colak, Nikola Leković, Gérson.

Wisła Kraków: Michał Miśkiewicz, Rafał Boguski, Emmanuel Sarki,Mariusz Stępiński, Kamil Kuczak, Piotr Żemło, Szymon Witek.

• Składy na mecz już za chwilę w panelu po lewej stronie.

• Witamy na relacji na żywo z meczu 20. kolejki Ekstraklasy, gdzie Lechia Gdańsk podejmie na PGE Arena Wisłę Kraków!