Legia lepsza od Pogoni w sparingu (GALERIA)

krk
Piłkarze Legii Warszawa podczas zgrupowania w Gniewinie pokonali we wtorek w towarzyskim meczu Pogoń Szczecin 4:1 (3:0). Bramki dla mistrzów Polski zdobyli: Orlando Sa, Helio Pinto, Michał Kucharczyk i Arkadiusz Piech.

Podopieczni trenera Henninga Berga już po 11 minutach prowadzili 2:0, po golach z rzutów karnych Sa i Pinto. Jeszcze przed przerwą Michał Kucharczyk wślizgiem strzelił trzeciego gola dla stołecznej drużyny. w drugiej połowie nieoficjalny debiut w Legii zanotował Arkadiusz Piech. Nowy nabytek mistrz Polski zdobył bramkę już pięć minut po wejściu na boisko.

- Zagrałem pierwszy mecz w barwach Legii, ale najważniejsze, że udało się trafić do siatki. Dostałem super podanie od Miro Radovicia, zachowałem zimną krew i grzechem byłoby nie zdobyć bramki. Mam solidną konkurencję w ataku. W sumie w kadrze, licząc z „Rado”, jest pięciu napastników - przyznał były napastnik Zagłębia Lubin.

Autorem honorowego trafienia dla "Portowców" w 86. minucie był Łukasz Zwoliński.

Legioniści przygotowują się do meczów 2. rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów. Rywalem będzie irlandzki Saint Patrick's Athletic, a rywalizację zaplanowano na 16 i 23 lipca. Pierwsze spotkanie odbędzie się w Warszawie.

Legia Warszawa - Pogoń Szczecin 4:1 (3:0)

Bramki: Orlando Sa 8-k, Helio Pinto 11-k, Michał Kucharczyk 34, Arkadiusz Piech 76 - Łukasz Zwoliński 86

Legia Warszawa: Dusan Kuciak - Łukasz Broź, Jakub Rzeźniczak, Inaki Astiz, Tomasz Brzyski - Michał Żyro, Helio Pinto, Tomasz Jodłowiec, Miroslav Radović, Michał Kucharczyk - Orlando Sa (71 Arkadiusz Piech).

Pogoń Szczecin: Radosław Janukiewicz (46 Dawid Kudła) - Adam Frączczak, Maciej Dąbrowski, Wojciech Golla, Hernani, Mateusz Lewandowski (62 Hubert Matynia) - Dominik Kun (46 Sebastian Rudol), Rafał Murawski (73 Michał Walski), Mateusz Matras (61 Maksymilian Rogalski), Takuya Murayama (46 Jakub Bąk) - Kamil Wojtkowski (46 Łukasz Zwoliński).

źródło: , Legia.com